Sandalye Yoga egzersizleri, sağlığınızı ve gücünüzü korumak için çok iyidir. Yaşları veya zaman yetersizliği nedeniyle egzersiz yapamayanlar için birçok doktor ve uzman tarafından tavsiye edilmiştir. Bu pozları yapmak o kadar kolaydır ki neredeyse herkes onları yapabilir. Bunlar, esneme, nefes alma, meditasyon, bükülme ve rotasyonu içerir. Karnınızı güçlendirir ve daha iyi konsantre olmanıza yardımcı olurlar. Daha iyi anlamak, öneriler, bilgi ve referans için aşağıdaki birkaç paragrafa başvurabilirsiniz..

Sandalye Yoga Pozları ve Faydaları

İşte En İyi Sandalye Yoga Pozları ve Faydaları.

1. Solunum:

sandalye-yoga

Sandalyede yoga yapmak için nefes almakla başlamalısınız. Sandalyenize dik oturun ve ellerinizi karnınızın üzerine koyun. Şimdi rahatlayın ve nefes almaya başlayın. Nefesinizi çekirdeğinize doğru itmeye çalışın. Bu size güç ve direnç sağlayacağı için günlük olarak poz veriyor mu?.

2. Spinal Büküm:

Spinal büküm için, doğrudan sandalyeye oturmanız ve nefes almanız gerekir. Sol omzunuzun üzerinden bakarken sola çevirin. Şimdi bu pozu yaklaşık üç nefes tutun ve sonra normal pozisyona geri dönün. Diğer tarafta tekrarlayın.

3. Kasık Germe:

Kasık esnemesi için sandalyenize dik oturun ve bacaklarınızı açın. Ellerinizi uyluklarınıza koyun ve öne doğru eğilin. Bacaklarınızdaki ve alt sırtınızdaki gerginliği hissedin. Bir sayı için basılı tutun ve normal pozisyona geri dönün. Eğer rahatsanız, bunu yaklaşık üç ila dört kez yapın..

4. Yan Bükümler:

Bir kemer alın, kendinize bağlayın ve düz bir pozisyonda oturun. Kollarınızı yukarı kaldırın. Nefes al. Nefes verirken sağ tarafınızı aşağı doğru eğin. Güçlendiğinde, daha birçok nefes için eğilebilirsin. Aynı şeyi sol tarafınız için de tekrarlayın. Her nefesi çok yavaş almayı unutmayın.

5. Taraftar Pozu:

Fan pozu için ayaklarınızı yere sıkıca yerleştirin. Ayrı olduklarından emin olun. İki kolunuzu da alın ve sandalyenizin arkasını tutun. Bıçaklarınızı aşağı doğru yuvarlayın ve göğsünüzde bir açıklık oluşturmaya çalışın. Yaklaşık beş ila on nefes tutun ve sonra rahatlamasına izin verin. Kollarınla ​​kendini sararak bitir.

6. Sallayın Poz:

Bu yoga pozunu yapmak için kollarınızı ve bacaklarınızı sallayın. Her seferinde bir bacağınızı sallayarak başlayın. Ardından kollarınızı ekleyin. Bu, çekirdeğinizi daha güçlü hale getirecektir. Ayrıca omurganızı birkaç saniye sallamayı da unutmayın, sonra uzun tutabilirsiniz. Bu sizi taze ve enerjik hissettirecek.

7. Ayak Bileği Rotasyonları:

Ayak bileği rotasyonlarını yapmak için, omurganız düz bir şekilde sandalyeye oturun. Ardından ayaklarınızı yerden yaklaşık yirmi santim kaldırın. Her iki ayağınızı da sola ve arkaya çevirin. Bunu bir seferde bir ayakla veya her ikisi birlikte yapabilirsiniz. Her şey konfor bölgenize bağlıdır. Önce sola sonra sağa al.

8. Diz Kaldırma Pozu:

Diz kaldırma pozu için önce bankın kenarına oturmanız gerekir. Ayaklarınız yerde olmalıdır. Şimdi elleriniz bankta olacak şekilde vücudunuzu aşağı indirin. Şimdi dizlerinizi yukarı ve aşağı kaldırın; birer birer. Bu, bacaklarınızı, trisepslerinizi, omuzlarınızı ve üst sırtınızı güçlendirecektir..

9. Omuz Rotasyonları:

Omuz dönüşleri için iki elinizi de parmak uçlarınız omuzlarınıza değecek şekilde kollarınıza koyun. Şimdi onları saat yönünde döndürün. Bunu yaklaşık bir dakika kadar yaptıktan sonra saat yönünün tersine çevirin. Bu, kol kaslarınızı güçlendirecek ve daha güçlü hale getirecektir..