Hepimizin bildiği gibi, cildin bir insanın en önemli varlığı olduğu ve herkes pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak ister ve bunun için herkes her şeyi yapmaya hazırdır, zaten açık tenli insanlar bile daha adil görünmeye çalışır. Bu, ciltleri hakkında daha bilinçli oldukları için kadınlar arasında daha yaygındır..

yağlı ciltler için adalet ipuçları

Adil bir ten her zaman daha koyu olana göre takdir edilir. Kirlilik yüzdesinin çok yüksek olduğu Delhi veya Mumbai gibi bir şehirde, cildi sağlıklı ve ten rengine uygun tutmak gerçekten zor. Cildimizi her gün toza, kirliliğe, zararlı gazlara, güneş ışığına vb. maruz bırakırız, maruz kalan kısmı bronzlaştırırız ve yağlı bir cildiniz olduğunda cildimizi bu canavarlardan korumak ve korumak daha da zordur. Açık ten rengine sahip olmak her kızın ilk tercihidir ve böyle bir cilde sahip olmak, birkaç basit ve günlük adımı izlerseniz büyük bir iş değildir, yalnızca cilt tonunuzu açmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi sağlıklı tutmanıza da yardımcı olur..

Yağlı Ciltler İçin Adalet İpuçları:

İşte yağlı ciltler için en iyi adalet ipuçlarımız. Yağlı bir cildiniz varsa şunları denemelisiniz.

1) Yüzü Yıkamak İçin Soğuk Su Kullanın:

Yağlı cilde sahip olmak ekstra bakım gerektirir, bu nedenle ilk ve en önemli şey yüzünüzü temiz tutmaktır, çünkü bunlar yüzünüzü yıkamak için daima soğuk su kullanmaya çalışın. Ve günde en az 7 veya 8 kez yıkayın. Bu, yüzünüzde biriken yağ ve kirden kurtulmak için yapılır. Yağ her zaman tozu çeker, bu nedenle bu mantıkla Yağlı cilt çok çabuk kirlenme ve yapışkanlık gösterme eğilimindedir. Ayrıca, bir ürün satın aldığınızda içindekileri kontrol ettiğinizden emin olun. Daha çok kimyasal bazlı olanlardan daha doğal bazlı ürünler kullanılması tavsiye edilir. Bu, yağlı ciltler için en iyi adalet ipuçlarından biridir..

2) Tuzlu Yüz Yıkama kullanın:

Tuz, cildinizdeki yağı emme özelliğine sahiptir, cildinizin faydalı bulacağı bir maddedir ancak tuzu sınırlı miktarlarda kullandığınızdan emin olun. Yüzünüzü her yıkarken suya biraz tuz ekleyin (bir tutam tuz yeterli olacaktır). Fazla yağları çıkardıktan sonra cildiniz temiz ve berrak hale gelir. Bu, yağları çıkarmanın doğal süreçlerinden biridir, bu nedenle hiçbir yan etki görmezsiniz. Bu, yağlı ciltler için en iyi adalet ipucudur..

3) Salatalık Suyu, Bal:

Daha adil bir cilt elde etmek için çok yatıştırıcı ve ferahlatıcı bir yöntem, çoğu evde tipik bir kullanımdır. Sulu bir salatalığa ihtiyacınız var ve suyunu ondan çıkarın. Biraz bal alın ve salatalık suyuna birkaç damla bal ekleyin. İki malzemeyi çırpıcı ile iyice karıştırın ve bu paketi yüzünüzün her yerine uygulayın. Solüsyonun yüzünüzde kalmasına ve yaklaşık 15 ila 20 dakika kurumasına izin verin. Daha sonra ılık su ile yıkayınız. Yüzün gerçekten temiz oluyor. Bu ilaç cildinizi anında adil hale getirir. Bu, yağlı ciltler için en iyi ev yapımı adalet ipuçlarından biridir..

4) Papaya, Bal, Sütlü Yüz Yıkama:

Bu papaya, bal ve süt karışımı, günlük olarak kullanılabilecek bir ev yapımıdır. Bu yüz yıkama, fazla yağı ve kiri temizlemeye yardımcı olur. Tam bir papaya, biraz bal ve 2-3 yemek kaşığı süt almanız gerekiyor. Şimdi papayayı iyice ezin ve ezilmiş papayaya birkaç damla ekleyin, ardından 2 veya 3 yemek kaşığı süt ekleyin ve karışıma ekleyin. Bir macun elde etmek için tüm malzemeleri karıştırın. Artık bu macunu her gün yüzünüzü yıkarken uygulayabilirsiniz. Bu, yağlı ciltler için en iyi açık cilt ipuçlarından biridir..

5) Yumurta Beyazı Yüz Yıkama:

Yumurta yemiyorsanız yine de uygulayabilirsiniz! Bu sana zarar vermez. Sadece yumurta beyazı almanız gerekiyor! Ve tüm yüzünüze uygulamak için bu yumurta beyazını kullanın. Bunu yaklaşık 15 ila 20 dakika kuruyana kadar yüzünüzde maske olarak bırakın. Bu iyi bir adalet maskesidir. En iyi sonuçlar için bu ilacı haftada iki kez deneyin. Bu, yağlı cilde sahip erkekler için en iyi adalet ipuçlarından biridir..

6) Zerdeçal, Gram Un, Safran:

Bu, daha adil bir ton elde etmek için çok yararlı bir çözümdür. Biraz gram un (veya besan), bir tutam safran ve biraz zerdeçal karıştırın. Kalın bir macun yapmak için bu karışıma süt ekleyin. Bu macunu düzenli olarak veya haftada en az 3 kez uygulayın.Sonuçlar kesinlikle şaşırtıcı olacaktır. Bu, yağlı ciltler için adalet için en iyi ipuçlarından biridir..