Şimdi hamilelikte oldukça sık ortaya çıkan soru, bebeğin tüm hamilelik dönemi boyunca sağlıklı kalması için fazladan ne kadar kalori tüketmesi gerektiği sorusudur. Bunun nedeni tüketilen kalorilerin bebeğinizin gelişimi için doğrudan besin kaynağı olmasıdır. Pek çok insan, vücutlarını yeterince sağlıklı tutmak ve hamileliklerinin tamamı boyunca zinde ve sağlıklı tutmak için ne kadar fazla kalori tüketilmesi gerektiği konusunda çok doğal bir fikre sahip değildir..

Hamilelikte Kaç Kalori Tüketmelisiniz?

Tüketilen normal kalori miktarı, normalde günlük olarak tükettiğinizden en az 230 kalori daha fazla olmalıdır. Bu ekstra kalorileri almak için günlük diyetinize dahil edebileceğiniz birçok yiyecek var. Mümkün olan en iyi etkiyi elde edebilmeniz için bu yiyecekler sağlıklı ancak besleyici olarak kalmalıdır. Aşağıda, hamileliğiniz sırasında vücudunuza hamileliği yönetmenize yardımcı olmak için ihtiyaç duyduğu kaloriyi vermek için tüketebileceğiniz kalori bakımından zengin birkaç besin verilmiştir. önümüzdeki dokuz ay ya da öylesine.

Hamilelikte Tüketmeniz Gereken En İyi Kaloriler:

1. Elmalar:

hamileyken-kaç-kalori-yemeliyim- 1

Günde bir elma ye ve doktoru uzak tut kavramı, kitaptaki en eski sözlerden biridir, ancak bu, elmaların kalori açısından zengin olmadığı anlamına gelmez. Elmalar, diyetinize bazı sağlıklı yiyecekleri dahil etmek istediğinizde harika olan C vitamini ve karbonhidratlar açısından zengindir. Elmalar herhangi bir normal mağazadan alınabilir ve bebeğiniz için çok doğal ve sağlıklıdır, bu nedenle günde iki kez bir elma yemekten çekinmeyin, bu da hamilelik sırasında ek kalorileri daha kolay bir durum haline getirir..

2. Et:

hamileyken-kaç-kalori-yemeliyim-2

Hamilelik döneminde ağır yiyecekler yemek olumlu bir faktör olmasa da, bebeğinize ve kendinize yeterli kaloriyi sağlamak istiyorsanız, günlük olarak biraz et yemelisiniz. Bebeğinize yeterli kaloriyi sağlayabilmeniz için günlük olarak az miktarda et yemeye çalışın, böylece hamile bir kadının kaç kalori yemesi gerektiği sorulduğunda cevabınızı bilirsiniz..

3. Salatalar:

hamilelikte kalori

Salataları ne zaman yemeniz gerektiğini biliyorsanız, günlük öğünlerinize harika bir katkı sağlar. Hamilelikten kaynaklanan düzensiz yorgunluk ve yorgunluk hissettiğinizde salataya geçebilirsiniz. Salatalar sadece en besleyici gıdaların bir karışımı değil, aynı zamanda mideyi de hafifletiyor, bu sayede hem kalori açısından zengin bir diyet alıyor hem de bebeğinizi her zaman sağlıklı yiyeceklerle sağlıklı tutuyorsunuz, bu yüzden kaç kalori almalıyım diye sorarken. hamileyken yemek ye ne diyeceğini biliyorsun.

4 yumurta:

hamileyken-kaç-kalori-yemeliyim 4

Yumurtalar sadece protein açısından zengin olmakla kalmaz, aynı zamanda hamilelik sırasında bebeğiniz için doğru miktarda kalori sağlar ve hamileliğin davet ettiği stresle başa çıkabilmeniz için kendinize sağlıklı bir vücut sağlar. Yumurta günün herhangi bir saatinde yenebilir ama her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçmamaya çalışın çünkü her şeyin biraz fazlası aslında sizin için kötüdür bu yüzden hamileyken kaç kalori yemem gerektiği sorulduğunda ne söyleyeceğinizi biliyorsunuz..

Ayrıca yiyebileceğiniz başka şeyler de var ve yemek sınırsız bir konu olduğu için yiyebileceğiniz şeylerin sayısı muz, taze meyve suları vb. içeren binlerce şey arasında değişiyor, bu nedenle akıllı kalın ve sağlıklı kalın.

Kaloriler hamileliğiniz sırasında bebeğinizi sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Ayrıca bebeğinizin dokuz aylık hamilelik döneminde iri ve güçlü bir şekilde büyüdüğünden emin olmanıza yardımcı olur..