En zengin kadınlar! Evet, dünyanın en zengin 25 kadını listesinde kimler var biliyor musunuz? Hepiniz kadınlar olmadan dünyayı hayal edemeyeceğinizi biliyorsunuz. Kadınlar olarak, kendimizin yanı sıra kadınsı nüfusun geri kalanı da dahil olmak üzere yaptırım yetkisini üstleniyoruz. Kesinlikle, bir kadın toplumu canlandırıyor ve büyümeye devam ediyor.

Bu yazıda, servetlerini nasıl getirdiklerinin yanı sıra dünyanın en zengin 25 kadınının listesini görebilirsiniz. Bu nedenle, bunu dikkatlice okuyun ve muhtemelen yakında milyarlarca değerinde olacak kendi krallığınızı bir araya getirmek için yaptıkları sıkı çalışmayı öğrenin..

Dünyanın En Zengin Kadını:

1. Christy Walton:

dünyanın en zengin kadını

Christy Walton, dünyanın en zengin kadını ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en zengin kadın milyarderi kataloğunda 1 numarada. Net değeri yaklaşık 7.2 milyar dolar. John Walton’ın dul eşi, John Walton 2005’te bir uçak felaketinde öldükten sonra mal varlığını devraldı. 2010 etiketini dünyanın en zengin kadını olarak tekrar gösterin, merhum kocasının First Solar’daki erken girişimi nedeniyle kaderinde ek bir darbe aldı. 2006 erken kamu katkısı iken neredeyse %500 oranında bölündü. Net değerinin önemli kısmı Wal-mart artı First Solar Company’deki hisse senetleri sayesinde.

2. İris Fontbona:

Dünyanın en zengin kadınları2

Iris fontbona aynı zamanda Şili’nin en zengin kadını. Eşinden zenginliği devral; o, yaklaşık 15,9 milyar dolar olan net değer koşullarında Şili eyaletinde ilk sırada yer alıyor. Akrabalarının yanı sıra, Dünya gezegenindeki en büyük bakır madenlerinden biri olan Antofagasta’yı ve ülkenin en büyük ikinci bankası (Banco de Chile), Latin Amerika’nın en büyük nakliye şirketi (CSAV) ve lider varlık şirketi Quinenco’yu kontrol ediyor. bira üreticisi (CCU).

3. Anne Cox Odaları:

Dünyanın en zengin kadınları3

Anne Cox, 1 Aralık 1919’da 97 yaşında doğduğu için bu listedeki dünyanın en yaşlı en zengin kadınıdır. Cox Enterprises’ın baş ev sahibidir. Net değeri 16,1 milyar dolar. Cox Enterprises, babası James Middleton Cox tarafından, Dayton Evening News adında bir gazetenin ardı ardına kuruldu. Aynı zamanda bir zamanlar 1977’den 1981’e kadar Jimmy Carter’ın idaresi altında Belçika’ya ABD temsilcisiydi..

4. Laurene Powell İşleri:

Dünyanın en zengin kadınları4

Laurene, geç mucit Steve Jobs’un eşidir. Apple, Pixar, Disney ve diğer birçok küçük firmadaki tüm iş olasılıklarını üstleniyor. Bir kurumda çok ünlü Apple kurucu ortağıyla tanışır ve daha sonra onunla bir akşam yemeğine çıkar. Net Değeri 14,1 Milyar Dolar olarak bulundu.

5. Alice Walton:

Dünyanın en zengin kadınları5

Alice Walton, Wal-Mart mirasçılarından bekardır; bireysel olarak dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan 410 milyon hisseye sahipler. Bir önceki hisse senedi piyasası analisti ve opsiyon satıcısı olarak, 1988 yılında bir yatırım bankası olan Llama Co.’yu yönetiyor ve on yıl sonra sona eriyor. Şimdi Walton ailesinin sahip olduğu bankada başkan yardımcısı ve fon şefi olarak çalışıyor ve net değeri 31.1 milyar dolar. 2011’de yakın zamanda açılan Crystal Bridges Amerikan Sanatı Müzesi’ne yüz milyonlarca değerinde resim bağışladı..

Wal-Mart yaratıcısı Sam Walton’ın bekar kızı ile birlikte Christy Walton’ın kayınbiraderidir, net değeri 44,9 Milyar ABD Doları’dır. Babası rahmetli Sam Walton’dan itibaren refaha kavuşur. Ana kar kaynağı Wal-Mart’tır. Times Magazine onu dünyanın en önde gelen insanlarından biri olarak kabul etti.

6. Georgina “Gina” Rinehart:

Dünyanın en zengin kadınları6

Net değeri 16.8 milyar dolar ve servetinin temeli Avustralya’da madencilik. Asya’nın yanı sıra Avustralya’nın da en zengin kadınlarından biridir. Maden sanayicisi geç Lang Hancock’un çocuğudur. Şirketi babasından aldı ve yenilikçi zirvelere ulaştı. Gina ayrıca her zaman dünyanın en etkili kadınları listesinde yer alır ve aynı zamanda ‘Maden Milyarderi’ olarak tanınır..

7. Miuccia Prada:

Dünyanın en zengin kadınları7

Miuccia Prada, 2,7 milyar dolarlık net değeriyle İtalya’nın en zengin 3. kadını.  İtalya’nın en büyük ikinci kenti olan Milano’da doğdu; annesinden itibaren stil şirketi Prada’nın dizginlerini devralır. Aynı zamanda en etkili kadınlar listesinde. Eğitim dereceleri ve eğitimi, bu katalogdaki diğer hanımlar arasında eşsizdir. Milano Üniversitesi’nden Pedagojik Bilimler alanında Doktora derecesine sahiptir..

8. Charlene de Carvalho-Heineken:

Dünyanın en zengin kadınları8

Heineken markasının bira mirasçısıdır. Babası Freddy Heineken’in on yıldan fazla bir süre önce ölmesinden sonra, Hollanda bira şirketinin %25 hissesini ele geçirdi artı 15.4 milyar dolarlık net değeri içermesi tahmin edilebilir. Bu işletme, adının altında 170’den fazla kaliteli markaya sahiptir ve ayrıca dünya çapında 65 ülkede varlık göstermektedir..

9. Johanna Quandt:

Dünyanın en zengin kadınları9

Susanne Klatten’in annesi ve Alman girişimci Herbert Quandt’ın dul eşidir. Aynı zamanda merhum Herbert Quandt’ın 3. eşiyle birlikte eski bir sekreterdir, ortağı 1960’ların başlarında iflas nedeniyle otomobil üreticisi BMW’yi elinde tutmaktadır. Halen BMW’nin otomobil üreticisinin %17’sine sahip. Milyarderlerin yanı sıra çocukları Stefan Quandt ve Susanne Klatten’ın da büyük girişimleri var..

10. Antonia Johnson:

Dünyanın en zengin kadınları10

Net değeri 6.2 milyar dolar olan İsveç’in en zengin bekar kadını. Gıda, telekom, enerji, güvenlik, endüstriyel ürünler ve gayrimenkul ile uğraşan, çeşitlendirilmiş bir ticari İsveç şirketi olan Axel Johnson Group’un başkanıdır. Babası 1982 yılında dedesi tarafından 1873 yılında kurulan bu şirketin başkanı olarak çalışıyor..

11. Laurene Powell İşleri ve Ailesi:

Dünyanın en zengin kadınları11

Apple Inc.’in önceki CEO’su Steve Jobs’un yanı sıra kurucu ortağın dul eşidir; 20 milyar dolarlık servetini Ekim 2011’de öldükten sonra alıyor. Şimdi, College Track Yönetim Kurulu Başkanı ile birlikte kurucu ortak. Esas olarak kocasının hayatının son kısmına yakın yaşayan tröstlerde konumlanmış bir şans.

12. Jacqueline Mars:

Dünyanın en zengin kadınları12

Forrest Edwards Mars Sr.’nin çocuğu olan Jacqueline Mars, net değeri 26.4 milyar dolar olan dünyanın en zengin ailelerinden biri olan Mars Ailesi’nden. Aile birimi bundan sonra Walton Ailesi ve refah koşullarında Koch Ailesi’ne ait. Şirketi şekerleme üretiminin yanı sıra pazarlama da yapmaktadır. Bu şirket lider şeker üreticisidir. Aynı zamanda gezegendeki tanınmış yatırımcıdan biri olarak da ölçülen, çok ünlü Warren Buffet, şirketinde tanımlanamayan mülkiyeti benimsiyor..

13. Birgit Rausing:

Dünyanın en zengin kadınları13

13 Milyar Dolarlık Net değere sahip ve aynı zamanda İsveç’teki en zengin 2. Kadın. Memleketi güney İsveç’te bir köy ve eşinin ölümünden sonra zenginliğini eşinden alıyor. O sadece dinamik bir hayırsever değil, aynı zamanda özel bir şirket olan Tetra Laval’ın da sahibidir..

14. Sara Mota de Larrea:

Dünyanın en zengin kadınları14

Sara Mota de Larrea, kocası Jorge Larrea ölürken Grupo Mexico’daki %36’lık bir girişimi devraldığı için net değeri 12.0 milyar dolar. Grupo Mexico, dünyanın 7. büyük bakır üreticisi, petrol sondajı işinin yanı sıra Meksika’nın en büyük demiryolu işini içeriyor. Çocuğu German ve Sara arasında işin %51’i var. Madencilik şirketi, 2010 yılına kadar madenlerinden tek başına dört yıllık bir vuruşla kaya oldu..

15. Elaine Marshall:

Dünyanın en zengin kadınları15

%14,6 hisseye sahip olan Koch Industries’in yöneticisi olduğu için 9.1 milyar dolarlık net servete sahip. Koch Industries, kimya, imalat, petrol arıtma ve tahsis, finans ve emtia ticareti ve tarım alanlarında uluslararası şirketler grubu olarak genişletilmiştir. Bloomberg, yıllık işlemlerini her yıl 115 milyar dolar olarak açıklıyor. E. Pierce Marshall Elaine’in dul eşidir..

16. Dirce Camargo:

Dünyanın en zengin kadınları16

Net değeri 14.0 milyar dolar olan en zengin 3. Brezilyalı. Dirce Camargo, eşi Sebastiao Camarago 1994 yılında sona erdiği için Brezilya’nın en önemli şirketlerinden biri olan Camargo Correa’nın başına geçiyor. Çeşitli kamu ve gizli şirketlerden oluşan imalat şirketi, çimento, inşaat, enerji, karayolları, gemi yapımı, petrol alanlarında üretim yapıyor. ve gaz, havaalanları ve emlak. Carmgo şirketin büyük bir kısmına sahipken, işletme uzman yöneticiler tarafından yürütülüyor..

17. Abigail Johnson:

Dünyanın en zengin kadınları17

Abigail Johnson, Amerikalı bir iş kadını, aynı zamanda Fidelity Investments Başkanı ve 17,2 milyar dolarlık net değere sahip FMR LLC’nin başkan yardımcısıdır. O, 2. en büyük Amerikan yatırım fonu şirketi Fidelity Investments’a sahip olan Fidelity Management plus Research LLC’nin %24,5’ine sahip olduğu için. Fidelity Financial Services, büyükbabası tarafından kuruldu. Cambridge’den sanat tarihi ve Harvard’dan MBA derecesine sahiptir. Johnson, 1988’de ailesinin işine başlamadan önce kısa bir süre yönetim danışmanı olarak da çalıştı. Ayrıca, dünya çapında fon yönetimi işinde en baskın kadındır..

18. Savitri Jindal:

Dünyanın en zengin kadınları18

Net değeri 7.7 milyar dolar olan Hindistan’dan ve Servet kaynağı Çelik üretimi. Bir çelik ve enerji şirketi olan O.P. Jindal Group’un başkanıdır. Kocası Om Prakash Jindal’ın 2005 yılında bir helikopter kazasında vefat etmesinden sonra bu işi devralıyor. Om Prakash Jindal şirketi 1952’de kurdu.  Şu anda Savitri Jindal, 4 oğlu Prithviraj, Ratan, Naveen ve Sajjan ile birlikte sektörü yönetiyor..

19. Liliane Bettencourt:

Dünyanın en zengin kadınları19

Net değeri 44.9 milyar dolar olan Fransa’dan. Bettencourt, Avrupa’nın en zengin kadını ve kozmetik megagücü L’Oreal’in %31’ini elinde tutuyor. Bu şirket, dünyanın önde gelen kozmetik artı Beauty Corporation’dan bekar olan babası tarafından başlatıldı. L’Oreal, Garnier, Kiehls ve Maybelline gibi markaları içerir. 15 yaşındayken şişeleri etiketleyen ürünler yaparak işe katıldı. 1957’de işi devraldığında, bir başkan yerine büyük bir paydaş olarak meşgul olmaya devam ediyor..

20. Susanne Klatten:

Dünyanın en zengin kadınları20

Susanne Klatten 24.4 milyar dolarlık net servetiyle Almanya’nın en zengin kadını. Kletten, babasının refahını kardeşi Stefan Quandt ile birlikte alır. Otomobil üreticisi BMW’de %12,6, ilaç grubu Altana’da ise %50,1 hisseye sahiptir. İsviçre’deki IMD Business School’da MBA derecesi ile Buckingham Üniversitesi’nden itibaren işletme alanında lisans derecesi aldı..

21. Eva Gonda Rivera:

Dünyanın en zengin kadınları21

Eva Gonda Rivera 6,4 milyar dolara sahip ve kızlarıyla birlikte Latin Amerika bölgesindeki Coca-Cola’nın en büyük kendi kendini yöneten distribütörü olan FEMSA’nın B hisselerinin yarısına sahip. Hisseleri daha sonra alıyorlar, kocası 2008’de öldü.

22. Yang Huiyan:

Dünyanın en zengin kadınları22

Zenginlik kaynağı, Net değeri 21,3 milyar dolar olan Gayrimenkul’dür. Mütevazı babası Yeung kwok Keung, 2007’de şirketin Hong Kong halka arzının önünde, ailenin ana serveti olan, aile tarafından kontrol edilen emlak geliştiricisi Country Garden Holdings’teki hisselerini ona devretti..

23. Margarita Louis-Dreyfus:

Dünyanın en zengin kadınları23

Margarita Louis-Dreyfus, 2009’da öldükten sonra kocasının işini devralan Rus ve büyük bir hissedardır. Şirketinde yeniden tarımsal bir spot ışığı oluşturma yeteneğine sahipti; Singapur’da daimi bir tahvil ihracı nedeniyle hala 350 milyon doları kaldırıyor. 5 milyar dolarlık serveti var.

24. Rosalia Mera:

Dünyanın en zengin kadınları24

6,1 milyar dolarlık net servetiyle Rosalia Mera, İspanya’nın en zengin kadını oldu. Eski kocası Amanacio Ortega ile birlikte Zara perakende mağazalarının ana şirketi olan Inditex’in kurucu ortağıdır. Kocasıyla boşandıktan sonra hala %5.8’lik bir girişime sahip..

25. Wu Yajun:

Dünyanın en zengin kadınları25

Net değeri yaklaşık 6.9 milyar dolar ve bir Zenginlik Kaynağı Çin’de Kendi Kendine Yapılan Gayrimenkuldür. Hong Kong listesindeki emlak geliştiricisi Longfor arazisinin sahibidir. Dünyanın en zengin kendi kendine yeten kadını geçmişte gazeteci ve gazeteci artı Çin Shirong Haber Ajansı’nda editör olarak çalışıyor. Wu, servetini, aynı zamanda bu işte bir girişimi olan kocasıyla paylaşıyor..