Bu haftaki üçüncü yıkamadan sonra bile saçlarınız hala yapışkan ve karışık mı? Çoğu zaman yoğun sabahlar değerli ‘ben’ zamanımızın çoğunu alır ve makyaj düzeltmeleri ile kıyafet eşleştirmesi arasında genellikle saçlarımızı ihmal ederiz. 5 dakikalık hızlı bir şampuandan sonra bile saçınız hala ağır ve yıkanmamış hissediyor ve bunun başlıca nedeni saçınızı düzgün bir şekilde yıkamak için yeterli zaman ayırmamanızdır..

Saçınızı Nasıl Şampuanlayabilirsiniz?

Ancak, 5 dakikalık bir şampuanın bile, yalnızca mükemmel yöntemi seçerseniz size en iyi sonuçları vermesi oldukça olasıdır. Saçları şampuanlamak çok fazla strateji gerektirir, hala farkında olmayabilirsiniz. Bu nedenle, hafta boyunca dağınık, yapışkan saçlarla uğraşmak zorunda kalmadan saçınızı şampuanlamanın doğru yolunu açıkladığımız bu makaleyi takip etmeniz son derece önemlidir..

Doğru Malzemelerle Çalışın:

Doğru Malzemelerle Çalışın

Saçınızı şampuanlamak için dışarı çıkmadan önce, doğru türde malzemelerle çalıştığınızdan emin olun. Şampuanınızın saç tipinizle uyumlu olmaması çoğu zaman mümkündür, saçınızın asla olması gerektiği gibi hissetmemesinin nedenlerinden biridir..

Şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken iki şey var, saç tipiniz ve saç derisi tipiniz. Genellikle yağlı saç derisi mükemmel bir şekilde yenilenmiş saçları aşağı çekerken, genellikle cansız, cansız saçlar temizlenmiş bir saç derisine sahip olsanız bile nemli görünmenize neden olabilir. Sonra ince ince telli saçlar ve yoğun gür saçlar için farklı şampuanlar var. Kişiselleştirilmiş şampuanları tercih etmek, yalnızca kafanızı düzgün bir şekilde temizlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda taze şampuanlanmış saçlarınızdan daha uzun süre dayanmanıza da yardımcı olur..

İzlenecek Adımlar:

1. Duşa girmeden önce, çalışmak için doğru malzemeye sahip olduğunuzdan emin olun. Saç tellerinizi yönetilebilir ve yumuşak tutmak için her zaman şampuanla birlikte bir saç kremi ile birlikte kullanın..

2. Kolayca dökülen ve kepeklenmeye meyilli kuru saç veya kuru saç derisi problemleriniz varsa, dolaşımı iyileştirirken saç tellerini besleyecek ve nemlendirecek ılık yağ ile saçınıza iyice sıcak masaj yapmanız daha iyi olur..

Saç Şampuanı

3. Duşa girdikten sonra saçınızı tamamen ıslatarak başlayın. Başınızı ters çevirirseniz bu daha kolay olur, bu da suyun yoğun saçlardan aşağı akmasına ve saç derinizi ve köklerinizi iyice ıslatmasına izin verir..

4. Şampuanı avucunuza dökün ve elinizi birlikte durulayarak, aşağı uzanmadan önce elinize eşit olarak yayın ve tüm başınıza eşit olarak uygulayın. Genellikle ilk denemede saçtan çok kafa derisi hedeflenir. Islak saç, enseden sonra saç uzunluğunu temizlemek için ekstra bir şampuan yardımı kullanmadan önce şampuanı köpürtmek ve köpürtmek için bir kolaylaştırıcı görevi görecektir..

5. İşiniz bittiğinde, başınızı bir kez daha ters çevirmeden ve köpüğü yıkamadan önce parmak uçlarınızı kullanarak başınıza beş saniye masaj yapın. Bu sefer, saç derinizin gözeneklerini açarken, altındaki olası yağ ceplerini boşaltırken kiri ve ürün birikimini zorlayacak hafif ılık su kullanın..

6. Son temizliği tamamlamak için ikinci bir yardım kullanmadan önce saçınızın şampuandan arındırıldığından emin olun. Zaman önemliyse, saç kremine geçin ve saça uyguladıktan sonra sadece saç iki dakika bekleyin..

7. Bu sefer saçı temizlemek için soğuk su kullanın ve gözenekleri kapatarak kir ve kirliliğin içeri girmesine izin vermeyin. İşlem bittiğinde saçınızı havluya sarın ve ıslanmasına izin verin..

8. Saçın hemen durulanması, saçınızı kurutan olası nemden arındırabilir. Sabahın geri kalanına devam ederken havluyu 15 dakika boyunca açık bırakın..

9. Havluyu açın ve şimdi şekillendirmeden önce saçınızı kurutun.