Yüz İçin Ev Yapımı Kimyasal Peeling:

Ev Yapımı Yüz Kimyasal Peelingleri

Burada evde yüz için kimyasal peeling tarifleri listelenmiştir..

1. Yoğurtlu Kimyasal Yüz Peelingi:

Kimyasal Peel Yüz Paketleri

Bir kaseye bir yemek kaşığı sade beyaz şeker kamışı ve bir yemek kaşığı yoğurt ekleyin. Granül bir macun yapmak için malzemeleri iyice karıştırın. Gözlerinizden kaçınarak, macunu yüzünüze ve boynunuza eşit olarak uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yıkayın..

2. Kabartma tozu Kimyasal Soyma:

Kabartma tozu Kimyasal Peel

Bir kase alın ve bir bardak su ile bir yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin ve kabartma tozu tamamen eriyene kadar iyice karıştırın. Sığ bir tabağa 12 adet kaplanmamış aspirin koyun ve içine aspirinlerin çözülmesine yetecek kadar limon suyu dökün. Bir kaşık yardımıyla aspirinleri ince bir macun haline gelene kadar ezin. Limon suyu macununda çözünmüş aspirinleri cildinize eşit olarak sürün ve 10 dakika bekletin. Ardından, yüzünüzü silmek için kabartma tozu ve su karışımına bir pamuk topu batırın. Evde yüz için en iyi kimyasal peelingdir..

3. Salatalık Kimyasal Kabuğu:

Salatalık Kimyasal Peeling

Bu kimyasal peelingi yapmak için, ½ fincan demlenmiş papatya ve yeşil çay ile küçük bir paket jelatini, ocağın üzerindeki küçük bir tavaya koyun. Jelatin tamamen eriyene kadar malzemeleri eritin. Daha sonra bir salatalığın suyunu çıkarın ve bir çorba kaşığı aloe vera suyuyla birlikte karışıma ekleyin. Tüm malzemeleri birlikte karıştırmak için iyice karıştırın. Karışımı kalınlaştırmak için soğutun ve ardından yüz maskesi fırçasıyla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından kabuğunu çıkarabilirsiniz..

4. Papaya Kimyasal Kabuğu:

Papaya Kimyasal Peel

Bir karıştırıcıda, birkaç parça çekirdeksiz olgun papaya ekleyin ve topaksız pürüzsüz bir macun oluşturmak için karıştırın. Bir elek ile süzün ve bir kenara koyun. Bir tencereye dört yemek kaşığı maden suyu ve küçük bir paket jelatin dökün. Tamamen çözüldüğünde papaya ezmesini ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra karışımı kalınlaşana kadar buzdolabına aktarın. Bittiğinde, karışımı bir yüz maskesi fırçasıyla cildinize eşit olarak uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra kabuğunu çıkarın ve ılık suyla yıkayın. Bu, evde yüz için en iyi kimyasal peelingdir.

5. Domates Kimyasal Kabuğu:

Domates Kimyasal Kabuğu

Bir sobanın üzerindeki bir tencereye ½ su bardağı su, bir yemek kaşığı taze portakal suyu ve bir yemek kaşığı limon suyu ekleyin. İçine küçük bir paket aromasız jelatin ekleyin ve tamamen çözülmesine izin verin. Daha sonra karışıma taze püre haline getirilmiş bir domates ekleyin ve karışımı kalınlaşana kadar soğumaya bırakın. 25 dakika sonra çıkarın ve yüz maskesi fırçası yardımıyla cildinize eşit şekilde uygulayın. Tamamen kuruduğunda maskeyi soyun ve yüzünüzü ılık suyla yıkayarak işlemi tamamlayın..

6. Kireç Kimyasal Soyma:

Kireç Kimyasal Peeling

¼ fincan küçük toz beyaz şeker kamışı dökün ve homojen bir macun oluşturmak için yeterli limon veya limon suyu ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın ve ardından parmak uçlarınızla karışımı gözlerden kaçınarak yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın. Ilık su ile yıkamadan önce kabuğu 15 dakika dinlendirin..

7. Ananas Kimyasal Kabuğu:

Ananas Kimyasal Kabuğu

Bir parça olgun papaya ve bir ananas küçük parçalar halinde kesin. ½ fincan ananas ve ¼ fincan papayayı bir karıştırıcıya alın ve pürüzsüz bir macun elde etmek için iyice karıştırın. ½ yemek kaşığı organik balı, ne kadar koyu olursa o kadar iyi, macuna ekleyin ve tüm malzemeleri iyice karıştırmak için iyice karıştırın. Ardından parmak uçlarınızla maskeyi yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın. 20 dakika bekletin ve ardından soğuk su ile yıkayın. Yüz için iyi bir ev yapımı kimyasal peelingdir..

8. Çilek Kimyasal Kabuğu:

Çilek Kimyasal Kabuğu

Bir karıştırıcıda ¼ fincan taze çilek ve ekşi üzümü dökün ve topaksız pürüzsüz bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. Akışkan hale getirmek için sıcak suya batırılmış bir kasede bir çorba kaşığı organik bal ısıtın. Çilek ve ekşi üzüm ezmesine balı ve bir yemek kaşığı sade yoğurdu ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve ardından yüz maskesi fırçasıyla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın.

9. Ahududu Kimyasal Kabuğu:

Ahududu Kimyasal Kabuğu

½ fincan ahududuyu bir karıştırıcıya dökün ve topaksız pürüzsüz bir macun oluşturmak için iyice karıştırın. İçine yarım yemek kaşığı organik bal ve iki yemek kaşığı çiğ süt ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra bir yüz maskesi fırçası ile karışımı cildinize eşit şekilde uygulayın ve 20 dakika dinlendirin. Daha sonra ılık su ile yıkayınız.