Uttar Pradesh, ‘Hindistan’ın Kalbi’ olarak anılır. Burası zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Muhteşem yemekleri ve görsel şölenleriyle bu güzel yeri keşfederek hayalinizdeki balayını geçirin. Çiftlerin balayı için ziyaret edebilecekleri güvenli bir yerdir. Uttar Pradesh’te bazı yerlerin açıkça balayı çiftleri için olduğu birçok turistik yer var. Uttar Pradesh, anıtlar ve kaleler şehridir. UP’de krallığın tarihi kalıntılarını görebilirsiniz. Bu tür tarihi anıtları ve antik Uttar Pradesh kalelerini görmeyi seviyorsanız, şehir sizi birçok sürprizle karşılıyor. Uttar Pradesh’deki en iyi balayı yerlerinden bazıları aşağıdadır..

Resimlerle Uttar Pradesh’te Balayı Yerleri:

1. Tac Mahal:

taç Mahal

Balayınızı kutlamak için hiçbir yer aşk anıtının kendisinden daha iyi olamaz. Arındırıcı beyaz görünümü ve nefes kesen işçiliği ile Tac Mahal, kesinlikle Uttar Pradesh’teki mükemmel balayı yerleri arasındadır. Bu ünlü dünya harikası ile aşkı ve güzelliği keşfedin.

2. Ağrı Kalesi:

Ağrı Kalesi

Yeri keşfedin ve surlarla çevrili şehrin muhteşem görselleri arasında aşkı keşfedin. Kale, gücün, dayanıklılığın ve dayanıklılığın sembolüdür. Kum taşının kırmızı tonu, çarpıcı bir manzara için bir ayna gibi parlatılarak parlatıldı. Harika bir tarih parçası olmasının yanı sıra, Fort, romantik bir yürüyüş yapmak için muhteşem..

3. Şanslı:

şanslı

Lucknow, Babür kültürü ve mutfağını çağdaş bir görünümle kusursuz bir şekilde yan yana getiren Nawabi kültürü ve modernliği için büyük bir turist çekimidir. Bu, sizi büyüleyici bir şekilde romantizm ve kültürel zenginlik çağına geri götürebilecek bir şehir. Lucknow, listenin başındaki biryani ile harika yemeklere sahip. Nawabs şehrinde şölenlerin ve eğlencenin tadını çıkarın. Bu romantik şehir, tartışmasız Uttar Pradesh’teki en iyi balayı yerlerinden biridir..

4. Allahabad:

Allahabad

Allahabad, edebiyat, kutsal nehirler ve tarihle buluşmasıyla ünlü kutsal bir şehirdir. Her 12 yılda bir ünlü Kumbh Mela’ya ev sahipliği yapıyor. Allahabad aynı zamanda tarih açısından da zengindir ve edebi yiğitleri doğurduğu bilinen bir ruh şehridir. Bu sanatsal şehrin sokaklarında aşkı keşfedin.

5. Sarnath:

Sarnath

Sarnath, Gautama Buddha’nın ilk vaazını verdiği ve Dharma’yı öğrettiği Ganga ve Gomti’nin yanında bulunan küçük bir kasabadır. Bu tarih sevenler için. İmparator Ashoka tarafından yaptırılan, MÖ 3. yüzyıldan kalma devasa ve büyük silindirik bir stupa olan Dhamek Stupa var. Buda’nın ilk yağmur mevsimini geçirdiği bir tapınağın büyüleyici kalıntıları keşfetmek için harika bir yerdir. Sarnath Arkeoloji Müzesi, Budist sanat ve kültürünün örneklerini barındırır. Sarnath’ın sahip olduğu bu dinginlik bir mutluluk yeridir..

6. Mirzapur:

Mirzapur

Mirzapur, Vindhyas’ın ortasında bir kasabadır. Üç nehir, dört kale, tepeler ve şelaleler ve halı dokuma mirası ile pitoresktir. Ganj Nehri ve kıyılarındaki ghatlar her yıl çok sayıda turist çekmektedir. Çarpıcı Chunar Fort, Vindham ve Sirsi şelalelerini keşfedin ve Londra’daki Big Ben’in kız kardeşi olarak kabul edilen saat kulesiyle kendinizi ödüllendirin. Sevgilinizle mağara resimlerini keşfetmeyi kaçırmayın..

7. Jhansi:

Jhansi

Jhansi’nin çarpıcı ortamlarda parkları, gölleri, tapınakları ve bir kalesi vardır.Jhansi tarihi bir şehirdir ve keşfedilecek çok yeri vardır. Yerel sanata, kültüre ve mutfağa ilgi duyanların mutlaka uğraması gereken bir yer. Kaleleri keşfedin, kutsamalarınızı tapınaklarda alın ve doğal göller ve parklar arasında romantik bir balayının tadını çıkarın.

8. Pilibhit:

Pilibhit

Pilibhit, Hindistan-Nepal sınırı boyunca doğal bir kaplan rezervidir. Yer inanılmaz bitki ve hayvan çeşitliliğine sahiptir. Bu milli parkta vahşi doğada romantik bir yürüyüş yapın ve balayınızı eğlenceli hale getirin. Partnerinizle maceraya atılın ve etrafı keşfedin.

9. Fatehpur Sikri:

Fatehpur Sikri

Fatehpur Sikri, ünlü Babür imparatoru Akbar tarafından yaptırılan 16. yüzyıldan kalma bir şehirdir. Şehir, onu sonsuza dek ünlü yapan nefes kesici bir mimariye sahiptir. Saraylar, geçmiş dönemin mimari parlaklığını yansıtıyor. Gerçek mimari ustalığını takdir etmek için Panch Mahal, Diwan-i-Khas, Buland Darwaza, Johbhai Sarayı ve Lotus Throne’u keşfedin.

Bunlar Uttar Pradesh’teki en iyi balayı noktalarından bazılarıydı. Babür mimarisinden ilahi Ghats’a ve harika yemeklere kadar Uttar Pradesh’te her şey var. Bu, balayınızı geçirmek için mükemmel bir yer. Seyahat ve tur firmalarının en uygun fiyatlarla sunduğu birbirinden heyecanlı balayı paketleri bulunmaktadır. Sadece Google ve uygun paketinizi düzeltin. Bu yerlerin dışında, Uttar Pradesh’te keşfedilmemiş başka yerler biliyorsanız, lütfen bize geri bildirim bırakın..