Chhattisgarh, kültür, tarih, sanat ve doğal çevrenin mükemmel bir karışımına sahip olduğu için turizm için harika bir yer olarak kabul edilmiştir. Bakir ormanlar ve pitoresk şelaleler, burada bulacağınız en iyi şeylerden bazılarıdır, ancak buradaki doğal güzelliğin çoğu keşfedilmemiş halde kalır. İhtiyacın olan tek şey harika bir kamera, birkaç yakın arkadaş ve Chhattisgarh’a gelmek ve dünyadaki en iyi şeylerden bazılarını deneyimlemek için uçak biletlerin..

Chhattisgarh Turistik Ziyaret Edilecek Yerler:

Eğer planlıyorsanız, hangi yerleri ziyaret etmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilecek birkaç öneri:.

1. Chitrakote Şelalesi:

chhattisgarh-turist-yerler

Chhattisgarh’ı ziyaret ettiğinizde ziyaret etmeniz gereken ilk yer şelalelerdir. Popüler turistik yerler ve tüm ziyaretçileri için ideal piknik yerleridir. Buradaki Chitrakote Şelalesi kesinlikle muhteşem ve çarpıcı. Kayaların üzerine sıçrayan yüksek miktarda su, kesinlikle görülmesi gereken harika bir manzara. Bu, ziyaret edilecek muhteşem chhattisgarh turistik yerleri.

2. Indravati Ulusal Parkları:

indravati-milli-parks_chhattisgarh-turist-yerler

Chhattisgarh’daki turunuz, Indravati Ulusal Parkı’nı ziyaret edene kadar tamamlanmayacaktır. Burası harika, güzel ve çok doğal. Ağaçlar, çalılar, hayvanlar ve doğal ortam, burayı sevmenizi sağlayacak. Bu aynı zamanda Hindistan’ın vahşi yaşamı hakkında çok şey öğrenmenize yardımcı olacaktır..

3. Achanakmar Kutsal Alanı:

achanakmar-sanctuary_chhattisgarh-turist-yerler

Achanakmar Tapınağı size bir yaşam deneyimi sunuyor. Kesinlikle aklınızı başınızdan alacak çok çeşitli hayvan ve bitkilere sahiptir. Daha önce hiç kaplan görmediyseniz ve bir kaplan görmeyi umuyorsanız, bu muhteşem yeri ziyaret edin ve kendinizi harika manzaralar ve doğal güzelliklerle şımartın. Bu yere bir gezi asla pişmanlık duymanıza neden olmaz..

4. Ratanpur Tapınağı:

ratanpur-temple_chhattisgarh-turist-yerler

Tapınaklar, Hindistan’da ziyaret ettiğiniz her şehrin, özellikle de Ratanpur’un yıldız cazibe merkezleridir. Bu tapınağın mimarisi ve tarzı mükemmel. Her yıl binlerce ziyaretçisi var ve muhtemelen gidilecek en güzel yerlerden biri. Hindistan’ı ilk kez ziyaret ediyorsanız, bu tapınak Hindu dininin kültürünün ve geleneğinin güçlü bir yansıması olarak duracaktır. Bu en iyi chhattisgarh turistik yer.

5. Kawardha Sarayı:

kawardha-palace_chhattisgarh-turist-yerler

Kawardha Palace, Chhattisgarh’ın Raipur bölgesinde yer almaktadır. Günlük koşuşturmacadan uzak, dingin atmosferin huzur ve sükunetinin tadını çıkarabileceğiniz harika bir yerdir. Birkaç gün geçirmek isterseniz epeyce otel de var..

6. Kailash Nagar:

Chhattisgarh turundayken Kailash Nagar’ı ziyaret etmeyi asla unutmayın. Onlarca yıldır çok sayıda gezgin çekti ve hala turistler için önemli bir yer. Zirveler maceracı görünüyor ve neredeyse bir öküzün kamburunu andırıyor. Kailash Nagar’ın da tarihi bir önemi vardır ve bu yere bir geziye çıkmak kesinlikle ödüllendirici olacaktır..

7. Gandheshwar Tapınağı:

Gandheshwar Tapınağı

Büyük beğeni toplayan bir diğer tapınak ise Gandheshwar Bhopal Tapınağı. Bu tapınağın mimarisi akıllara durgunluk veriyor ve sütunlar iyi şekillendirilmiş. Ayrıca çok iyi tasarlanmış. Birkaç güzel yeşil ağaç ve çalı ile çevrili tapınak, uzaktan muhteşem görünüyor ve aynı zamanda meditasyon ve ibadet için ideal bir yer. Bu tarihi chhattisgarh turistik yerleri.

8. Kutumsar Mağaraları:

kutumsar-caves_chhattisgarh-turist-yerler

Chhattisgarh mağaraları eski ve çok ilginç. Bunlardan epeyce var; ancak en iyisi sadece Kutumsar Mağaraları olabilir. Neredeyse göz ziyafeti veriyorlar. Bazı harika fotoğraflar çekebileceğiniz ve unutulmaz anılar yakalayabileceğiniz için bu yere gelmek kesinlikle çok eğlenceli olacak. Mağaralar tarihsel olarak alakalıdır ve turistler ve gezginler arasında oldukça popülerdir..