Batı Bengal veya daha yaygın olarak Bengal olarak bilinen, tatlıları, misafirperverliği ve insanların kültürlerine ve müziklerine gösterdiği sevgi ve saygıyla ünlü bir eyalettir. Bengal halkı, aynı zamanda ülkenin ‘Bangladeş’ halkının da ilk dili olan ‘Bengalce’ dilini konuşur. Bengalliler, müziğe, tanrılara ve tanrıçalara ve diğer sanat ve kültür türlerine olan bağlılıklarını ciddiye alırlar. Bu ciddiyet Bengalce bebek isimlerinde görülebilir..

Bengalli bebek isim listesine göz atarak Bengallilerin inandığı şeyler ve ideolojiler hakkında çok şey öğrenebilir ve anlayabiliriz. Aşk, doğa ve tanrılar ve tanrıçalar, tıpkı bir bebeğin adı gibi birçok kararın alınmasında hayati bir rol oynar. Öyleyse, en iyi Bengalce çocuk isimlerine göz atalım ve anlamları ve önemi hakkında daha fazla bilgi edelim..

Anlamları Olan Bengalce En İyi Yeni Doğan Bebek İsimleri

Anlamları ile Bengalce Bebek İsimleri:

Modern Bengalce Erkek Bebek İsimleri:

1. Kuşik:

Şimdiye kadarki en kafa Bengalce isimlerinden biri. Bu ismin anlamı “aşk”tır. Bu isim, çocuğun gelecekte iyi bir miktar dikkat çekmesini sağlayacak sevgi dolu ve sevecen bir doğaya işaret ediyor. İsim, şimdiye kadarki en yaygın Bengalce isimlerinden biridir. Bu ismin telaffuzu da oldukça otantik.

2. Mihir:

Mihir “güneş” demektir. İsim, çocuğun güçlü doğasını tasvir ediyor. Bu şimdiye kadarki en güzel isimlerden biri. İsim o kadar güzel ki, herkes bu isme kolayca aşık olacak. Bengalli ebeveynler, çocuklarına bu özellikle isim vermeyi çok seviyor. Bong ebeveynlerinin bu tutumu, onu şimdiye kadar en çok kullanılan Bengalce erkek bebek isimlerinden biri yapıyor..

3. Benoy:

Bu, insanların bayılacağı klasik bir Bengalce adıdır. Benoy teriminin anlamı “kibar”dır. Bu, adı verilen çocuğun kibar bir tavrı olduğu anlamına gelir. Bu çok güzel bir isim. Bu ismin anlamını öğrendiğinizde siz de aynısını hissedeceksiniz..

4. Ardhendu:

Ardhendu aslında şimdiye kadarki en ünlü Bengalce isimlerinden biridir. Ardhendu teriminin anlamı “yarım ay”dır. Adı genellikle oldukça dindar ailelerde kullanılmaktadır. Bu şimdiye kadarki en akılda kalıcı Bengalce isimlerinden biri. Bu güzel ismi taşıyan çok sayıda Bengalli çocuk göreceksiniz..

5. İndroneel:

Bu, bonglar arasında çok yaygın bir isimdir. Bu özel ismin çeşitli türevleri olabilir. Bengalce’ye göre bu ismin en yaygın anlamı “mavi mücevher”dir. Indroneel’in anlamı, Mavi Mücevher olarak da kabul edilen Lord Shiva ile ilgilidir. Bu, Bengalce erkek bebeğinize isim verirken kullanılabilecek en iyi isimlerden biridir. Bu nedenle en iyi Bengalce erkek bebek isimlerinden biridir..

6. Debeş:

Debesh açıkça Tanrılar tarafından tercih edilen kişidir. Adı oldukça geleneksel ve hala kullanılıyor. Aynı zamanda çocuğun şanslı karakterini de önerir ve bu, erkekler için en iyi Bengalce bebek isimlerinden biri olarak iddia edilebilir. İsim oldukça tatlı ve oradaki küçük erkekler için en iyi isimlerden biri olduğu söylenebilir..

7. Palaş:

Palash isminin anlamı “ağaç”tır. Bu oldukça barışçıl bir isim ve isim hemen hemen her erkek çocuk için kullanılabilir. Bir çocuğa bu isimle isim vermek için özel bir gereklilik yoktur. Palash ismi gerçekten çok güzel ve en güzel Bengalce erkek bebek isimleri olduğu söylenebilir..

8. Parto:

Partho genellikle Parth veya Arjun’un bir çeşidi anlamına gelir. Bu, bebeğinizin oğluna isim vermek için çok iyi ve dini bir isim. İsim o kadar güzel ki, herkes ona kolayca aşık olacak. Bu, tüm zamanların erkek çocukları için en popüler Bengalce bebek isimlerinden biridir. Kafanızda dolaşmaya devam ettiği için bu ismi görmezden gelemezsiniz..

9. Sevinç:

Erkekler için Bengalce bebek isimleri mi arıyorsunuz? O zaman bu harika bir şey. Bu isim oldukça güzel ve hemen hemen herkes bu ismi duyunca size bayılacak. Sevinç, isminin güzelliğinden kolayca anlayabileceğiniz “sevinç” anlamına gelir. İsim oldukça basit ve aynı zamanda oldukça süslü. Bu ismi kim sevmez ki?

10. Arnab:

Or-nab olarak da telaffuz edilen Arnab adı, Okyanus anlamına gelir ve popüler bir Bengalce adıdır..

11. Ronit:

Ronit ismi, bolca neşe getiren, Mutluluk ve ışıltı bahşeden kişi anlamına gelir..

12. Adi:

Aadi ismi aynı zamanda birçok ismin Varyasyonu olarak da kullanılabilir. Adı, yaşam kaynağı veya ilk olan anlamına gelir..

13. Anurag:

Anurag adının kadınsı varyasyonları vardır. Bu isim benzersizdir ve sevgi dolu, sevgi dolu veya arkadaş canlısı anlamına gelir..

14. Debashish:

Vedik astrolojiye göre, adı “D” ile başlayan herkesin başarılı olacağına inanılır. Bengalce’de “V”, “B” olarak telaffuz edilir. Yani Bengalce’de Deb olarak telaffuz edilen Dev, “Tanrı” anlamına gelir. Ashish, “beğenilen” anlamına gelir. Bu nedenle Debashish, “Tanrı tarafından sevilen” anlamına gelir.

15. Shijoy:

Shijoy, kelimede neşe içeren bir isimdir. Bunun dışında adı hızlı ve mantıklı anlamına gelir. Haksızlığa tahammül edemeyen ve bu gibi durumlarda kavga eden kişiye Shijoy denir.!

Eşsiz Bengalce Kız Bebek İsimleri:

16. Bipaşa:

Bipasha isminin anlamı “nehir”dir. Kadınlar genellikle su kütleleriyle karşılaştırıldıkları ve tamamlandığı için nehir bir kız için harika bir yoldur. “Bir nehir gibi yüzer.” İsim gerçekten çok güzel ve insanlar bu ismin anlamını anladıklarında seni daha çok sevecekler..

17. Debjani:

Debjani “sevgili” anlamına gelir. İşte Bengalli kızlar için başka bir harika isim. Aslında, bu en iyi Bengalce kız bebek isimlerinden biridir. Kişi bu ismin muazzam güzelliğine ve özgünlüğüne kolayca aşık olabilir. İsim çok güzel ve hemen hemen her kız böyle bir isme sahip olmak isterdi..

18. Konya:

Birçok ünlü Bengalli kadın bu ismi taşır. Konkona isminin anlamı “bilezik”tir. Bir kadın aslında düzgün bir bileklikten çok daha güzeldir. Bir kadın asla karşılaştırılamaz. Güzelliği eşsiz, eşsiz ve paha biçilemez. Konkona adı, Bengalliler tarafından kızları adlandırmak için yaygın olarak kullanılmaktadır..

19. Durba:

Durba, Hindu pujalarında kullanılan kutsal ve kutsal bir çim anlamına gelir. İsim gerçekten çok güzel ve bir kıza da çok yakışacak.

20. Rajkanya:

Son olarak, kralın kızı anlamına gelen bu eşsiz isme sahibiz. İsim çok güzel ve sadece güzel kadınlara yakışacak.

21. Oindrilla:

Çok belirgin bir isim olan Oindrilla, Lord Indra’nın karısının alternatif adıdır. Güzel bir kız için eşsiz bir isim.

22. Kaushiki:

Kaushiki, Kaushik adının kadınsı versiyonudur, k ile bu Asyalı kız bebek ismi ipekle kaplı anlamına gelir..

23. Bibha:

Bibha veya bilinen ve Vibha olarak başka şekilde telaffuz edilen, zenginlik ve refah tanrıçası Tanrıça Lakshmi’nin adıdır. Adı, pozitif bir ışık/ışın getiren kişi anlamına gelir..

24. Bidya:

Bidya, bilgi anlamına gelen popüler bir Bengalce adıdır. Bu isim diğer Hindu kültürlerinde oldukça popülerdir ve Vidya olarak da yazılabilir..

25. Rima:

Rima adı beyaz antilop anlamına gelen kısa ve tatlı bir isimdir. Hayvan son derece nadir ve güzeldir bu nedenle adı da çok özeldir..

26. Şambhavi:

Adı Hindu Lord Ganesha’nınki olsa da, aslında Asyalı bir kadın adı olarak kullanılıyor. Shambhavi adı efendinin kendisi anlamına gelir.

27. Nandana:

Nandana ismi çok neşeli bir isim. Bu isim, ‘mutlu olmaktan ya da etrafındaki mutluluktan hoşlanan’ anlamına gelir.

28. Jaya:

Jaya adı başarı ve zaferin bir anlamı olarak duruyor. Jaya adı, her zaman diğerlerinden daha uzun olan, halef, zafer sahibi anlamına gelir..

29. Aritri:

Aritri adı, ilahileriyle tanrıyı övme ve mutlu etme yeteneğine sahip kişi anlamına gelir..

30. Rupa:

Rupa adının birçok çeşidi vardır, ancak Rupa kelimesi kendi içinde ‘değerli metal gümüşün güzelliği’ anlamına gelir.

Bengalce Ünlü Çocuk İsimleri:

31. Adira:

Adira, popüler aktris Rani Mukherjee ve kocası Aditya Chopra’nın Kızının adıdır. Adı ay anlamına gelir.

32. Riya:

Ria, geçmiş yıllardaki aktris Moonmoon Sen’in aynı zamanda kamera açıp kapatan büyük kızının adıdır..

33. Raima:

Raima, emekli aktris Moonmoon Sen’in küçük kızının adı, ablasının aksine Raima, Bengal film endüstrisinde bir isim yaratmayı başardı..

34. Aradhya:

Ünlü Bollywood oyuncusu Aishwarya Rai Bachchan ve kocası Abhishek Bachchan’ın kızının adı Aradhya..

35. Harun:

Eleştirmenlerce beğenilen rolleriyle tanınan Konkona Sen Sharma ve eski sevgilisi Ranveer Shorey’in birlikte bir oğulları var, Harun.

36. Aakash:

Aakash isminin çok basit ve gerçeküstü bir anlamı var ve Gökyüzü anlamına geliyor. Aakash, popüler aktris ve politikacı Rupa Ganguly’nin adıdır..

37. Nysa:

Ünlü bir Bengalli Bollywood oyuncusu olan Kajol, ilk doğan Nysa adını verdi. Adı ‘yeni bir başlangıç’ anlamına gelir.

38. Yug:

Kajol’un ayrıca Ajay Devgan ile bir oğlu var. Yug ismi şimdiki yaş veya nesiller anlamına gelir..

Bengalce Unisex Bebek İsimleri:

39. Anşu:

Anshu adı, bir Hint Tanrıçasının kısaltılmış adıdır. Adı Güneş ışınları veya ışık ışını anlamına gelir..

40. Ambar:

Ambar ismi gökyüzü anlamına gelir ve kızlara olduğu kadar erkeklere de hitap etmek için kullanılır..

41. Anmol:

Anmol, ‘değerli/çok değerli’ anlamına gelen hoş bir isimdir. Bu bir kız ismi olduğu kadar başka bir popüler erkek ismi..

42. Arya:

Arya adı eski zamanlarda canlı bir şekilde popülerdi. Adı ‘büyük veya çok asil biri’ anlamına gelir.

43. Kanişka:

Kanishka, çok ünlü hükümdar ve Kalinga Kralı’nın adıydı. Adı ‘iyiliğin/gücün destekçisi veya Tanrı’nın çocuğu’ anlamına gelir..

44. Kaşar:

Kashish isminin, ‘cazibe veya hayranlık’ anlamına gelen isme makyaj yapan birkaç anlamı vardır.

45. Bhagwati:

Bhagwati bir zamanlar popüler olan bir unisex sadece Bengalce değil, Hindu unisex ismiydi. Bhagwati adı, Tanrıça Durga’nın diğer adıdır..

46. ​​Masum:

Masum ismi ‘çok masum ve saf biri’ anlamına gelir. Çok sevimli bir unisex Asyalı bebek ismi.

47. Hira:

Hira adı değerli taş pırlanta anlamına gelir. Adı aynı zamanda Hindu Tanrıçası Lakshmi’nin başka bir adıdır..

48. Adya:

Adya ismi hem erkek hem de kız çocukları için kullanılabilir. Adı, her zaman ilk olanın, aynı zamanda Tanrıça Durga’nın bir adı olduğu anlamına gelir..

Bengalce Hindu Tanrı Bebek isimleri:

49. Dwarakadalar:

Dwarakadas adı, Dwaraka’nın hizmetkarı, Hindu Tanrısı Lord Krishna’nın meskeni veya adı, Lord’un kendisi anlamına gelir..

50. Fanibhushan:

Fanibhusan/Fanibhushan, Hindu tanrısı Lord Shiva’nın, Adiyogi’nin alternatif bir adıdır..

51. Ghajeshwar:

Ghajeshwar / Gajeshwar güç anlamına gelir, adı Hindu Tanrı efendisi Ganesha’nın alternatif adıdır..

52. Ghanshyam:

Ghanashyam, Hindu Tanrısı Lord Krishna’nın bir başka adıdır..

53. Aaditri:

Aaditri, Hindu güç ve istikrar tanrıçası Durga’nın bir alternatifidir..

54. Hridaynath:

Hridaynath ismi, kalbin Rabbi anlamına gelir. İsim basit terimlerle sevgili anlamına gelebilir.

55. Ilaşpastı:

Ilashpasti adı benzersizdir ve çok güçlü bir anlam taşır. Ilashpasti, yeryüzünün efendisinin adıdır..

56. Indrakanta:

Indrakanta, Hindu Tanrılarının Kralı Lord Indra’nın adının bir çeşididir..

57. Jaikrishna:

Jai Krishna, eklendiğinde Hindu Tanrısı Lord Krishna’nın Zaferi anlamına gelen iki ismin birleşimidir..

58. Jaivardhan:

Buradaki Jai kelimesi zafer anlamına gelirken Vardhan, Lord Shiva’nın başka bir adıdır, isim aynı anlama gelir..

59. Jhareshwar:

Jhareshwar adı da Hindu Tanrısı Lord Shiva’nın alternatif bir adıdır..

60. Kanthamani:

Kanthamani adı, tercüme edildiğinde Hindu Lord Krishna veya bir kolye mücevheri anlamına gelebilir..

61. Krishnadalar:

Krishnadas ismi, Lord Krishna’nın sadık ve sevgi dolu hizmetkarı anlamına gelir..

62. Krishnendu:

Krishnendu, Hindu Tanrı Lord Krishna’nın adının diğer çeşididir. Adı aynı zamanda Dünya Prensi anlamına gelir..

63. Krithikesh:

Krithikesh, üç ilahi Hindu Lordu olan God Brahma’nın alternatif adıdır..

64. Mahalingam:

Mahalingam, Lord Shiva’nın alternatif adıdır. Tapınaklarındaki tanrı yerine bir Lingam’ı sık sık görebiliriz..

Bengalce Müslüman Bebek İsimleri:

65. Ali:

Ali ismi oldukça yaygın bir İslami isimdir ve ‘üstün/önemli veya yüksek’ anlamına gelir.

66. Ayan:

Ayan isminin Arapça olduğu kadar Hintçe anlamı ve kökeni vardır. Arapça’da isim Zaman/Dönem anlamına gelir..

67. Ahmet:

Ahmed ismi, Allah’a sürekli şükreden ve hamd eden kişi anlamına gelir..

68. Feride:

Asya Bengalce Müslüman kız bebek ismi f ile çok farklı olan, onunla eşleşecek kimsesi olmayan anlamına gelir..

69. Sara:

s ile başlayan kısa ve tatlı Bengalce kız bebek ismi ‘prenses’ anlamına gelir.

70. Enver:

Bir ile başlayan bu anlamlı Bengalce erkek bebek ismi, parlaklık dolu olan anlamına gelir..

71. Utanç:

Bu Bengalli kız çocuğu, ‘bir koku, birinin veya bir şeyin kokusu veya onun kokusunun kokusu’ anlamına gelir.

72. Döküntü:

Rashed isminin birçok varyasyonu vardır. Rashed ismi, kişinin doğru rehberlik ve yönlendirmeyi takip ettiği anlamına gelir..

73. Shaheen:

Bengalce Müslüman bebek adı Shaheen, bir Falcon olan veya ona benzeyen biri anlamına gelir..

74. Aftab:

Aftab ismi hem güneş hem de güneş ışığı anlamına gelebilir, gücünü, ışığını, güzel parlaklığını ifade eder..

75. Hamide:

Hamida isminin erkeksi bir varyasyonu var, Hamid. Hamide ismi çok lütufkâr olan demektir..

76. Farah:

Farah isminin birçok çeşidi vardır; Orijinal kökenli Arapça isim mutluluk dolu anlamına gelir.

77. Şahid:

Shahid adının da kadınsı bir varyasyonu var; isim tanık olan anlamına gelir.

78. Sadık:

S ile başlayan Bengalce erkek bebek ismi, dürüst ve samimi biri anlamına gelir..

79. Afsana:

Afsana isminin anlamı, güzel bir peri masalına veya güzel bir hikayeye atıfta bulunur..

Yukarıda listelenen Bengalce erkek bebek ve kız bebek için en iyi isimlerden bazıları. İsimlerin hepsi güzel ve hepsini çok özel yapan çekici bir çekiciliğe sahipler. Her ismin benzersiz bir anlamı vardır ve yine de hiç bitmeyen seçenekler vardır. Orada birçok seçenek varken, sizin için en popüler Bengalce bebek isimlerinden bazılarını ve aynı zamanda en eşsiz Bengalce bebek isimlerinden bazılarını kapsamlı bir listede getirdik..