Kalem, yazmak veya çizmek için kullanılan yaygın ve çok ihtiyaç duyulan bir araçtır. Kalemler, düşüncelerini ifade etmek ve duygularını ifade etmek için insanlar arasında en popüler seçim olmuştur. İlgili bilgi ve bilgileri en iyi şekilde tutmak ve iletmek sadece kalem kullanarak mümkün hale gelmişti..

Kalem Çeşitleri

Kalemin tarihi, bugün mevcut olan en iyi kalemler olarak nihayet evrimleşmek için oluşumunda birçok değişiklik gördü. İlk kalemin bazı eski Mısırlılar tarafından icat edildiğine inanılıyor. Başlangıçta insanlar bilgiyi yazmak ve iletmek için tüylü kalemleri bir araç olarak kullandılar. Zamanla kalem çeşitlerinde birçok çeşit olmuş ve çoğu halk tarafından sevilmiştir..

Kalem Türleri İsimler ve Görseller?

Tüm erkekler ve bayanlar için uygun olan farklı kalem türleri şunlardır:

1. Tüy Kalem:

Tüy Tüy Kalem Çeşitleri

Bu kalemler, insanların kullanımına açılan kalemlerin başlangıcı olarak tasavvur edilebilir. Tüy kalem, büyük bir kuşun uçuş tüyü kullanılarak yapılmış bir kalemdi. Bu kalemler, bu kalemlerden önce kullanılan kamış kalemlerin mükemmel bir şekilde değiştirilmesini sağlayacak şekilde yapılmıştır. Kamış kalemlerin aksine daha uzun ömürlü olan bu kalemler kullanım kolaylığı da sağlamıştır..

Bu kalemler bölünmüş uca sahipti ve kılcal hareket ve yerçekimi kavramını kullanarak çalıştı. Bu kalemler, 6. ve 19. yüzyıllar arasında piyasaya çıktı ve bir anda o dönemin en önemli ve en popüler yazı aracı haline geldi. Bu kalemlerden bazılarını eski nesilde de bulabilirsiniz ancak bunlar günümüzde pek kullanılmamaktadır..

2. Daldırma Kalemi:

Batırma kalemi

Bu kalemler tüy kalemlere çok benzer ancak metal bir uca ve daha rahat hale getirmek için bir tutamağa sahiptirler. Tüy kalemlerin bir uzantısı olarak söylenebilir. Dip kalem, 19. yüzyılda piyasaya çıktı ve kullanıcılar arasında anında bir hit oldu. Bu kalemler piyasaya çıkar çıkmaz tüy kalemleri en iyi şekilde değiştirdiler..

Bu kalemler, yazmadan önce hokkanın içine daldırılmalıdır ve isimlerinin temsil ettiği şey budur. Bu kalemler, tanıtımlarından hemen sonra sadece yazı yazmak için kullanılmış ve profesyonel kalemler kategorisinde listelenmiştir. Bu kalemler artık temel olarak kaligrafi, çizgi roman ve illüstrasyonlar için kullanılıyor..

3. Dolma Kalem:

Çeşme

Hintli kullanıcılar arasında tükenmez kalem çılgınlığı ve popülaritesi göz önüne alındığında, kalem üreten firmalar dolma kalem fikriyle ortaya çıktı. Bu kalemler her yönüyle temel tüy kalem ve dip kalemlerden bir adım öndeydi. Dolma kalemlerin tükenmez kalem kavramını başka bir boyuta taşıdığını söylemek yanlış olmaz..

Bu kalemler, mürekkep haznelerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu kalemlerin, daldırma kalemler gibi bir ucu vardır, ancak mürekkebi bunda kullanmak için mürekkep rezervuarları kavramını kullanır. Bu kalemin çalışan ilk modeli 19. yüzyılda piyasaya çıktı. Bu kalemler piyasada hala çok çalışıyor ve birçok kullanıcının favorisi olmaya devam ediyor..

4. Tükenmez Kalem:

tükenmez kalem

İlk tükenmez kalem(1) kalem 1988 yılında ortaya çıktı. Ancak, kalemin ilk modellerinde bazı sorunlar vardı ve insanlar tarafından yavaş yavaş kabul görmedi. Daha sonra tasarımında birçok iyileştirme yapıldı ve kalemin güçlenmesini sağladı. Tükenmez kalemin yeni ve gelişmiş daha iyi modeli 1938’de piyasaya sürüldü ve kullanıcılar arasında bir hit oldu..

Piyasada birçok farklı türde tükenmez kalem bulunmaktadır. Kalemlerin her birinin içinde bir şey veya başka benzersiz bir özellik vardır. Tükenmez kalemin mürekkebi kağıda temas ettikten hemen sonra kurur. Bu kalemler hem pahalı hem de uygun fiyatlı olarak mevcuttur..

5. Makaralı tükenmez Kalem:

Bu kalemler tükenmez kaleme benzer ancak yazı yazmak için sıvı jel kullanır. Roller kalemin pürüzsüz uçları vardır ve bu nedenle daha yumuşak ve daha iyi bir yazma deneyimi sunar. Bu kalemlerin gövdesi hafiftir ve bu kalemlerin popülaritesini daha da artırır. Bu kalemler, diğer kişi üzerinde bir etki bırakmanın yanı sıra kişilikleriyle uyumlu oldukları için erkekler arasında en popüler olanlardır..

Su bazlı mürekkep daha çabuk kurur ve böylece kağıt üzerinde leke bırakmaz. Bu kalemler, daha iyi ve kullanımı daha kolay gövde tasarımı ile bir tükenmez kalemin rahatlığını sunmak için tasarlandı. Bu kalemleri tutmak, yazmak ve düşüncelerini ifade etmek için kullanmak çok kolay ve rahat..

6. Keçeli Kalemler:

Gözenekli uçlara sahip keçeli kaleme markör de denilmektedir. Her bir işaretleyicinin işlevselliği, tek tek işaretçilerin mürekkebini tanımlar. Pazar, farklı türde keçeli kalemlerle dolu ve her birinin kendine has özellikleri var. Bu kalemler, beyaz tahta üzerinde kullanılabildiği gibi çocuklar için eskiz kalemi olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Kalıcı veya kalıcı olmayan mürekkepli işaretleyicileri kolayca bulabilirsiniz..

Bu renkli kalemler, özellikle çocuklar için birine hediye vermek için de en iyi seçeneği oluşturuyor. Uçları en ince olan bu kalemler en çok çizim, eskiz ve yazı yazmak için kullanılır. Beyaz tahtalarda en geniş uçlu kalemler kullanılır..

7. Jel Kalemler:

jel kalem çeşitleri

Jel kalemler, piyasaya sürüldükten hemen sonra piyasaya ve kullanıcıların kalbine hükmeden kalemdir. Bu kalemler, yazının en güzelini ve gerekli pürüzsüzlüğü sağladığı için bayanlar tarafından en çok tercih edilen kalemlerden biridir. Bu kalemler, hem yağ bazlı mürekkep hem de su bazlı mürekkepten yararlanacak şekilde tasarlanmıştır..

Farklı renklerde farklı jel kalemler de bulabilirsiniz. Gelişen zamanla birlikte, kullanıcılar arasında oldukça hit olan birçok mini jel kalem bulabilirsiniz. En yaygın jel kalemler siyah kalem, pembe kalem, yeşil kalem vb. renklerdedir. Bu kalemler aynı zamanda maksimum konfor ve rahatlık sunarak ofis kalemi olarak da kullanılan kalemlerdir..

8. Uzay Kalemi:

Uzay kullanılan kalem

Space kalem, mevcut tükenmez kalemi değiştirmek ve geliştirmek için en iyi özelliklerle tasarlanmış özel bir tükenmez kalem türüdür. Bu kalemler, mürekkebin doğru kullanımı için basınçlı bir hazneye sahip olacak şekilde ve hermetik olarak kapatılacak şekildedir. Bu kalemler lüks kalemler olarak sınıflandırılabilir ve bazı kişiler tarafından ofis kalemi olarak kullanılmaktadır..

Bu kalemle ilgili en çekici şey, bu kalemlerin herhangi bir açıda ve ayrıca yerçekimi olmadığında da yazabilmesidir. Ayrıca bu kalemi daha iyi hale getirmek için bu kalem su altında bile yazı yazmak için kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır..

Hindistan’daki En İyi 10 Kalem Markası:

Yazmak, hepimizin sahip olduğu en yaygın ihtiyaçlardan biridir. İyi el yazısı, çoğu kullanıcının pahalı kalemlerden beklediği temel avantajdır. Ayrıca, en iyi markalardan kalemlerini seçerek iyi bir yazı bekleyebilirsiniz. Markalar mutlaka iyi bir kalem anlamına gelmese de, kesinlikle kalite konusunda kullanıcılara gerekli güvenceyi veriyorlar..

Siz de marka kalem kullanmayı diğerlerine tercih edenlerdenseniz, işte size güzel kalem yapan en iyi markaların isimleri. Bir göz atın:

1. Çello:

Bu marka, 1995 yılında piyasaya sürülen Hindistan’daki popüler kalem prosedürlerinden biridir. 5 Rs’den başlayan farklı uygun fiyatlarla mevcut çello kalemlerinde çok çeşitli bulabilirsiniz. Yıllar geçtikçe marka, genç neslin olduğu kadar eski neslin de favori tercihlerinden biri haline geldi. Bu kalemin en büyük avantajlarından biri, kullanıcılarına sunduğu pürüzsüz yazıdır..

2. Reynolds:

Bu, farklı kullanıcı türleri için bazı uygun fiyatlı kalemler üreten tanınmış bir başka markadır. Reynolds, lüksü temsil eden en iyi ve en uygun fiyatlı kalemleri sunarak kullanıcılar arasında oldukça popüler olmuştur. Profesyonel kullanıcıların çoğu tarafından da kullanılan Hindistan’daki en güvenilir marka adlarından biridir..

3. Parker:

1888, parker pen olarak adlandırılan en lüks kalemlerden birinin piyasaya sürülmesiyle başladı. Bu marka sadece Hindistan’da ünlü değil, aynı zamanda dünyaca ünlü en iyi markalardan biridir. Erkeklerin en çok güvendiği kalemlerden biri olan bu kalem, çekiciliğin simgesi olmakla birlikte stili de tanımlıyor. Bu kalemler yalnızca tutmak için iyi olmakla kalmaz, aynı zamanda en iyi el yazısını da sunar..

4. Kağıt arkadaşı:

Papermate, hemen hemen her tür kullanıcı arasında popüler olan markalardan biridir. Uygun fiyatlı Papermate kalemler, profesyoneller kadar öğrenciler için de uygundur. Bu kalemler her tip kullanıcıya uygun fiyat aralığı ile piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. Bu markada 11 farklı kategoriye sahip olabilir ve böylece en iyi lüksü alacağınızdan emin olabilirsiniz..

5. Su Adamı:

Waterman markası altındaki kalemler sevdikleriniz için mükemmel bir hediye olabilir. Waterman kalemleri lüks, stil ve konforun mükemmel birleşimi olarak adlandırmak yanlış olmaz. Bu kalemi kullanıyorsanız, kesinlikle diğer insanlar üzerinde bir etki bırakacaksınız. Bu kalemlerin sağladığı rahatlık, başka hiçbir marka ile benzersizdir. Bu kalemleri çevrimdışı kullanılabilirlik ile birlikte çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz..

6. Mont Blanc:

Bu marka kalem üretimi 1906 yılında piyasaya çıktı. Mont Blanc kalemleri gerçekten lüks ve sınıfın bir simgesi. Ayrıca, kullanıcıları arasındaki seçkin varlığı temsil eden sınıfının en iyisi özellikleri sunarlar. Tüm dünyada en çok satan kalem markalarından biridir. Bu kalemler, daha yüksek fiyatlı kalemlere düşmesine rağmen 1.488 INR için mevcuttur..

7. Pierre Cardin:

Kuşkusuz, Pierre Cardin kalemleri en iyisidir. Marka, kalitesi ve rahatlığıyla benzersiz olan sınıf kalemleri geliştirmekle ilgilidir. Bu kalemler, kurumsal endüstrilerde çalışan erkekler arasında çok popüler. Bunlar yalnızca gerekli kaliteyi yazılı olarak sunmakla kalmaz, aynı zamanda görünüm söz konusu olduğunda en iyisidir. Onlar gerçekten kalem üreticilerinde bir başyapıt.

8. Pilot:

Pilot kalem, hala piyasaya hakim olan en eski kalemlerden biridir. 1918 yılında kalem üretimine başlayan bu Japon firması, günümüzde piyasanın en güvenilir isimlerinden biri haline gelmiştir. Kalemlerinde birkaç çeşit bulabilir ve tercihinize ve kişiliğinize göre birini seçebilirsiniz. Bu marka hem erkek hem de bayan kalemleri yapar.

9. Zebra:

Zebra 1982 yılında kalem üretimine başlamıştır. Kalemler halk tarafından büyük oranda kabul görmüş ve bugüne kadar kullanılmaktadır. Zebra kalemler kalitesi ve yazma rahatlığı ile oldukça rahattır. Bu kalemler ayrıca her tür kullanıcı için uygun fiyatlıdır ve öğrencilerin ve diğer profesyonel kullanıcıların en iyi tercihlerinden biridir. Kalemlerin yüksek kaliteli tasarımları da bu kalemleri kullanıcılar arasında popüler yapan diğer faktörlerden biridir..

10. Keskin:

Marka, yolculuğuna aslında tek bir kalıcı pastal üreticisi olarak başladı ve daha sonra kendisini çeşitli diğer kategorilerde geliştirdi. Bugün, piyasada mükemmel kalitede çok çeşitli şarpi kalemleri bulunabilir. Bu kalemler kullanıcılarına çeşitli ipuçları sunmakta ve bu sayede piyasadaki diğer isimlerden ayrılmaktadır..

Kalem Yapımında Kullanılan Metal Çeşitleri:

Farklı kalem çeşitlerinin yanı sıra, bu kalemlerin oluşturulduğu malzemelerde de büyük bir çeşitlilik bulabilirsiniz. İster tasarımcı kalem ister mini kalem olsun, her biri farklı metaller kullanılarak istenilen ilgi çekici yerleri vermek için yapılmıştır..

İşte en iyi kalemleri yapmak için kullanılan en yaygın ancak popüler metallerden bazıları:

  • Odun
  • polistiren plastik
  • Pirinç
  • Alüminyum
  • Paslanmaz çelik

Altın, gümüş gibi değerli metaller de pahalı kalemler için kullanılmaktadır.

Bu kalemlerin yapımında kullanılan farklı metaller, stil ve rahatlık açısından her kalemi diğerinden farklı kılmaktadır..

Doğru Kalemi Seçmek İçin Ek İpuçları:

Farklı kalem türleri çoğu zaman insanların kendileri için doğru ve en iyi kalemi seçmesini zorlaştırır. Tüm markalar, kullanıcıları çekmek için düzenli olarak güzel kalemlerini piyasaya sürüyor. Bu nedenle, sizin için şık, benzersiz ama profesyonel kalemi seçmek için bazı ipuçları arıyorsanız, işte aynı ipuçlarından bazıları:

  • Sadece markaların peşinden koşmayın. Bazen bilinen popüler markaların yanında iyi kalemler bulabilirsiniz..
  • Sizin için bir tasarımcı kalem seçme havasındayken her zaman bütçenizi belirlemeyi unutmayın..
  • Önceliğinizi karşılayan ince yazı kalemlerini seçin.
  • Sevimli kalemleri seçiyor olsanız da, ancak tutuşlarından emin olmak için bir noktaya değinin.
  • Her zaman şık bir kaleme olan arzunuz yerine rahatlığı seçmeyi unutmayın.

Kalem aklın dilidir ve kesinlikle sizin için sadece kaliteli kalemleri seçmek istersiniz. değil mi? Ayrıca, dünyayı değiştirmek istiyorsan en iyi kalemleri al ve yaz denir. Farklı havalı kalemler sadece ellerinizdeyken sizi daha da serinletsin..

En çok beğendiğiniz kalem hakkında aşağıya yorum yapın. Ayrıca o kalemle paylaştığınız hikayeyi veya anılarınızı da bize bildirin. Eşsiz kalemlere olan sevginizi duymayı çok isteriz..