Tarp Šiaurės Indijos virtuvės, kuri garsėja tarp žmonių visame pasaulyje, vienas iš labiausiai paplitusių patiekalų yra Dal makhni. Nėra jokių abejonių dėl to, kad dal makhni yra viena pikantiškiausių kliūčių ir ją mėgsta beveik visi Indijoje. Be to, dar vienas faktas, susijęs su dal makhni, yra tas, kad dal yra gana sunkus preparatas ir pilnas kalorijų, todėl valgio metu užtenka tik nedidelio dubenėlio. Pagrindinis dal, naudojamas dal makhni, yra urad dal, kuris unikaliai derinamas su garsiomis pupelėmis, vadinamomis pupelėmis arba rajma.

Dal Makhni receptas

Na, vėlgi, šis patiekalas yra toks įprastas, kad jį galima įsigyti beveik visuose Indijos restoranuose. Tačiau negalima lyginti su namuose paruoštu maistu ir tą patį galima padaryti ir dal makhni. Žemiau pateiktame maisto vadove pateikiamas labai patogus dal makhni receptas, kurį galima lengvai ir patogiai paruošti namuose. Patikrinkite ir išbandykite savo receptą šiandien!

Kaip pasigaminti Dal Makhni:

Reikalingi ingredientai:

 • Visas juodasis gramas (sabot kali urad dal): ½ puodelio
 • Raudonosios pupelės (rajma): 2 šaukštai
 • Druska: pagal skonį
 • Raudonųjų pipirų milteliai: 1 arbatinis šaukštelis
 • Sviestas: 3 šaukštai
 • Imbieras: 2 colių, supjaustytas
 • Česnakai: 6 gvazdikėliai, supjaustyti
 • Kmynų sėklos: 1 arbatinis šaukštelis
 • Svogūnai: 1 didelis, supjaustytas
 • Žalieji pipirai: 1-2, supjaustyti išilgai
 • „Garam Masala“ milteliai: 1 arbatinis šaukštelis
 • Pomidorai: 2, supjaustyti

Paruošimo būdas:

Pasirinkite rajma ir urad dal ir pašalinkite iš jo visus akmenis ir nešvarumus. Dabar kruopščiai nuplaukite ir mirkykite vandenyje visą naktį. Į dal ir rajma įpilkite apie 3 puodelius vandens, nes jis padidėja ir sugeria vandenį.

Ryte išpilkite vandenį iš dal, įpilkite jį į greitpuodį su trimis puodeliais vandens, trupučiu imbiero, druskos ir raudonųjų pipirų miltelių ir virkite maždaug tris kartus, kol dal ir rajma suminkštės. minkštas. Jei rajma nėra iškepta trimis švilpimais, laikykite greitpuodį ant silpnos ugnies ir leiskite jam visiškai virti.

Į keptuvę įpilkite šiek tiek aliejaus ir sviesto ir leiskite jam įkaisti apie 5-10 sekundžių. Į tai įpilkite šiek tiek kmynų sėklų ir leiskite jiems paruduoti. Baigę įpilkite česnako, imbiero ir svogūnų, kad gerai iškeptų ir įgautumėte aukso rudą spalvą. Kai virti, dal taip pat paliks stiprų ir malonų aromatą. Į tai įpilkite žalių aitriųjų paprikų ir pomidorų ir gerai pakepinkite ant stiprios ugnies.

Į tai įpilkite likusių raudonųjų aitriųjų paprikų miltelių ir toliau virkite, kol mišinys paliks aliejų ir pomidorai virsta minkštimo forma. Dabar atėjo laikas į mišinį įpilti virtos dal ir rajma kartu su vandeniu. Kepkite dal, kol konsistencija pasidarys tiršta. Jei reikia, įpilkite šiek tiek garam masala ir druskos. Troškinkite dalą ant silpnos ugnies, kol ir nebent jie gerai susimaišys ir bus minkšti.

Šį patiekalą reikia patiekti karštą su garintais basmati ryžiais arba bet kokia egzotine duona ar roti.

Virėjo patarimas:

Pasak profesionalių virėjų, kitą dieną dal makhni skonis yra dar geresnis. Tai atsitinka tik tada, kai dal yra tinkamai pašildomas. Jūs netgi galite laikyti dalį šaltoje temperatūroje, tačiau įsitikinkite, kad paratos yra karštos.

Tai vienas iš Šiaurės Indijos delikatesų, kuris net dera su papadu ir yra nuostabaus skonio tiems, kurie yra tiesiog maisto mėgėjai!