Yeni çağın modern çiftleri benzersiz ve yenilikçi düşünüyor ve çoğu çocuklarına kulağa özel ve sevimli gelen bir isim vermeyi tercih ediyor. Bu süreçteki kısa kelimeli bebek isimleri oldukça popüler hale geldi ve birçok yeni ebeveyn, tatlı ve sevimli sesleri göz önüne alındığında, onları tercih ediyor. Bu süreçte yardımcı olmak için, yeni nesil çocuklar için hem anlamlı hem de güzel olan dört harfli bebek isimlerinin bir listesini hazırladık..

Bu 4 harfli bebek isimlerinin telaffuzu kolaydır ve ayrıca onlara bağlı özel bir anlamı vardır. Bakalım onlar ne hakkında!

4 harfli bebek isimleri

2020’de Trend Olan Popüler 4 Harfli Bebek İsimleri:

İşte başlıyoruz, yeni nesil yeni nesil çocuklar için 4 harfli kelime ve alfabe isimlerini derledik. Bu dört harfli isim listesi, halihazırda popüler olanları ve gelecek trendleri içerir..

Erkek Bebek Dört Harfli İsim Listesi:

1. Emir:

Amir isminin kökeni, “kral” veya “hükümdar” anlamına gelen Arapça’dan gelmektedir. Ancak İbranice’de aynı zamanda “ağaç tepesi” anlamına da gelmektedir. telaffuz edildiğinde.

2. Alan:

Alan adı, bu neslin birçok çocuğu için oldukça popüler ve benzersiz bir isim haline geliyor. Alan yakışıklı ve neşeli demektir. Bu benzersiz dört harfli isim İrlanda kökenlidir ve daha sonra batı dünyasında da popüler olmuştur..

3. Ryan:

Bu ismi seviyoruz; Ryan Gosling ve Ryan Reynolds gibi Ryan ile anılan popüler oyuncular bile var. Adı bile İrlandaca kökenlidir ve ‘kralın oğlu’ anlamına gelir.

4. Carl:

Carl, Charles’ın tam adı için, özellikle Fransızca’da kısa bir isimdir. Son zamanlarda, ismin kendisi bir isim olarak gelişti, bu da özgür bir adam anlamına geliyor..

5. Dekan:

Dean’in kökenleri Yunanca isimlerden gelmektedir ve ‘başkalarının onuru’ anlamına gelmektedir..

6. Glen:

Glen ‘dar bir vadi’ anlamına gelir. Bununla birlikte, kökenleri Avrupa’nın İskoç tarafından gelişmiştir ve telaffuzuyla bile benzersizdir..

7. İvan:

Ivan adını sık sık duyabilirsiniz. Son iki yılda en çok oy alan ve popüler isimler arasında yer alıyor ve dünya çapında çocuklara isim verilmiş. Asya’dan Güney Asya ve Batı’ya, bu ismi trend buluyoruz ve ‘Tanrı lütufkardır’ anlamına geliyor. Bu, şu anda dünya çapında oldukça trend olan dört harfli bebek isimleri..

8. Nuh:

Televizyon dizilerini izlemeyi seviyorsanız, popüler Dark dizisinde Noah’ı duymuş olabilirsiniz. ‘Sakin’ ve ‘uyum’ anlamına gelir ve İbranice kökenlidir..

9. Quin:

Bu, bu günlerde trend olan erkek bebek isimleri listesinde ortaya çıkan oldukça eski bir Fransız ismi. Quin ‘danışman’ anlamına gelir.

10. Zeki:

Zeki, popüler bir orta doğu ve Türk ismidir. Bugün diğer Güney Asya ülkelerinde bile popüler ve ‘zeki’ veya ‘zeki’ anlamına geliyor. Kulağa havalı ve benzersiz gelmiyor mu??

11. Kil:

Clay, erkek çocuklar için popüler bir Amerikan ismidir. Son yıllarda oldukça bilinir ve ‘ölümlü’ anlamına gelir. Bu günlerde yeni nesil çocuklar için pratik ve yenilikçi.

12. Kol:

Bu eşsiz ismi çok beğendik Cole. Cole ‘zenginlik’ ve ‘derinlik’ anlamına gelir. Adın kendisi çok yoğun ve zengin geliyor ve Avrupa İskoç köklerinden popüler..

13. Güzel:

Beau ismi çok çekici ve zarif bir isim. Beau, refakatçi veya arkadaş anlamına gelir. Bu dört harfli erkek bebek isimleri eş anlamına da gelebilir. Ancak bu ismin kökleri henüz kurulmamıştır..

14. Milo:

Latince’de Milo ‘asker’ anlamına gelir. Aynı zamanda bir savaşçı ve asla pes etmeyen kişi ile eş anlamlı olarak anlaşılabilir. Anlamın yenilikçiliği ve yeni benzersiz bir telaffuz birlikte bu ismi farklı kılıyor..

15. Zane:

Bu 4 harfli erkek bebek isimlerinden birkaçı arasında bunu çok seviyoruz! Zane, İbranice’de ‘Tanrı’nın lütfu’ anlamına gelir. Ancak birçok kişi onu şiir dünyasında ünlü isimler listesinden popüler olarak alıyor. Bu ismin kulağa hoş gelmesini sağlayan şey şiirsel ve büyüleyici sestir..

16. Joey:

Artık hepimiz bu popüler ismi ‘Arkadaşlar’dan biliyoruz. Bu haliyle popüler İbranice isimlerden biri olsa da, o zamandan beri oldukça popüler ve hit oldu ve diziden yola çıkarak birçok isim veya çocuklarına Joey takma adı verildi..

17. Kays:

Sanat, yazı ve edebiyat emici olanlar için bu isim onlar için gerçek aşk olabilir. Qais ‘sevgili’ anlamına gelir. Daima sevimli olan ve başkalarına karşı sevgi ve şefkat gösteren kişi. Arapça’dan gelen kökleri ile popülerdir..

18. Adel:

Adel, Fransa ve Almanya’da popüler olan isimlere dayanmaktadır. ‘Elit’ anlamına geliyor. Adın kendisi kulağa hoş ve çekici geliyor.

19. Roby:

Roby adı ‘parlak’ veya ‘popüler biri’ anlamına gelir. İsmin kökeni tam olarak açık olmasa da, dünya çapında zaten popülerdir..

20. Sven:

Sven, İskandinav ülkelerinde popüler bir isimdir. ‘Genç’ veya ‘genç savaşçı’ ve ‘genç adam’ anlamına geliyor. Son iki yılda en popüler dört harfli erkek isimleri arasında yer alıyor..

Dört Harfli Kız İsimleri:

21. Esma:

Esma ismi orta doğu kökenlidir ve oldukça popüler bir Müslüman ismidir. ‘Yüce’ anlamına geliyor. Çok güzel ve güzel bir kız bebek ismi..

22. Kleo:

Cleo ismi, tahmin edebileceğiniz gibi, Kleopatra’nın kısaltmasıdır. Ancak bu eşsiz ve kısa Cleo, günümüzde popüler hale geliyor ve ‘şan’ ve ‘gurur’ anlamına geliyor.

23. Eira:

Eira kar demektir. Bu isim, eski şiir ve edebiyat roman kitaplarında çağlar boyunca popülerdir ve yine de birçokları için zamansız bir seçim olmaya devam etmektedir. Dört harfli kız bebek isimleri Gal kökenlidir..

24. Elsa:

Elsa adını Frozen filminden hepimiz duymuşuzdur. Ünlü ve popüler film bu ismi bile meşhur etti ve “neşeli” ve “asil” anlamına geliyor. Bazıları bu ismin tam adın bir varyasyonu olduğunu da tahmin ediyor, Elizabeth

25. Evi:

Evie hayat demektir. İsim, benzersiz bir isim tercih eden kız bebeğiniz için mükemmel olabilir. İsmin kökenleri net değil, ancak birçok kişi onun İbranice köklerden geldiğine inanıyor..

26. Zambak:

Lily, çağlar boyunca bir başka süper popüler ve ünlü isimdir. Güzel beyaz yaprakları olan Lily çiçeğinden elde edilir..

27. Mona:

Edebiyata düşkün olanlar için bu, Yunan ve İtalyan kökenli oldukça iyi bilinen bir başka isimdir. ‘Ulaşılmaz dilekler’ anlamına gelir.

28. Nora:

Nora ışık demektir. Adı Yunan kökenlidir ve benzersiz bir yeni gün modern adıdır. Bazıları ayrıca bu 4 harfli kız isminin Eleanor isminden türetildiğine inanıyor..

29. Rosa:

Rosa ismi tüm dünyada trend oluyor ve çağlar boyunca ülkeler arasında bir hit oldu. Rosa, çiçek gülü demektir. İtalyan, İspanyol ve Latin kökenli olduğuna inanılıyor..

30. Sara:

İbranice Sarah isminin kökeni olarak bilinen Sara, prenses anlamına gelir. Adı başlangıçta Hıristiyanlar arasında oldukça popülerdi ve daha sonra dünyanın diğer bölgeleri arasında da kabul edildi ve popüler oldu..

31. Thea:

Thea, eski kökenleri olan popüler bir Yunan-Roma adıdır. Işık tanrıçası veya güneş ve şafağın annesi anlamına gelir. Birçoğu, adı Mathea ve Althea isimleri için kısa bir form olarak görüyor..

32. Zara:

Zara, ‘çiçek açmak’ anlamına gelen bir başka popüler isimdir. Hem İbranice hem de Arapça kökenleri vardır ve şimdi dünya çapında popüler bir isimdir..

33. Lisa veya Lisa:

İngilizce adı ‘Tanrı lütufkardır’ veya ‘Tanrı’nın vaadi’ anlamına gelir. Bu, kırk beş yılı aşkın bir süredir popülerdi ve hala İngilizce kökenli bebek isimleri listesinde en çok arananlar arasında yer alıyor..

34. Auri:

Auri adı ‘toprak’ anlamına gelir. Aynı zamanda birçok kitap ve edebiyatta zamanların oldukça ünlü bir ismidir ve birçok ebeveynin tatlı ve benzersiz bir kısa isme sahip olması için klasik bir seçimdir..

35. İris:

İris İbranice’de gökkuşağı anlamına gelir. İsim aynı zamanda renkli ve bir mutluluk tonunu da tasvir ediyor. Birçoğu, ismin güzel bir çiçek anlamına geldiğine de inanıyor..

36. Gökyüzü:

Adı gökten alınan bir şey anlamına gelir. Gökyüzünün bir varyasyonudur ve İskoç ve diğer Avrupa kökenlidir. İsmin varyasyonları ayrıca Sky, Skyi ve Skyae’yi içerir..

37. Yardım:

Aida mutluluk veya mutlu bir varlık demektir. İsmin kökeninin Arapça veya Orta Doğu’dan geldiğine inanılıyor, bu çok net olmamakla birlikte son on yılda popüler hale geldi. Eşsiz ve kulağa hoş geliyor ve tüm hayatı boyunca mutlu olmasını isteyen küçük kızınız için ideal bir isim.!

38. Bela:

İtalyancada Bela sevimli demektir. Isabella adından türetilmiş bir varyasyon ve kısa biçimli isimdir. Aynı anlamda telaffuz edilebilecek bir diğer isim ise Bella..

39. Kira:

Diğer Asya ülkeleri ve bölgelerinde de popüler olan popüler bir Japon adıdır. Kira parlak ve eğlenceli demektir.

40. Tyra:

Tyra, ‘savaş tanrısı’ anlamına gelen İskandinav ve Norveç kökenli bir isimdir. Adın kendisi çok yoğun ve dokunaklı bir şey anlamına gelir ve yine de hoş ve benzersiz bir telaffuza sahiptir..

4 Harfli Hintli Erkek Ve Kız İsimleri:

41. Abir:

Abir’in kökenleri Hindu Mitolojisinden gelir ve kırmızı güç veya kırmızı renk anlamına gelir. Birçoğu ayrıca Hindu’daki bu 4 harfli erkek bebek isimlerini Hindu Tanrıçasındaki kırmızı rengin gücüne sembolize eder..

42. Ahan:

Ahan, gün doğumu, şafak veya sabah anlamına gelir. Alt anlamlarda yeni başlangıçlar, başlangıcın ilk unsurları olarak da anlaşılabilir. Ne kadar güzel ve muhteşem bir anlam değil mi!

43. Akul:

Akul, Lord Shiva’nın diğer adıdır. Bu, Tanrı’nın adının yeni bir anlamı ve varyasyonudur ve Sanskrit kökenlidir..

44. Ara:

Arav, Hintçe’de barışçıl veya sakin anlamına gelir. Bu yaştaki erkek bebekler için oldukça özgün ve yeni bir gün adıdır..

45. Elil:

Elil ismini hiç duydunuz mu? Yapmadığına bahse gireriz. Yakışıklı anlamına gelen oldukça yeni, modern ve yenilikçi, benzersiz bir isim. Çok tatlı bir isim değil mi!

46. ​​Jeet:

Jeet, Hintçe dilinde kazanma, zafer ve başarı anlamına gelir. Çoğu zaman, bu ismi Pencap bölgesinden duyuyoruz ve şimdi tüm kuzey kuşağında popüler..

47. Ojalar:

Ojas adı, Hindistan’ın batı ve kuzey bölgelerinde popülerdir, bu da Vücut gücü anlamına gelir. Adı, eşsiz sesi ve anlamı ile bilinir.

48. Rana:

Şimdi, hepimiz bu ismi popüler güney Hindistanlı aktörden biliyoruz. Ama anlamını biliyor musun? Rana yumuşak, zarif, heykel ve neşe demektir. Birden çok anlamı vardır ve oldukça benzersiz ve yenilikçi bir isimdir..

49. Teja:

Teja, Sanskrit kökenli popüler bir güney Hindistan adıdır. Işık, güç ve parlak anlamına gelir. İsim, bölgeler arasında zaten ünlüdür ve geniş çapta beğenilen dört harfli bir erkek ismidir..

50. Yol:

Bu erkek bebek ismine aşığız, Vian. Vian, canlı, canlı anlamına gelir veya hayat dolu olarak da anlaşılabilir. Hindistan’ın kuzey ve batı bölgelerinde popülerdir ve Aryan kökenli olduğuna inanılmaktadır..

51. Tara:

Tara, birkaç Hint dilinde yıldız anlamına gelir. Kelimenin tam anlamıyla çevirisi çok güzel olsa da, bu ismin kulağa hoş ve hepimiz için büyüleyici gelmesine bayılıyoruz..

52. Ali:

Alia alın demektir. İsmin anlamı çok popüler olmasa da, pek çoğu kulağa hoş gelmesi ve kolay telaffuzu nedeniyle ismi beğeniyor. Hindu’daki 4 harfli kız bebek isimlerinin diğer varyasyonları da Aliya’yı içerir..

53. Anvi:

Anvi ismini seviyoruz. Eşsiz ve yenilikçi sesi hepimizi etkiledi. Sanskrit kökenli Anvi, Tanrıça’nın adı anlamına gelir..

54.

Bu, rastladığımız ve kesinlikle sevdiğimiz yeni gün Hintli kız bebek ismi. Diti parlaklık, parlaklık, ışıltı ve güzellik anlamına gelir. İsmin anlamı kendisi çok görkemli ve güzel.

55. Heer:

Heer adı elmasa çevrilir. İsim ilk başta Kuzey Hindistan Müslümanları arasında oldukça popülerdir, ancak daha sonra benzersiz sondajı ve güzel anlamı göz önüne alındığında, topluluklar arasında benimsenmiştir..

56. Kala:

Güney Hint dillerinde Kala sanat demektir. Adı Sanskritçe’den geliyor ve duymak ve telaffuz etmek için çok yaratıcı ve sanatsal..

57. Mira:

Meera olarak da adlandırılan Mira, Lord Krishna’nın bir adananıdır ve ayrıca okyanus ve şiir olarak bilinir. İsim kulağa güzel geliyor, kulağa hoş geliyor ve kulağa hoş geliyor – bu kadar popüler olmasının nedeni.

58. Nidi:

Nidi, ihsan etmek veya üzerine parlamak anlamına gelen Nidhi olarak da yazılabilir. Adı, kökenini bilmesek de, çağlar ve zamanlar boyunca popüler olduğu biliniyor ve yine de birçok Hintli ebeveyn için klasik bir seçim..

59. Nysa:

Nysa yeni bir başlangıç ​​demektir. İsmin kendisi kulağa çok olumlu, canlı ve tatlı geliyor ve çok yoğun bir anlamı var, bugünlerde oldukça popüler hale geliyor.

60. Kuhu:

Kuhu adı, bu haliyle, doğrudan bir şey ifade etmez, ancak sondajın guguk kuşu sesine, kuhu-kuhu’ya benzediği söylenir. Ses ve jestteki tatlılık çok hoş ve isme çekilmemizi sağlıyor.

Umarız bu yeni gün ve benzersiz popüler dört harfli bebek isimlerini bilmekten keyif almışsınızdır. Bu 4 harfli isimlerin telaffuzu çok kolaydır, ancak duymak ve karşılık vermek tatlı ve güzeldir. Onları nasıl seversiniz ve en sevdiğiniz hangileri? Bize düşüncelerinizi söyleyin!

Sorumluluk Reddi:

Bölgelere, ülkelere ve topluluklara göre değişebileceğinden, yukarıda belirtilen varyasyonlar da dahil olmak üzere isimler ve anlamları kesinlikle aynı değildir. Çocuğunuzun adını koymadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanız önerilir..