Myanmar, Güneydoğu Asya’da bulunan egzotik, ilginç ve gizemli bir ülkedir. Dünyanın en iyi yer ve noktalarından bazılarına sahip ve tatile çıkmayı planlıyorsanız, aşağıdaki paragraflarda listelenen yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz..

Ziyaret Edilecek Ünlü ve Güzel Myanmar Turistik Yerleri:

En iyi 9 myanmar turistik yerine bakalım.

1. Ngwe Saung Plajı:

myanmar'ın turistik yerleri

Myanmar’ın Ngwe Saung Plajı yaklaşık 9 kilometre uzunluğundadır ve tüm Güneydoğu Asya’nın en uzun plajı olarak derecelendirilmiştir. Güzel Yangon şehrinin yakınında bulunur ve oradan arabayla beş saat içinde ulaşılabilir. Bozulmamış sular, beyaz kum ve güzel hava, tatilinizi unutulmaz kılmak için gerçekten ihtiyacınız olan her şey..

2. Putao:

putao_myanmar-turist-yerler

Putao, Myanmar’ın Kachin Eyaletinde bulunur ve burada doğal ve güzel büyüyen güzel orkideleri ile tanınır. Buradaki hava, Myanmar’ın diğer bölgelerine kıyasla oldukça serin ve karla kaplı dağlar, burada göreceğiniz en eşsiz ve harika manzaralardan bazıları..

3. Monwa:

monywa_myanmar-turist-yerler

Monywa, Mandalay’dan yaklaşık 136 kilometre uzaklıkta bulunur ve size Myanmar’da gezi ve turizm için en iyi yerlerden bazılarını sunar. Enfes dağ mağaraları, antik ve anıtlar ve kalıntılar bunlardan bazılarıdır. Ancak buradaki yıldız cazibesi, temelde her ağacın sonunda Buda’nın resmi olan bir grup banyan ağacı olan Bodhi-tataung’dur. Bu egzotik banyan ağaçlarının görünümü, Myanmar gezinizi gerçekten unutulmaz kılacaktır..

4. Altın Kaya:

golden-rock_myanmar-turist-yerler

Altın Kaya, Myanmar ülkesine mensup tüm insanlar için kutsal bir yerdir. Çok popülerdir ve her yıl çok sayıda gezgin ve turisti kendine çekmiştir. Paunglaung dağının zirvesinde yer alır ve Yangon’dan arabayla dört saat içinde ulaşılabilir. Efsanevi bir hac yeridir ve birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Bu en iyi myanmar turistik yerleri.

5. Inle Gölü:

inle-lake_myanmar-turist-yerler

Inle Gölü, Myanmar’ın Shan Tepeleri’nde bulunur ve gerçekten çok hoş bir yerdir. Bir tatlı su kütlesidir ve buradaki hava, Myanmar’ın diğer bölgelerine kıyasla her zaman daha serin ve daha kurudur. Burada bulacağınız önemli manzaralardan bazıları domates tarlaları, çiçek bahçeleri ve yeşillikler. Yerel halkın samimiyeti ve sıcaklığı, burada bulacağınız eşsiz ve şaşırtıcı şeylerden bazıları..

6. KengTung:

kengtung_myanmar-turist-yerler

KengTung’da hava her zaman ılık, serin ve hoştur. İdeal bir balayı destinasyonudur ve tatillerinde biraz serin hava arayanlar için mükemmeldir. Burada ziyaretçiler Myanmar’ın kültürüne, geleneklerine ve geleneklerine tanık olmak için altın bir fırsata sahip olacaklar. Gerçekten, yer güzel! Bu ziyaret etmek için harika myanmar turistik yerler.

7. Ngapali Plajı:

ngapali-plaj_myanmar-turist-yerler

Ngapali Plajı, Myanmar’ın sunabileceği en güzel ve en iyi plajlardan biridir. Burada yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, güneşlenmek veya yüzmek gibi eğlenceli aktiviteleri deneyebilirsiniz. Ayrıca sizi ürünlerini almaya ikna edecek satıcılar da bulacaksınız..

8. Bagan:

bagan_myanmar-turist-yerler

Bagan, Myanmar hanedanının üst kısmında yer almaktadır. İki binden fazla tapınağa sahiptir ve antik anıtları ve kalıntılarıyla ünlüdür. Burada, bu muhteşem şehri keşfetmenize ve keşfetmenize yardımcı olacak farklı ulaşım türleri mevcuttur! Bu, ziyaret edilecek antik myanmar turistik yerleridir..

9. Yangon:

yangon_myanmar-turist-yerler

Yangon, Myanmar’ın başkentidir. Aynı zamanda 19. yüzyılda İngilizlerin sömürge başkentiydi. Her zaman geleneksel giyimli yerel insanları, dost canlısı seyyar satıcıları, eski otobüsleri ve arabaları ve daha birçok benzersiz ve heyecan verici şeyi bulacağınız için bu yer çekicidir..