Yüz güzelliği bugünlerde büyük bir ihtiyaç. Nereye giderseniz gidin insanlar önce yüzünüze bakar ve sizi yüz güzelliğinize göre değerlendirir. Bu bir gerçektir ve bundan kaçamazsınız. Bu nedenle, herhangi bir yerde herhangi birini etkilemeye hazır olmanız gerekecek. Güzel bir yüze sahipsen, ihtiyacın olan tek şey biraz maskara.

Ev Yapımı Yüz İpuçları

Ancak, eğer güzel değilseniz, biraz daha fazla çalışmanız gerekecek. Bu moda odaklı dünyada, güzellikle ilgili her sorun için bir çözüm var. Şimdiye kadar muhtemelen yüz güzelliğinin önemini anladınız. Bu yüzden okumayı bırakmayın çünkü aşağıdaki noktalar ideal görünümü elde etmek için göz önünde bulundurmanız gereken en iyi evde yüz bakımı ipuçlarıdır..

yüz ipuçları

Ev Yapımı Yüz İpuçları:

Güzellik hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi 15 ev yapımı yüz ipucu aşağıdadır..

1. Temizleme:

İlk olarak, temizlik sonsuza kadar güzel bir yüz elde etmek için en önemli ve temel adımlardan biridir. Gece yatmadan önce yüzünüzü iyice temizlemeniz tavsiye edilir ki bu iki kez yapılmalıdır. İlk yıkama cildinizin yüzeyindeki kiri ve yağı temizleyecektir. İkincisi, tüm kalıntıları gidererek cildi iyice ve derinlemesine temizleyecek ve tıkanmayı sınırlayacaktır..

2. Peeling:

Peeling, cildinizi temizlemenin önemli adımlarından biridir. Temizleme ve nemlendirmenin yanı sıra, tüm ölü deri hücrelerini ciltten çıkarmanız gerekecektir. Bu işlem tüm ölü hücreleri atacak ve cilde taze bir görünüm vererek pürüzsüz hale getirecektir. Sadece temizliğe güvenemezsiniz. Uzmanlar, peelingi güzel ve genç bir cilt için temel taş olarak görüyor..

3. Nemlendirici:

Nemlendirme her cilt tipinin olmazsa olmazıdır. Cildi yeniler ve her türlü kızarıklığı giderir. Bununla birlikte, cildinize uygun olacak doğru nemlendiriciyi seçmeniz gerekecektir. Yanlış olanı kullanırsanız, kaşıntıya veya başka tür cilt sorunlarına neden olabilir. Yumuşak ve parlak bir cilde kavuşmak için cildinizi düzenli olarak nemlendirmeniz gerekecek..

Yüz maskesi

4. Tonlama:

Sadece eksfoliyasyon işi yapmayacaktır. Cilt için uygun bir toner kullanmanız gerekecektir. Çoğumuz fazla önem vermiyoruz ve çoğumuz da görmezden geliyoruz. Tonlama cilt için gerekli ve faydalıdır. Temizleme işleminin en önemli bileşenlerinden biridir. Düzgün yapılırsa, tonik temizleme ve peeling sonrasında ciltte hala depolanmış olan fazla yağı giderecektir..

5. Cildi Nemli Tutun:

Harika bir cilde sahip olmak için çalışıyorsanız su göz ardı edilemez. H2O cildin sağlıklı görünmesini sağlar ve kirleri içeriden uzaklaştırır. Cildiniz susuz kalırsa solgun görünür ve ten renginden yoksun kalır..

6. Yüz Bakımı:

Normal yüz bakımlarından daha iyi bir şey yoktur. Günlük yüz bakımı için bütçe ayırabiliyorsanız, cildiniz için en iyisi olacaktır. Yüz bakımı, yaşlanma belirtilerini ve stres izlerini gizler. Cildinizi nemlendirir ve tüm yaşlanma belirtilerini ve stres izlerini ortadan kaldırır. Düzenli yüz bakımı yapamıyorsanız, birkaç bitkisel ürün kullanarak evde kendiniz için yüz bakımı ayarlayabilirsiniz..

7. Stres:

Sivilceler ve diğer sivilceler için ana faktör budur. Aşırı stres, organlarınıza içeriden zarar verebilir ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Yoga ve egzersizler stresten kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız, egzersiz yapmaya başlayın..

8. Yemek:

Gıda, canlanmış bir cildin belirleyici değişkenlerinden biridir. Nasıl görüneceğiniz, gerçekte ne aldığınıza bağlıdır. Makyaj ve yüz bakımı kalıcı bir çözüm değildir. Böylece genç bir cilde sahip olmak için doğru olanı yemelisiniz. Örneğin, yemeklerinizde daha sık yeşil sebze yemeye başlayın..

kaplıca yüz maskesi

9. Aktif Kalın:

Çok fazla dinlenirseniz cildinize bir faydası olmaz. Aksine sizi ve cildinizi de tembelleştirir. Kullanacağınız hiçbir ürüne tepki vermez. Vücudunuzu ve cildinizi aktif tutmak, sağlıklı bir cilde sahip olmanın en iyi çözümlerinden biridir. Biraz daha sık egzersiz yapın.

10. Koyu Halkaları Kaldırmak İçin İpuçları:

Şişmiş gözlerinden bıktıysan, düzgün uyumaya çalış. Yaşlandığımızda, doğal olarak uykudan mahrum kalırız. Çoğu zaman gece boyunca uyanık kalırız. Bu gençlerin başına da gelebilir. Gerekirse, normalde yaptığınızdan biraz daha fazla uyuyun. Mümkünse sigarayı ve içkiyi de bırakmayı deneyin.

11. Yağlı Ciltli Kadınlar İçin İpuçları:

Yağlı cilt bu günlerde önemli bir sorundur. Cildinizdeki fazla yağı gidermek için bir dizi ürün vardır. Bunlarla birlikte özellikle kışın cildinizi nemli tutmanız gerekecektir. Öte yandan tonlama ve temizleme işlemini yaz aylarında da uygulamanız gerekecek..

12. UV Işınlarından Kaçının:

Nemli bir yerde yaşıyorsanız, bir şemsiye veya güneş gözlüğü kullanın. Ayrıca dışarı çıkmadan önce yüzünüze UV ​​koruması sağlayacak bir losyon veya krem ​​sürün..

Yüz maskesi

13. Şöminenin Yanında Oturmaktan Kaçının:

Yüzünüz kendi dünyanıza açılan penceredir. Bu nedenle, onu güvende tutmanız gerekecek. Şömine veya benzeri bir ısı yayan istasyonun yakınında durmayın veya oturmayın. Bozulma ve kızarıklığa neden olabilir. Hiçbir UV koruma kremi sizi bu tür ısıdan kurtaramaz. Minimum 10 ft mesafe önerilir.

14. Cildinizin Nefes Almasına İzin Verin:

Cildiniz oksijenden yoksunsa, gözeneklerin tekrar nefes almasını sağlayacak şekilde cilde oksijenli ağartıcı yapmanız gerekecektir. Uygun ağartıcı cildi canlandıracak ve nemlendirecektir..

15. Doğal Olun:

Yapay ürünler yerine bitkisel ürünler kullanmayı deneyin. Bir yüz paketi arıyorsanız, güzellik mağazasına gitmeyin. Salatalık, papaya gibi taze meyvelerden yararlanmak için mağazaya gidin. Bir solüsyon yapın ve cildinize uygulayın. Size suni paketlerden veya yüz yıkamadan daha iyi hizmet edecektir..