Kenya en iyi klasik Savanna Safarileri ile tanınır. Ülkenin tatlılar, kar, orman, açık araziler, tatlı su gölleri vb. ile aşırı zıtlığı vardır. Yaban hayatı safarileri Kenya’da en çok talep edilen turistik yerlerdir, ancak Kenya dağlarında trekking yapmak da çok nadir değildir. Turistler ayrıca şnorkelle yüzmenin, balonla gezmenin, sularda kayak yapmanın, plajlarda serinlemenin vb..

Kenya Turistik Yerler:

1. Nakuru Gölü:

göl-nakuru_kenya-turist-yerler

Nakuru Gölü, Kenya’nın kalbinde sığ bir göldür. Alglerde fazlalık var, bu yüzden çok sayıda flamingo buraya uçuyor. Turistler, aynı anda bir milyon flamingoyu görecek kadar şanslı olabilirler, bu da dünyadaki kuşlar için en büyük gösteri olarak adlandırılan yerleri alır..

2. Masai Mara Gün Batımı:

masai-mara-sunset_kenya-turist-yerler

Masai Mara, Temmuz ve Ağustos aylarında büyük bir nüfusa ve antilop göçüne sahip popüler bir park. Yer ayrıca çok sayıda hayvanın yaşadığı bir yerdir. Güneşin battığı ve yansımasında hayvanların görülebildiği manzara, orada bulunan tüm turistlere nefes kesici bir an yaşatıyor..

3. Lamu Adası:

lamu-island_kenya-turist-yerler

Lamu Adası, ülkenin Lamu Takımadaları’nda yer alır ve ünlü bir turistik yer olarak hizmet verir. Lamu kasabası, Kenya’nın en eski şehridir ve bu nedenle yıllar boyunca cazibesini korumuştur. Lamu Adası’na, içinden hiçbir motorlu araç geçemeyeceği için sadece ara sokaklar ve patikalardan ulaşılabilir. Kasaba sakinleri çoğunlukla yürümekte, teknede veya eşek üzerinde seyahat etmektedir..

4. Cehennem Kapısı:

hells-gate_kenya-turist-yerler

Cehennem Kapısı Milli Parkı, adını kayalıkların kırılmasından dolayı almış minik bir park. Bir zamanlar bir gölün koluydu ve Rift Vadisi’ndeki insanlar için becerikli idi. Rehberler olmadan yürüyebileceğiniz veya bisiklete binebileceğiniz için benzersiz bir vahşi yaşam parkıdır. Manzara çok güzel ve aslan, leopar, çita gibi çok sayıda hayvan var..

5. Tsavo Ulusal Parkı:

tsavo-milli-park_kenya-turist-yerler

Tsavo, Kenya’daki tüm milli parkların en büyüğü ve aynı zamanda dünyanın en büyüklerinden biridir. Kapladığı devasa alan nedeniyle patika Batı ve Doğu olarak ikiye ayrılmıştı. Burası yalnızlık ve dinginlik arayanlar ve aynı zamanda kumlu topraklardaki küçük bitki örtüsünün ortasında hayvanların vahşi doğasını görenler için mükemmel bir yer..

6. Kenya Dağı:

mount-kenya_kenya-turist-yerler

Kenya Dağı, 17.057 ft yüksekliğiyle ülkenin en yüksek, Afrika kıtasının ise ikinci en yüksek dağı. Dağ, karla kaplı zirvesi ve ormanlarla kaplı yamaçları ile doğal bir manzara sunuyor. Dağa tırmanmak zordur, ancak yürüyüşçüler için ideal bir yer, onlara son derece keyif ve memnuniyet verebilecek olan bu dağdır..

7. Malindi:

malindi_kenya-turist-yerler

Malindi, kıyı turistlerinin Kenya’daki cazibe merkezlerine bir giriş niteliğindedir. Kristal berraklığında mavi sularla çevrili mercan resifleri ve güzel plajları vardır. İnsanlar sörf yapmayı, şnorkelle yüzmeyi, derin deniz balıkçılığını veya kıyıda kumdan kaleler yaparak sessiz vakit geçirmeyi severler. Malindi, farklı balıkları ve suların vahşi yaşamını korumak için bir Deniz Ulusal Parkı’na sahiptir..

8. Nairobi Ulusal Parkı:

nairobi-ulusal-park_kenya-turist-yerler

Nairobi Ulusal Parkı, gökdelenlerin güzel manzarasına sahip metropol şehirde vahşi yaşamdır. Büyük şehirde küçük bir hayvanat bahçesi olmasına rağmen hala başını dik tutuyor ve burada korunan en fazla hayvana sahip olduğunu belirtiyor. Zebra, antilop, gergedanlar hayvanat bahçesinde en çok talep edilen hayvanlardır..

9. Yarık Vadisi:

rift-valley_kenya-turist-yerler

Rift vadisi, muhteşem pitoresk görünümü nedeniyle Kenya’da en çok ziyaret edilen vadilerden biridir. Ölü Deniz’den Mozambik’e kadar uzanır ve neredeyse tüm Kenya’dan geçer..

Umarım bu en iyi Kenya turistik yerlerini beğenmişsinizdir! yorumunu bırak.