Bebeklere dedelerinin ve atalarının adlarının verildiği günler geride kaldı. Modern ebeveynler, bebeklerini yaratıcı ve benzersiz isimlerle vaftiz etme arayışındalar. Brezilyalı bebek isimleri, oldukça anlamlı oldukları ve kulağa hoş geldikleri için listenin başında gelir. Ayrıca, Brezilya’nın zengin kültürü ve mirasıyla ilişkilendirilmelerinin yanı sıra bebeğinizin ismine egzotik bir unsur eklerler. Tipik bir Brezilya adının iki adı vardır; birincisi kişisel kimliktir ve ikinci ad genellikle kocalarının veya babasının adıdır..

Brezilyalı isimlerin çoğu, ülkedeki Hristiyanlığın etkisinden dolayı İncil’deki öneme sahiptir. Brezilya bir zamanlar bu Avrupa uluslarının bir kolonisi olduğu için, isimler üzerinde Portekizce, Almanca, İtalyanca ve Latince dillerinin etkileri de bulunabilir. Bebeğinize kulağa egzotik gelen anlamlı bir isim vermek istiyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın! Bu en popüler Brezilya bebek isimleri arasından seçiminizi yapın.

Çocuğunuz İçin Popüler Brezilya Bebek İsimleri

Kızlar ve Erkekler İçin Güzel Brezilya İsimleri:

Aşağıda tartışılan en iyi 80 Brezilyalı bebek ismi, tüm zamanların en alakalı bilgilerinin yanı sıra harika anlamlar ve kökenleri ile onları çok iyi yapıyor.

Brezilyalı Kız Bebek İsimleri:

İşte kızlar için en iyi Brezilya isimlerinin bir listesi aşağıdaki gibidir..

brezilya kız bebek isimleri

1. Abay:

Listeye Brezilyalı kızlar için güzel bir isim vererek başlayalım. Bu açıkça Brezilyalı ailelerde doğan tüm kızlar için en iyi isimlerden biri. Abai “Nil nehri” anlamına gelir..

2. Andrea:

Bu Brezilyalı kız bebek için iyi bir isim. Adı, anlamı gibi oldukça güçlüdür. Andresa adı “güçlü” veya “cesur” anlamına gelir. Kız bebeğinize isim vermek için iyi bir isim arıyorsanız, o zaman bu, birinin geleceği Brezilya bebek isimlerinden biridir..

3. Branca:

Branca, Brezilya bebek isimlendirme kayıtlarına göre en eski isimlerden biridir ve hala bu kültürün kız bebeklerine isim vermek için kullanılmaktadır. İsim oldukça çekici ve neredeyse herkes ona aşık olacak.

4. Canciana:

Bu, tüm zamanların en iyi Brezilyalı bebek isimlerinden biridir. İsmin harika bir telaffuzu var ve anlamı da oldukça etkileyici. Adı İtalya’dan biri anlamına gelir. Tüm Brezilyalı kız bebeklerine isim vermenin harika bir yolu.

5. Korlis:

Corliss “iyi kalpli” anlamına gelir ve İngilizce kökenlidir. İsim Brezilyalı kız bebekleri için uygundur ve kesinlikle bir ebeveynin kız çocuğuna isim vermek için kullanabileceği en güzel isimlerden biridir..

6. Folade:

Folade, Brezilya tarihinin en prestijli isimlerinden biridir. Adı son derece onurlu ve tüm zamanların en aristokrat isimlerinden biridir ve anlamı da oldukça güzeldir. Folade “onur gelir” anlamına gelir ve özellikle anlamı nedeniyle Brezilyalı kız bebekler için en iyi isimlerden biridir..

7. Flavia:

Bu sarı veya sarı saçlı kızı gösterir. Brezilya’da bu isim oldukça popüler ve neredeyse Brezilyalı kızlar onun tarafından adlandırılıyor. O bölgenin kızları için gelmiş geçmiş en güzel isimlerden biri olarak kabul edilir..

8. Fethee:

Bu ismin anlamı Hüküm’dür ve anlamı (hüküm) ile ilgili tüm harika özellikleri ve bu ismi telaffuz etme şekli oldukça etkileyicidir ve hemen hemen herkesi bebeklerine bu isimle isim vermeye ikna etmeye yeterlidir. Kızlar için en iyi isimlerden biri olduğu iddia ediliyor (Brezilya).

9. Dimalar:

Dimas ismi “gün batımı” anlamına gelir ve eğer piyasadaki en iyi isimlerden birini arıyorsanız, o zaman bu sizin için doğru isim olabilir. İsim oldukça büyüleyici ve oradaki tüm Brezilyalı kızlar için uygun olacak..

10. Koloma:

Coloma ismi dışarıdaki çoğu kız için uygun olacaktır. Brezilyalı kız bebeklere genellikle onun adı verilir ve “güvercin” anlamına gelir. Anlamı, ismi otomatik olarak o kadar güzel yapar ki, her ebeveyn kız çocuğuna onunla isim vermeye istekli olacaktır..

11. Fernanda:

Bu, Hıristiyan mitolojisinden kaynaklanan bir başka güzel isim. Fernanda, “Macera seven bir kız gezgin” anlamına gelir. Kızınızın güçlü ve bağımsız bir kadın olmasını istiyorsanız, bundan daha iyi bir isim olamaz..

12. İleana:

Ileana, kızlar için en popüler Brezilya isimlerinden biridir ve “Parlayan ve Parlak” anlamına gelir. Elijah erkek adından türetilmiştir ve nihai kadın güzelliğini temsil eder..

13. Marcia:

Marcia, “Mars’tan” anlamına gelen Latince bir isimdir. Aynı zamanda bir kadın savaşçı anlamına gelir. Küçük kız bebeğiniz için güçlü bir isim arıyorsanız, Marcia en iyi bahistir.!

14. Düzenleme:

Ehdahay olarak telaffuz edilen Edite, Portekizce ve Letonca dillerinden türetilmiştir. Bu nadir kız bebek ismi “savaş zengini” anlamına geliyor. Bu tür kızların hayatlarında gerçek savaşçı olduklarına inanılıyor.!

15. Jacinda:

Jacinda, Yunan mitolojisinden türetilmiştir ve “güzel” anlamına gelir. Aynı zamanda güzelliği ve çekiciliği ile bilinen Sümbül adlı bir Portekiz çiçeği anlamına gelir.!

16. Lani:

Lani, umudu temsil eden güzel bir isim. “Barış getiren” anlamına gelir. Lani, “Gökyüzü” anlamına gelen Hawaii dilinde de popülerdir..

17. İda:

Ida, Almanca kökenlidir ve “çalışkan kadın” anlamına gelir. Brezilya’daki eski okul isimlerinden biridir ve bir kız bebek için saygın unvanlardan biri olarak kabul edilir..

18. Kianya:

Kiania “Şafak” anlamına gelir. Yeni bir başlangıcı, parlaklığı ve mutluluğu temsil eder. Kiania, Brezilya ve Portekizce dillerinden gelmektedir ve en iyi kız bebek isimlerinden biridir..

19. Jacqueline:

İbranice kökenli bu isim “Tanrı Korusun” anlamına gelir. Fransızca kökenlidir ve Jacques’in kadın adıdır..

20. Cindy:

Brezilya’deki en popüler kız isimlerinden biri Cindy. Yunan Ay Tanrısını temsil eder. Cindy ayrıca Cinderella, Cynthia ve Lucinda gibi isimlerin kısa bir şekli olarak da kullanılır..

Brezilyalı Erkek Bebek İsimleri:

İşte en iyi Brezilyalı erkek isimlerinden bazılarının listesi aşağıdaki gibidir..

brezilyalı erkek bebek isimleri

1. Yetenek:

Bu ismin anlamı “yetenekli”dir ve tüm harika sebeplerden dolayı bunun, büyük bir anlam taşıyan bir isimle isimlendirilecek tüm Brezilyalı erkek bebekler için en iyi isimlerden biri olduğu söylenebilir. İsim, burada ismi verilen kişiyi tanımlar..

2. Eduardo:

Muhtemelen bu ismi daha önce duymuşsunuzdur. İsim oldukça büyüleyici ve çoğu Brezilyalı erkek bebek için uygun olacak. Adı kulağa hoş geliyor ve etkileyici bir anlamı da var. Eduardo, “refahın koruyucusu” anlamına gelir..

3. Francisco:

Francisco adı, Fransa’dan gelen biri anlamına gelir ve Portekizce kökenlidir. Bu isim, dışarıdaki tüm kadınlar için oldukça büyüleyici ve tüm erkekler için en iyi isimlerden biri olduğu söylenebilir..

4. Eusebio:

Bu Brezilyalı erkek bebekler için harika bir isim ve nezih anlamı ve mükemmel Brezilya havası nedeniyle hemen hemen her erkek bebek için en iyi isimlerden biri olduğu söylenebilir..

5. Emerico:

Emerico adı “işin gücü” anlamına gelir. İsim oldukça ilginç ve Brezilyalı bir bebeğe verilebilecek en iyi isimlerden biri olarak kabul ediliyor..

6. Drake:

Drake ismi, oradaki tüm Brezilyalı erkekler için en iyi isimlerden biridir. İsim oldukça sık kullanılır ve iyi anlamı nedeniyle isim o kadar yaygın kullanılır ki, oradaki tüm ünlü Brezilya bebek isimlerinin popülaritesini aşmaktadır..

7. Ernesto:

Ernesto adı “ölüm savaşı” anlamına gelir. Anlamı oldukça karanlık ve bu yüzden oradakilere göre biraz daha az kullanılıyor. İsmin kökeni onu Portekizli isimlerle ilişkilendirir..

8. Fayre:

Adın anlamı, adın sesleriyle tamamen aynıdır. Bu ismin anlamı “adil”dir ve büyük anlamı için bu ismin Brezilyalı erkek bebekler için tamamen uygun olduğu söylenebilecek bir şeydir..

9. Daysi:

Adı bir çiçeği ve güzel olanı ifade eder. Daysi isminin anlamı “beyaz ve sarı çiçek”tir. Bu isim Brezilyalılar tarafından bebeklerine isim vermek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Anlamı da oldukça iyi ve iyi özellikleri nedeniyle bu isim herkesin tercih edeceği bir isim..

10. Fethee:

Fethee adı “hüküm” anlamına gelir ve yüksek bir şeref adıdır. Dışarıdaki tüm Brezilyalı erkekler için ve telaffuzun anlamı ve yolu ile ilgili bu harika özellik için tamamen uygun olacak bir isim..

11. Cebrail:

İbranice dilinden türetilmiştir ve “Tanrı benim gücümdür” anlamına gelir. Cebrail ayrıca Meryem’e bir oğul doğuracağını söyleyen önemli bir İncil meleğinin adıdır..

12. Garan:

Garan, Fransızcadan türetilmiştir ve “Muhafız” veya “Muhafız” anlamına gelir. Oğlunuzu iyi bir lider ve ırkının koruyucusu yapmak istiyorsanız, bu en iyisidir.!

13. Ilar:

İyimserlik ve mutluluktan bahseden bir isim arıyorsanız, Ilar en iyisi. Ilar kelimesi Latince kökenlidir ve “Neşeli” anlamına gelir.

14. Lajolar:

Lajos, ünlü bir savaşçının ve kutsal bir adamın adıdır. Lajos kelimesi Macar dilinden gelmektedir ve Brezilya’da en çok tercih edilen erkek bebek isimlerinden biridir..

15. Kayzer:

Kaiser, her ebeveynin bebeği için istediği bir isimdir. “İmparator” anlamına gelir ve Almanca kökenlidir. Aynı zamanda Sezar’ın en prestijli unvanından kaynaklanmaktadır..

16. Darvin:

Darvin aslen İngilizce bir isimdir ve “Sevgili” anlamına gelir. Bu tür bebeklerin doğaları gereği genellikle sevimli olduklarına ve kalabalıkları çok memnun edebileceklerine inanılır..

17. Jack:

Brezilya’da “Tanrı Rahmandır” anlamına gelen en yaygın isimlerden biri. Ebeveynler, çocukları ilahi bir hediye olarak gördükleri için bebekleri için bu ismi seçerler.!

18. Baltasar:

Baltasar, “Tanrı tarafından korunan” anlamına gelir. Bu isim İbrani dilinden gelir ve İncil’de bahsedilen “Üç Bilge Adam” ile ilişkilendirilir..

19. Edwaldo:

Edwaldo “Zengin Hükümdar” anlamına gelir Bu isim güçlü bir kişiliği yansıtır ve kişiyi yaratıcı fikirlerle zenginleştirdiği bilinmektedir..

20. Jason:

Jason, “iyileştirmek” anlamına gelen Yunanca adından türetilmiştir. Aynı zamanda Yahudi geleneğindeki en eski isimlerden biridir ve aynı zamanda İsa’nın yetmiş havarisinden birinin adıdır..

20 En İyi Brezilyalı Ünlü Çocuk İsimleri:

1. Gisele:

Birden fazla varyasyonu olan bir isim olan Gisele, basit kelimelerle ‘parlak rehin’ veya Cermen ‘gisil’ anlamına gelen Fransız kökenli bir kadınsı isimdir..

2. Xuxa:

Xuxa, Portekiz kökenli bir isimdir. ‘Shoo-sha’ olarak telaffuz edilen bu dört harfli ismin önemli bir anlamı var, ‘Kraliçe’.

3. Kefera:

Kulağa gerçekten estetik gelen bu güzel ismin kökeni bilinmiyor ama insanların tahmin ettiği şey ‘Dönüşüm Tanrıçası’.

4. Zico:

Kısa ve tatlı bir isim olan Zico’nun daha büyük bir anlamı var. Bu eril isim, gücün/kuvvetin gücü anlamına gelir ve bunu ifade eder..

5. Guilherme:

Bu Portekizce kökenli isim, aksi takdirde yaygın olan William isminin varyasyonları olarak anlaşılmaktadır. Adı ‘Koruyucu’ anlamına gelir.

6. Bianca:

b harfinden başlayan bu güzel isim, italyan kökenli bir isimdir. Bianca adı daha basit bir deyişle ‘parlayan’ anlamına gelir..

7. Delmo:

Delmo adı “asil koruyucu” anlamına gelir. Delmo adı, farklı kökenlere sahip iki ismin birleştirilmesinden türetilmiştir..

8. Bruna:

Adı daha canlı bir şekilde Brezilya ve İtalya’da biliniyor ve duyuluyor. Bruna ismi Almanca kökenli olup ‘siyah saç’ anlamına gelmektedir..

9. Ana:

Lütuf dolu, İngilizleştirilmiş Ana isminin anlamı budur. Adın ‘Hanna’ gibi birden fazla varyasyonu var.

10. Fabrizio:

İtalyan kökenli bir isim olan Fabrizio, en ünlü isimlerden bazılarının ismi olmuştur. Adı ‘zanaatkar’ anlamına gelir.

11. Cynthia

Ay Tanrıçasının adı. Cynthia, Yunanca kökenli bir isimdir ve aynı zamanda Cynthus diyarından anlamına gelir..

12. Adriana:

Adrianna isminin birden fazla anlamı vardır ve ‘Hadrian’ topraklarından anlamına gelen eril ‘Adrian’ kelimesinden türetildiği bilinmektedir..

13. Camila:

Camilla, efsanevi bir savaşçı bakirenin adıdır. Camilla adı, erkeksi Camillus adından türetilmiştir..

14. Alin:

Alinne adı ‘adil ve iyi görünümlü’ anlamına gelir. Kelt bebek adı ve ‘Allen’ın kadınsı formu olarak bilinir..

15. Morena:

Morena adı ‘kahverengi saç’ veya kahverengi saçlı anlamına gelir. Morena adının üç farklı kökeni vardır..

16. Taina:

Bazıları Taina’nın bir Fin adı, Tatiana’nın kısa şekli olduğuna inanırken, diğerleri onu İskandinav adı olarak da biliyor..

17. Eduardo:

Wealthy Guardian, İngilizce/Eski İngilizce kökenli bir isim olan Eduardo isminin anlamıdır..

18. Alessandra:

Alessandra ismi savunmak veya yardım etmek anlamına gelir. Yunan kökenli bir isimdir ve aynı zamanda bir varyasyonu vardır..

19. Felipe:

Felipe adı ‘atların dostları’ anlamına gelir. Yunan kökenli bir isim olan Phillip isminin bir varyasyonudur..

20. Perla:

Değerli ‘inciler’ anlamına gelen bir isim. Perla bir İspanyol kökenlidir, ancak bazıları bunun İtalyan ve Latin kökenli olduğuna da inanmaktadır..

20 Brezilyalı Amerikalı Çocuk İsimleri:

1. Rodrigo:

Germen / Almanca adından türetilen Roderick, birçok tarihi insana atıfta bulunan Roderigo adıdır..

2. Alessandra:

Yunan kökenlerine göre erkeklerin savunucusu anlamına gelen bir isim, Alessandra kadın adıdır..

3. Camila:

Camilla, tarihi bir savaşçı kızlık adı olan daha iyi bilinen Camillus adının kadınsı şeklidir..

4. Bruno:

Bruno adı bir Zırh anlamına gelebilir ve aynı zamanda Brown rengi anlamına gelebilir, çünkü Brun kelimesinin anlamı budur, Bruno’nun türetildiği Almanca kelime.

5. Caio:

Caio isminin anlamı ‘sevinmek’tir. Galce adının birkaç dilde birden çok varyasyonu vardır.

6. Katarina:

Birçok ülkede popüler olan bir isim olan Catarina, Yunanca kökenli olduğu için ‘saf’ anlamına gelmektedir..

7. Sabrina:

Sabrina adı ‘Kıbrıs’ ​​anlamına gelir veya Severn nehrinden gelir. Latin kökenli isim bazı tarihi öneme sahiptir..

8. Christiano:

Çok popüler bir Brezilya ismi, isim aslında Yunanca kökenlidir ve ‘Hıristiyan’ anlamına gelir..

9. Valentina:

Valentina isminin Ukrayna kökenli olduğu bilinmektedir. Bu kız bebek ismi güçlü, sağlıklı ve cesur demektir..

10. Alexio:

Alexio ismi ‘savunucu’ olan biri anlamına gelir. Erkeklerin yardımcısı ve koruyucusu olan kimse.

11. Gabriela:

Gabriela ismi bir erkek ismi olabileceği gibi bir kız ismi de olabilir. Adı ‘Tanrı benim gücüm’ anlamına gelir..

12. Sofya:

Sofia çok yaygın bir kadın adıdır; Bu Brezilyalı kız bebek ismi, Yunan kökenlerine göre bilgelik veya bilge kadın anlamına gelir..

13. Yolanda:

Yolanda isminin farklı dillerde birçok çeşidi vardır ve menekşe çiçeği Yolanda anlamına gelir..

14. Ramona

Ramona isminin çok güçlü bir anlamı var. Bu Brezilyalı kız bebek ismi ‘kötülüğün yok edicisi’ anlamına geliyor, koruyucu.

15. Feliciana:

Yaygın olarak Latince Felicia’da çok dilli varyasyonları olan isim, Feliciana ‘şanslı’ anlamına gelir..

16. Marco:

Marco adının tarihi bir önemi vardır. Marco adı savaşta olan anlamına gelir..

17. Aslan:

Leo, Latin kökenli bir isimdir. Aynı zamanda güneş burcu olan bu isim Latince Aslan anlamına gelmektedir..

18. Hugo:

Hugo isminin hem kadınsı hem de erkeksi birçok çeşidi vardır. Adı zeka anlamına gelir.

19. Mateo:

Mateo ismi, Tanrı’nın bir hediyesi olan, güzel ve çok anlamlı bir isim anlamına gelir..

20. Lucas:

Lucas adının da birçok varyasyonu vardır, ancak asıl olanı Lucas’tır. Lucas ismi, Işık veren anlamına gelir..

Brezilyalı bir çocuğa isim vermek için bulabileceğiniz en iyi isimlerden bazıları aşağıdadır. İsimler o kadar şaşırtıcı ki herkes bebeklerine böyle güzel isimler vermeye istekli olacak. İsimler o kadar çekici ki, hemen hemen her çocuk isimlerin anlamlarını anlayacak kadar olgunlaştığında ebeveynleriyle gurur duyacaktır. Bir dahaki sefere Brezilya’daki popüler bebek isimlerini ararken kafanız karışırsa nereye bakacağınızı biliyorsunuz..