Nakshatralar, ay takımyıldızlarının bir parçasıdır ve Aswininakshatra, Vedik astrolojide ilk sıradadır. Tüm döngüdeki ilk yıldızdır. Bebeğiniz bu yıldız işaretinin altında doğduysa, belirlenen hecelerden belirli bir isim seçmek hayırlı olarak kabul edilir. Ashwini nakshatra bebek isimleri rehberimizle işinizi kolaylaştıracağız!

Ama Ashwini nakshatra isimlerimizin listesine girmeden önce, bu yıldızın altında doğan bir kişinin özellikleri tam olarak nedir? Başlamak için bir isim seçmek için hangi heceler iyidir? Tüm sorularınızı tek seferde cevaplayacağız!

ashwini nakshatra bebek isimleri

Aswini Nakshatra’nın Özellikleri:

Ama buna girmeden önce, bu nakshatra’nın neyle ilgili olduğunu da anlayalım mı? Döngünün ilki göz önüne alındığında, Ashwini nakshatra’nın iyileştirici enerjiye ve yeni fikirler ve başlangıçlar yaratma ve başlatma gücüne sahip olduğu ve sahip olduğu söylenir. Bu yıldız işaretinin yerlilerinin kendiliğindenliğe sahip olduğu söylenir. Bu nakshatra altında doğanlar asla donuk veya aktif olamazlar. Ayrıca doğaları gereği çok yetenekli ve yumuşaktırlar. Bu yıldızın efendisi Ketu’dur ve sembolü bir süvaridir. Bu nakshatralardaki dört pada sırasıyla Mars, Venüs, Merkür ve Ay tarafından yönetilir. Bu yıldızın zodyak Vedik ay işareti Koç’tur (Mesha). Ketu’nun yönetici tanrısı Ganesha’dır..

Aswininakshatra Bebeklerinin İsim Heceleri:

Bebeğiniz bu uğurlu Ashwini nakshatra’da doğduysa, bebeğin adının başlangıç ​​harfinin Chu, Che, Cho, Choo, La, Laa olması gerektiğine inanılır. Ancak, bunun bazen panchangam’a göre değişebileceğini lütfen unutmayın..

Ashwini Natchathiram Bebek İsimleri:

Bu Nakshatram’da doğanlar için erkek, kız ve unisex bebek isimlerinin bir listesini derledik. bir bak!

Erkekler için Aswini Yıldız İsimleri:

1. Çetan:

Chetan adı Sanskritçe kökenlidir ve Ruhla dolu veya bilinçle dolu anlamına gelir. Aynı zamanda akıllı bir kişi veya ruhlu bir kişi anlamına gelir. Şu anda Hindistan’da en popüler isimler arasında

2. Lavit:

Lavit güzel ve küçük demektir. Ancak Hindu mitolojisine göre, bazıları da Lavit adını Lord Shiva’yı simgelediğini ve kastettiğini düşünüyor. Şimdi bu hem derin bir çekicilik hem de çoklu anlam ifade ediyor, değil mi?

3. Lakş:

Laksh, hedef, hedef ve hedef anlamına gelir. Adı hem Hintçe hem de Sanskritçe’den türetilmiştir ve en popüler isimler arasındadır. Bu ismin başka bir varyasyonu Lakshman’ı içerir..

4. Cherit:

Cherith sevgili veya sevgili anlamına gelir. Şimdi, bu Hindistan’da oldukça nadir bir isim ve benzersiz bir seçim. İsmin kökeni Hintçe ve Sanskritçe zamanlarıdır. Bu ideal bir modern Ashwini nakshatra erkek bebek isimleri.

5. Çitalar:

Cheta’ların zihin, kişinin algısı, bilgeliği, parlaklığı, ruhu, kalbi ve zekası gibi birçok anlamı vardır. Bunlar da bebeğimize isim koymak için duyduğumuz güzel ve en anlamlı şeyler. Ne düşünüyorsun?

6. Lalit:

Lalit olarak da yazılabilir; güzel, nazik, zarif ve arzu edilir anlamına gelir. Olumlu çekiciliği göz önüne alındığında, bu ismin tam anlamını ve tanımını ortaya koymak zordur. Sanskritçe kökenlidir ve popüler bir güney Hindistan adıdır..

7. Lakşman:

Hindu Mitolojisinden türetilen popüler isimdir. Lakshman, Lord Ram’ın kardeşidir ve aynı zamanda müreffeh ve vermek için doğmuş biri anlamına gelir. Yazımındaki bir başka varyasyon, Laxman’ı içerir..

8. Torna:

Torna, başkalarına mutluluk vermek ve sağlamak için doğmuş kişi anlamına gelir. Bazı bölgelerde ve topluluklarda Lathesh, dağcıların efendisi anlamına da gelir. Ashwini nakshatra için bu bebek isimlerinin yoğun anlamlarını seviyoruz.

9. Lahit:

Lashit, Hintçe ve Hint dillerinde arzu edilen ve arzu edilen anlamına gelir. Hangi dilin kökeni tam olarak bilinmese de, Lashit’in kendisi benzersiz ve nadir şeyler duyar. İsmin diğer yazım varyasyonları Lashith’i içerir..

10. Lahit:

Ayrıca Lakit veya Lakhith olarak da yazılabilir; adı Lord Vishnu anlamına gelir. Güzellik ile geleneksel ve geleneksel anlamı olan, modern, benzersiz ve çağdaş bir isim seçimidir..

11. Çervik:

Chervik doğrulama anlamına gelir. Bu Ashwini nakshatra erkek ismi, bu nesilde erkeklerin adlandırması için yine modern ve yeni bir isimdir..

12. Çetak:

Chetak aslında Rana Pratap’ın atının adıdır. Ancak daha sonra adındaki güzellik ve sesteki benzersizliği göz önüne alındığında popüler hale geldi. Sanskritçe dilinden türetilmiştir.

13. Kolan:

Chola aslında Güney Hindistan Hanedanlığı’nın adıdır ve adı onun kelimesinden türemiştir. Geleneksel ama yine de anlamlı yoğun bir isim tercih eden biri, çocuğuna Cholan ismini vermeyi tercih edebilir..

14. Lakşit:

Ayrıca Lakhshith olarak da yazılır, seçkin anlamına gelir. Diğer anlamı da birini içerir. Anlamı benzersizdir ve adı Hintçe kökenlidir..

15. Lalit Aditya:

Lalit adı yukarıda gördüğümüz gibi güzel, nazik ve bilge anlamına gelir. Aditya güneş, sabah ışınları demektir. Her iki ismin birleşimi, çok güzel bir anlamı olan güzel bir çift oluşturur..

16. En son:

Lathesh olarak da yazılabilir; savaşçı, asker ve savaşan kimse demektir. İsim aynı zamanda pozitifliği, cesuru ve asla pes etmeyen birini sembolize ediyor. İsminin kökeni Hintçe’dir..

17. Layak:

Layak, becerikli ve bilgili kimse demektir. Kesin kökenleri bilinmemekle birlikte, erkek çocuk için Ashwini nakshatra Mesha Rashi bebek isimleri, Hint kuşağının batı kesimindeki birçok ebeveyn için benzersiz ve modern bir seçimdir..

18. Laukik:

Laukik iki anlamdan esinlenmiştir. İlk olarak, loukik kelimesi dünyevi bilgiye sahip birini sembolize eder. Aksi takdirde, laukik aynı zamanda şöhret ve ünlü biri anlamına gelir. Vay canına, her iki anlamı da oldukça seviyoruz. Hintçe konuşulan bölgeler için popüler bir isim seçimidir..

19. Lakshmi Narayana:

Lakshmi Narayana adı, geleneksel adlandırma için çok popüler bir seçimdir. Lord Vishnu ve Tanrıça Lakshmi’nin birlikte olduğu anlamına gelir. Geleneksel adlandırma ve mitolojik adları tercih edenler bunu tercih edebilir.

20. Çelan:

Chelan bilinç demektir. Bu, bulunması nadir bulunan benzersiz bir modern zaman adıdır. Yine de kısa ve tatlı. İsmin kökeni Hindu ve Tamil dillerinden gelmektedir..

21. Laliteş:

Lalitesh güzellik tanrısı demektir. Hintçe dilinden türetilmiş bir Hintçe erkek ismidir ve Lalit isimlerine yakın tekerlemeler.

22. Cömert:

Cömert, sevimli ve sevimli anlamına gelir. Zengin ve tatlı görünen birini sembolize eder. Sanskritçe kökenlidir.

23. Lavin:

Lavin koku demektir. Yine Sanskritçe kökenlidir ve güzel koku veya hoş koku anlamına gelir..

24. Lavita:

Lavitra, Lord Shiva anlamına gelir. Lord shiva’nın adının benzersiz ve modern bir şekilde benimsenmesidir..

25. Lagan:

Hintçe’deki Lagan, bağlılık, zaman ve uygun zaman anlamına gelir. Hayatta her zaman bir şeye kendini adamış birini sembolize eder..

Ashwini Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Cherika:

Cherika ay demektir. Aynı zamanda parıltıyı, parıltıyı ve aşkı sembolize eder. Sanskritçe kökenlidir ve bu nesilde doğan kızlar için benzersiz bir isimdir..

27. Çetana:

Chetana, mükemmel zeka veya sanat ve zeka gücü anlamına gelir. Güney Hindistan isimlerinde isim oldukça popüler iken, Kuzey Hindistan kuşağında da popülerdir. Sanskritçe kökenlerinden türetilmiştir. Başka bir varyasyon yazımları Chethna ve Chetna’yı içerir..

28. Lakshmi:

Şimdi, Lakshmi zaten oldukça popüler bir isim. Hindu mitolojik kökenlerinden ve Tanrıça Lakshmi’nin kendisinden türetilen isim, onu tercih eden ebeveynler için zamansız ve geleneksel bir seçenektir..

29. Lasya:

Laasya veya Lasya olarak da yazıldığından, Tanrıça Parvathi tarafından gerçekleştirilen dans formunun adından türetilmiştir. Telaffuzu ve anlamının kendisi oldukça harika ve zariftir. Aynı zamanda bir gülümseme, ışıltı ve sırıtma anlamına gelir..

30. Latika:

Latika adını duydunuz mu? Latika adı aslında küçük bir asma veya sarmaşık anlamına gelir. Ashwini nakshatra kadın isimleri Hintçe dilinden türetilmiştir ve Hindistan’da genel olarak oldukça popüler bir isimdir..

31. Laasyavi:

Laasyavi oldukça benzersiz ve modern bir isimdir. Bir Tanrıçanın Gülümsemesi anlamına gelir. Yoğun ve güzel anlamı ile isim kesinlikle çağdaş bir seçenek olarak öne çıktı..

32. Lahari:

Lahari dalga demektir. Sanskritçe kökenlidir ve popüler ancak zamansız ve zarif bir isimdir. Çoğu zaman bu ismi sanatı ve edebiyatı sevenlerden duyarız..

33. Lata:

Yine birçok Hint dilinde Latha, sarmaşık veya düşen asma anlamına gelir. Birçoğu ayrıca Latha’nın ince ve güzel adını sembolize eder..

34. Lalita:

Yine, Lalitha, çağlardan beri Hindistan’da oldukça popüler bir güney Hindistan adıdır. Lalitha arzu edilir, güzel ve zarif demektir. Adı güzellik, zarafet ve zarafet kadınları simgeliyor. Sanskritçeden türetilmiştir.

35. Lalasa:

Bu, pek çoğunun duymadığı oldukça nadir ve seçkin bir isimdir. Lalasa aşk demektir. Bu Mesh Rashi Ashwini nakshatra kız bebek isimleri aynı zamanda dostluk anlamına gelir ve birçoğu bunun Farsça kökenli olduğuna inanır..

36. Lavanya:

Lavanya, yine birçok yerde duymaya devam ettiğimiz bir başka popüler ve zamansız isim. Laavanya olarak da yazılır, zarafet ve güzellik anlamına gelir. Sanskritçe kökenlidir.

37. Laranya:

Laranya, zarif veya zarafet ve çekicilik ile dolu bir kişi anlamına gelir. Hintçe dilinden türetilmiştir ve benzersiz bir modern yeni nesil seçimidir..

38. Çetaki:

Chetaki, her zaman tetikte ve bilinçli olan kişi anlamına gelir. Adı yine Sanskritçe’den türetilmiştir. Ancak henüz kurulmamıştır. Özellikle Kannada ve Tamil Nadu’nun kemerlerinde zaten popüler bir güney Hindistan adıdır..

39. Lalana:

Lalana, güzel ve genç biri anlamına gelir. İsim aynı zamanda genç ve güzel bir bayanı, güzel kadınları sembolize eder ve çıkarır. Biz bu anlama çok aşığız!

40. Lasritha:

Lasritha, her zaman gülen veya gülen biri anlamına gelir. Adı Hindu kökenlidir ve anlamın kendisi mutlu tonlu güzel bir anlamdır..

41. Laya:

Bu basit, kısa ve bir o kadar da sevimli isme hayran kalıyoruz. Laya, müzikal ritmin bir adıdır ve sevimli küçük kıza isim vermek için çok güzel ve zamansız bir seçimdir.!

42. Laina:

Laina yeni bir modern isimdir ve kökenleri tam olarak bilinmemektedir. Ancak adı, güneş ışınları veya sabah parlaması anlamına gelir. Aynı zamanda parlamayı ve parlamayı sembolize eder..

43. Lakşana:

Lakshana Sanskrit kökenlidir. Davranışı iyi olan kimse demektir. Bazıları ayrıca zarif anlamına geldiğine inanıyor. Bununla birlikte, her iki anlamı da seviyoruz!

44. Lara:

Lara gerçekten bir Hint ismi değil; ancak, Yunanca ve Farsça’dan esinlenmiştir. İsmin güzelliği göz önüne alındığında, şimdi güzel isme sahip birkaç Hintli görüyoruz. Lara zarif ve parlak biri demektir.

45. Lavantika:

Lavanthika yine çok nadir ve benzersiz bir isim. Raga’nın isimlerinden biridir ve müziği ve sanatı seven biri tarafından popüler olarak benimsenmiştir..

46. ​​Göğüs:

Sanskritçe’deki Cheshta, bitmeyen bir arzuya sahip olan veya her zaman bir şeyler denemek için motive olan kişi anlamına gelir. Şimdi bu cesaret verici bir şey, değil mi?!

47. Larina:

Larina ismi Latince kökenlidir. Ancak, benzersiz sondajı göz önüne alındığında, son zamanlarda Hint isim listesine kabul edildi. Larina koruyan kişi demektir.

48. Laxmi Priya:

Lakshmi Priya, Tanrıça Lakshmi veya Tulsi anlamına gelir. Lakshmi ve Priya olmak üzere iki ismin birleşimidir ve her ikisi de Hindu mitolojisinden alınmıştır..

49. Lalan:

Lalan, Hintçe dilinden gelmektedir ve besleyen veya çok önemseyen biri anlamına gelir..

50. Laghima:

Laghima, Tanrıça Parvathi’nin diğer adıdır. Sindhi bölgelerinden türetilmiştir ve artık popüler bir isim seçimidir..

Ashwini Nakshatra Unisex Bebek İsimleri:

51. Çahat:

Chahat unisex bir isimdir ve hem erkek hem de kızlarda bulunur. Hintçe kökenlidir ve arzu veya dilek anlamına gelir..

52. Lahar:

Lahar dalga demektir. Bu yine unisex bir isim. Ancak aynısının kadınsı bir versiyonu da var, Lahari. Sanskrit kökenlidir

53. Çaytanya:

Chaitanya, Hindistan’da çağlar ve zamanlar boyunca oldukça popüler bir isimdir ve yine de birçok kez klasik bir seçenek olarak durmaktadır. Sanskrit kökenlidir ve gerçek bilinç anlamına gelir. Yine de anlamını oldukça seviyoruz!

54. Lakshya:

Laksya, amaç veya hedef anlamına gelir. Yine Sanskritçe kökenlidir ve arkasında çok olumlu ve motive edici bir anlamı vardır..

55. Laksmin:

Laksmin ismi oldukça benzersiz bir isimdir ve nadiren bulunur. Laksmin, Tanrıça Lakshmi ve Lord Vishnu’nun isimlerinin bir karışımıdır. Hindu mitolojisinden türetilmiştir..

Ashwini Nakshatra İkiz Erkek Bebek Ve Kız İsimleri:

56. Chelan – Cheliyan:

Chelan ve Cheliyan isimleri ikiz erkek isimleridir. Chelan, ‘bilinç’ ve ‘derin dalgalar ve su’ anlamına gelir. Ancak Cheliyan, ‘zengin’ ve ‘müreffeh’ anlamına gelir. Her iki isim de che ile başlar ve ‘n’ ile biter.

57. Laasak – Laakini:

Laasak ve Laakini isimleri sırasıyla erkek ve kız bebek isimleridir. Laasak dansçı anlamına gelir ve aynı zamanda güzel bir tavus kuşunu sembolize eder. Laakini ise ilahi ve alabilen ve verebilen bir Tanrıça anlamına gelir. Her iki isim de onları ikiz bir erkek ve kız ismi için mükemmel hale getirmekle başlar..

58. Laboni – Labonya:

Laboni, zarif ve zarafetle dolu biri anlamına gelir. Labonya yine güzel ve büyüleyici biri anlamına gelir. Her iki isim de ikiz kız bebekler içindir ve birbirleriyle uygun şekilde eşleşir..

59. Lakshay – Lakshanya:

Erkek bebek için Lakshay, hedef ve nişan anlamına gelir. Lakshanya, başarılı olan ve amaçlarını ve hedeflerini gerçekleştiren kişi anlamına gelir. Her iki isim de sadece kafiyeli olmakla kalmaz, aynı zamanda anlamlarına da mükemmel şekilde oturur..

60. Lalit Chandra – Lalita Mohana:

Lalit Chandra, erkek bebek için verilen bir isimdir ve güzel bir ay anlamına gelir. Lalita Mohana ise ikiz bir kız bebek için mükemmeldir ve çekici ve çekici biri anlamına gelir. Her iki isim de ‘Lalit’ ile başlar ve ‘a’ ile biter, birlikte mükemmel bir ikiz erkek bebek ve kız ismi yapar.

Bu sevimli Ashwini nakshatra bebek isimlerine göz atmaktan keyif aldığınızı umuyoruz. Unisex isimleri de dahil olmak üzere bu hem erkek hem de kız, trend ve oldukça hoş, hem klasik anlamlara hem de günümüzün kısa ve zarif isimlerine uygun.

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda bahsedilen isimler, dil, kültür, topluluk ve bölgeye bağlı olarak farklı ve geniş bir anlam ve sembolizm yelpazesine sahip olabilir. Lütfen bebeğin adını kesinleştirmeden önce araştırmanızı yapın..