28 nakshatradan birkaçı arasında, bebeğiniz belirli bir yıldızın altında doğduysa, ona doğru heceye göre isim vermeniz şanslı ve hayırlı olarak kabul edilir. Bugün bu seride, bu yıldızın altında doğan kız ve erkek bebekler için iyi ve şanslı isimler olan Arudra Nakshatra bebek isimlerini anlatmak için buradayız..

Yani bebeğiniz Arudra Nakshatra’nın altında doğduysa, bunu atlamayın. Bu yıldız hakkında her şeyi ve bu yıldızın altında doğan küçük çocuğa nasıl isim verileceğini bize bildirin..

arudra nakshatra bebek isimleri

Arudra Nakshatra ve Özellikleri:

Yıldız işareti, arudra nakshatra, İkizler güneş işaretinin 6.40 ila 20’sinin altına gelir. Ardra nakshatra’nın altında doğanların sakin, yumuşak ve nazik, ancak güçlü bir zihniyet ve iradeye sahip oldukları söylenir. Kararlıdırlar, ancak birçok yönden fedakarlık yaptıkları bilinmektedir. Bu yıldızın altında bir başka uç daha var; ayrıca genellikle korku ve öfkeye eğilimli olabilirler..

İktidardaki tanrı veya arudra nakshatra Durga ve Rudra’dır. Uğurlu renkleri yeşildir ve hayvan sembolü dişi köpektir. Şimdi bebekler için popüler Arudra veya Ardra Nakshatra isimlerini görelim.

Arudra Star Bebek İsimleri Başlangıç ​​Heceleri:

Bebeğiniz Ardra yıldızı altında doğduysa, adının başlangıç ​​harfi Ku, Kam, Ja, Cha, Gha, Da, Na, Jha ile verilmesi kabul edilir. Arudra nakshatra isimleri bu bahsedilen hecelerle başlar..

Arudra Nakshatra Altında Doğanlar İçin En İyi ve Anlamlı Bebek İsimleri:

Bebeğiniz bu burcun altında doğduysa, isminin yukarıda bahsedilen hecelerden biriyle başlaması, bebeğiniz için hayırlı ve uğurlu kabul edilir. Bu yıldızın altında hem erkek hem de kız çocukları için en anlamlı, benzersiz, en yeni ve modern bebek isimlerinden bazılarını önermek için buradayız. Daha fazlasını görelim ve keşfedelim.

Arudra Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Kuş:

Kush adı, Lord Ram’ın oğlunun adıdır. Hindu mitolojik kökenlerinden esinlenmiştir ve Rab’be olan bağlılığın adını almıştır. Öte yandan, adı aynı zamanda kutsal ot anlamına da gelir..

2. Kunal:

Kunal adı Hindistan’da, çeşitli bölgelerde oldukça popüler ve ünlüdür. Hintçe dilinden türetilen Kunal, Altın veya altın olan biri anlamına gelir. Alternatif olarak, Kunal ayrıca nilüfer anlamına da gelir..

3. Kuşaan:

Kushaan adı, kralın Kuşan hanedanının adından türetilmiştir. Aynı zamanda akıllı, akıllı ve zeki biri anlamına gelir. Bu Ardra nakshatra erkek isimlerinin her iki anlamını da seviyoruz.

4. Gayan:

Eşsiz ve büyüleyici bir modern isim istiyorsanız, Ghayan ideal isim olabilir. Ghayan, gökyüzü anlamına gelir veya ayrıca sınırsızlık anlamına gelir. Biz de kısa ve tatlı anlamını seviyoruz.

5. Kushyanth:

Kushyant olarak da yazılan isim, her zaman mutlu olan veya mutluluk elde eden kişi anlamına gelir. Hintçe ve Sanskritçe dillerinden gelmektedir..

6. Ghanshyam:

Ghansyam ayrıca Ghansyam olarak da yazılır, Lord Krishna’dan başkası değildir. Bu yıl bir erkek bebek için modern, benzersiz ve anlamlı bir isim..

7. Kuldeep:

Kuzey Hindistan bölgelerinde, özellikle Pencap’ta ünlü bir isimdir. Kuldeep, tüm ailenin lambası veya ışığı anlamına gelir. Aynı zamanda aydınlanmış biri anlamına gelir ve bunu ima eder. Bu çağdaş bir Arudra yıldızı erkek bebek ismi.

8. Kumar:

Kumar, Hindistan’da birçok kişi için bir ev adıdır. Birçok erkek çocuk için hem ana isim hem de ikinci isim olarak kullanılır. Kumar genç bir delikanlı veya genç bir çocuk anlamına gelir.

9. Kumaran:

Kumaran, Güney Hindistan eyaletlerinde Lord Muruga anlamına gelir. Arkasındaki mitoloji ile adanmış ve geleneksel bir isim arıyorsanız, bir erkek çocuk için bu Ardra nakshatra isimleri, adın arkasındaki Hindu mitolojik kökenleri ile iyi bir seçim olabilir..

10. Kumaril:

Bu, Hindistan’da modern ve benzersiz ve aynı zamanda nadir bir erkek bebek ismidir. Kumaril, her zaman genç ve zeki olan kişi anlamına gelir. Adındaki anlamlı ve benzersiz olması, bunu diğerlerinden ayıran şeydir..

11. Kuşal:

Kushaal olarak da yazılabilen Kushal, her zaman akıllı, bilge ve mutlu anlamına gelir. Ayrıca alternatif olarak dindar, uzman ve yetenekli bir adam anlamına gelir. Bu, Hintçe konuşulan bölgelerde erkek bebek için bilinen ve ünlü bir isimdir..

12. Kuşil:

Son yıllarda ortaya çıkan çağdaş ve nadir yeni bir isimdir. Kushil, Lord Siva demektir. Henüz yeni bir sese sahip geleneksel bir uğurlu isim istiyorsanız, bu Arudra nakshatra erkek isimleri ideal olabilir..

13. Kuvar:

Kuvar koku demektir. İsim henüz pek bilinmiyor ve Arudra nakshatra altında doğan erkek bebekler için modern ve yeni bir gün ismi seçimi..

14. Ghanendra:

Lord Indra’nın başka bir adıdır. Ghanendra, Bulutların Efendisi olan biri anlamına gelir. Bu şirin ve anlamlı isim hakkında ne düşünüyorsunuz??

15. Ganeş:

İsim, Lord Ganesa’nın bir çeşididir. Ganesha’ya sıkı sıkıya inanıyorsanız, ileride şans ve hayırlı bir yaşam için bu ismi erkek bebeğinize tercih edebilirsiniz. Arudra nakshatra çocuğu için bu isimler zamansız ve geleneksel bir isim seçimidir..

16. Kunwar:

Kunvar olarak da yazılan isim, kralın prensi veya oğlu anlamına gelir. Bu çok bilinmeyen veya ünlü bir isim değildir ve bu nedenle erkek bebek için kısa ve benzersiz, canlandırıcı bir isim tercih ediyorsanız iyi bir ideal seçim olabilir..

17. Kulik:

Bu milenyumda doğan bir erkek bebek için güzel, kısa ve anlamlı bir isim. Kulik, iyi bir ailede veya iyi doğmuş bir çocukta doğan kişi anlamına gelir. Bu kadar yoğun ve hoş anlamı ve kısa isim telaffuzu ile bu, modern ebeveynler için mükemmel bir seçimdir..

18. Kuber ve Kubernath:

Adı kendisi için konuşur. Kuber, Zenginliğin Efendisidir. Çocuğunuza Kubernath veya Kuber adını vermek, anlamlı olduğu kadar hayırlı da olabilir..

19. Kündir:

Genç ebeveynler için bir başka büyüleyici modern isim. Kundir, güçlü ve kuvvetli kimse demektir. Aynı zamanda cesur ve güçlü güçleri olan bir adam anlamına gelir. Bu Hint dili adı hakkında ne düşünüyorsunuz??

20. Kuru:

Kuru, Kuru Hanedanlığı altındaki kralın adıdır. Adı aynı zamanda fedakar, sevgi dolu ve nazik birini ifade eder. Hindu kraliyet isimlerinden türetilmiştir..

21. Kusumesh:

Hintçe’deki Kusum, çiçek veya tomurcuklanan çiçekler anlamına gelir. Kusumesh, Çiçeklerin Efendisi anlamına gelen aynı kelimeden türetilmiştir. Kesinlikle benzersiz bir isim ve aynı zamanda anlamlı ve yoğun bir isim isteyen ebeveynler için nazik ve hoş bir modern isim seçimi yapıyor..

22. Kuhan:

Kuhan isminin anlamı çalışkan demektir. Anlamlı ve henüz çok kolay bulunmayan Hintçe dilinden gelmektedir..

23. Kushwanth:

Kushwant veya Kushvanth olarak da yazılır, her zaman mutlu olan biri anlamına gelir. Kushwanth, Hindistan’ın kuzey kuşağındaki birçok erkek bebek için popüler bir isimdir..

24. Kupat:

Kupat, birkaç yıl önce bile bilinmeyen çok modern ve yeni bir isim. Mükemmel veya üstlendiği her şeyde üstün olan biri anlamına gelir. Şimdi, bu anlamlı bir isim söylemenin sanatsal bir yolu, değil mi?!

25. Kunş:

Kunsh, eklemli bir adam anlamına gelir. Bu, kısa ve tatlı bir isim isteyen ebeveynler için eşsiz ve canlandırıcı bir erkek bebek ismidir..

Ardra Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Çay:

Ayrıca Chaaya olarak da yazılabilir; adı Gölge anlamına gelir. Kuzey Hindistan’ın birçok bölgesinde yerel kuzey Hindistan dillerinden gelen popüler bir kız bebek ismidir. Bu, Ardra nakshatra için yaygın olarak kullanılan kız bebek isimleri arasındadır..

27. Şana:

Hintçe dilindeki Chahna kelimesi, kelimenin tam anlamıyla Aşk veya birini arzulamak anlamına gelir. Aynı zamanda şiirsel bir ifadedir..

28. Chaitra:

Chaitra, hoş bir telaffuzu olan güzel bir kız bebek ismidir. Chaitra’nın anlamı Koç burcudur. Güzel adı ve yaratıcı sesi göz önüne alındığında, Hindistan’ın güney eyaletlerinde oldukça ünlü oldu..

29. Çandni:

Ayrıca Chandani olarak da yazılabilir; Hintçe dilindeki isim gökyüzü veya yıldızlar ve ay ışığı anlamına gelir. Ayrıca hayattaki ışığı, ışını, parlaklığı sembolize eder. Bu güzel ve zamansız bir Arudra yıldızı kız bebek ismi.

30. Çandan:

Chandana ismi kelimenin tam anlamıyla Sandal Ağacı anlamına gelir. Sanskritçe ve güney Hint dillerinden türemiştir ve günümüzün ancak anlamlı bir kız bebek ismidir..

31. Charmi:

Charmi ismi modern ve zarif bir kız bebek ismidir. Charmi adı, çekici, güzel veya sevgi dolu anlamına gelen İngilizce’den türetilmiştir. Bu, bir kız için nadir ve yine de güzel bir Ardra Nakshatra adıdır..

32. Chandrima:

Kız bebek için Chandrima adı, Hintçe ay anlamına gelen Chaand kelimesinden türetilmiştir. Chandrima ay ışığı demektir. Bu Ardra nakshatra 1. pada isimleri basit ve muhteşem, anlamlı bir kız bebek ismidir..

33. Damini:

Damini adı, Hindistan’da yıldırım anlamına gelen popüler bir isimdir. Zamansız ve hala oldukça belirgin olan eski bir geleneksel Hintçe kız bebek ismidir. Bu geleneksel ve yine de sevimli bir arudra nakshatra kadın isimleridir..

34. Darpana:

Darpana, ayna anlamına gelen Hintçe ve Sanskritçe dilinden gelmektedir. Kulağa basit ama geleneksel gelen bir kız bebek ismidir..

35. Darşini:

Darshini ismi, kutsayan anlamına gelen ünlü bir güney Hindistan kız bebek ismidir. Adı aynı zamanda dilek, bereket ve uğuru sembolize eder. Bu Ardra nakshatra 2. pada isimleri Sanskritçe dilinden gelmektedir..

36. Jagathi:

Sanskrit dilindeki Jagathi kelimesi, kelimenin tam anlamıyla evrenin anası veya evrenin bakıcısı olan birine çevrilir. Ardra nakshatra’nın altında doğanlar için geleneksel ancak anlamlı bir kız bebek ismidir..

37. Jahnavi:

Jahnavi ismi modadan asla çıkmayacak, zamansız ve tatlı bir kız bebek ismidir. Jahnavi, Jahnu’nun kızı anlamına gelir. Sanskritçe dilindendir.

38. Jagrithi:

Jagrithi, Hint Hintçe dilinde, uyanık veya her zaman farkında ve tetikte olan biri anlamına gelir. İsmin telaffuzda tatlı ve anlamlı olduğu göz önüne alındığında, günümüzün ünlü bir kız bebek ismi olan Ardra yıldızıdır..

39. Jaishree:

Jaishree adı, Sanskritçe ve Hintçe’de zafer anlamına gelen Hint dilinde Jai’den türetilmiştir. Jaishree zaferin onuru demektir.

40. Jamuna:

Jamuna adı, kutsal nehir Yamuna’nın adını almıştır. Yer ve nehir kıyısındaki adından dolayı popülerdir ve denenmesi gereken zamansız ve her daim yeşil bir kız bebek ve kadın adıdır..

41. Janaki:

Janaki adı, Hindu mitolojisinden türetilmiş ve kaynaklanmaktadır. Janaki, Lord Ram’ın karısı Sita Devi’nin diğer adıdır..

42. Jhansi:

Jhansi yine Hükümdar Jhansi Devi’nin adıdır. Ancak, aynı zamanda gerçekçi veya hayat dolu biri anlamına gelir. Kız bebek için denenecek anlamlı ve güzel bir isim mi??

43. Jayanthi:

Jayanti olarak da yazılabilir; isim, Tanrıça Parvathi’nin başka bir alternatifidir. Öte yandan Jayanthi, her zaman kazanan veya zafere götüren birini de sembolize eder. Bu güzel Arudra nakshatra kız bebek isimlerinden biri.

44. Kamakşi:

Kamakshi adı, geleneksel bir Hindu kadın adıdır. Kamakshi, Tanrıça Parvathi veya Lakshmi Devi anlamına gelir. Aynı zamanda sevgi dolu ve güzel gözleri olan birini sembolize eder ve ima eder. Bu dökmeyen bir Ardra nakshatra 3. pada isimleri.

45. Kamini:

Nadir ve güzel bir kız bebek ismi tercih ediyorsanız, işte bu. Kamini, güzel veya sonsuz güzellikteki kişi anlamına gelir. Hem ismi hem anlamı oldukça tatlı ve hoş değil mi??

46. ​​Kumari:

Hint yerel dillerinde kumari adı, genç veya evli olmayan biri anlamına gelir. Adı ülke genelinde hem kuzey hem de güney kesimlerinde popülerdir..

47. Kumkum:

Kumkum adı Hintçe dilinde Vermilion anlamına gelir. Güzel olan ünlü ve geleneksel bir Hintli kız ismidir..

48. Kumud:

Hint dilinde Kumud kelimesi lotus çiçeğini simgelemektedir. İsim, kulağa hoş gelen kısa ve tatlı olan nadir ve benzersiz bir kız bebek isimleridir..

49. Kusuma:

Sanskrit dilinde Kusuma adı çiçek anlamına gelir. Kuzey Hint kuşağında, adın Kusum olan başka bir varyasyonu vardır. Her ikisi de kulağa tatlı ve kısa, sevimli anlamlarla geliyor.

50. Kuhu:

Kuhu ismi tamamen modern ve çağdaş bir kız bebek ismidir. Tatlı kuşun ötüşünün guguk kuşunu sembolize eder. Nadir ve güzel kısa sesli bir kız bebek ismidir..

Arudra Yıldızı Altında Unisex Bebek İsimleri:

51. Kunj:

Kunj ismi hem kız hem de erkek bebek olarak adlandırılabilir, bu da yeşilliklerde veya ağaçlarda seven ve yaşayan biri anlamına gelir. Eşsiz ve yeni bir modern isim yeniliğidir..

52. Künjal:

Kinjal olarak da yazılabilen Kunjal ismi, guguk kuşu veya bülbül anlamına gelir. Hintçe kökenli, hem kız hem de erkek bebekler için ideal olabilecek unisex bir isimdir..

53. Kundan:

Kundan ismi tam anlamıyla saf veya Altın gibi biri anlamına gelir. Çoğu kız bebeklerine isim verilmesine dikkat ederken, erkek bebeklerin bile bu isimle isimlendirilmesi giderek daha popüler hale geliyor..

54. Kulya:

Eski mitolojik kökenlerde ve kitaplarda Kulya ismi layık olan anlamına gelir. Aynı zamanda bir aile bireyi olan birini sembolize eder. Bu, yeni ve büyüleyici Ardra nakshatra mithuna rasi bebek isimlerinden biridir..

55. Kukur:

Kukur ismi, Kuzey Hindistan kuşağında yeni, modern bir kısa kız ve erkek bebek ismidir. Kukur çiçek veya çiçek açan bir şey demektir..

Ardra Nakshatra Altında Bebekler için İkiz İsimler:

56. Chhavi-Chhayank:

Bu modern ve yeni güzel bir kız bebek ve erkek ikiz isim kombinasyonudur. Chhavi yansıma veya gölge ve parlaklık anlamına gelir. Chayank, ay veya her zaman parlayan biri anlamına gelir. bunlar harika değil mi?

57. Ganavi-Ghanendra:

Bu başka bir ikiz kız ve erkek bebek ismi kombinasyonu. Ghanvi veya Ghanavi, bir şarkıcı veya melodik biri anlamına gelir. Ghanendra, Lord Indra anlamına gelir..

58. Kuliş – Kulya:

Hem Kulish hem de Kulya aynı ve benzer gösterimleri ifade eder. Değerli, hak eden ve iyi bir büyük aileden gelen biri anlamına gelir. İkisi de yeni ve nadir ikiz erkek bebek isimleri kombinasyonu.

59. Kumuda – Kumudakş:

Kumuda, çiçek veya toprak sevinci anlamına gelen bir kız bebek adıdır. Aynı zamanda nilüfer ve güzelliği sembolize eder. Kumudaksh ise kelimenin tam anlamıyla nilüfer gözlü adama çevrilir. Bu sanatsal ve yaratıcı bir kız ve erkek bebek ismi ikiz kombinasyonudur..

60. Kunika – Kunişa:

Bunlar ikiz kız bebek isimleri kombinasyonlarıdır. Kunika yine çiçek demektir. Kunisha, iyi şarkı söyleyen veya melodik bir kuşun guguk kuşu anlamına gelir. Hint dillerinden türetilmiştir ve benzersiz ve yeni gün ferahlatıcı ikiz kız bebek isimleridir..

Bu sevimli Arudra nakshatra bebek isimleriyle, umarız çocuğunuz için mükemmel ve ideal uyumu bulmuşsunuzdur. En sevdiğinizi bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz.

Sorumluluk Reddi: Yukarıda bahsedilen bebek isimleri ve anlamları farklı kültürlere, bölgelere ve milletlere göre farklılık gösterebilir. Bebek adını kesinleştirmeden önce daima çapraz kontrol yapın ve derinlemesine araştırın..