Merakla beklenen balayını mı planlıyorsunuz? Kodaikanal kaçışında, ülkenin tam burada, büyüleyici romantik balayı yerleri bulabilirken neden kıtanın diğer ucuna ayak basasınız ki? Kodaikanal (Batı Ghats’taki Palani Tepeleri’nde bulunur), en azından söylemek gerekirse, cazip bir balayı destinasyonudur. Görkemli büyük zirveler, gizemli doğal mağaralar, ışıltılı şelaleler, lüks tatil köyleri ve zarif teraslı bahçeler – Kodaikanal, hayatınız boyunca doğada kaybolmak için mükemmeldir! Berijam Gölü, Chattiar Parkı, Kurinjiandavar Tapınağı ve Coaker’ın yürüyüşü ve tadını çıkarabileceğiniz daha birçok gezi yeri. Kasaba, deniz seviyesinden 2000 metre yükseklikte, insan yapımı yıldız şeklindeki Kodaikanal gölünün etrafına inşa edilmiştir. Yuvarlanmak için yemyeşil tepeler, yaprak dökmeyen ağaçlar arasında orman keşifleri, eşinizle güzel Bryant Park’ta bisiklete binme ve sakin göl sularında kiralık bir kayıktan muhteşem dağ manzaralarına hayran kalma hayal edin..

Bu nefes kesici güzellikteki yer, tüm yıl boyunca size ılıman ve serin bir iklim sunar, bu da çevrenin dinginliği ile birleştiğinde dünyanın her yerinden insanları, özellikle de çiftleri kendine çeker. Ancak “tepe istasyonlarının prensesi” olarak da bilinen bu güzelliği ziyaret etmek için en uygun mevsimler Nisan-Haziran (24 – 36 derece) ve Eylül – Ekim (20-30 derece) arasıdır. Yazın hafif yünlüler, kışın gidiyorsanız daha sıcak yünler taşıyın. Aşağı yukarı, Kodai oldukça güvenli bir yer, ancak sis ve sis ulaşım ve seyahat için sorun yaratabileceğinden, çok geç saatlerde yolda olmaktan kaçınılmalıdır..

İşte sizi çözmek ve şimdiden planlamaya başlamak için Kodaikanal’daki en iyi 15 balayı mekanı!

Kodaikanal’daki Bu 15 Balayı Mekanında Romantik Olun:

1. Otel Villa Retreat:

kodaikanalda balayı yerleri

Turistlerin özellikle çiftlerin gözdesi arasında yer alan Hotel Villa Retreat, Kodaikanal’daki en iyi balayı yerlerinden biridir. Bu, oteller arasında ziyaretçilerin favori seçimidir. Çok az miktarda balayı paketleri sunarlar ve bu nedenle eşinizle kaliteli zaman geçirmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Wi-Fi ve şömineli güzel dinlenme salonu mevcut, 24 saat sıcak su, LCD TV’ler, 24 saat yedek güç vs. ziyaretçilere sunulan muhteşem olanaklardan bazıları..

2. Guna Mağarası:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’ın en güzel balayı noktalarından biri olan Kodaikanal’ın Pillar Rocks Yolu üzerinde yer alır ve mekanın güzelliğini takdir ederken sevdiklerinizle vakit geçirmek için çekici ve doğal bir yerdir. Yeşilliklerle ve tepelerin güzel manzarasıyla dolu bu yer, bir kez ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Yerel adı Devil’s Kitchen’dır, bu mağaralar gizemli ve çekicidir. Doğal olarak düzenlenmiş üç heybetli kaya arasında derin bir yarasa istilası odasının bulunduğuna inanılmaktadır. Burası daha önce Devil’s Kitchen olarak adlandırılıyordu, ancak bir Tamil filmi nedeniyle ünlenmesi nedeniyle daha sonra Guna Cave olarak yeniden adlandırıldı..

3. Ayı Shola Şelalesi:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’daki balayı destinasyonları, Kodaikanal gölüne 2 kilometre uzaklıkta bulunan bu güzel şelaleyi de içeriyor. Daha önceki günlerde, ayıların bu sonbahara içme suyu için geldiğine ve bu nedenle düşüşün Bear Shola Şelalesi adını aldığına inanılıyor. Ziyaret etmek için en iyi zaman yağışlı mevsimdir, şelalenin güzelliği doruktadır. Bir sürü güzel fotoğrafa tıklayabilir ve daha sonra beslemek için anılarınızı oluşturabilirsiniz..

4. Perumal Zirvesi:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’daki en iyi balayı yerleri, aynı zamanda Batı Ghats’ın bir parçası olan Perumelmalai tepelerinde Kodaikanal’da bulunan yüksek bir zirve olan Perumal Zirvesi veya Perumal Malai Zirvesidir. Siz ve eşiniz macera için aşk veya özlem duyuyorsanız, bu tür aktiviteler için ideal bir yerdir, çünkü burada, çevrenin pitoresk manzarası ve doğal güzelliği ile trekking ve diğer aktivitelerin tadını çıkarabilirsiniz..

5. Carlton Kodaikanal:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’ın bakir tepelerinin ortasında yer alan bu 5 yıldızlı güzel bir otel ve popüler bir tatil yeridir. Kodaikanal’ın en şımartıcı balayı noktalarından biri olan otel, ahşap zeminler ve yüksek tavanlarla tamamlanan kolonyal mimarisiyle iyi bir lüks ve çekicilik sunuyor. Otelde iyi bir konaklamanın ve otelden görülebilen güzel bir manzaranın keyfini çıkarın. Ayrıca, çok çeşitli iç ve dış mekanlarda kendinizi şımartabilirsiniz. Ayrıca sizi şımartmak için sunulan rahatlama, sağlık ve güzellik hizmetleri de vardır..

6. Dolmen Çemberi:

kodaikanalda balayı yerleri

Apple Araştırma İstasyonu yakınında, Fairy Fall Road yakınında bulunan bu, eşinizle kaliteli zaman geçirmek için güzel bir yerdir. Sevdiğinizle böyle güzel bir yerde olmaktan daha rahatlatıcı ve çekici ne olabilir? Sevdiklerinizle romantik zamanın tadını çıkarın ve bu eski yaşamın güzel bir mirasıdır. Önde gelen antropolojik sitelerden biridir ve mekanın manzarasının ve antik zenginliğinin tadını çıkarmak için iyi bir yerdir. Bu nedenle, kesinlikle kasabadayken balayı için Kodaikanal’da ziyaret edilecek yerler listenize eklemelisiniz..

7. Lilly’S Valley Tatil Köyü:

kodaikanalda balayı yerleri

1982 yılında Kodaikanal’da inşa edilen ilk tatil yeridir ve Kodaikanal’da güzel bir balayı yeridir ve teraslı bahçelerin ortasında ve okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eşsiz güzellikte bir tatil yeridir. Ayrıntılı el işi işçiliği ile İngiliz tarzında inşa edilmiş geleneksel taş evlere sahiptir. Romantik süitlerin tam mahremiyetinin ve doğal güzelliğin güzel manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz..

8. Bryant Parkı:

kodaikanalda balayı yerleri

Bu, özellikle çiftler için güzel bir park. Büyük bir alana sahip harika bir yer, fotoğrafçılık ve çiftlerin birlikte iyi vakit geçirmesi için güzel göz alıcı manzaralara sahip. İngilizler tarafından kurulmuş bir bahçe bahçesi olan doğaseverler ve fotoğraf tutkunları için de güzel. Bu bahçede eğrelti otları, çiçekler ve süs bitkileri de dahil olmak üzere çok çeşitli bitkilere sahip güzel bir sera vardır. Bu güzel yerde eşinizle en az bir kez büyüleyici anların tadını çıkarın.

9. Vattakanal Şelalesi:

kodaikanalda balayı yerleri

Bu, Kodaikanal’daki en büyüleyici ve çekici balayı yerlerinden biridir. Etrafında yemyeşil bir alan ve yoğun akıntılı soğuk su ile güzel bir şelale. Düşen güzel suyun, serin esinti ve etraftaki rahatlatıcı ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Şelalenin çevresinde ziyaretçilere muhteşem bir manzara sunan sık ormanlar bulunmaktadır. Partnerinizle birlikte burayı ziyaret edebilir ve anılarınızın listesine eklemek için romantik anlar yaşayabilirsiniz..

10. Poombarai Köyü Manzarası:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’daki balayı mekanlarında bir başka harika! Kodaikanal yakınlarındaki Palani Tepeleri’nin kalbinde yer alan bu güzel köy, Kodaikanal’daki en iyi balayı destinasyonlarından biridir. Manzaralı bir manzara sunan ziyaret etmek için çok güzel ve hoş bir yer ve izlemesi harika olan basamaklar gibi inşa edilmiş muhteşem evler var ve eşinizle birlikte bazı havalı ve güzel resimlere tıklayabilirsiniz. Çiftlerin birlikte vakit geçirmek için en az bir kez ziyaret etmeleri için en çok tavsiye edilen yer..

11. Sütun Kayaları:

kodaikanalda balayı yerleri

Bu çekici ve güzel yer, ziyaretçilere doğal ve nefes kesici bir manzara sağladığı için sabahları ziyaret etmek en iyisidir. Yaklaşık 122 metre yüksekliğinde üç dev kaya sütunundan oluşan bir settir ve mekana çarpıcı bir görünüm kazandırır. Vadinin muhteşem manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz için burası en az bir kez gitmeye değer..

12. Surya Tatilleri Kodaikanal:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’daki bu tesis, birinci sınıf aile yanında konaklama için güzel bir butik tesistir ve balayınız sırasında vakit geçirmek için güzel ve çok uygun bir yer haline getirir. Bunlar, iyi lüks olanaklara sahip güzel kır evleridir. Kendinizi evinizde hissedebilir ve ayrıca zamanınızı dinlenerek ve eşinizle romantik anların tadını çıkararak geçirebilirsiniz. Nefes kesen manzaraların tadını çıkarın ve çeşitli aktivitelere katılın.

13. Çam Ormanı:

kodaikanalda balayı yerleri

Eşinizle yeşilin tadını çıkarın ve doğaya yakın vakit geçirin. Bir kez ziyaret etmeye değer güzel bir yer. Her iki tarafı çam ağaçlarıyla çevrili patikadan aşağı inerken, sıcaklığın kademeli olarak düşmesi kesinlikle omurganızı titretecek ve nefes kesici ve nefes kesen ormanın manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu ormanların güzelliği çok güzel ve en az bir kez ziyaret edilmesi gerekiyor..

14. Thalaiyar Şelalesi:

kodaikanalda balayı yerleri

Kodaikanal’daki en iyi balayı yerlerinden biri! Rat Tail Şelalesi olarak da bilinen Palani Tepeleri’nde yer alır, eşinizle birlikte ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Hindistan’ın en yüksek 6. şelalesidir. Vadi boyunca, tepelerden dışarı fırlayan siyah bir kayalık falez yüzünün bir arka planında uzun, ince beyaz bir Basamaklı Su şeridi olarak görünür. Sevdiklerinizle birlikte rahatlatıcı bir atmosferin tadını çıkarabilir ve anların tadını çıkarabilirsiniz. Şelale boyunca uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz ve yeşillik ve doğal noktalarla dolu olması doğa severler için iyidir..

15. Coaker’ın Yürüyüşü:

kodaikanalda balayı yerleri

1872 yılında Teğmen Coaker tarafından yaptırılan güzel ve dar bir yaya yoludur. Kodai Yolu’nun güney tarafında dik yamaçların kenarında uzanan 1 kilometrelik bir dağ yoludur. Büyüleyici fenomeni “Brachem Spectre” ile ünlü güzel bir yer. Yeterince şanslıysanız, bu nadir fenomeni sevdiklerinizle birlikte yaşayabilir ve hatıralarınız için bolca fotoğraf çekebilirsiniz..

Öyleyse hayatında yapacağın en muhteşem gezilerden birine hazırlan. Tüm düğün stresinden ve maniden kurtulmak için mükemmel – bu mutlak sersemletici mekanda gençleşin ve kendinizi yenileyin. Manzaralı ve ilham verici –Kodaikanal sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Makale ve genel olarak yer hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşın. Okurlarımızdan geri bildirim almayı seviyoruz. Bir çift olarak çıktığınız bu yeni ve güzel yolculukta daha fazla sıcaklık ve sevgi keşfedeceğinizi umar, size en mutlu yolculuklar dileriz..