Her kadın cildini şımartmayı sever. Bununla birlikte, salona sık ziyaretler hantal olabilir ve parayı boşa harcayabilir. Evinizde yapabileceğiniz ve aynı salon sonuçlarını alabileceğiniz yüz bakımına ne dersiniz? Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. İnci yüz bakımı, yüzünüze kusursuz ışıltılı bir cilt ışıltısı vermenin en doğal ve ucuz yoludur. Bronzluğu gidermek ve aynı zamanda cilt tonunu aydınlatmak için yıllardır kullanılmaktadır. Ayrıca erken yaşlanma belirtilerini önlemede de etkilidir ve cilde tüy kadar yumuşak bir his verir..

İnci yüz bakımı tüm cilt tipleri için uygundur ancak yağlı ciltler için en iyi sonucu verir. Tüm yaş grupları için de uygundur. İnci yüz bakımı, herhangi bir savurganlık olmadan evde kolayca yapılabilir. Yüzde kullanılan inci tozu, benzersiz güzellik faydaları sağlayan farklı yüz paketleri elde etmek için diğer doğal bileşenlerle karıştırılır. İnci tozu satın alırken daima saf ve hakiki olduğundan emin olun. Sadece saf inci tozu cildinizi esnek ve pürüzsüz hale getirebilir. Evde kolayca hazırlanabilen bazı mükemmel inci yüz maskelerine göz atın.

Evde İnci Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

İnci Yüz Bakımının Farklı Çeşitleri:

İşte yağlı ciltler için farklı inci yüz çeşitleri şunlardır:.

inci yüz

Yumurta ve Bal Kullanan İnci Yüz Paketi:

Bu, ince çizgi ve kırışıklıklardan kurtulmak için doğal bir ev yapımı çözümdür. Gerekli olan malzemeler

 • 1 çay kaşığı inci tozu
 • 1 yumurta (sadece dövülmüş beyaz kısmı alın)
 • 1 çay kaşığı taze bal
 • 1 limonun suyu

Kalın bir macun oluşturmak için tüm malzemeleri karıştırın. Bunu boynunuza ve yüzünüze cömertçe uygulayın. Kurumaya bırakın ve soğuk suyla yıkayın. Bu inci yüz paketi sadece yaşlanma belirtileriyle savaşmakla kalmaz, aynı zamanda cildi nemlendirir..

Zeytinyağlı İnci Yüz Bakımı:

Donuk ve kuru bir cildiniz varsa, endişelerinize son vermek için bu yüz bakımını evde deneyin. Kullanım hazırlamak için

 • 1 çay kaşığı saf inci tozu
 • 2-3 damla sızma zeytinyağı

Bir macun yapmak için inci tozunu zeytinyağı ile karıştırın. Bunu yüzünüzde kullanın ve dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Yaklaşık 10 dakika kurumasını bekleyin ve durulayın. Bu evde çare, kuru cilt üzerinde mükemmel sonuçlar verir ve onu iyi besler..

Süt Kullanarak İnci Yüz Bakımı:

Bu özel inci yüz paketi, sivilceleri tedavi etmek için evde kolayca yapılabilir. Gerekli temel bileşenler şunlardır

 • 1 çay kaşığı inci tozu
 •  tam yağlı süt

Kalın bir macun oluşturmak için gerektiği gibi inci tozuna yavaş yavaş süt ekleyin. Bunu yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika kurumasını bekleyin. Soğuk su kullanarak durulayın. Cildi kurulayın ve ardından iyi bir nemlendirici uygulayın. Akne lekelerini ve gözenekleri azaltmak için bu inci yüzünü düzenli olarak kullanın..

Aloe Vera Kullanan İnci Yüz Paketi:

Zahmetsizce parlak ve ışıltılı bir cilt elde etmek için mükemmel bir inci yüz paketi. Bunu hazırlamak için ihtiyacınız olacak

 • 1 çay kaşığı inci tozu
 • taze aloe vera suyu
 • 1 çay kaşığı elma suyu (taze kullanın)
 •  2 çay kaşığı zeytinyağı

Bir macun oluşturmak için yukarıdaki tüm malzemeleri karıştırın. Bu paketi çeneden başlayıp yukarı doğru hareket ederek yüzünüze nazikçe uygulayın. Kurumaya bırakın ve soğuk suyla yıkayın.

Önlemler:

Bu inci yüz paketlerinden herhangi birini kullanmadan önce yüzü iyice temizlemek önemlidir. Hafif bir yüz yıkama kullanarak boynunuzu ve yüzünüzü yıkayın. Bu paketleri kullanmadan önce cilt temiz ve tamamen kuru olmalıdır..

Olumsuz reaksiyonları tespit etmek için bir cilt testi yapılması da tavsiye edilir. Bir macun oluşturmak için inci yüz tozunu suyla karıştırın. Kulağınızın arkasına çok az miktarda uygulayın. 3-5 dakika bekletin. Herhangi bir tahriş veya yanma hissi varsa, hemen ılık suyla yıkayın. Cildiniz pembeleşmiyorsa yüzünüzde ve boynunuzda inci yüz paketlerini kullanmaya devam edebilirsiniz..

İnci yüz bakımının faydası sadece estetik değil aynı zamanda psikolojiktir. Cildiniz hem yenilenmiş hem de rahatlamış hissedecek. Bu lüks yüz bakımı ile kendinizi şımartın ve daha genç görünen ışıltılı bir cilt sergileyin.