Her mevsim cilt için kendine özgü zorlukları beraberinde getirir ve muson farklı değildir. Muson nem, ter ve ısı ile ilgilidir. Nemli cilt, mikrop ve mantarlardan kaynaklanan cilt enfeksiyonları için bir yuvadır. Sürekli sıcaklık değişimi ile cildi akneden kızarıklıklara ve saçkıranlara kadar her türlü cilt probleminden korumak için özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Musonda, cilt aniden parlak ve yağlı veya donuk ve kuru hale gelebilir veya tam tersi olabilir. Cildi farklı sorunlardan korumak için muson mevsimlerinde yüz paketleri kullanmamız gerekir..

Muson Mevsimi İçin Kolay Yüz Paketleri:

İşte muson mevsiminde cildin özel ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış en iyi 5 yüz paketi.

1. Sandal Özü ile Vaadi Bitkisel Safran Cilt Beyazlatıcı Yüz:

Vaadi Herbals Sandal Özlü Safran Cilt Beyazlatıcı Yüz Bakımı

Safran ve sandal ağacı ile zenginleştirilmiş bu yüz seti cilt rengini iyileştirir, ince çizgileri, kırışıklıkları azaltır ve cilt elastikiyetini artırır. Bu yüz paketi ayrıca safsızlıkları giderir, cildi parlatır ve sağlıklı parlayan bir cilt verir..

İçindekiler: Safran, sandal ezmesi, portakal kabuğu özü, zerdeçal, limon otu yağı.

Fiyat: 275 TL

2. VLCC Papaya Meyve Yüz Kiti:

VLCC Papaya Meyve Yüz Kiti

Papaya, zengin bir papin enzimi ve A Vitamini kaynağıdır. Bu yüz bakım seti ölü deriyi temizlemeye yardımcı olur, nemlendirir ve yağ dengesini korur. Papaya dışında bu yüz kitinde daha sağlıklı görünen bir cilt elde etmeye yardımcı olan karpuz, şeftali, portakal ve salatalık özü bulunur. Aynı zamanda muson yüz paketlerinde en iyilerden biridir..

İçindekiler: Papaya, salatalık, şeftali, portakal ve yeşil elma özleri.

Fiyat:250 INR

3. Shahnaz Hussain Çikolata Yüz Kiti:

Shahnaz Hussain Çikolata Yüz Kiti

Çikolata özü ile zenginleştirilmiş ve aloe vera ve greyfurt özleri ile güçlendirilmiş bu yüz bakım seti aynı zamanda zeytin ve badem yağının iyiliğini de içerir. Bu yüz kiti cildi eksfoliye eder, canlandırır ve gençleştirir. Ciltteki hücre aktivatörü, hücresel büyümeyi uyararak yaşlanma belirtilerini azaltır..

İçindekiler: Kahve çekirdeği, aloe vera suyu, badem yağı, hindistancevizi yağı.

Fiyat: 321 TL

4. Lotus Herbals Radyant Platin Hücresel Yaşlanma Karşıtı Yüz Kiti:

Lotus Herbals Radiant Platin Hücresel Yaşlanma Karşıtı Yüz Kiti

Bu yüz paketi, kolajeni geliştiren ve serbest radikalden koruyan platin aktivatörleri içerir. Ciltteki yara ve sivilce gibi çatlakları azaltır. Kit, cilt elastikiyetini artırarak yaşlanma belirtilerini aktif olarak azaltan hücresel yenilenmeyi destekler..

İçindekiler: Tutku meyvesi özü ve kolloidal platin.

Fiyat: 1395 INR

5. Inveda Tutku Meyvesi & İpek Protein Yüz Kiti:

Inveda Passion Fruit & İpek Protein Yüz Kiti

İpek proteini, çarkıfelek meyvesi ve diğer aktivatörler ile aşılanmış bu yüz seti, donukluğu azaltır ve cildi aydınlatır. Bu kit cildi serbest radikallerden ve çevrenin olumsuz etkilerinden korur. Cilde parlamayı sürdürmek için doğal bir çizme verir ve pigmentasyon ve cilt lekelerini düzeltir. Yüz paketinin cildi akne ve benzeri cilt salgınlarından koruduğu da bilinmektedir..

İçindekiler: Tutku meyvesi yağı, ipek proteini, argan yağı, manjistha özü ve C vitamini.

Fiyat: 180 INR

Farklı cilt tiplerinin musonda farklı ihtiyaçları vardır. Yağlı cilde sahip kişiler yüzlerini sık sık yıkamalı veya soğuk kompres uygulamalıdır. Kuru cilde sahip olanlar, nemli tutmak için su içeriğini artırmalıdır. Piyasada muson için pek çok yüz paketi var, ancak muson mevsimi için evde kolay yüz paketlerini karıştırmak da aynı derecede mümkün. Muson sırasında özel ihtiyaçları karşılamak için cilt rejiminizi değiştirdiğinizden ve cildinizi mutlu ve sağlıklı tuttuğunuzdan emin olun..