Hayat, şişkinliklerin ve hazımsızlığın, bodur saç büyümelerinin ve depresyonların ve çoğunlukla kontrolsüz duyguların üzücü günleri için oturup yas tutmak için çok kısa. İster inanın ister inanmayın, yoga ile her şeyin bir çözümü var. Genellikle depresyon ve duygular sağlıksız bedenle bağlantılıdır..

Sağlıksız bir vücut, üzgün bir insanı düşünür ve her şeyin üstesinden gelmek için, 20’li yaşlarınızda çok dikkatli bir şekilde kontrol ettiğiniz flab birikimi, şimdi sizden vazgeçmiştir. Bu nedenle, bugünün başlığında, birçok yoga arasından böyle bir yoganın çeşitliliği ve faydaları hakkında konuşacağız. Katalog sizi seçeneklerle şımartacak olsa da, her seferinde bir tane almak için küçük adımlar atalım. Uthihita parsvakonasana ile güne başlamaya ne dersiniz??

Uthihita parsvakonasana

Yeni Başlayanlar İçin İpuçları:

Bu işte yeniyseniz, bilmeniz gereken bazı şeyler var..

 • Aç karnına yapmaya başlayın. Bu, sizin bağırsaklarınızın da temiz olması gerektiği anlamına gelir..
 • Sabah egzersiz yapmak için ideal bir zamandır ve eğer kaçırırsanız, akşamları, yemek ve antrenman saatinizden en az 5 saat ara olmasına dikkat ederek çalışın..
 • Herhangi bir noktada vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı hissederseniz hemen durun. Kendi başınıza denemeden önce daima uzman rehberliği almayı unutmayın..

Önlemler:

 • Kırık bir kalçanız veya yumuşak bir iliğiniz varsa, bundan vazgeçmeniz daha iyidir, çünkü belinize bükülen ilik yanlış giderse sizin için ölümcül olabilir..
 • Zayıf sinir sistemi veya zayıf eklemleri olanlar için uygun değildir. Bu poz eklemlere baskı uyguladığı için sizi rahatsız edici bir poza sokabilir..

Kontrendikasyonlar:

 • Baş ağrısı, bununla ilişkili yaygın bir kontrendikasyondur. Baş ağrınız veya migreniniz varsa uygulamayı bırakın. Veya bunlardan herhangi birini yaşarsanız, uygulamaktan uzak durun. Poz boyun ve göz hareketini içerdiğinden migreni olanlar bunu yaparken problem yaşayabilirler..
 • Boyun probleminiz varsa dönüp üst kola bakmayın. Dümdüz ileriye bakabilir ve boynunuzun kenarlarını eşit şekilde uzatabilirsiniz. Alternatif olarak, yere bakın.
 • Diğer yaygın kontrendikasyon uykusuzluk ve yüksek veya düşük tansiyondur..

Nasıl yapılır?

Uthihita Parsvakonasana, İngilizce adıyla Genişletilmiş Yan Açı Pozu olarak da bilinir. Sanskritçe’de Uthihita ‘gerilmiş’, parsva ‘yan’, kona ‘açı’ ve asana ‘duruş’ anlamına gelir..

Bu, kelimenin tam anlamıyla son duruşlarını temsil eden, genellikle son pozisyonu taklit eden birçok yoga adından biridir. Neyse ki, bu kolay olanlardan biridir ve yeni başlayanlar tarafından herhangi bir zorluk çekmeden yapılabilir..

Bununla birlikte, ustalaşmak için uygulama tutarlı bir şekilde sürdürülmelidir. Ustalaşmak çok sabır ve zaman alacak.

Başlamak.

 • Yoga matınızın üzerinde dururken derin bir nefes alın ve verin, çile sırasında omurganızı düzeltin. Bakışlarınızı içeri kilitlerken ileriye bakarken boynunuz omurga ile aynı hizada olmalıdır..
 • Şimdi zeminin bir ayağını kaldırın ve birkaç adım önünüze koyun. Bu iki bacağından biri olabilir işte doğrusunu söyleyelim.
 • Alt bedeninizle yumuşak bir ters V şekli oluştururken sol bacağınız hala düz olmalıdır. İki bacak arasındaki boşluk, yumuşak bir gerginlik yaratmak için yeterli olmalı, ancak çok fazla rahatsızlık vermemelidir..
 • Şimdi aşağı eğilmeye başlayın, vücudunuzu öne doğru hareket ettirin, sol bacağınızı düz bir şekilde, sağ bacağınız tamamen aşağı doğru bükülürken, uyluklarınız yere paralel olana, ayağınız ve diz ekleminiz orta hizaya gelene kadar..

Sadece karnınızı dizinize yaslayarak diğer tarafa hafif bir dönüş yapın. Sağ bacağın burada olduğu için sağa doğru çevir.

Sağ kolunuzu destek tabanı olarak kullanırken, sol kolunuzu düz tutarak başınızın üzerinden yukarıya doğru sallayın. Şimdi kolunuzu geriye doğru hareket ettirirken hafif bir gerginlik hissedeceksiniz, boynunuz yana doğru eğiliyor..

Serbest bırakmadan önce pozisyonu birkaç saniye kilitleyin.

Neden Yapmalısın?

 • Alt uzuvlarınızı uzatırken, bilmeden, onları sadece sıkılaştıracak ve tonlandırmayacak, aynı zamanda uzatacak bir bacak antrenmanına katılıyorsunuz. Bu yogaya birkaç ay kala, kısa süre sonra gövde uzunluğunuza birkaç santim eklendiğini hissedeceksiniz..
 • Germe sadece alt beden ile sınırlı değildir, çünkü belinizi yukarı doğru germek aynı zamanda üst bedeninizi de esnetir ki bu da yine iyi bir boy uzatma tekniğidir..
 • Artık bu duruşla gereksiz kardiyak arrestlerin önüne geçebilirsiniz. Kollarınızı yukarı kaldırdığınızda, kolunuzda kesinlikle yumuşak bir gerginlik hissedeceksiniz, bu da kalp kaslarınızın tıkanmış arterleri ve ventrikülleri temizlemek için aşırı çalışmaya başladığı anlamına gelir..
 • Bu aynı zamanda iyi bir bağırsak egzersizidir ve karnınızın büküldüğü ve gerildiği yerdeki organlar için iyi bir egzersiz sağlar ve bu da uygun sindirim ve artan metabolizma ile sonuçlanır..
 • Kasıklarınızı, omurganızı, belinizi ve omuzlarınızı esnetir.
 • Karın organlarını uyarır ve dayanıklılığınızı artırır.

Uthitita Parsvakonasana muhtemelen zor bir poz. Dışarıdaki yeni başlayanlar için eklemlerde zor olabilir. Poz ayrıca vücudunuzun iyi anlaşılmasını ve hizalanmasını gerektirir. Denetimle başlayın ve yavaş gidin. Poz, sanatı doğru yapmak için sabır ve azim gerektirir. Ancak bir kez yapıldığında, vücudunuza olumlu yönde fayda sağlayacak birçok fayda elde edebileceksiniz..