Tuvaletinizin cansız görünümünden bıktınız mı? Hayatımızın herhangi bir gününe başlamak için hepimizin gittiği yer. Öyleyse neden bu güzel banyo tasarım fikirleriyle her gün, her gün kendinizi tımar etmek için güzel ve ilham verici bir yer yapmıyorsunuz?.

Çoğumuz evimizin en mahrem yeri olan tuvaleti ihmal ederiz. Alışılmadık bir şey değil, ancak bu alanı yaratıcı bir şekilde dekore etmek, yeni bir güne başlamak için moralinizi yükseltiyor. Bu yazımızda yer alan banyo tasarımları ile hem tarzınızı temsil eden hem de tuvaletinizin tasarımını tamamlayan bir alan yaratabilirsiniz..

En İyi Banyo Tasarımları

Banyo Düzeni Fikirleri:

Evinizdeki herhangi bir odayı tasarlamak kolay bir iş değildir; Birçok faktörün dikkate alınması gerekir, mekanın yerleşimi birincil düşüncedir. Önemli olan tuvaletteki her santim alanı kullanmaktır. İşte bazı banyo düzeni fikirleri:

  • Kişisel tercihinize bağlı olarak, fazla yer kaplamadan mükemmel uyum sağlayan bir küvet veya duş seçebilirsiniz..
  • Lavabonuzu, mekanın şekline ve boyutuna bağlı olarak ihtiyacınız olan tüm özellikleri içerecek şekilde tasarlayın..
  • Kaymaya karşı dayanıklı çubuklar veya havlu sapları seçin.
  • Nevresimlerinizi ve banyo malzemelerinizi güvende tutan, yerden tasarruf sağlayan depolamayı seçin.

Hindistan’da Modern Banyo Tasarımları:

İşte fotoğraflarla birlikte 25 basit ve en iyi banyo tasarımımız. Onlara bir göz atalım.

1. Küçük Banyo Tasarımları:

Küçük Banyo Tasarımları

Alanın etkin kullanımı, küçük banyo tasarımlarının anahtarıdır. Bu, banyonun temellerini çok fazla alana ihtiyaç duymadan şık bir şekilde dahil etmenin mükemmel bir örneğidir. Duvarlar, lavabo ve sifon tankının rengine uygun beyaz çinilerle kaplanmıştır. Döşeme, siyah bir arka plan için beyaz ile altıgen olarak işaretlenmiştir. Köşede, banyo malzemelerinizi bir bide ile birlikte altın bir duşun altına yerleştirmek için küçük bir stand vardır. Karşı duvarda havlularınızı asabileceğiniz küçük çubuk benzeri bir yapı var..

Devamını oku: En İyi Küçük Banyo Tasarımları

2. Kız Banyo Fikirleri:

Kızlar Banyo Fikirleri

Birçok kadın, yaşam alanlarına çok fazla çiçek aşılama eğilimindedir. Bu, bir kız banyosunun ortak temaları olan pembe renk ve çiçekleri içeren kız banyo fikirleri için en iyi örnektir. Odanın renk paleti büyük ölçüde pembe, bu da duvardaki parlak kırmızı havlu ve çiçekli perde tasarımını tamamlıyor. Yıkama alanına güzel ve eğlenceli bir hava katar. Bir tarafta geniş beyaz bir dolap ve ortasında lavabo bulunan mermer bir tezgah bulunmaktadır. Duvara karşı güzel büyük bir aynan var.

3. Çağdaş Banyo Tasarımı:

Bağımsız Demir Küvetli Çağdaş Banyo Tasarımı

Minimalist bir tarz ve modern aksesuarlar arıyorsanız, çağdaş banyo tasarımı arasından seçim yapabilirsiniz. Bu net tasarım, cam duvarlı küçük bir banyo alanı ve yanında bir lavabo ile birlikte pencereye doğru güzel bir kestane rengi küvet ile ince çizgilere sahiptir. Küvetin arka tarafında panjurlu uzun bir cam pencere vardır. Hafif yerleşik aydınlatma, bu alanın zarif ve şık görünmesini sağlar. Odanın alt yarısı beyaz, üst kısmı krem ​​rengi, turuncu dikey çizgilerle.

4. Minimalist Banyo Tasarımı:

Minimalist Banyolar

Bu, en temel ihtiyaçlar dışında çok az dekorun olduğu veya hiç olmadığı minimalist bir banyonun bir temsilidir. Duvar renkleri tamamen beyaz olup, yanlarda iki sürgülü cam pencere bulunmaktadır. Hafifçe yükseltilmiş bir mermer döşemenin üzerinde küçük bir seramik küvet, basit kül döşemeye karşı öne çıkıyor. Duvarda, ahşap çekmeceli banyo malzemelerinizi yerleştirmek için beton duvar standı ile orta boy dikdörtgen bir ayna vardır. En basit banyo fikirlerinden biridir..

5. 3d Banyo Tasarımı:

3d Banyo Tasarımı

Planlama, sizin ve ailenizin seçimlerini ve ihtiyaçlarını uygulamanın anahtarıdır. Bu, zarif ancak sade tuvalet aksesuarlarıyla modern ve şık bir görünümün yaratıldığı 3 boyutlu bir banyo tasarımıdır. Bu, koyu gri duvar rengine ve döşeme için daha açık bir gri tonuna sahip mükemmel modern banyo tasarımlarından biridir. Bu alandaki tüm aksesuarlar ve dekor, değişen gri tonlarındadır. Küvetin altındaki küçük alan, mekanı aydınlatan ince levhalar şeklinde tavana kadar uzanan ahşap döşemeye sahiptir..

6. Batı Banyo Tasarımı:

Batı Banyo Tasarımları

Temiz görünümlü bir banyo alanı için bu batı banyo tasarımlarını deneyin. Döşeme ve tavan, şık bir kaplama ile beyazdır. Başında musluk bulunan saf beyaz bir küvet var. Üst kısmın arkasındaki duvar, alanı aydınlatan şık bir fener tipi ışıkla çıplak ve gridir. Keskin açılara ve yedek aydınlatmaya sahip yüzen doğal ahşap makyaj, burayı fütüristik gösteriyor. Tüm banyo, her iki tarafında küçük kabinler bulunan uzun dikdörtgen camlı beyaz vurgulara sahiptir..

7. Japon Banyo Tasarımı:

Japon Banyo Tasarımı

Japon banyo tasarımının özelliği, ayrılmış alanlarda lavabo, banyo ve tuvalete sahip olmalarıdır. Bu tasarım, alanı lavabonun olduğu yerden ayıran cam duvarlı derin beyaz bir küvete ve diğer tarafta bir lavaboya sahiptir. Orta alanda sürgülü cam kapılı ahşap bir pencere vardır. Japon tuvaletlerinde temiz yıkama zorunlu bir adımdır; bu nedenle küvetler ve banyo alanı genellikle bozulmamış haldedir. Bu tuvaletin topraksı ve yumuşak renkleri onu en iyi banyo tasarımlarından biri yapıyor..

8. Açık Banyo Fikirleri:

Açık Banyo Fikirleri

Dışarıda banyo yapmak kulağa çok eğlenceli geliyor. Bu, muhteşem ve şık evinize güzel bir ek olan mükemmel dış mekan banyo fikirlerinden biridir. Karo duvarları ve banyo malzemelerinizi koyabileceğiniz küçük yerlerin bulunduğu alanın bir tarafında ister küvette ister büyük duşlarda duş alırken doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu, kıkırdağınızda, yüzme alanınızda veya bahçenize mükemmel bir katkı olarak uygulayabileceğiniz lüks bir banyo fikridir. Bu stille kendinize yepyeni bir banyo deneyimi yaşayın.

9. Ofis Banyo Fikirleri:

Ofis Banyo Fikirleri

Bu, tamamen siyah desenli beyaz zemine sahip ofis banyo fikirlerinden biridir. Duvarlar ve bölmeler, tamamen beyaz tuğla şeklinde fayanslardır. Aynı zamanda toz haznesi görevi gören silindirik ayaklı turuncu bir stand bulunmaktadır. Duvara monte el dezenfektanı dispenseri ile birlikte şık bir musluğa sahip bir masa üstü lavabo bulunmaktadır. Her lavabonun yanında kendinizi kontrol etmenizi sağlayan bir ayna bulabilirsiniz. Bu alandaki renklerin çoğu arka ve beyaz olmasına rağmen, turuncu renk öne çıkıyor ve ona sinirli bir görünüm kazandırıyor..

10. Eklektik Banyo Tasarımı:

Eklektik Banyo

Tipik banyonuzu eklektik bir banyo stiline dönüştürmek istiyorsanız bu mükemmel bir tasarım. Bu tür bir sistemin özelliği, diğer tasarımlardan farklı olarak çeşitli malzeme ve dokuları kullanabilmenizdir. Bu banyonun bir köşesinde beyaz seramik küvet, el duşu ve banyo malzemelerinizi yerleştirmek için duvardan çıkıntı yapan küçük bir ayak vardır. Odanın karşı tarafında altlarında dolaplı iki lavabo ve yanlarında klozet bulunmaktadır. Mekanın diğer aksesuarlarından farklı olarak ahşaptan yapılmış bir sandalye ve küçük bir stand var. Stand üzerindeki bitki yaşamı eşsiz bir güzellik getiriyor.

11. Shabby Chic Banyo Fikri:

Shabby Chic Banyo Fikirleri

Sade banyo alanınızı güzel bir alana dönüştürmek istiyorsanız, eski püskü şık banyo fikirlerini birleştirmeyi deneyin. Bu tasarım, vintage aksesuarların yanı sıra country tarzı bir temelin de yer aldığı eski püskü şık tasarımın kritik unsurlarını içeriyor. Çiçek aranjmanlı fırfırlı perdeler şapkada tüyler. Buraya yerleştirilen sandalye, duvarlarda tamamen beyaz bir renk paleti ile fırfırlarla kaplıdır. Tutucuya yerleştirilen döşeme ve havlular pembe bir tondur, perde süslemeleri ile uyumludur..

12. Funky Banyo Fikri:

Funky Banyo Fikirleri

Kişiliğinizin tarzını banyo alanında uygulamak, eğlenceli banyo fikirlerini tanımlamanın en iyi yollarından biridir. Duvarın bir tarafı pembe renkli, geometrik şekillerde kare, daire ve dikdörtgen şeklinde farklı boyutlarda fotoğraf çerçeveleri. Dışı koyu gri, iç rengi ise yükseltilmiş bir çimento standına yerleştirilmiş gevrek küvet. Küvetin arkasındaki duvarda en sevdiğiniz aktörün veya aktrisin resmi olabilir. Tüm tuvalet malzemelerini yerleştirmek için tabureli küçük bir merdiven var..

13. Tropikal Banyo Fikirleri:

Tropikal Banyo Fikirleri

Bu, canlı ve plaj tarzına benzeyen en iyi tropikal banyo fikirlerinden biridir. Bu tasarım bitkilerinin öne çıkan özelliği, bu banyo alanının her yerinde bulunabilir. Duvardaki duvar kağıdı, zeminde de yeşil bir yama bulunan güzel bitkilere sahiptir. Bu alandaki renkler çok yüksek değil ve hafif ve melankolik oldukları için görünüme katkıda bulunuyor. Bir stand ve masa tabanı için içinde bambu veya diğer tür lifler ile rahat bir görünüme sahiptir. Masa üzerinde oval aynalı iki lavabo bulunmaktadır..

14. Asya Banyo Tasarımı:

Asya Banyo Tasarımı

Modern bir görünüme sahip bir zen atmosferi eklemek istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey Asya banyo tasarımları. Ahşap dolaplarla birlikte odanın soğuk ve beyaz arka planı, sizi rahatlatan sakin bir his veriyor. Masa çekmecelerinin üst kısmı, ortasında küçük bir pantolon bulunan mermerden yapılmıştır. Toprak tonları ve tasarımcının halısı, cam pencereden gelen doğal ışık akışıyla güzel görünüyor. Uzun dikdörtgen bir ayna, sürgülü cam kapı ile banyo alanını yansıtır..

15. Restoran Banyo Fikirleri:

Restoran Banyo Fikirleri

Bu, tesislerinizde uygulayabileceğiniz en iyi restoran banyo fikirleri. Dekor, fazla ihtişam olmadan oldukça basit olsa da, zarif ve bir restoran banyosu için uygun görünüyor. Merkezde, fenerlere benzeyen ışıkları olan ahşap bir duvar arka planına sahip modern bir klozet var. Diğer iki karşılıklı duvar, tuvalet kağıdı standı ile koyu gri renkli dikdörtgen fayanslardır. Karşı duvarda, rustik bir his veren aynalı bir lavabo vardı..

16. Kore Banyo Tasarımı:

Kore Banyo Tasarımı

Koreli yıldızlara veya K-pop idollerine çok benzeyen bu Kore banyo tasarımı da şık, parlak ve tamamen beyaz. Yıkama alanının tüm görünümü inanılmaz ve çatısında ahşap paneller, duvarların yanları beyaz ve ortada cam var. Bu alanın ana cazibesi, sırtlı uzun aynalı beşik ve ince küvettir. Çatıya yerleştirilmiş, alana yeterli aydınlatma sağlayan küçük odak ışıkları vardır..

17. Akdeniz Banyo Fikri:

Akdeniz Banyo Fikri

Birçok güney Avrupa ülkesinin tarzını uygulamak için bu Akdeniz banyo fikirlerini deneyin. Duvarlar, parlak bir yüzeyle her yerde beyaz renkte güzel ama matris tipi bir desenle gri renktedir. Merkezde pürüzsüz ahşap zemin üzerinde oval şekilli bir küvet bulunmaktadır. Masa üstü lavabolu duvarların bir tarafında duvara monte dolaplı büyük bir ayna görebilirsiniz. Sade servis altlığı kullanımı, açık renk ve sıcak renk tonları, Akdeniz banyo iç tasarımının önemli bir parçasıdır..

18. Kare Banyo Tasarımı:

Kare Banyo Tasarımları

Kare, eşit sayıda kenarı olan geometrik bir şekildir. Evinizdeki bir oda, özellikle de bir banyo alanı bu şekildeyse, etrafındaki yerleri belirlemek nispeten kolay ve basittir. Sitenin her köşesinin verimli kullanıldığı, bulabileceğiniz en iyi kare banyo tasarımlarından biridir. Küçük bir alan, duş için sürgülü bir cam kapı ile ayrılmıştır. Dışarıda lavabo ve tuvalet alanı var. Komodin, üstünde hafif ahşap bir dolap bulunan modern bir komodindir. Havluları saklamak için dolaplı mermer lavabo da mevcuttur. Sıvalı beyaz duvarın arka planında küçük ve basit bir ayna, onu güzel banyo fikirleri listesine ekler..

19. Dikdörtgen Banyo Tasarımı:

Dikdörtgen Banyo Tasarımları

Dikdörtgen banyo tasarımlarını düşündüğünüzde yerden tasarruf etmek çok önemli hale gelir. Bu tasarımdaki duş, sürgülü cam kapılı alanın uzak ucuna doğru. Havluları ve bornozları tutmak için çubuklar ve başlıklar mevcuttur. Duşun dış alanı, altında şık görünümlü dolaplar bulunan iki adet tezgah üstü lavaboya sahiptir. Karşı tarafta, mekanı büyük ölçüde güzelleştiren bitki yaşamı ile işleyen bir lavabo vardır..

20. Otel Banyo Tasarımı:

Otel Banyo Tasarımı

Bir seyahate çıktığınızda veya yeni bir yeri ziyaret ettiğinizde, önceden planladığımız şey bir otel odası rezervasyonu yapmaktır. Bu, şık görünümlü bir dekorun yanı sıra, konaklayanların ihtiyaç duyduğu her şeyi içeren mükemmel bir otel banyo tasarımı örneğidir. Banyo, duvarları boyunca kaya gibi bir tavana sahip yatak odasına bitişiktir. Duş için cam bir duvarla ayrılmış küçük bir alana sahip şık döşeme ile alana rustik bir his verir. Her iki tarafında da ışık bulunan altın kaplamalı büyük bir dairesel ayna vardır. Duvara monte lavabo, herhangi bir yıkama alanında olmazsa olmazdır.

21. Siyah Banyo Tasarımı:

Siyah Banyo Tasarımları

Siyah banyo tasarımları, banyo alanınız için samimi, seksi ve şık bir ortam yaratmanın mükemmel bir yoludur. All-back yaklaşımı yalnızca görünümü yeni bir düzeye yükseltmekle kalmaz, beyaz renkli seramik küvet kesinlikle tam tersidir. Üstünde lavabo bulunan açık kül rengi masa üstü, kıyafetleri koymak için bir bambu kutu yerleştirmek için yeterli alana sahiptir. Siyah ahşap duvarlarda odaya yeteri kadar mezgit vermek için üç adet asma lamba bulunmaktadır. Alanın diğer tarafında, üstte camdan görmek için ahşap paneller var..

22. Renkli Banyo Tasarımı:

Renkli Banyo Fikirleri

Kırmızı, aşkı ve tutkuyu temsil eden bir renktir. Bu, beyaz zemin ve küvet ile kırmızının baskın renk olduğu renkli banyo fikirlerinin en iyi örneklerinden biridir. Duş alanı ve küveti ayıran bir cam bölme vardır. Duş alanı için duvar karoları kırmızısız beyaz küçük karelerdir ve küvet alanı küçük kırmızı karolarla bir tarafa sahiptir. Başka bir duvar, onu özelleştiren kalplerle tasarlanmıştır. Tabure ve koltuk kırmızı, plaserler beyaz, küçük kırmızı ve beyaz havlularla.

Devamını oku: Banyo Renk Tasarımları

23. Pembe Banyo Fikri:

Pembe Banyo Fikirleri

Renk teorisi, pembeyi samimi bir renk olarak ilan eder ve bu, güne zinde başlamanızı sağlayan pembe banyo fikirleri için en iyi örnektir. Karışımdaki beyaz kombinasyonu ile mekanın şık görünümüne katkıda bulunur. Odanın bir ucunda gömme jakuzi, her iki yanında beyaz çinileri bulunmaktadır. Duvarın arka tarafında, üzerinde yatay levhalar bulunan pembe fayanslar var. Küvetten inmek için iki basamak var, yine pembe renkte. Duvarın diğer tarafında şık görünümlü bir lavaboya sahip büyük bir kare ayna vardır. Sıcak ve pembe sizin işinizse bu tür tasarımı seçin.

24. Kahverengi Banyo Tasarımı:

Kahverengi Banyo Fikirleri

Tüm toprak renklerinden kahverengi, ham ve rustik bir doğa hissini temsil etme eğilimindedir ve bu, kahverengi banyo fikirlerinin bir temsilidir. Döşeme ve duvarın çoğu koyu renkli ahşaptan yapılmıştır. Ahşap, beyaz renkli küveti, tuvaleti ve masa üstü lavaboyu tamamlar. Tuvaletin arkasında, içlerinde döküntü renkli damarlar bulunan büyük kare beyaz fayanslar vardır. Bütün dekor oldukça basit.

25. Mor Banyo Fikri:

Mor Banyo Fikirleri

Bu, küçük renkli mozaik karoların üzerine yerleştirilmiş kapsül şeklinde bir küvete sahip, şık görünümlü mor bir banyo fikri. Mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmek için saf mor renkte pürüzsüz bir halı var. Duvarlar aynı renkte olup, küvetin arkasında koyu mor bir çizgi ile desenli bir tasarıma sahiptir. Banyo alanını kendinden renkli dekorasyonla dekore etmek bugünlerde trend..

Tuvalet, yeni bir güne yeni başladığınız ve yorucu bir günü sıcak bir banyo ile sonlandırdığınız yerdir. Yaşlılar ve çocuklar da dahil olmak üzere tüm aile üyelerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurursanız daha iyi olur. Bu yazıda sunulan en iyi banyo tasarımları yardımıyla banyo alanınızda neye ihtiyacınız olduğuna dair iyi bir fikir edinebileceksiniz. Size daha fazla yardımcı olabilmemiz için tasarım önerilerimizin size nasıl yardımcı olduğunu bize bildirin.!