Yra įvairių būdų, kaip ne tik indai, bet ir daugelis kitų kultūros žmonių gamina dal. Nėra jokių abejonių dėl to, kad dal, taip pat žinomas kaip lęšiai, yra vienas iš pagrindinių maisto produktų, kuriuos daugelis žmonių naudoja kasdien. Tačiau beveik neįmanoma ir nuobodu kiekvieną dieną įtraukti to paties tipo dalį ir jo receptą. Norint nutraukti monotoniją, visada patariama naudoti įvairių rūšių rinkoje parduodamus lęšius ir juos virti įvairiais būdais, kad kiekvieną dieną įgautų naują skonį. Norėdami padėti vartotojams, yra vienas garsus dal receptas, paminėtas žemiau. Tai yra vienas iš populiariausių receptų, pateiktų geltonos spalvos dal.

Kaip padaryti geltoną Dal receptą

Norėdami sužinoti daugiau apie lengvą ir patogią geltonosios dalios virimo formą, galite patikrinti šį maisto vadovą žemiau. Tam yra vienas iš paprasčiausių maisto gaminimo būdų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai atidžiai sekti, kad pasiektumėte sėkmingų rezultatų.

Kaip namuose pasigaminti skanų geltoną dalį

Reikalingi ingredientai:

 • „Split Pigeon Pea“ (toor/arhar): 1 puodelis
 • Svogūnai: 1, smulkiai supjaustytas
 • Ghee: 4 šaukštai
 • Česnakai: 3 gvazdikėliai, smulkiai supjaustyti
 • Druska pagal skonį
 • Ciberžolės milteliai: ¾ šaukštelio
 • Kmynų sėklų: 1 arbatinis šaukštelis
 • Raudonųjų pipirų milteliai: ½ šaukštelio
 • Sausi mango milteliai: 1 arbatinis šaukštelis

Geltonojo Dal recepto paruošimo būdas:

Paimkite dal ir gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu, prieš kitas 30 minučių mirkydami švariame ir gaiviame vandenyje. Tai turėtų būti daroma prieš pradedant ruošti maistą, kad būtų užtikrinta sklandi virimo patirtis be rūpesčių.

Dabar paimkite pusę ghee į keptuvę ir pridėkite pusę svogūnų kartu su česnaku ir troškinkite, kol jie pasidarys aukso rudos spalvos ir suteiks malonų skonį bei aromatą. Į tai įpilkite ciberžolės miltelių ir šaukštelio kartu su druska pagal skonį ir apie 2 puodelius vandens.

Gerai išmaišykite ir uždenkite, kol uždengsite ir palikite troškintis ant silpnos ugnies kitas 20 minučių. Į tai įpilkite sausų mango miltelių ir troškinkite dar 15 minučių. Dabar į atskirą keptuvę paimkite likusią pusę ghee ir pridėkite kmynų sėklų. Palikite, kol sėkla pakeis spalvą, ir dabar į ją įpilkite likusių svogūnų ir česnako. Tai turėtų būti gerai pakepinta ir kol spalva pasikeis į rausvą.

Įpilkite raudonųjų pipirų miltelių ir maišykite mišinį kitas 3-4 minutes. Šis paruoštas prieskonis dabar turėtų būti dedamas į keptuvę, kurioje kepama dal. Leiskite jam užvirti kitas porą minučių. Nukelkite jį nuo ugnies ir supilkite dalą į serviravimo dubenį.

Papuoškite šį karštą dalį citrinos sultimis ir kalendros lapeliais ir patiekite prie virtų ryžių ar rotų.

Patarimai, kuriuos reikia atsiminti:

 1. Dalų negalima išvirti iš anksto, kaip tai daroma įvairiuose dal receptuose. Manoma, kad jis turi būti kepamas keptuvėje troškinant.
 2. Prieš planuodami pridėti prieskonių, įsitikinkite, kad sūris tinkamai iškepęs.
 3. Dal skonį galima keisti pagal tai, kas jums tikrai patinka. Galite pridėti sausesnių mango miltelių ir raudonųjų aitriųjų paprikų miltelių, kad jie būtų aštresni.
 4. Geltona dalija patiekiama kaip priedas prie bet kurio kito patiekalo, kad būtų pagerintas skonis. Tai labiau karis, kuris naudojamas su chapattis ar ryžiais, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai.

Vaizdo šaltinis: 1.