Banyoyu herhangi bir dekor olmadan kurmak, eski püskü ve donuk görünmesini sağlar. Piyasada birçok çeşit banyo dekor fikri bulunmaktadır. Uygun dekora sahip bir banyo stili seçmek, banyo düzenini tasarlamada en önemlisidir. Dekorlar, banyonun tarzına ve ayrıca sahibinin seçimine göre seçilebilir. Bu dekorlar çoğunlukla duvar sanatları, asma ve aynalardır. Bazı insanlar banyolarını daha rahat hale getirmek için saklama dolapları, kürk perdeler ve kilimler de içerir..

Hindistan’da Modern Banyo Dekor Fikirleri:

İşte fotoğraflarla 18 basit ve en iyi banyo dekorasyon fikrimiz. Onlara bir göz atalım.

1. Glam Tarzı Banyo Dekoru:

banyo dekor fikirleri

Banyo için glam tarzı dekorasyon fikirleri arasında kürk kilimler ve duş perdeleri bulunur. Glam tarzı dekorlar daha çok parlak ve ışıltılı stiller üzerinde yoğunlaşıyor. Glam stilleri çoğunlukla lüks bir görünüm vermek için kullanılır ve çoğunlukla gümüş, altın veya beyaz renklerden oluşur..

2. Klas Yapılandırılmış Banyo Dekoru:

Şık yapılandırılmış banyo dekoru

Şık banyo dekor fikirleri, geleneksel tarza benzer bir şeydir. Klas stili zarif bir görünüm sağlar ve asla parlak görünümlere odaklanmaz. Klas görünümlerde kullanılan mobilya ve dekorlar çoğunlukla ahşap türüdür. Bu ahşap dekorların oymaları ve düzenlemesi, odanın daha zarif görünmesini sağlar..

3. Banyo için Romantik Tema Dekoru:

Romantik banyo dekorları, romantik bir alan yaratmak için mumluk, şaraplık, aromalı mum gibi banyo dekorasyon öğelerini içerir. Bunlar çoğunlukla yeni evli çiftlerdir ve havayı yaratmak için çoğunlukla kırmızı ve yumuşak renkler üzerinde yoğunlaşırlar. Bu yeni çiftler için güzel banyo dekor tasarımları.

4. Çocuklara Özel Banyo Dekoru:

Çocuklara özel banyo dekorasyonu

Çocuğun banyo dekor fikirleri, çocuğun cinsiyeti olan belirli bir temaya dayalı küçük banyo dekorasyon fikirleridir. Duvar sanatları, kilimler, havlular, perdeler vb. de aynı temaya göre seçilir. Tüm oda, belirli bir temaya göre tasarlanmış ve dekore edilmiştir. Bazen oda cinsiyet dengesi ile tasarlanır – hem erkek hem de kız çocuk için.

5. Banyo için Yaratıcı Eğlenceli Stil Dekoru:

Banyo için yaratıcı eğlenceli stil dekoru

Eğlenceli banyo dekoru, duvara komik alıntılar yapıştırmayı içeren banyo duvar dekoru fikirleridir. Bazen bu çıkartmalar mobilyalara da yapıştırılır. Bu tarzın tüm fikri, banyo zamanını daha eğlenceli hale getirmektir. Bunlar daha çok gençler tarafından tercih ediliyor.

6. Banyo için Gündelik Desen Yaratıcı Dekor:

Banyo için gündelik desen yaratıcı dekor

Yaratıcı banyo dekorları, yaratıcı bir şekilde yapılmış ve hizalanmış banyo dekorasyonlarıdır. Bunlar bazen modern tarzda tasarlanmış ve yaratılmış duvar askıları, sanat ve diğer dekorlardır. Bu dekorlar çoğunlukla küçük bir banyoda depolamak için kullanılır. Yaratıcı depolama tasarlandı ve aksesuarlara erişim kolaylaştırıldı.

7. Kişiselleştirilmiş Akvaryum Tarzı Banyo Dekoru:

Kişiselleştirilmiş Akvaryum tarzı banyo dekoru

Akvaryum banyo dekorları en modern banyo dekor fikirleridir. Canlı akvaryum, daha eğlenceli hale getirmek için banyonun herhangi bir yerine kurulur. Çoğunlukla akvaryum lavaboya takılır. Akvaryum genellikle tatlı su ve sağlıklı balıklarla yapılır. Bazen geceleri ayrıntılı bir görünüm vermek için ışıklar da kurulur..

8. Banyo için Doğa Temalı Dekoru Hissetmek:

Banyo için Feeling Nature temalı dekor

Doğa dekorları genellikle tüm küvetin vahşi olduğu dış mekan banyosunda kullanılır. Bazen banyonun içi de bir vazo ve bir bitki ile dekore edilmiştir. Tüm çatı veya bir pencere dikilir ve bitki bir doğa tepesi vermek için tavanda büyütülür..

9. Banyo Dekoru için Kendin Yap Fikri:

Banyo dekoru için kendin yap fikri

Kendin Yap Banyo fikirleri, yaratıcı banyo fikirlerine benzer, ancak bunlar sahibi tarafından el yapımıdır. Banyolarını süslemek için askı, havluluk, resim, resim çerçevesi, ayna çerçevesi vb. şeyler yapabilirler. Kendin Yap ürünleri çoğunlukla temaya dayalı değildir ve sahibinin yaratıcılığına bağlı olarak rastgele bir tarza sahiptir..

10. Rustik Banyo Dekorasyon Fikri:

Rustik Banyo Dekorasyon Fikri

Bu tarz, eski püskü şık ve geleneksel tarzın birleşimidir, bu nedenle aksesuarlar karışıma göre seçilir. Bu banyo dekorunun bazı doğal taşlar ve ahşap kirişler ve mobilyalar ile bu resimde gördüğümüz gibi bazı endüstriyel unsurların kullanılmasına odaklanması gerekiyor..

11. Çocuk Banyosu Dekoru Fikri:

Çocuk Banyosu Dekor Fikri

Bir çocuk banyosu tasarlamak hem eğlenceli hem de zorlayıcı olabilir. Çeşitli renk ve desenleri deneyebilir veya çocuk banyosunda uygulanacak çeşitli temaları keşfedebilirsiniz. Böylece çocuklar oynayabilir ve banyo zamanlarının tadını çıkarabilirler..

12. Vurgulu Duvarlar Banyo Dekoru:

Vurgulu Duvarlar Banyo Dekoru

Banyonuzu daha göz alıcı hale getirmek istiyorsanız banyo duvar dekoru için doğru vurgulu duvarı seçmeniz gerekiyor. Odak noktası olarak bir duvar seçin, arka duvar en iyisi gibi görünüyor. Renkli bir mozaik veya ahşap paletler ekleyin, içine gizemli bir atmosfer katın.

13. Beyaz ve Parlak Banyo Dekoru:

Beyaz Ve Parlak Banyo Dekoru

Bu beyaz renkli boya, şık bir sevgili için mükemmel bir seçimdir. Sadece duvarı boyamakla kalmayın; Dolaplarınızı da bu renge boyayabilirsiniz. Beyaz ve parlak uyum, beyaz küvet ile harika görünüyor. Cam raflar ekstra güzellik verir.

14. Renkli Banyo Dekor Fikirleri:

Renkli Banyo Dekoru

Güçlü parlak renkleri aynı tasarımda bir araya getiren renk bloklama bu sezonun son trendi. Parlak renkli havlular, ıhlamur kutusu, pembe kule ve rengarenk dolaplar ve renkli çizgi kilim canlandırıcı ve enerjik görünüyor. Bu, küçük banyo dekorasyon fikirleri için mükemmel bir seçimdir..

15. Yenilikçi Banyo Dekor Fikirleri:

Yenilikçi Banyo Dekor Fikirleri

Banyo aksesuarları dekoru geliştirmek, daha konforlu ve davetkar hale getirmek için kullanılabilir. Banyo setinde sabunluk, saklama tepsileri, fırçalık, peçetelik ve makyajlık vb. ve saklanacak diğer faydalı eşyalar bulunur. Bu kahverengi ahşap ve sıralı bordür tasarımı zarif görünüyor.

16. 3d Banyo Dekoru:

3d Banyo Dekoru

Bu, banyolar için en son dekorasyon fikirleri. Genellikle otellerde ve alışveriş merkezlerinde kullanılan bu tasarım artık evlere de geliyor. Bu kulağa bir rüya gibi geliyor, banyonuza girdiğinizde ve sualtına adım attığınızı hissettiğinizde, bir yunusun duş alırken size bakması. Doğaya yakın hissettiriyor.

17. Açık Duş Banyo Dekorasyonu:

Açık Duş Banyo Dekorasyonu

Açık duş, banyo dekorasyonu için inanılmaz bir fikir. Kişi içeri girmek ve hiç çıkmamak ister. Yağmur gibi tüm bu güzel doğa manzarası ile kişiye kendini rahat hissettirir. Bu yer kaplamaz, ancak banyonuzu daha büyük ve daha geniş hale getirir. Küçük bitkiler bu banyoyu çok güzel yapıyor.

18. Aynalı Banyo Dekoru:

Aynalı Banyo Dekoru

Sanat için banyo duvar dekor fikirleri düşünürken, bir kanvas baskının ötesini düşünün. Ayna ve diğer metal parçalar gibi favori nesnelerin bulunduğu bir duvar galerisi, duvarınızı süslemenin başka bir yoludur..

Birçok insan için banyo, evin en rahatlatıcı odası olabilir. Bu banyo dekorasyon fikirleri, banyonuz için stresinizi giderecek, huzurlu, güzel bir görünüm tasarlamanıza yardımcı olacak. Banyoyu tasarlarken, ötesine bakmanın anahtarı boşluktur. Banyonuzu perde, ayna ve tablolarla da dekore edebilirsiniz. Yer sorununuz varsa dolap için çekmece kullanın. Küçük banyo dekor fikirleri için herhangi bir stil, genellikle daha şık ve dar olan geleneksel, rustik ve country stilleri kullanabilir..