Yağlı saçlardan mı şikayetçisiniz? Şimdi paylaşmak istediğimiz bazı iyi haberler var. Çeneni kaldır ve saçların dans etmesine izin ver, şimdilik sana harikalar yaratacak tedavilerden bahsedeceğiz. Tezgah üstü ürünlerden, kimyasal olarak indüklenen hizmetlerden veya saçınızı kısaltmaktan bahsetmiyoruz. Onları uzun süre seviyorsun, biz de öyle, hadi nasıl devam edebileceğimiz ve bukleleri yağdan nasıl kurtarabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edelim..

Evde Yağlı Saç Bakımları

Başlamanız gereken şey, içinde büzücü olan ancak sadece bitkisel olan şampuanları seçmektir. Bunlar, sebum üretimini azaltmaya ve kafa derisinin pH seviyelerini korumaya yardımcı olacak şampuanlardır. Unutmayın, yağ bezlerinin aşırı çalışması nedeniyle kafa derisinde fazladan yağ oluşur ve saçınıza uzun vadede yağlı bir görünüm verir..

Sebum nedir?

Doğada mumsu olan ve suçlu yağ bezleri tarafından üretilen bir maddedir. Saç köklerinin yakınında, bu bezlerin yuvalandığını göreceksiniz. Yeterince ve bazen de bol miktarda yağ üretirler, bu da kafa derisini kirli, kirli ve yönetmesi rahatsız edici hale getirir. Bezler tarafından aşırı yağ üretimi nedeniyle saçın dağınık ve yağlı görünmesi çoğu durumda yağlıdır. Yağlı saçlar, saçın dokusunu, hacmini ve buklelerinizin güzelliğini genel olarak azaltır..

Üretilen yağ miktarı nem koşullarına, sıcaklığa ve yılın zamanına bağlıdır. Saçları dipten uca kadar yağlı olan, saç derisine yağlı saç atanlar da var, saç derisi orta ve uçlarına kadar yağlı saçlara sahip olanlar da var..

Yağlı Saçlar İçin Evde Tedaviler:

Yağlı Saçın Nedenleri:

Bazıları için kalıtım, diğerleri için çevresel faktörler olabilir. Kötü bir diyet nedeniyle yağlı saçlara sahip olanlar ve geri kalanı da hormonal dengesizlikler ve hastalıklar nedeniyle olanlar var. Ancak, tüm umutlar kaybolmadı, şimdilik kullanılacak çözümler ve ipuçları var. Bu nedenle lütfen okumaya devam edin ve aynı konuda bilgili olun.

Yağlı Saç Derisi ve Saç Bakımı ve Tedavisi İle İlgili İpuçları:

 1. Saç derisinin ve saçın temiz olduğundan emin olun.
 2. Şampuan bitkisel ve hafif olmalıdır.
 3. YALNIZCA YAĞLI saçlar için üretilmiş şampuan ve saç kremi kullanılmalıdır..
 4. Saç derisini yumuşatma yok.
 5. Kimyasal olarak indüklenen şekillendirici ürünler HAYIR-HAYIR olmalıdır.
 6. Durulama sadece ılık su ile yapılmalıdır..
 7. Yerleşik klimalar hiç kullanılmamalıdır.
 8. Saç fırçalarken aşırıya kaçmayın.
 9. Yağlı olmayan yağsız yiyecekler yiyin.
 10. Çalışırken saçını bağla.

Mutfaktaki Yağlı Saçları Tedavi Etmek İçin İpuçları:

 • Bir bütün misket limonunun suyu sıkıldığında ve konsantre haldeyken saçınızdaki yağlılığı azaltmaya yardımcı olacağını biliyor muydunuz?.
 • Elma sirkesi, durulama olarak kullanılan bir bardak da yağ seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.
 • Haftada üç kez bir bardak bitkisel şampuanla limon kabuğu ve aloe vera ezmesi yapmak etkili olacaktır..
 • Saçınızı durulamak için düz bira harikalar yaratır.
 • Sabunların yağları çalan özellikleri olduğundan, haftada bir banyo sabunu kullanmak iyi gelebilir..
 • Aceleniz varsa ve etrafta mısır nişastası yoksa, yağı emmek için bebek pudrası kullanın..
 • Toz serpin ve saçınızı tarayın, bu kadar.
 • Mısır nişastasından yapılan kuru bir şampuan da harikalar yaratabilir.
 • Günde en az on bardak su içtiğinizden emin olun.
 • Meyve ve sebzelerin özellikleri saç bakımına yardımcı olduğu için yenmesi gerekir..
 • Zeytinyağı, balık ve kuruyemişler yağlı saçlar için en iyisidir, dilediğiniz gibi tüketin..

yağlı saç tedavisi

Egzersiz Yardımcı Olur mu?

Evet, öyle ve büyük ölçüde, bakalım nasıl olacak;

 1. Kan dolaşımını iyileştirmenin yanı sıra, her gün en az otuz dakika egzersiz yapmak saçın sağlıklı olmasına yardımcı olur..
 2. Uzmanlar, yoga ve derin nefes almanın sağlıklı saçlara da yardımcı olduğunu söylüyor. Yoga ile kafa derisine kan akışı artar ve sağlıklı saç derisi doğal olarak sağlıklı saçı destekler. “Destekli Baş Duruşu”nu veya “Rüzgar Rahatlatıcı Duruşu” ve hatta “Deve Duruşu”nu deneyin.

Doktorunuzla Kontrol Edin:

Lütfen unutmayın, yağlı saç yönetimine yönelik tüm çözümler mutfağınızda veya bir tezgahta bulunmayabilir. Saçın yağlı olmasına neden olan altta yatan rahatsızlıklar olabilir, bunlar için aile doktorunuza danışmanız gerekir..

Yağlı Saçlar İçin Ev Yapımı Bakım:

 1. Muzla karıştırılan ve saça uygulanan limon suyu, yağlı saç sorunlarını tedavi etmek için en iyi ev ilacıdır. Yağ bezlerini harekete geçirmemek için ılık suyla ve nazikçe durulayın..
 2. Düz olduğunda bira, bahsettiğimiz iyi bir durulama yapar. Ancak birkaç yemek kaşığı votka veya rom da harikalar yaratır. Saç derisini temizler, kiri ve kiri yok eder ve saçın yağlı görünmeden sıçramasını ve parlamasını sağlar..
 3. Elma sirkesini suyla eşit ölçülerde karıştırarak evde canlı bakım kremi veya evde bekletmeden bakım kremi yapın. Karışımı iki saatte bir uygulamak için bir sprey kullanın; bu, saç derinize birikme, kir ve kirin bulaşmasını önler..
 4. Seyreltilmiş yeşil çay, bir antioksidan ve büzücü olarak en iyisidir. Güzel saçlar için her iki saatte bir püskürtün.
 5. Sağlıklı beslenin, yağlı ve yağlı yiyeceklerden uzak durun; balık, fındık ve zeytinyağı şeklinde omega 3 yağ asitlerini sisteminize daha fazla alın. Havuç ve ıspanak da iyi olur, bol miktarda A vitamini ve daha fazla protein içerir..

Umarız bu ipuçları ve bilgiler işinize yarar!! Bu yağlı saç bakımı ipuçlarını izleyin ve saçın nasıl konuştuğunu ve sizin için dünyayı nasıl kazandığını izleyin.