Meyveler, sorunlarımızın çoğuna en iyi çözümdür. Bizi içten dışa besleyebilirler. Ya diyet besinleri şeklinde ya da cilt bakım alayları şeklinde. Öyleyse, Tabiat Ana bize çok sayıda ilaç, kimyasal madde veya koruyucu madde sağladığında, neden tezgah üstü yüz kitlerini tercih edelim?.

Meyvelerin Yüz Bakımındaki Faydaları:

Evde Meyve Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Ev yapımı meyve yüz bakımı, cildinizi gençleştirmenin ve nemlendirmenin hızlı, kolay ve ekonomik bir yoludur..
  • Bunlar zararlı kimyasallar, parfümler, koruyucular ve diğer yapay takviyelerden yoksundur..
  • Meyveler yüzünüze durgun bir görünüm verir, yüzünüzdeki bir meyvenin kokusu bile oldukça stres gidericidir..
  • Yüzümüzde biriken ölü deri katmanlarını gevşeterek enfeksiyonları veya sivilceleri önlemeye yardımcı olur..

Evde Meyve Yüz Bakımı İçin Adım Adım Kılavuz:

temizlik:

temizlik

Gözenekleri açmak için yüzünüzü sıcak su üzerinde buharlayın. Soğuk süt, bir tutam limon suyu ve bir tutam tuzu karıştırın. Bir pamuğu soğuk süt karışımına batırın ve dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza hafifçe sürün. Cildin emmesi için bırakın. Ilık suyla yıkayın.

Faydalar: Derin gözeneklerdeki tozu temizlemeye yardımcı olur ve cilde anında parlaklık verir..

Peeling:

peeling

Çilek püresi gibi herhangi bir meyve bazlı ovma kullanın ve parmak uçlarınızla dairesel hareketlerle yüzünüze hafifçe sürün. Kuru cilt durumunda, yulaf ezmesi ve balı eksik bir fırçalayın. Aynı şekilde uygulayınız ve ılık su ile durulayınız..

Faydalar: Aknenin ana nedeni olan ölü hücreleri yüzümüzden temizlemeye yardımcı olur..

Masaj:

Masaj

Meyveleri kremsi bir dokuda ezin ve tüm yüzünüze nazikçe uygulayın. Akne eğilimli cilt durumunda, narenciye suları içeren daha sulu bir doku tercih edilebilir. 10 dakika boyunca yavaşça masaj yapın ve silin.

Faydalar: Masaj, yüzünüze uygun kan dolaşımının olmasını sağlar. Bu yüzümüze doğal bir parlaklık ve allık verir..

Yüz Paketini Uygula:

Yüz Paketini Uygula

En sevdiğiniz meyveleri ihtiyacınıza ve cilt tipinize göre seçin ve kendi yüz paketinizi yapmak için onları ezin. Kuruyana kadar bekletin ve son olarak ılık su ile durulayın. Faydalar meyvelerin doğasına bağlı olacaktır..

Tonlama:

Tonlama

Salatalık, limon, hindistancevizi veya misket limonu kullanarak ev yapımı bir toner kullanın. Veya cilt tipinize göre herhangi bir kozmetik toneri kullanın..

Faydalar: Ovma ve yıkama sonrası gözeneklerin yatışmasına yardımcı olur..

Nemlendirici:

nemlendirici

Cildinizi nemlendirmek için cildinize bal sürün. Aynı zamanda ağartıcı görevi görür. Kaş ve saç çizgisinden kaçınarak dikkatlice uygulayınız. İki dakikaya kadar nazikçe masaj yapın ve 10 dakika daha cilt üzerinde bırakın. Ilık suyla durulayın. Çok kuru ciltler için veya kış aylarında nemlendirmek için badem yağı da kullanabilirsiniz..

En İyi Meyve Yüz Faydaları:

  • Kivi meyvesi: A, E, C vitaminleri ve sitrik asit bakımından zengindir. Kivi ayrıca cildinizi derinlemesine temizler, aşırı yağları temizler ve gözenekleri sıkılaştırır. Devamını oku
  • Portakal/ Mandalina: Vitamin C, B, foliat, magnezyum, beta-karoten ve potasyum açısından zengindir. Kuru ve pullanan ciltler için en iyisidir. Ayrıca cildin yaşlanma sürecini yavaşlatan kolajen içerir. Devamını oku
  • Muz: Zengin çinko, demir, magnezyum, potasyum ve A, B ve E Vitaminleri kaynağı. Muz en iyi yaşlanma karşıtı ajan olarak çalışır. Devamını oku
  • Elmalar: Cildin genç kalmasına yardımcı olan bol miktarda elastin ve kolajen içerirler..
  • Papaya: Antioksidanlar açısından zengindir ve ölü hücreleri öldürebilen ve ciltteki kirleri iyileştirebilen papain adı verilen özel bir enzim içerir. Devamını oku
  • Avokado: Kanıtlanmış yaşlanma karşıtı özelliklere sahip en zengin E Vitamini kaynağı. Devamını oku

Genel olarak turunçgiller cilt için harikadır. Alerjik olmadıkça, en iyi sonuçları elde etmek için onları ezebilir ve doğrudan cilde uygulayabilirsiniz..

Salonlar cebinizde bir delik açarken, ev yapımı seçenekler her şey sıfırdan yapıldığından çok sabır gerektiriyor. Ancak bir süre yatırım yapmaya hazırsa, olumlu ödüller garanti edilir.!