Ünlülerimizi ve çalışmalarını sevdiğimiz kadar, çocuklar için düşünülen isimleri de seviyoruz. Bazıları gerçekten benzersiz ve benzersiz ünlü bebek isimlerine bakmayı planlıyorsanız doğru yere geldiniz. İşte kızınız için bir isim listesi ve böylece isim avlama süreciniz kolaylaşıyor.

hint ünlü bebek isimleri

İçerik tablosu:

  1. Bollywood Ünlü Bebek İsimleri
  2. Kollywood Ünlü Bebek İsimleri
  3. Tollywood Ünlü Bebek İsimleri
  4. Kriket Oyuncularının Ünlü Bebek İsimleri
  5. Ünlü İşadamı, Politikacılar ve Diğerlerinin Adı

En İyi Hint Ünlü Bebek İsimleri:

1. Amin ve Katija Rahima:

Hepimiz Rahman’ın müziğini ve zevkini sevmiyor muyuz? Oğlu ve kızı için besteleri gibi çok güzel ve özgün isimler düşünmüş. Amin, her şeye kadir olan anlamına gelir ve Katija, Hz. Muhammed’in karısı olarak bilinir..

2. Abhishek ve Shweta:

Bunlar Amitabh Bachchan’ın çocuklarının isimleri. Abhishek ‘ibadet’ anlamına gelir ve Sanskritçe bir isimdir. Shweta ‘sevimli ve saf’ anlamına gelir.

3. Aradhya:

Bu ismi çok duymadık mı? ‘İbadet etmeye değer biri’ anlamına gelir. Bu, AishwaryaRai ve Abhishek Bachchan’ın kızının adıdır..

4. Azad:

Bu Hintli ünlü bebek isminin bir başka popüler Bollywood ismi, Aamir Khan’ın oğlunun adıdır. ‘Özgür veya özgür’ anlamına gelir. Bu isim erkek bebekler içindir

5. Via:

Bu isim, Lord Krishna’ya atıfta bulunan çok modern bir ünlü çocuk ismidir. Viaan, Shilpa Shetty’nin oğludur.

6. Anya, Diva ve Çar:

Bunlar Farah Khan ve Shirish Kunder’ın popüler çocukları. Diva Latince bir isimdir ve ‘ilahi’ anlamına gelirken, Anya Rusça’da ‘lütuf’ anlamına gelir. Çar ise Latince ‘imparator’ kelimesinden türetilmiştir. Anya ve Diva kız için bir isimdir ve Çar oğlan için bir isimdir..

7. Nysa ve Yug:

Bu isimler Kajol ve Ajay Devgan’ın Hintli ünlü bebek isimleridir. Nysa ‘hedef veya yeni başlangıç’ anlamına gelir ve Yunanca bir kelimedir, oysa Yug Hintçe bir kelime olan ‘bir çağ’ anlamına gelir. Nysa, Ajay’in kızının adı ve Yug onun oğlu..

8. Ezan ve Rayaan:

Bu ünlü bebek isimleri Amrita Arora ve Shakeel’inkidir. Ezan ‘güçlü’ demektir. Ryan, ‘cennete açılan kapı’ anlamına gelir. Oldukça yaratıcı, değil mi??

9. Aarin ve Ryan:

Aarin ‘dağ gücü’ anlamına gelir ve Ryan İrlandaca bir kelime olan ‘kral’ anlamına gelir. Bunlar Madhuri Dixit ve Dr Nene’nin popüler ünlü bebek isimleri. Aarin oğlanın adı ve Ryan da bir oğlanın adı..

10. Harun:

Eşsiz bir ünlü bebek ismi olan Haroon, ‘umut’ anlamına gelir ve Sanskritçe’den türetilmiş bir isimdir. Haroon, KonkanaSen ve Ranvir Shorey’in oğludur. Haroon, Konkana Sen’in oğludur..

11. Hrehaan ve Hredhan:

İkisi de popüler Bollywood oyuncusu Hrithik ve eşinin sevimli küçük çocukları. Suzanne. Hrehaan, ‘Tanrı’nın seçilmişi’ anlamına gelen Arapça Rehan adının Hintli bir versiyonudur. Hredhan ise ‘kalbi büyük olan’ anlamına gelir. Hredhan Hintli bir isimdir..

12. Kiaan Raj ve Samaira:

Onlar Karishma Kapoor’un çocukları. Kiaan, Karishma’nın oğludur ve adı Latince kökenli bir isim olan ‘Tanrı’nın lütfu’ anlamına gelir. Samira kızıdır. Adı, Yunancadan türetilen ‘güzellik tanrıçası’ anlamına gelir..

13. Abram, Aryan ve Suhana:

Abram en son ünlü bebek ismi. Shah Rukh’un sevgili üçüncü oğlu için ‘yüce baba’ anlamına gelen İbranice bir isimdir. Suhana, Shah Rukh Khan’ın kızıdır, ‘büyüleyici’ anlamına gelir ve Aryan, Shah Rukh Khan’ın oğludur ve ‘savaşçı’ ve ‘onurlu kişi’ anlamına gelir..

14. Akira ve Shakya:

Akira, Japon dilinden bir isim olan ‘parlak ve güzel’ anlamına gelir. Kızınız için çok güzel bir isim. Shakya, ‘enerji döngüsü’ anlamına gelen bir başka güzel ünlü bebek ismidir. Onlar Farhan ve AdhunaAkhtar’ın kızları..

15. Mahika ve Maira:

Çok modern ve klasik bir isim olan Mahika, ‘Dünya’ anlamına gelir ve Sanskritçe kökenlidir. Maira, Kuran’dan alınmıştır ve ‘hafif ve hızlı hareket eden’ anlamına gelir. Onlar Arjun Rampal ve Mehr’ın sevimli kızları..

16. Ranbir ve Rasha  :

Rasha, Raveen Tandon’un kızı ve Ranbir onun oğlu. Rasha ‘yağmurun ilk damlaları’ anlamına gelir. Ranbir, ‘Shiva savaş kahramanıdır’ anlamına gelir.

17. Mişa:

İşte ünlü bir çocuğun adı daha! Misha, Shahid Kapoor ve Mira Rajput’un kızıdır. Adı ‘Tanrı gibi’ anlamına gelir ve Rusça’dan esinlenmiştir..

18. Roohi ve Yash:

Yönetmen Karan Johar’ın ikiz bebek isimleri olan Roohi, kızınız için iyi bir isim olacak. Adı aslında annesinin adı Hiroo’nun bir anagramıdır. Yash, Karan’ın oğlu ve ‘başarı’ anlamına geliyor.

19. Adıya:

Adira, Rani Mukherjee ve Aditya Chopra’nın tek kızıdır. Adı ‘soylu olan’ anlamına gelir ve İbranice’den alınmıştır..

20. Ayan:

Ayaan, Emraan Hashmi ve Praveen Shahani’nin oğludur. Adı ‘Tanrı’nın Hediyesi’ anlamına gelir ve Arapça’dan alınmıştır..

Popüler Kollywood Ünlü Bebek İsimleri:

21. Aishwarya ve Soundarya:

Bunlar Rajnikanth’ın güzel kızları. Her iki isim de ‘refah’ anlamına geliyor.

22. Dev ve Diya:

Dev, Jyothika ve Suriya’nın oğludur ve adı Lord Shiva’ya atıfta bulunur. Diya onların kızıdır ve ‘ışık’ veya ‘lamba’ anlamına gelir. Bu popüler bir ünlü bebek ismi.

23. Lingaa ve Yaatra:

Linga ve Yaatra, Aishwarya Rajnikanth ve Dhanush’un oğullarıdır. Lingaa, Lord Shiva’yı ifade eder. Yatraa bir ‘gezgin’.

24. Nandan:

Nandan ayrıca Lord Shiva’ya atıfta bulunur ve yönetmen Mani Ratnam ile aktör karısı Suhasini’nin tek oğludur..

25. Shanthanu ve Saranya :

Saranya kızı ve Shanthanu, aktör ve yönetmen Bhagyaraj ile aktör karısı Poornima’nın oğlu. Saranya ‘yardım vermek’ veya ‘koruma’ anlamına gelir. Shanthanu, Hindu destanı Mahabarata’dan bir kraldır..

26. Şivaya:

İşte Shivaya olan bir kadın ünlü kadın isminin kızı. Shivaya, Shiva’nın bir çeşididir. Oyuncu ve şarkıcı olan Krish ve Sangeetha’nın kızıdır..

27. Divya ve Sanjay:

Sanjay ve Divya, aktör Vijay ve karısı Sangeetha’nın oğulları ve kızlarıdır. Sanjay ‘zafer’ anlamına gelir ve Divya ‘ilahi’ veya ‘ilahi güç’ anlamına gelir..

28. Vihan:

Viaan, aklınıza gelebilecek havalı bir erkek ünlü erkek bebek ismidir. Vihaan, Lord Krishna’ya atıfta bulunur. Adı ‘sabah veya şafak’ anlamına gelir. Vihaan, aktör Sneha ve kocası Prasanna’nın oğludur..

29. Anuşka ve Aadvik:

Aadvik ve Anoushka, aktör Ajith ve eşi Shalini’nin oğlu ve kızıdır. Ünlü oğul adı olarak Aadvik ‘benzersiz’ anlamına gelir ve Sanskritçe’den bir isimdir. Anuşka, Anushka adının bir çeşitlemesidir ve ‘zarafet’ veya ‘çiçek’ anlamına gelir..

30. Avantika ve Ananditha:

Bunlar benzersiz ünlü bebek isimleri. Onlar aktör Kushboo ve yönetmen kocası Sunder C’nin kızları. Avantika adı ‘mütevazı ve sonsuz’ anlamına geliyor. Anandhita ‘mutlu’ demektir.

31. Vedant:

Vedant, aktör Madhavan’ın oğludur. Adı, Hinduların kutsal kitabı olan Ved’in bir varyasyonudur. Vedant, oğlunuz için iyi bir ünlü erkek ismi olabilir..

32. Nainika:

Nainika çok şirin bir ünlü kız bebek ismidir. Adı Sanskritçe’den türetilmiştir ve aktris Meena’nın kızıdır. Nainika ‘güzel gözleri olan’ anlamına gelir..

33. Aishwarya ve Anjana:

Bunlar aktör Arjun’un kızının en ünlü isimleri. Aishwarya ‘refah’ anlamına gelir ve Anjana ‘Tanrı’nın zarif armağanı’ anlamına gelir..

34. Emira ve Aymaan:

Bunlar Abbas ve eşi Erum’un en yeni ünlü bebek isimleri. Her ikisi de İslami bebek isimleridir. Emira ‘prenses’ demektir. Aymaan ‘dürüst’ anlamına gelir. Aymaan Arapça’dan alınmıştır..

35. Purvi:

Bu isim Purvi, aktör Arun Vijay ve Aarthi’nin kızıdır. Purvi ‘doğudan’ anlamına gelir ve çok klasik bir isimdir..

36. Adheep ve Aadit:

Aadit ve Adheep, aktris Simran’ın oğullarıdır. Aadit ‘Güneşin Efendisi’ anlamına gelir ve Adheep ‘kral veya hükümdar’ anlamına gelir..

37. Umayaal:

Çok nadir bir isim olan Umayaal, Tanrıça Parvati anlamına gelir ve klasik bir Tamil adıdır. Karthik ve Ranjani’nin kızıdır..

Ünlü İsim Listesi: Tollywood

38. Sitara ve Gautam:

Gautam ve Sitara, popüler Telugu oyuncusu Mahesh Babu’nun oğlu ve kızıdır. Gautam, Lord Buddha’ya atıfta bulunur ve Sitara ‘yıldız’ anlamına gelir..

39. Ayan:

Ayaan, aktör Allu Arjun’un tek oğludur. Adı ‘Tanrı’nın armağanı’ anlamına gelir ve yaygın bir İslami isimdir..

40. Vidya Nirvana:

Çok klasik bir geleneksel kombinasyon olan Vidya Nirvana, aktris Lakshmi Manchu’nun kızının adıdır. Vidya, Tanrıça Saraswathi olarak kabul edilir..

41. Ahil:

Akhil, Sanskritçe bir isim olan ‘evren’ anlamına gelir ve aktör Nagarjuna ve karısı Amala’nın oğludur..

42. Sivani ve Sivatmika:

Bunlar çok popüler isimlerdir ve Rajasekhar ile Jeevitha’nın kızlarıdır. Her ikisi de Lord Shiva’ya atıfta bulunan isimlerdir..

43. Arjun:

Tüm zamanların çok popüler bir ismi olan Arjun, Mahabharata destanından Pandavaların kardeşlerinden biridir..

44. Mahadhan ve Mokshada:

Mahadhan ve Mokshada isimleri, aktör Ravi Teja ve eşi Kalyani’nin oğlu ve kızıdır. Mahadhan ‘büyük’ ​​anlamına gelir ve Mokshada, ‘kurtuluş’ anlamına gelen Sanskritçe bir kelime olan Moksha adının bir varyasyonudur..

45. Sirja, Sushmita ve Ram Charan:

Srija ‘Tanrıça Lakshmi’nin kızı’ anlamına gelir, Sushmita ‘güzel gülümseme’ anlamına gelir. Bunlar Chiranjeevi’nin kızlarının ünlü kadın isimleri. Ram Charan, Lord Rama’yı ifade eder. Ram Charan, Chiranjeevi’nin oğludur..

46. ​​Ritwik:

Ritwik ‘rahip’ anlamına gelir ve o Krishna Vamsi ve Ramya Krishnan’ın oğludur..

47. Roshan ve Rohan:

Roshan ve Rohan, Srikanth ve Ooha’nın oğullarının isimleridir. Her ikisi de ‘ışık’ anlamına gelir.

Kriketçilerin Hintli Ünlü Bebek İsimleri:

48. Rohan:

Işığa bir başka gönderme olan Rohan, Sunil Gavaskar’ın oğlu..

49. Arjun ve Sara:

Arjun, Pandavaların kardeşlerinden biridir. Sara ‘prenses’ anlamına gelir ve Arapça’dan alınmıştır. Her ikisi de Sachin Tendulkar ve eşi Anjali’nin oğlu ve kızıdır..

50. Aryavir ve Vedant:

Eşsiz bir isim olan Aryavir, ‘cesur adam’ anlamına gelir. Virender Sehwag’ın oğludur ve Vedant, adı Vedaların varyasyonu olan ikinci oğludur..

51. Ayan:

Bu isim ‘Tanrı’nın Hediyesi’ anlamına gelir. Ayaan, Yusuf Pathan ve Afreen’in oğludur. İsmin kökeni arapçadır.

52. Amiya:

Eşsiz bir ünlü bebek ismi olan Amiya, Kapil Dev’in kızıdır. Adı ‘zevk’ anlamına gelir ve Sanskritçe bir isimdir..

53. Ziva:

Küçük kız popüler bir ünlü isimdir ve Dhoni’nin kızıdır. Adı ‘ihtişam’ anlamına gelir ve popüler bir Arapça isimdir..

54. Aazeen:

Aazeen, Gautam Gambhir ve eşi Natasha Jain’in kızıdır. Adı ‘güzellik’ anlamına gelir ve Arapça kökenlidir..

55. Zoravar:

Bir başka nadir isim olan Zoravar, ‘güçlü ve güçlü’ anlamına gelir. Zoravar, Shikhar Dhawan ve Ayesha Mukharjee’nin oğlunun adıdır..

56. Hinaya:

Hinaya, Harbhajan Singh’in kızıdır. Adı ‘parlak parla’ anlamına gelir.

57. İmran Han Pathan:

Çok kral ve asil bir isim, o İrfan Pathan’ın oğlu. İsmi Arapça kökenlidir.

58. Svasti ve Mayalar:

Mayalar oğlu, Svasti ise Anıl Kumble’ın kızı. Mayalar ‘sevinç’ veya ‘canlandırıcı’ anlamına gelir. Svasti güçlü bir Hindu kökenlidir.

59. Sana:

Sana da çok tatlı bir ünlü lakabı. ‘Parlaklık’ veya ‘göz kamaştırıcı’ anlamına gelir. İsim İslam kökenlidir..

60. Alekha Shastri:

Alekha, Ravi Shastri’nin kızıdır. Güçlü bir Sanskritçe kökenli isimdir.

Ünlü Çocukların Adı: İşadamı, Politikacılar ve Diğerleri

61. Anmol Ambani ve Anshul Ambani:

Hindistan’da popüler işadamları olan Anıl Ambani ve Nita Ambani’nin oğullarıdır. Anmol ‘paha biçilmez veya paha biçilmez’ anlamına gelir. Anshul ‘parlak ve ışıltılı’ anlamına gelir.

62. Siddarth Mallya:

Ünlü iş adamı Vijay Mallya’nın oğludur. Siddarth, Lord Buddha’ya atıfta bulunan bir isimdir..

63. Zoish Irani ve Zohr Irani:

Onlar politikacı Smriti Irani’nin oğulları. Bunlar İranlı isimlerdir, Zoish ‘çağıran’ anlamına gelir ve Zohr ‘ışıldayan’ anlamına gelir..

64. Bansuri Swaraj:

Politikacı Sushma Swaraj’ın kızı. Bu isim Bansuri Swaraj ‘flüt’ anlamına gelir ve Hintçe bir kelimedir..

65. Parakala Vangmayi:

Çok nadir ve geleneksel bir isim. Bu, çok yönlü bir politikacı olan Nirmala Sitharaman’ın kızının adıdır. ‘kıvılcım’ anlamına gelir.

66. Akash, Anant ve Isha Ambani:

İlk ikisi Mukesh Ambani’nin oğulları ve Isha kızı. Aakash ‘bulutlar’, Anant ‘mutluluk’ anlamına gelir ve Isha, Tanrıça Lakshmi’ye atıfta bulunur..

67. Karthikeya ve Mayookha:

Karthikeya, Lord Muruga’ya atıfta bulunur ve Mayookha ‘güzel’ anlamına gelir. Onlar ünlü yönetmen Rajamouli’nin oğlu ve kızı..

68. Rohan Murthy ve Akshata Murthy:

Onlar eski Infosys başkanı Narayan Murthy’nin oğlu ve kızı. Rohan ‘ışık’ anlamına gelir ve Akshata ‘ölümsüz’ anlamına gelir..

69. Nandana sen, Kabir Sen, Antara Dev ve Indrani:

Antara, Nandana ve Indrani, ünlü akademisyen ve ekonomist Amartya Sen’in kızlarıdır. Nandana, Tanrıça Durga’ya atıfta bulunur, Antara, Hint klasik müziğinde bir notasyondur ve Indrani, Lord Indra’ya atıfta bulunur. Kabir ünlü bir şairin adıdır.

70. Radhe Jaggi:

Radhe Jaggi, Sadhguru’nun kızıdır. Radhe ismi Lord Krishna’nın karısını ifade eder..

Az önce okuduğunuz ünlü isim listesi benzersiz bir nedenle çok ilginç. Meslekleri gibi çocuklara verdikleri adlar da çok zevkli ve ilgi çekici. İyi düşünülmüş ve bazıları din ve doğa kelimelerinin birleşimidir. Onlara bir göz atın ve beğendiklerinizi seçin. Bu isim listesinde bazı iyi ve ilginç seçenekler bulacağınızdan eminiz..