Arunachal Pradešas yra šiaurės rytinėje Indijos dalyje ir garsėja savo gamtos malonumais. Kasmet šioje vietoje apsilanko tūkstančiai lankytojų. Apsupta trijų Indijos kaimyninių šalių-Butano, Kinijos ir Mianmaro, tai daugiausia retai apgyvendinta valstybė.

Kas nenori aplankyti ramaus klimato, svetingų žmonių ir snieguoto rūko, kai kurių garsių pasaulio vienuolynų, ramių ežerų, vaizdingų Himalajų kalnų ir papėdžių po sunkaus apgyvendintų miestų gyvenimo??

Arunachal Pradešo turistinės vietos

Lankytinos vietos Arunachal Pradesh:-

Tawang:

 • Tai yra budistų stebėjimų centras ir Tawang rajono būstinė, kurioje yra šimtmečių senumo vienuolynai. Tikrasis grožis yra uolėti kalnai, šimtai nesugadintų ežerų, snieguotos viršūnės, drakono vartai ir daugybė krioklių.
 • Jis taip pat gali būti vadinamas arunachal pradesh lobiu.
 • Tavango vienuolynai yra antras pagal dydį Azijos vienuolynas ir valdo 17 gumpų (budistų vienuolynų), kuriems yra 400 metų. Tawang, Monpa ir Sherdukpen genčių žemė, čia vyrauja Tibeto įtaka. Garsusis Torgvos festivalis čia vyksta gruodžio-sausio mėn. Remiantis budistų kalendoriumi, vienuoliktas Monpos mėnuo vadinamas Dawa Chukchipah.

tawang_arunachal-pradesh-tourist-places

Yra 8 metrų aukščio Viešpaties Budos statula. Lauke iškeliamos maldos vėliavos, net ir atsiveria nuostabus vaizdas.

Aplink Tawang:

 • Antroji aukščiausia perėja pasaulyje, Sela perėja, yra pakeliui į Tawang. 4 125 metrų atstumu, kuris eina per mažą keterą ir palei ramų ežerą, vadinamą Rojaus ežeru? Tai aukščiausia Arunachal Pradešo valstijos perėja ir trečia aukščiausia pasaulyje.
 • Pakang Teng Tso ežeras, ramus ežeras yra maždaug 17 km nuo Tawang ir nuostabus vaizdas į augaliją.
 • Tsangyang Gyasto gimimo vieta, Urgellingo vienuolynas ir šeštoji Monpos motinos Dalai Lama yra 5 km atstumu nuo Tawang..

Bomdila:

Iš šios vietos atsiveria nuostabūs snieguotų kalnų, laukinių orchidėjų, Himalajų kraštovaizdžių, viliojančių krioklių vaizdai. Vakarų Kamengo rajono būstinė, esanti 8500 pėdų aukštyje virš jūros lygio. Bomdilos vienuolynas yra Tibete įsikūrusio Tsona Gontse vienuolyno kopija. Bomdilos vienuolynas taip pat žinomas kaip Gentse Gaden Rabgyel Lling vienuolynas ir buvo pastatytas Tsona Gontse Riponche. Šalia jų yra Etnografijos muziejus. Per daugelį amžių Tibeto ir budistų įtaka buvo stipri.

bomdila_arunachal-pradesh-tourist-places

Aplink Bomdilą:

 • Dirangas, esantis tarp Bomdilos ir Tavango. Obuolių sodai, jakų veisimo ūkiai yra tai, kuo jis garsėja.
 • Keli kilometrai nuo Dirango yra karštosios versmės, kur žmonės eina maudytis, kad nuplautų nuodėmes ir ligas.
 • Tipi yra didžiausias Azijos orchidariumas. Visžalių miškų apsuptyje yra daugiau nei 500 orchidėjų rūšių. Orchidėjų centras ant Bharali upės kranto. Karštas šaltinis, didelis orchidėjų sodas yra šios vietos lobis.
 • Jia-bharali upė eina pakeliui į Bomdilą ir yra vartai į Arunachal Pradesh, iš pietvakarių.
 • Bhalukpongas yra 64 km nuo Tezpur, Aka kalvų papėdėje, yra graži iškylos vieta. Ir buvo karaliaus Banos anūko Bhalukos sostinė.

Itanagaras:

itanagar_arunachal-pradesh-tourist-places

Aušros apšviestų kalnų žemė yra šiaurės rytinės Arunachal Pradešo valstijos sostinė. Jis yra į rytus nuo Tawang ir buvo pripažintas kartu su Mayapur, XIV – XV a. Miestu. Šiuolaikinė gyvenvietė, pastatyta labai arti viduramžių sostinės griuvėsių. Administraciniu požiūriu jis priklauso Papum Pare rajonui. Tačiau Itanagaras gali būti vadinamas mini Indija, nes žmonės iš visos šalies gyvena harmoningai. Nuo Guwahati iki Naharlagun (Itanagar) teikiamos reguliarios sraigtasparnių paslaugos. Keliautojai iš visos šalies aplanko šią vietą norėdami ištirti jos gamtos grožį.

Aplink Itanagarą:

Naharlagunas, žinomas kaip Itanagaro dvynukas, yra už 10 km nuo Itanagaro. Jį sudaro zoologijos sodas, amatų centras ir Polo parkas.

Ziro:

ziro_arunachal-pradesh-tourist-places

Pušų apaugusių kalnų apsuptyje tai yra Apatani genčių namai. Jau daugelį metų jis yra mėgstamiausias pasaulio paveldo miestas. Jis yra apie 167 km nuo Itanagaro. Gaivus vėjelis, pušies bambuko giraitės, vietinis ryžių auginimo būdas tiesiog pučia protą ir leidžia jaustis lengviau. Ši vieta taip pat yra antropologo džiaugsmas.

Aplink Ziro:

Talio slėnio laukinės gamtos draustinis yra natūralus botanikos sodas. Šventovę sudaro daugybė egzotiškų orchidėjų. Tai kryžminio Wild Gaur (mithun) drovių gyvūnų veislės namai.

„Tarin Fishing Farm“ yra žvejybos sėklų ūkis dideliame aukštyje Tarine ir garsėja žaliavinių ir žuvų kultūra.

Daporijo:

Tai didžiausias kaimo miestas, esantis dviejų upių – Sippi ir Subansiri – tekėjimo vietoje. Šiek tiek perpildyta, bet pamatyti čia yra vietiniai žmonės ir tiltai, pagaminti vietinių gyventojų iš bambuko ir cukranendrių.

Kartu:

Pakeliui galima pamatyti istorinę Malinithan šventyklą. Legendinė Akashi Ganga, taškas, iš kurio žmonės gali pamatyti Brahmaputrą ir jos intakus. Galima pamatyti Mithuno ir Džersio Kamki kryžminimo ūkį.

Pasighat:

Įsikūręs dešiniajame Siango upės krante (Brahmaputros upės pavadinimas Arunachal Pradeše), tai yra Rytų Siango rajono būstinė. D. D. Eringo laukinės gamtos draustinis, kuriame būtina stebėti laukinius buivolus, tigrus, sambrus ir laukines antis. „Brahmaputra Darshan“ festivalis tapo kas dvejus metus vykstančia švente.

Laukinė gamta:-

Laukinės gamtos, kurią galime pamatyti šioje valstijoje, negalima pamatyti jokioje Indijos dalyje. Tokie gyvūnai kaip „Red Panda“, Himalajų juodasis lokys ir „Goral“. Čia galima pamatyti tokius paukščius kaip balta sparnuota medinė antis, Bengalijos florikanas, Temmincks Tragopan, Mishmi Wren ir Sclater’s Monal ir kt. Valstybė yra labai turtinga flora ir fauna.

bengal-florican_arunachal-pradesh-tourist-places

Laukinės gamtos draustiniai:-

 • D. D. Eringo memorialinė laukinės gamtos draustinis, Pasighatas
 • Mehao laukinės gamtos draustinis, Roingas
 • Pakhui laukinės gamtos draustinis, Seijosa
 • „Eagle Nest“ laukinės gamtos draustinis, Seijosa
 • Itanagaro laukinės gamtos draustinis, Naharlagunas
 • Kamlango laukinės gamtos draustinis, Miao
 • Kane laukinės gamtos draustinis

Nacionalinis parkas:

national-parks_arunachal-pradesh-tourist-places

 • Namdhapa nacionalinis parkas (Tigro projektas), Miao
 • Sessos orchidėjų draustinis, patarimas
 • Moulingo nacionalinis parkas, Jengingas
 • Dihang-Debang biosferos draustinis, Dibango slėnis

Kelionių patarimai:

Žmonės, mėgstantys nuotykius, turi tai patirti:

Plaukimas plaustais Brahmaputra yra viena geriausių upių plaukiant plaustais pasaulyje. Ši upė suteikia nuostabią ir jaudinančią, visą gyvenimą nepamirštamą plaustų ekspedicijos patirtį šiaurės rytinėje Indijos dalyje. Rytinėje Tibeto pusėje teka Tsang Po upė, einanti per didįjį Himalajų.

travel-tips_arunachal-pradesh-tourist-places

 • Subansari upės plaustai Subansari upė taip pat žinoma kaip „Auksinė upė“. Ši upė yra didžiausias Brahmaputros upės intakas.
 • Plaukimas Kamengės upe: ši upė buvo žinoma kaip Bhareli upė, prieš tai ji buvo pervadinta į Kameng. Tai viena iš sudėtingiausių upių plaustais Indijoje.
 • Keliautojai turėtų išbandyti šiuos autentiškus maisto produktus: „Momo“ gaminamas įdarius maltą kiaulieną ir svogūnus į tešlą, po to garinamas trijų sluoksnių garuose arba kepamas. „Thupka“ yra sriuba, užpildyta makaronais, malta mėsa ir daržovėmis, taip pat žinoma kaip „Der Thuk“. Zan yra pagrindinis Monpa genčių patiekalas, Khura yra blynas, Gyapa Khazi
 • Arunachal Pradešas yra saugiausia valstija šiaurės rytų Indijoje. Arunachal Pradešo žmonės nėra labai religingi. Jie yra labai draugiški ir pasiruošę jums padėti.