Hindistan, farklı kültürlerin ve geleneklerin olduğu bir ülkedir. Zengin bir mirasa, doğal manzaralara ve güzel mimari yapılara sahip olan bu ülke, aşkın evrensel sembolü olan Tac Mahal’in bulunduğu ülkedir. Ekim ayında bir balayı için birçok yönden en iyi yer. İşte güzel görüntülerle Ekim ayında Hindistan’da balayı için gidilecek en iyi 9 yer.

Resimlerle Ekim Ayında Hindistan’daki En İyi Balayı Destinasyonları:

1. Ağrı:

Hindistan'da Ekim Ayında Balayı Yerleri

Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal, aşkın evrensel sembolü olmaya devam ediyor. Bu büyük binaya ev sahipliği yapan yer olan Agra, Agra kalesi, Chini ka Rauza, Ram Bagh, Mariyam’ın Mezarı ve benzeri gibi başka tarihi binalara da sahiptir. Karmaşık tarihi ve çok sayıda mimari yapısı ile bu şehir, ilginç bir tatil yeridir. Bu şüphesiz Ekim ayında Hindistan’da balayı için gidilecek en iyi yerlerden biri..

2. Mahabaleshwar:

Ekim Ayında Hindistan'da Balayı Yerleri

Mahabaleshwar, Wilson Noktası, Bombay Noktası veya Elphinstone Noktası gibi çeşitli noktalardan görülebilen doğal güzellikler sunar. Krishna Nehri’nin kaynağı burada bulunur. Bu tepe istasyonu, özellikle Ekim ayında, her yerde mükemmel havaya özel olmasını sağlayan mükemmel yüksekliktedir. Turistlerin ziyaret etmesine izin verilen çilek ve dut çiftlikleri ile ünlüdür. Turistlerin satın alabileceği bu iki meyveye dayalı çeşitli yenilebilir ürünler de üretmektedir. Venna gölünde trekking, binicilik veya tekne gezintisi burada yapılabilecek diğer birkaç turistik aktivitedir. Sakin ortamı, doğal ortamı ve çeşitli turistik mekanların varlığı, onu Ekim ayında Hindistan’daki en iyi balayı destinasyonlarından biri yapıyor..

3. Delhi:

Ekim Ayında Hindistan'da Balayı Yerleri

Delhi, Hindistan’daki tüm şehirlerin en yoğunudur, başkentidir. Birçok kişi burayı ideal bir balayı yeri olarak düşünmese de, zengin kültürü ve çeşitliliği, özellikle havanın güzel olduğu kış aylarında burayı ilginç bir balayı yeri haline getiriyor. Otantik Hint pazarları, tarihi anıtlar, mimari binalar, tapınaklar, Hint sokak yemeklerinin en iyilerini sunan çeşitli yemek mekanları ile dikkat çekici alışveriş seçenekleri, onu Ekim ayında Hindistan’daki en iyi balayı yerlerinden biri yapıyor..

4. Jodhpur:

Ekim Ayında Hindistan'da Balayı Yerleri

Jodhpur, Rajasthan’da küçük bir kasabadır. Bu devletin diğer bölgeleri gibi, altın kum tepelerinin yanı sıra birkaç arkaik havelis, kale, saray ve tarihi esere sahiptir. Mehrangarh Kalesi, Umaid Bhavan Sarayı, Balsamand Gölü, Kaylana Gölü, Sardar Samand Gölü, Chamunda ji Tapınağı, Siddhanth Shiv Tapınağı, Raj Ranchhodji Tapınağı, Kunj Bihari Tapınağı vb. burada bulunan cazibe merkezlerinden sadece birkaçı..

5. Udaipur:

Udaipur

Ayrıca Rajasthan’da bulunan Udaipur, kendi kaleleri ve sarayları ve bir dizi antik masal ile. Şehir Sarayı Udaipur, Göl Sarayı, Muson Sarayı bunlardan en ünlüleridir. Udaipur, Göller şehri olarak da bilinir ve Pichola Gölü, Fateh Sagar Gölü ve Swaroop Sagar Gölü gibi çeşitli göllerde romantik tekne gezileri sunar. Ekim ayının en iyi balayı destinasyonlarından biridir..

6. Tekkady:

Tekkady

Thekkady, çeşitli flora ve fauna türlerini barındıran ünlü Periyar Yaban Hayatı Koruma Alanı’na sahip olduğu için vahşi yaşam sevenler için bir cennettir. Hevesli yürüyüşçüler, Tiger trekking programı tarafından bu yere çekilmektedir. Chellarkovil gibi ünlü noktalarda pitoresk manzaralar ve doğal güzelliğin tezahürleri görülebilir. Burası ayrıca güzelce inşa edilmiş bir Mangala Devi tapınağına sahiptir. Ekim ayında Hindistan’daki en iyi balayı noktalarından biridir..

7. Alleppey:

Alleppey

Alleppey’e genellikle “Doğu’nun Venedik’i” denir. Burası, Ekim ayında Hindistan’daki en iyi balayı yerlerinden biridir, çünkü birçok romantik turistik mekan ve aktivite ile doludur. Burada bulunan çeşitli vahşi yaşam nedeniyle vahşi yaşam sevenler için cezbediyor. Burada yapılan pirinç şarabı gibi yenilebilir ürünler de turistlerin ilgisini çekiyor..

8. Srinagar:

Srinagar

Srinagar, Babür Bahçeleri, Shankaracharya Tapınağı, Khanqah-e-Moula, Jamia Mescidi, Hazratbal Camii ve Dastgir Sahib dergahı gibi turistik mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Dal Gölü ile ünlü, Shikara’da veya yüzen evde geçirilen balayı, bir ömür boyu sürecek bir deneyimdir. Ekim balayı için en iyi yerlerden biridir..

9. Bangalore:

Bangalore

Hindistan’ın metropol şehirlerinden biri olan Bangalore, size hızlı tempolu bir kentsel ortam sağlayacaktır. Tipu Sultan’ın Yaz Sarayı, HAL Havacılık Müzesi, Kote Jalakanteshwara tapınağı, Iskcon Tapınağı, Mescid-e-Khadria ve Mayo Salonu gibi şehrin dört bir yanına dağılmış çeşitli turistik mekanlarla heyecan verici bir yaşama sahiptir..

Hindistan’da Ekim ayında balayı çok romantik ve aynı zamanda çok maceralı olabilir. Ekim ayı, Hindistan’da ciddi bir trekking yapmak için yılın en keyifli zamanı olduğu için macera seven çiftler için bir tedavi olabilir. Ekim ayında Hindistan’daki en iyi balayı destinasyonları önerilerimizi beğendiniz mi? Hangisi senin favorin? Aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Ekim ayında Hindistan’da balayını nerede yapmalıyız??

Cevap: Hindistan’da balayı için en iyi zaman Ekim ayında yağışların azalması ve kışların başlamasıdır. Etrafı yeşilliklerle çevrili ve hava ne çok soğuk ne de çok sıcak, balayı için en uygun zaman. Ekim ayında Hindistan’daki en iyi balayı noktalarının listesi aşağıdadır:

 • Andaman – Şaşırtıcı bir ada
 • Munnar – dünyadaki cennet
 • Mussoorie – tepe istasyonlarının kraliçesi
 • Abu Dağı – Rajasthan’daki tek tepe istasyonu
 • Jodhpur – mavi Şehir
 • Udaipur – Göller şehri
 • Ranthambore – Kaplanların yaşadığı yer
 • Haflong – Beyaz karınca tepeciği
 • Ziro – Çam kaplı bir tepe istasyonu

2. Ekim ayında her şey dahil balayı nerede?

Cevap: Balayındayken, seyahat endişelerini ortadan kaldırdığı ve sevdiklerinizle daha kaliteli zaman geçirmenizi sağladığı için her şey dahil bir destinasyon seçmek daha iyidir. Ekim ayında balayı için en iyi her şey dahil tatil yerlerinden bazıları şunlardır:

 • RiKynjai, Shillong
 • Butt’ın Clermont Yüzen Evleri, Srinagar
 • Machan, Lonavala
 • Windflower Resort ve Spa, Coorg
 • Suryavilas Luxury Spa and Resort, Solan, Himachal Pradesh
 • Khyber Himalayan Resort ve Spa, Gulmarg
 • Park Hyatt Resort ve Spa, Goa
 • Marari Beach Resort, Alapuzzha
 • Oberoi Udaivilas, Udaipur
 • Oberoi Vanyavilas, Ranthambore

3. Balayınız ne kadar sürmeli?

Cevap: Balayı, yeni evliler arasında bağ kurmada hayati bir rol oynar ve birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olur. Tipik olarak bir balayı 10-14 gün arasında sürmelidir, ancak rahatlığınıza ve bütçenize bağlı olarak daha kısa veya daha uzun olabilir..