At kuyruğu, hemen hemen herkes tarafından sevilen çok yaygın bir saç modelidir ve bunu yapmanın yüzlerce yolu vardır. At kuyruğu, kişinin saçını şekillendirmenin en eski yolu olmuştur. Düzgün yaparsanız basit bir at kuyruğu bile iyi görünebilir. Atkuyruğu hemen hemen her yaş grubu kadın tarafından günlük bir stil olarak kullanılabilir ve biraz ekstra çaba ile zarif bir saç modeli haline getirilebilir. İyi bir at kuyruğu yapmak için doğru prosedür, size yardımcı olmak için aşağıda adım adım yazılmıştır..

1. Yüksek At Kuyruğu Yapmak:

At Kuyruğu Nasıl Yapılır

İlk olarak, at kuyruğu yapmak için temiz, kirden arınmış saçlar elde etmek için uygun şekilde şampuanlamanız gerekir. Ardından saçınızın hacmini ve dokusunu artırmak için ihtiyacınız olan ürünü kullanın. Saçınızı düzgün bir şekilde fırçalayın. Ürün evde yoksa uçlarında bebek pudrası kullanmayı düşünün. Saç kıvrılmaya hazır olduğunda, kıvırıcıyı uygun şekilde ısıtmanız ve başınızın bir tarafından başlamanız gerekir. Sizden sonra, tüm saçı ihtiyacınıza göre kıvırmayı tamamlayın.

İnce dişli temiz bir tarak almanız ve arkadaki kılları tepeye doğru yumuşak bir şekilde kaldırmanız gerekir. Ardından, elinizdeki tüm saçları düzgün bir şekilde toplayın ve iyi renkli bir lastik bant kullanarak bağlayın. Yumuşak bir şekilde bitirmek için saçı fırçalayın.

2. Yan At Kuyruğu Yapmak:

At Kuyruğu Nasıl Yapılır

Normal at kuyruğu gibi, özellikle yuvarlak ve kalp şeklindeki yüzlerde daha iyi duracak bir yan at kuyruğu yapmak da düşünülebilir. Saçın hacmi yoğunsa, herhangi bir at kuyruğu türü iyi görünür. İnce saçlar bir midilliye bağlanmalıdır. Bir yandan at kuyruğu için, temiz saça hacmi artırmak için ürünü uygulamanız ve ardından hafifçe fırçalamanız gerekir..

Ardından, bir tarakla, rahat bulduğunuz her iki tarafta derin bir yan ayırma oluşturun. Ardından, ellerinizi veya tarakınızı kullanarak tüm saçları ayırmanın karşı tarafında toplayın. Bukleler uygun renkte bir lastik bantla bağlanmalıdır. Son olarak atkuyruğu elinizle düzeltebilirsiniz..

3. Örgülü At Kuyruğu Yapımı:

Atkuyruğu nasıl yapılır3

Yukarıdaki iki at kuyruğu modeli gibi kolayca örgülü bir at kuyruğu yapabilirsiniz. Bu size daha güzel bir görünüm verecektir ancak buklelerinizi örgülü bir at kuyruğu yapmak istiyorsanız kalın saçlara sahip olmanız çok önemlidir. Saçınızı dörde bölmeniz gerekiyor. İki yan kısım, sonunda merkeze gelecek ve saçın geri kalanıyla karışacak iki örgü yapmak için kullanılacaktır. Tüm saçlar kaliteli bir elastik bant kullanılarak sıkı bir at kuyruğu şeklinde toplanmalıdır..

4. Bitmemiş Bir At Kuyruğu Yapmak:

at kuyruğu4 nasıl yapılır

Bu, örgü ve at kuyruğu kombinasyonu olan başka bir ilginç at kuyruğu stilidir. Görünüm dağınık ve bitmemiş. Düzgün bir şekilde fırçalamanız ve boynunuzun ense kısmında bir merkez ayırma oluşturmanız gerekir. Saçınızın iki parçasını elinizde tutun ve bir ayakkabı bağı gibi bağlayın. Bunu üç kez tekrarlayın ve örgünün ucuna bir lastik bant gevşek bir şekilde bağlayın. Saçın arkasından saçı sabitlemek için bir tel toka kullanın. Gidip iltifat almaya hazırsınız.

Farklı durumlar için kendinize uygun at kuyruğu stilini seçebilirsiniz. Bu saç modelleri pantolon ve gömlek, kot ve t-shirt, hatta maksi elbise olsun her türlü kıyafetle yapılabilir. Bu evrensel bir saç modelidir, hem rahattır hem de zarif görünür.