Priory’de yemek odaları sadece yemek masası ve sandalyeler ile tasarlandı. Ama şimdi, konsepte yeni bir yemek odası vitrin tasarımları yerleştirme konsepti ile tasarımsal bir görünüm verildi..

Eski ve sıkıcı yemek odasını yeni ve heyecan verici bir şeyle yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? İç mekanlara yemek odası vitrini eklemeye ne dersiniz? Yemekhanedeki vitrin, harika bir dekorasyon parçası olduğunu kanıtladı ve yemek sırasında gerektiğinde hızlı bir şekilde ulaşılabilecek çeşitli gerekli şeylerin saklanmasına yardımcı oldu. Birlikte geldikleri geniş boyut, tasarım ve malzeme yelpazesi ile yemek salonunuzun görünümünü tamamen değiştirirler..

Yemek Odası Vitrin Tasarımları

Yemek Odası Vitrin Tasarımları Nasıl Seçilir?

Hangi vitrin yemek parçasının yemek alanınıza uyacağı konusunda kafanız mı karıştı? Yemek odanız için doğru vitrin tasarımını elde etmenize yardımcı olacak bazı adımlar:.

  • Gerekli alanı rahatsız etmeyecek uygun boyutta bir vitrin seçmek için bir ölçüm bandı kullanın ve duvarınızın ve diğer alanların uygun ölçümlerini yapın..
  • Vitrininizin şekline karar vermeden önce gereksinimlerinizi listeleyin.
  • Evinize ve içinde yaşayan üyelerinize göre doğru malzemeyi seçin.
  • Yemekhane vitrin tasarımını tamamlamadan önce 2 ila 3 farklı mağazaya bakın ve bütçeli bir satın alma için fiyatları ve mevcut indirimi karşılaştırın.

Yemek Odası Vitrin Tasarımlarının Önemi:

Yemek odası, ailenin yemek için huzur içinde yaşadığı bir yerdir. Yine yemek yerken, insanlar kalkıp mutfağa gitmek için ihtiyaç duydukları farklı çanak çömlekler arayabilir. İşte yemekhane vitrininin önemi konusunda size yardımcı olacak bazı noktalar..

  • Vitrin ekranına lezzetli tabaklar ve heykeller yerleştirmek için.
  • Yemek yerken kaşık, çatal, bıçak, bardak vb. eşyaları elinizin altında tutmak için.
  • Yemek salonuna tasarımcı bir görünüm kazandırmak.
  • Bardaklardan, alkolden ve diğer tasarım süs eşyalarından yapılmış kapları hasardan korumak için yüksekte veya kilitli tutmak.

Hindistan’da Modern Yemek Odası Vitrin Tasarımları:

Burada resimlerle birlikte 10 basit ve en yeni yemek odası vitrin tasarımını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Basit Yemek Odası Vitrin Tasarımı:

Son Yemek Odası Vitrin Tasarımları

Yemek odanıza basit bir dokunuş vermek ister misiniz? Yemek odası için ahşap vitrin tasarımları, basit bir tasarım kategorisini de içeriyor. Vitrin, iç işçiliği tasarımı ile koyu ve açık bir gölgeye sahiptir. Alt çekmeceli vitrinin üst tarafında antikalara şeffaf bir görünüm kazandırmak için cam kasalar da verilmiştir. Vitrin ayrıca şarap bardakları için bir bar görünümüne de sahip. Kaliteli ahşaptan yapılmış vitrin, yemek salonuna sade ama gösterişli bir görünüm kazandırır ve benzer veya kontrast tasarım veya görünüme sahip herhangi bir yemek masası takımına da eşlik eder..

2. Yemek Odası Duvar Vitrini:

En İyi Yemek Odası Vitrin Tasarımları

Yemek salonunuzun alanını kaplayacak ekstra mobilyalar istemiyor musunuz? Kafa karışıklığınızın çözümü, modern ailelerin kalbini fetheden yemek odası için duvar vitrin tasarımları. Vitrin, duvar içinde küçük çekmeceler veya kasalar oluşturan hem cam hem de ahşap malzeme karışımı ile gelir. Farklı şekillerde vitrinler daire, kare, üçgen ve ne gibi tasarımlarda mevcuttur. Uygun ölçümlerle, vitrine benzersiz bir görünüm için vurgulanan alanlar da verilir. Bu tür tasarımlar genellikle yemek odalarında kısıtlı alana sahip evlerde tercih edilmektedir..

3. Yemek Odası için Cam Vitrin:

Modern Yemek Odası Vitrin Tasarımları

Yemek odası için cam vitrin tasarımları bu günlerde çok trend olan bir şey. Tamamen camdan yapılmış bu vitrinler, büyüleyici bir görünüm için geldikleri şeffaflık için popülerdir. Cam vitrine, vitrini düzgün bir şekilde desteklemek için üstte ve altta bir parke çerçevesi verilmiştir. Güçlü metalik standları ile vitrin, yemek odasında sağlam bir şekilde duruyor. Cam vitrin, diğer eşyalarla birlikte vitrindeki gümüş tabakları saklamak için kesinlikle en iyisidir. Vitrin, yemek odanıza parlak bir görünüm kazandırmak için kesinlikle en iyisidir..

4. Yemek Odası için Çağdaş Vitrin Tasarımı:

Basit Yemek Odası Vitrin Tasarımları

Yemek salonu için çağdaş vitrin tasarımları, bugün modern yaşamı tercih ediyor. Bu tür vitrinlerle süslenen yemekhane, sade bir yemek odasına bile gelişmiş bir görünüm kazandırıyor. Vitrinler, vitrine daha zinde bir görünüm kazandırmak için cam, ahşap ve metal kombinasyonu ile tek çekmece tasarımı ile inşa edilmiştir. Vitrin alt kısmında tek bir ahşap çekmece, orta kısımda ise geçiş görünümü için cam kapılı üç çekmece verilmiştir. Yine, vitrine ayrıca vitrine daha yüksek bir görünüm sağlayan bir tasarımcı metal standı verilmiştir..

5. Yemek Odası için Büfe Vitrin Tasarımları:

Yemek odası için vitrin tasarımları

Misafirleriniz yemeklerini yerken sıcak servis yapmayı seviyor musunuz? Büfe yemek odası vitrin mobilya tasarımı, odanızın talep ettiği şeydir. Kaliteli ahşaptan üretilen vitrine, sıcak yemeklerin servis edilebileceği büfe alanı ile kutu görünümünde bir görünüm kazandırılmıştır. Ana orta vitrin ile birlikte, yemek veya içeceklerin yerleştirilmesi için vitrine küçük bir yan parça eklenir. Vitrin ayrıca, dağılan çanak çömleklerin görülebileceği cam kasalara da sahip. Orta kısımda, uygun saklama için cam alanlar vb. plaka alanları ve klasik bir görünüm için küçük lambalar verilmiştir..

6. G – Yemek Odası Vitrin Tasarımları:

yemekhane için vitrin

Mutfağınız ve yemek odanız birbiriyle bağlantılı mı? G-Room yemek salonu vitrini kesinlikle odaya sel gibi bir görünüm katacak. Vitrin, yemek odası ve mutfak arasındaki boşlukta, yiyeceklerin bir odadan diğerine taşınabileceği şekilde tasarlanmıştır. Vitrin alt kısımda çekmeceler verirken, orta kısımda geniş ve geniş pencere görünümü verilmiştir. Ahşaptan yapılmış, vitrin üzerindeki tavana da vintage bir görünüm için lamba ışıkları verildi. Benzer bir yemek masası takımı ile odaya, mutfağa ve yemek odasına prototipik bir görünüm kazandırır..

7. Yemek Odası için Beyaz Vitrin:

yemek odası vitrin resimleri

Yemek alanına kar beyazı dokunuşu vermek bu günlerde pek çok kişi tarafından takip edilen bir trend. Odayı beyaz yemek masası vitrini ile dekore etme teması, odalara daha aydınlık bir görünüm kazandırmak için benimsenmiştir. Masif kauçuk ağacından yapılmış vitrin, zenginleştirilmiş bir görünüm için sade bir tasarımla hazırlanmıştır. Altta iki küçük çekmece ve üstünde vitrin gibi uygun bir dolap bulunan vitrine, içinde saklananların görünür kalması için cam bir kapak verilmiştir. Dolap tasarımına benzer şekilde, bu tür vitrin, fazladan cam kapları saklamak için kullanılır..

8. Yemek Odası için Dolap Vitrin Tasarımları:

yemekhane vitrin tasarımı

Mutfağınızın ve yemek salonunuzun aynı olduğu küçük bir alanda mı yaşıyorsunuz? Endişelenmeyin, işte odanıza her amaca uygun bir yemek vitrin tasarımı. Dolap vitrin tasarımı tamamen ahşap malzemeden yapılmıştır ve sade ama çekici bir görünüm verilmiştir. Çeşitli küçük ve büyük çekmeceler ile vitrin çok fazla depolama alanı ile geliyor. Yine vitrinin yan tarafında, üzerine fırın veya mikrodalga fırın ve benzeri eşyaları yerleştirmek için geniş bir platform bulunur. Vitrin ayrıca üzerinde cam açıklıkları olan bardak ve bardakları saklamak için bir kasa gibi küçük bir köprü verilmiştir..

9. Antika Yemek Odası Vitrin Tasarımları:

yemek odası vitrin mobilyaları

Yemek salonu için antika vitrin, eski hatıralar ve eşyalarla bağlantı kurmayı veya çevrelenmeyi seven çeşitli insanların tercihi olmuştur. Parlak koyu kahve rengi ahşaptan yapılan vitrin, üzerine kabartmalı farklı el işçiliği ve kıvrımlı tasarımlar ile dekore edilmiştir. Cam pencere ve kapılara sahip olan vitrin, dekoratif amaçlı olarak içerisinde gösterişli objeler bulundurmanıza olanak sağlar. Bu tür vitrinler, yemek odanız için size eksiksiz bir set veren yemek masaları ve sandalyeleri ile genellikle bir varlık olarak gelir. Vitrin kenarına ayrıca izleyiciye güzel bir görünüm kazandırmak için yakın eğimli yarı dairesel bir görünüm verilmiştir..

10. Yemek Odası Köşe Vitrini:

yemek odası için köşe vitrin tasarımları

Yemekhane köşe vitrini, yemek salonlarını benzersiz ama sevimli bir şekilde tasarlamanın şık bir yoludur. Buradaki vitrin, köşelere en iyi şekilde uyan üçgen bir şekil verilen ince ahşaptan yapılmıştır. Pasta şekilli vitrin, aradığınız kılıf sayısı ile mevcuttur. Üstte küçük bir pasta şeklindeki köşe çekmecesinden başlayarak, ağır tabakların saklanması için çekmecenin boyutu altta artar. Bu tür tasarımlar, küçük evler ve hatta evlerini modern bir dokunuşla dekore etmeyi seven insanlar için en iyisidir..

Sade bir yemek odası vitrin tasarımı ya da şık bir modern tasarım olsun, vitrinler yemek salonunun görünümünü her zaman arttırmıştır. Genellikle ahşap malzemeden üretilen bu ürünler, artık alıcının bütçesine göre geniş bir tasarım yelpazesi sunan ağır elyaf, cam ve metal malzemelerde de mevcuttur. İhtiyaca göre bir taneye sahip olmak, hem mutfaktan fazladan tabakları saklamak hem de ailenizle arada sırada kalkmadan yemek yemek için ideal bir yoldur..

Peki, eviniz için hangi yemekhane vitrin tasarımını seçeceksiniz??