Surya Namaskar’dan yararlanın! Surya Namaskar’ı günlük rutininize dahil etmek, yaşamınızda faydalı bir fark yaratabilir. Doğru yapıldığında, zihinsel farkındalığın üzerinde ve üzerinde tam bir vücut ısınması sağlar. Prosedür, kişinin sağlığı için yararlı olan 12 asana yaparken derin nefes almayı içerir..

surya namaskarın faydaları

Surya Namaskar ya da güneşi selamlama çok becerikli bir yoga pozudur. Yeni günü güneşe saygı duyarak selamlamanızda fayda var. Surya Namaskar’ı her gün yapmanın en büyük faydalarından biri, enerji seviyelerinde bir artıştır. Tercihen Surya Namaskar sabahın erken saatlerinde güneş ışığı altında güneşlenerek açık havada yapılmalıdır. Bu, güneş ışığını almanıza ve melatonin seviyenizin artmasına izin verir. Bu aslında uykululuktan kurtulmaya yardımcı olan bir hormondur..

Surya Namaskar’ın En İyi 9 Faydası:

1. Kilo Kaybını Rahatlatmak:

Surya Namaskar’ın tipik uygulaması ek kalori yakmaya yardımcı olur. Aslında bir dizi poz karın kaslarını gerdiğinden, fazladan göbek yağını azaltmada ve düz bir mideyi korumada son derece başarılı olabilir..

2. Sindirimi Kurtarın:

Aynı zamanda, karın organlarının dönüşümlü esnemesi ve sağlamlığı ile sindirim sistemini de iyileştiriyor. Kabızlık artı hazımsızlık, aksi halde hazımsızlık yaşayan kişiler Surya Namaskar’ı her sabah çıplak karınla ​​uygulamalıdır..

3. Cildi Sağlıklı Tutar:

Yüzünüze ışıltı katmak ve cildinizi parlak ve yaşlanmadan korumak istiyorsanız, Surya Namaskar’ı uygulamaya başlayın. Kırışıklıkların başlamasını önlemek ve cildinizi akne, sivilce ve diğer cilt sorunlarından arındırmak için doğal bir çözüm olarak ölçülür..

4. Kan Dolaşımını İyileştirin:

Güneşi Selamlamayı yaparken vücudunuzun her bir parçasını kullanıyorsunuz. Bu, gün boyunca daha zinde olmanıza yardımcı olarak kan dolaşımınızı ilerletmenizi sağlar..

5. İri Kemikler Almanıza Yardımcı Olun:

Surya Namaskar’ın manevi bir anlamı vardır ve bu yüzden sabah güneşinin önünde hazır olması gerekir. Bu, kalsiyumun kemiklerinize konabilmesi için D vitamini emmenize yardımcı olur..

6. Adet Döngülerini Düzenleyin:

Bugünlerde pek çok genç kadın düzensiz adet görüyor. Surya Namaskar’ı her gün yapmak, adet döngülerini kontrol etmeye ve ayrıca doğumu kolaylaştırmaya yardımcı olur. Doğal bir doğum yapma olasılığınızı kesinlikle artırır ve kadınlık hormonlarını dengeler..

7. Detoksifikasyon ile Kolaylaştırın:

Surya Namaskar boyunca, uçtan uca aktif inhalasyon artı ekshalasyon süreci yaşarsınız. Bu şekilde akciğerler dikkatlice havalandırılır ve kan artıkları oksijenlenir. Bu ayrıca vücudun standart detoksifikasyon sürecini kolaylaştırır. İyi detoksifiye edilmiş bir vücut sağlıklı kalır.

8. Stresten Kurtulmanızı Sağlayın:

Stres, vücudunuzdaki her bir kası krampa sokma yeteneğine sahiptir. Surya Namaskar’ı yaparken derin nefes almalısınız ve bu çok fazla stres atmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca zihninizi sakinleştirir ve her gün kaygıyla başa çıkmanıza yardımcı olur..

9. Manevi ima:

Yoga, vücut için olduğu kadar çekirdek için de bir egzersizdir. Surya Namaskar vücudun 3 ana yapısını dengelemeye yardımcı olur; Pitta, Vata ve Kapha. Bu, sizi her türlü strese sokan içsel bir ruhsal denge sağlar ve ayrıca bağışıklığınızı geliştirir..

Ek yararlar:

• Esnek olmanızı sağlar: Esnemek her zaman kaslarımızı gerer ve aynı zamanda gevşetir. Surya namaskar, vücudun elastik hale gelmesine yardımcı olur.

• Boy uzamasına yardımcı olur: İlk günlerde surya namaskar yapmanın çocuğun boyunu yükseltmeye de yardımcı olduğu varsayılır..

Görüntü Kaynağı: 1