İyi bir yüz bakımının dört temel unsuru vardır: Temizleme, Peeling, Tonlama ve Nemlendirme. Yüz için birçok amaç vardır ve farklı cilt tipleri de farklı beslenmeye ihtiyaç duyar. Piyasada, salon benzeri bir yüze verebilecek çeşitli ürünler mevcuttur. Ancak kimyasal bazlı ürünlerin kullanımı düzenli olarak yapılmamalıdır. Evde de doğal bir bitkisel yüz bakımı elde edebileceğiniz, doğrudan mutfağınızdan ve buzdolabınızdan gelen malzemeler var. Temel adımlar evde ve size kolaylık sağlamak için takip edilebilir.

Evde Bitkisel Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

İşte evde zahmetsizce yapılabilecek tüm cilt tipleri için çok amaçlı temel bir bitkisel yüz bakımı. Bununla birlikte, cildinize uymayan bileşenler varsa, alternatifleri deneyebilirsiniz..

Evde Bitkisel Yüz Bakımı Nasıl Yapılır:

Evde bitkisel yüz bakımının nasıl yapılacağına ilişkin adım adım prosedür aşağıda verilmiştir..

Temizlik için:

İçindekiler: çiğ patates

Evde Bitkisel Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullanım Talimatı: Çiğ patatesi kalın bir rende ile rendeleyin. Ondan biraz meyve suyu sıkın ve nemli patatesi cilt üzerinde dairesel hareketlerle yaklaşık 5 dakika kullanın. Patates, cildi derinlemesine temizleyen fosfor, potasyum ve kükürt içerir. Sıkılmış suyu uygulayın ve 2 dakika bekletin. Daha sonra nemli bir bezle silin. Bu, cildin bronzlaşmasına ve kirlerin giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca suyu uygulayabilir ve rendelenmiş çiğ patatesleri göz pedi olarak kullanabilirsiniz. Meyve suyu canlandırıcıdır ve cildi taze hissettirir..

Peeling için:

İçindekiler: ¼ fincan Püre Papayas & 1 yemek kaşığı Yulaf

Kullanım Talimatı: Malzemeleri karıştırın ve 2 dakika ıslanmasına izin verin. Ardından macunu yüzünüze ve alt yüzden başlayarak hafif dairesel hareketlerle uygulayın. Bu, kuru ve ölü hücrelerin yüzden uzaklaştırılmasında etkilidir ve papaya cilde nem katar. Cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmak için gerekli besinleri veren A, C ve E Vitaminleri içerir. Yulaf ise pakete doku katar ve cilde nazik davranır. Yulaf cilt tipinize uymuyorsa pirinç unu da kullanabilirsiniz. Daha sonra yüzü nemli bir bezle silin.

Tonlama için:

İçindekiler: 2-3 Poşet Çay, Bir Kase Sıcak Su & Buz küpleri

Kullanım Şekli: Çay poşetlerini sıcak suya batırın ve 5 dakika bekletin. Kalın bir pamuklu ped kullanarak çayı yüze uygulayın. Islak çay poşetleri yardımıyla da yapabilirsiniz. Bu, cildi yumuşatır ve gözenekleri açar. Şimdi siyah nokta çıkarıcı yardımıyla kirleri sıkın. Nazik olun ve işlem sırasında cildinize zarar vermeyin. Gerekirse birkaç dakika daha sıcak çay poşeti uygulayın. Derinlemesine temizlikten sonra, açık gözenekleri kapatmak için 4-5 buz küpünü ovalayın..

Nemlendirme için:

İçindekiler: 3 çay kaşığı Hindistan Cevizi Sütü (veya hindistan cevizi suyu veya portakal suyu), ½ çay kaşığı Bal, ½ olgun Muz püresi ve 6-8 damla Zeytinyağı

Kullanım talimatları: Yağ hariç tüm malzemeleri karıştırın ve küçük miktarlar alarak 30 dakika boyunca cildinize sürün. Yanaklardan saat yönünün tersine hareketlerle başlayın ve alnına doğru hareket edin. T-Zone ve burun bölgesine özellikle dikkat edin. Göz bölgesi için sadece parmak uçlarınızı kullanın. Arada birkaç damla Zeytinyağı alın ve iyice masaj yapın. Bitirdikten sonra yüzü nemli bir bezle temizleyin..

Kapsamlı temizlikten sonra artık yüz maskesinin yüzünüzde yarattığı farkı hissedebilirsiniz. Kuruluk hissediyorsanız, normal nemlendiricinizi uygulayın ve kalmasına izin verin. En az 24 saat sabun veya herhangi bir kimyasal kullanmayınız..

Rejim kolaydır ve cildinizin parlamasını ve taze hissetmesini sağlar. Bu pahalı salonlarda çok fazla zaman, enerji ve para harcamadan evde yapılabilir..