Emzirme yastıkları veya diğer adıyla emzirme yastıkları, başlangıçta oturmaya hazır olmayan bebekleri desteklemek için kullanıldı. Ancak zamanla, emzirme yastığı olarak faydalı olduklarını kanıtlamaya başladılar. Bunlar basitçe bebeğin etrafına yerleştirmek için kullanılan küçük bir yastıktır, böylece tutuşlarını pozisyonda kalmasını ve süt içmesini sağlayabilirsiniz. İkizler için emzirme yastıkları en yaygın kullanılanlardır ve beslerken ikisini aynı anda tutmanız gerekmediğinden kesinlikle yardımcı olurlar. Ancak hepsinden daha önemli olan, güvenli bir emzirme pozisyonu için bebeğinizi yastığın üzerine nereye ve nasıl yerleştireceğinizi bilmektir. Hızlı adımlara ve dikkatli olmanız gereken şeylere bir göz atın.

  • Her şeyden önce, sırtınızın iyi desteklendiğinden emin olarak rahat bir pozisyonda oturun..
  • Yastığı kucağınıza, belinizin etrafına yerleştirin.
  • Bebeğinizi yastığın üzerinde yanınıza bakacak şekilde tutun, ağzının onu beslemeyi planladığınız memenin kenarıyla aynı hizada olduğundan emin olun..
  • Onları emzirmeye başlayın ve göğsünüzü aşağı indirmediğinizden veya onlar için eğilmediğinizden emin olun. Kollarınızı kaldırın ve bebeğinizi kendinize yaklaştırın.

Emzirme yastığı, bebeğinizi biberonla beslemek için de kullanılabilir. Bu sefer biberonu uygun pozisyona yerleştirirken onları emzirmek için kullanın. Yastıklar çoğunlukla annenin karnına oturacak ve böylece bebeği emzirirken destek sağlayacak şekilde tasarlanmıştır..

En iyisi & Rahat Emzirme Yastıkları:

Piyasada artık bir dizi emzirme yastığı var. Ancak, birçok çeşidi aramaya zamanınız yoksa, neye ihtiyacınız olduğunu ve neye ihtiyacınız olduğunu anlamak için tam rehberiniz burada..

1. Ergo Hemşirelik Yastığı:

Hindistan'da Resimli En İyi 6 Emzirme Yastığı

Bu, doğal bir eğri emzirme yastığına sahip olan ve böylece kolay beslenmeyi sağlayan bir emzirme yenidoğan yastığıdır. Sizi kambur durmaktan kurtarmaya yardımcı olur. Bir dizi hoş renkte gelir ve bir parça için yaklaşık 25 $ fiyatlandırılır. Kolay taşıma sapı vardır ve sağlam ve destekleyicidir. Yastık esnektir ve bu nedenle bebeğin vücudunda yumuşaktır. Şirket, farkı görmek için 12 saatlik hemşireliği tavsiye ediyor.

2. Nursie Geçmeli Emzirme Yastığı:

Hindistan Resimli Emzirme Yastıkları

İşte sadece yaklaşık 10 inç uzunluğunda ve böylece bebek bezi çantalarınıza da sığabilecek mükemmel bir taşınabilir emzirme yastığı. Bunu kolunuza sokun ve yastığın yumuşak yastığı bebeği beslenmesi için etkili bir şekilde destekleyecektir ve annenin kamburlaşmasına gerek kalmaz. Bu emzirme yastığının en iyi yanı, hızlı bir yıkama için bunu çamaşır makinenize kolayca atabilmenizdir. Herhangi bir emzirme pozisyonunu destekleyebilir ve bu nedenle 39 $ fiyatla en iyi seyahat emzirme yastığı olarak onaylanmıştır..

3. Twin Z Emzirme Yastığı:

Emzirme Yastıkları

Bu ikizler için emzirme yastığıdır. Emzirmek başlı başına zor olabilir, ancak daha da zor olan ikizleri beslemektir. Bu, ikisini aynı anda beslemek için özel olarak tasarlanmıştır ve yastığın arkalığı anneyi rahat ettirecektir. Yastık, sezaryen olan anneler için de kullanışlı oluyor ve bu sayede emzirirken midesindeki baskıyı ortadan kaldırıyor. Fiyatı 100 dolar ve bebekleri oturmaya başladıklarında desteklemek için de yararlı olabilir..

4. Widgey Hemşirelik Yastığı:

Resimlerle En İyi Emzirme Yastıkları

Bu emzirme yastığı birden fazla işleve hizmet edebilir. Bu, annelerin sırtları için ihtiyaç duydukları doğum öncesi desteği bile içerir. Yastık, annenin vücudunu beline sıkıca kavrayacak ve böylece beslenirken güvenlik ve rahatlık hissi verecektir. Düz yüzey ayrıca bebeğin omurgası için bolca dinlenme sağlayacaktır. Bunu, oturmaya hazırlanırken bebeğinizi oturmaya teşvik etmek ve aynı zamanda bebekleri karın üstü yastığın üzerinde döndürmek, böylece onları güvende tutmak ve sırtlarında kas geliştirmelerini sağlamak için kullanın. %100 pamuklu çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıfı vardır ve fiyatı 10,25 ABD dolarıdır..

5. Mombo Emzirme Yastığı:

Hindistan Resimli Emzirme Yastıkları

Mombo emzirme yastığı, bebeği desteklemek için yumuşak bir yastık olmasının yanı sıra anne için destekleyici bir taraf sunar. Minderler birçok renkte gelir ve başka bir seviyeye konfor faktörüdür. Bebeği desteklemek için ideal miktarda sıkılık sağlar. Minderin kılıfı yoktur ve bu sayede yıkayıp tekrar kullanabileceğiniz bir kılıf satın alabilirsiniz. Ayrıca uzanmak için yumuşak bir taraf sunar. Basit olanın fiyatı 25 dolar ve çift taraflı örtülü emzirme yastığının fiyatı 40 dolar.

6. Dr Brown’ın Gia Emzirme Yastığı:

Hindistan'daki En İyi Emzirme Yastıkları

Standart emzirme yastıkları, büyük göğüsleri olan anneler için çalışmayabilir. Bu emzirme yastığı uzun ve geniştir ve bu nedenle ihtiyaç duyulacak daha fazla alan sağlar. Bebeği normal bir eğimde konumlandırmak için bir ucu diğerinden daha düşük olan karides şeklindedir. Minder yıkanabilir ve tüm büyük beden kadınlar için çok kullanışlıdır. Fiyatı 30$’dır ve bununla birlikte bir minder kılıfı da sipariş edebilirsiniz..

Şimdi ele alındığında, bebeğiniz ve sizin için doğru yastığı seçmek zorunda kalırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var..

  • Kendinize “bebeği günde ne kadar emzirirsiniz?” sorusunu yanıtlayın. Yaklaşık 3 ay emzirmeyi planlıyorsanız, bu süreye uygun olanı seçin. Sadece evde emzirmeyi planlıyorsanız, buna gerçekten büyük yatırım yapmanıza gerek yok ve bunun yerine basit ve günlük kullanıma, yıpranmaya ve yıpranmaya uygun olanı seçin..
  • Uygunluğu arayın. İdeal olarak yastık, bebeğinizin başı ve vücudu meme ucunun hizasında olacak şekilde gövdenize oturmalıdır..
  • “C”, “O” gibi birçok şekle ve ayrıca “hilal” şekline bakın. Şekil önemlidir çünkü her biri vücuda farklı şekilde oturur. En uygun olanı seçin.

Bebeğe bakmanın başlı başına göz korkutucu bir görev olduğunu bilsek de, doğru emzirme yastıklarını seçerek bazı süreçleri kolaylaştırın. Bebeğin bakımı, emzirme ihtiyaçlarına en uygun şeyleri seçmekten, rahat pozisyonlarda uyumasını sağlamaya kadar başlar. Hemen dışarı çıkın ve size ve bebeğe maksimum rahatlık sağlayacak emzirme yastığını seçtiğinizden emin olun..