Çocuğunuza Hindu inanç sistemine ve astrolojiye göre isim vermek istiyorsanız yıldızlara göre bebek isimleri konulu bu seri işinize yarayabilir. Purvashada nakshatra doğumlu küçükler için özel bir Purvashada nakshatra bebek isimleri listesi hazırladık! Poorvashada nakshatra, toplam 27 yıldızın 20’sidir. Purvashada yıldızları için bu anlamlı, çekici ve sevimli bebek isimleriyle, ideal seçim arayışınızın burada sona ereceğini umuyoruz..

purvashada nakshatra bebek isimleri

Bu yıldız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve bugün Poorvashada nakshatra bebek isimleri.

Purvashada Nakshatra ve Özellikleri:

Hint astrolojisine göre Purvashada Nakshatra, toplam 27 nakshatrada 20. yıldızdır. Bu düşüş Yay burcunda 13.20 ile 26.40 arasında değişmektedir. Purvashada nakshatra’nın sembolü fil dişidir ve Venüs’ün yönetim etkisi altındadır..

Purvashada nakshatra’da doğanların her zaman güçlü ve bağımsız oldukları söylenir. Cesurdurlar, liderlik özelliklerine sahip oldukları bilinir ve başkalarından yardım almadan görevleri yerine getirebilirler. Ayrıca sonunda baskın veya otoriter olabilirler. Bununla birlikte, ekiplerde ve ekip çalışmasında liderlik ettikleri bilinmektedir. Ayrıca, Purvashada nakshatra doğumlular iyi kalplidir, her zaman başkalarına yardım etmeye hazırdır ve çok anlayışlıdır. Aileye güçlü bağlılık değerlerine sahiptirler ve doğaları gereği çok sevecendirler..

Purvashada nakshatra’nın hayvan adı bir erkek maymundur..

Purvashada Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfleri/Heceleri:

Dhanu Rashi Purvashada nakshatra isimleri, hecelerle başlıyorsa veya başlıyorsa ideal ve şanslıdır.

Bhu, Bhoo, Dha, Pha, Fa, Da, Bu.

padalara göre,

  • Poorvashada nakshatra 1. pada isimleri Bhu ile başlayabilir
  • Poorvashada nakshatra 2. pada isimleri Dha/Da ile başlayabilir
  • Poorvashada nakshatra Pha/Bha ile 3. pada isimleri
  • Purvashada nakshatra 4. pada isimleri Dha/Da ile

Anlamları Olan Kız ve Erkek Çocuklar İçin Purvashada Nakshatra İsimleri:

Şimdi devam edelim ve bu yıl Purvashada nakshatra doğumlular için bebek isimlerini keşfedelim. Bu isimler mükemmel – anlamlı, modern ve sevimli!

Purvashada Nakshatra için Erkek Bebek İsimleri:

1. Budav:

Hintçe ve birkaç Hint dilinde Bhudev, kelimenin tam anlamıyla Yeryüzünün Efendisi anlamına gelir. Bu ismin diğer çeşitleri Bhudhav ve Bhudeva’dır. Bu geleneksel ve geleneksel bir Pooradam nakshatra bebek isimleri seçimidir..

2. Bhumin:

Modern ve hoş ve zarif bir isim istiyorsanız, Bhumin iyi bir seçim olabilir. Bhumin toprak demektir. Bu güzel ve sevimli sondaj Purvashada nakshatra erkek isimleri.

3. Bhupal:

Bhupal, Hindistan’da eyaletler arasında yaygın bir erkek bebek ismidir. Hint dillerinden gelen Bhupal, kral veya imparator anlamına gelir..

4. Bhupathi:

Bhupati veya Bhupathi, çoğunlukla Telugu ve komşu eyaletlerde bulunan oldukça yaygın bir erkek bebek ismidir. Bhupathi adı Kral, Tanrıların efendisi anlamına gelir. Erkekler için bu Purvashada nakshatra bebek isimleri Sanskritçe dilinden gelmektedir..

5. Bhuvan:

Bhuvan, hoş ve sevimli, zamansız bir isim seçimidir. Ev, saray demektir. Bu, erkek çocuk için yaygın Purvashada nakshatra isimleridir.

6. Dhairya:

Dhairya, büyüleyici, cesur ve günümüzün güzel bir ismidir. Dhairya ismi sabırlı, cesaret anlamına gelir. Sanskritçe kökenlidir.

7. Dhaivik:

Dhaivik iyi güç demektir. İsim Hintçe ve diğer Hint dillerinden gelmektedir ve Purvashada nakshatra doğumlular için yeni ve benzersiz bir nadir erkek bebek ismi seçimidir..

8. Dhakshith:

Dhakshith veya Dhakshit, Lord Siva’nın başka bir adıdır. Ebeveyn, geleneksel bir isim anlamına gelen ancak benzersiz olan ve adı yaygın olarak bulunmayan bir isim istiyorsa, bu ideal bir seçim olabilir..

9. Dhaman:

Dhaman şan, ihtişam, güç ve ışık demektir. Yaygın olarak hiç bulunmayan çok taze ve yeni bir gün modern kısa sevimli isimdir..

10. Dhaavit:

Güzel bir ses ve ismi telaffuz etmeyi tercih ediyorsanız, Dhaavit iyi bir isim olabilir. dhaavit saf veya arındırmak anlamına gelir.

11. Dhanadeep:

Geleneksel ama zamansız ve eski bir isim arayanlar için Dhanadeep iyi ve mükemmel bir seçim olabilir. Dhanadeep meditasyon ışığı anlamına gelir.

12. Dhanajit:

Dhanajit, Hint hanelerinde yaygın ancak klasik bir erkek bebek ismidir. Zenginlik veya zenginlik ve refah taşıyan kişi anlamına gelir. Sanskritçe ve Hintçe dillerinden gelmektedir..

13. Danca:

Dhanish veya Dhanis, akıllı, bilgelik ve zenginliğin efendisi anlamına gelir. Adı hem Hint dillerinden hem de Orta Doğu’dan geliyor; ancak, yaygın olarak bulunan bir isimdir.

14. Danraj:

Dhanraj, Lord Kuber için yaygın ve başka bir isimdir. Purvashada nakshatra için çok geleneksel bir isimdir. Klasik Purvashada nakshatra erkek isimleri.

15. Dharma:

Dharma, din veya adalet ve gerçek anlamına gelir. Ad, Hintçe Dharma kelimesinin Hintçe ve Sanskritçe dillerindeki gerçek bir çevirisidir..

16. Dharan:

Dharan, sürdürmek, taşımak, tutmak ve kucaklamak anlamına gelir. İsim ayrıca Lord Shiva’yı veya Güneş’i sembolize eder..

17. Dharesh:

Dharesh, Hintçe kelimeden ve Sanskritçe Dharani kelimesinden türetilmiştir, bu da toprak veya toprak anlamına gelir. toprakların efendisi demektir.

18. Fanindra:

Phanindra, Telugu, Tamil ve Kannada dilleri de dahil olmak üzere birçok eyalette çok yaygın bir erkek bebek adıdır. Adı Tanrıların Kralı anlamına gelir ve Purvashada nakshatra için yaygın bir erkek bebek ismidir..

19. Fani:

Phani yılan demektir. Bu yine Hindistan’da Purvashada nakshatra için sevimli ve kısa sevimli ortak erkek bebek ismi.

20. Phanesh:

Eşsiz ve akıllı bir nadir isim seçimi istiyorsanız, Phanesh gitmek iyi olabilir. Phanesh, Hint dillerinde yakışıklı veya güzel anlamına gelir..

21. Dhawan:

Dhawan beyaz demektir. İsim henüz pek bilinmiyor ve Purvashada nakshatra’da erkek bebekler için çok nadir bulunan bir seçim..

22. Phalguna:

Phalguna adı, yıldız/nakshatra adının kendisinden türetilmiştir. Ancak, Hintli haneler için çok geleneksel bir sondaj erkek bebek ismi seçimidir..

23. Dharvesh:

Dharvesh, Gerçeğin efendisi anlamına gelir. Aynı zamanda kutsal adam, kutsal ve uğurlu anlamına gelir. İsim Sanskrit dilinden gelmektedir ve Purvashada nakshatra için yaygın ancak sevimli bir klasik erkek bebek ismidir..

24. Dharmil:

Dharmil, tüm dinleri takip eden kişi anlamına gelir. Adı, Hint, Sanskritçe din anlamına gelen Dharma kelimesinden gelmektedir. Purvashada nakshatra için geleneksel ve hayırlı bir erkek bebek ismidir..

25. Dharmadev:

Dharmadev, Dharma ve Dev olmak üzere iki kelimeden türetilmiştir. Dharma, gerçek veya din anlamına gelir. Dev, Tanrı veya Kral anlamına gelir. Adı gerçeğin veya yasanın efendisi anlamına gelir.

Purvashada Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Bhumi:

Bhumi, birkaç Hint dilinde kelimenin tam anlamıyla dünyaya çevrilir. Aynı zamanda tanıtım anlamına da gelmektedir. Adı sevimli ve sevimli, yine de Purvashada nakshatra için klasik bir ortak kız bebek seçimi.

27. Bhuvana:

Bhuvana saray demektir. Adı aynı zamanda dünya veya ev benzeri yer anlamına gelir. Güney Hindistan’da Telugu ve Tamil gibi kız bebekler için yaygın bir isimdir, ancak Purvashada nakshatra bebekleri için güzel bir seçimdir..

28. Bhuvanika:

Bhuvanika cennet demektir. Adı aynı zamanda mutluluk ve neşe anlamına gelir. İsmin diğer varyantları, aynı zamanda cennet anlamına gelen Bhuvika’dır. Purvashada nakshatra için güzel ve şirin bir kız bebek ismidir..

29. Dhakshaya:

Dhakshaya toprak demektir. İsim benzersizdir ve nadiren bulunur, ancak Sanskrit dilinden gelen geleneksel bir kız bebek ismidir..

30. Dhakshinya:

Dhakshinya, Tanrıça Parvathi olan Daksh’ın kızıdır. Purvashada nakshatra için geleneksel ancak nadiren bulunan kız bebek adıdır..

31. Dharani:

Dharani çok yaygın bir kız bebek ismidir. Dharani adı Telugu, Sanskritçe ve diğer güney Hint dillerinde toprak anlamına gelir. Purvashada nakshatra için ünlü kız bebek isimleri arasındadır..

32. Dhamini:

Dhamini, edebiyat ve sanattan hoşlananlar için ideal olan bir başka yaygın isimdir. Dhamini adı, aydınlatma veya fethetme anlamına gelir..

33. Dhanasvi:

Dhanasvi, servet demektir. Aynı zamanda refah ve zenginliği sembolize eder ve ima eder. İsim henüz yaygın olarak bulunmamakta, kulağa çok geleneksel gelen bir kız bebek ismidir..

34. Danişta:

Dhanishta yıldız demektir. Purvashada nakshatra için hoş ve güzel, canlandırıcı bir kız bebek ismi seçimidir. Bu, kız için en sevdiğimiz Purvashada nakshatra isimleri arasındadır..

35. Danuşa:

Dhanusha, birkaç nesildir trend olan hoş bir isim. Dhanusha adı yay anlamına gelir. Aynı zamanda gerçek bir kişi anlamına gelir. Bu, Purvashada nakshatra için yaygın bir isim olmasına rağmen hoş ve güzel bir klasik isim seçimidir..

36. Dhanya:

Dhanya, çoğunlukla Malayalam dilinde bulunan yaygın bir isimdir. Bu Purvashada nakshatra kız çocuğunun adı, değerli ve şanslı anlamına gelir. Aynı zamanda mutlu ve uğurlu anlamına gelir.

37. Dhara:

Dhara kısa ve sevimli, hoş bir isim. Böyle modern ve kısa bir isim istiyorsanız, bu ideal olabilir. Dhara yağmur demektir. Aynı zamanda toprak, altın ve değerli anlamına gelir..

38. Dharitri:

Dharitri dünya demektir. Dharani için yeni bir modern isimdir, ancak yine de kadınsı bir his ve güzel telaffuzu vardır..

39. Darshini:

Dharshini, Sanskrit dilinden kaynaklanan hoş bir ortak güney Hindistan eyaletidir. Dharshini veya Darshini, görebilen bir kişi anlamına gelir. Aynı zamanda bir şeylere gözü olan biri anlamına gelir..

40. Dhavani:

Dhvani ses veya gürültü anlamına gelir. Bu sevimli ve kısa sevimli bir kız bebek ismidir. Adın varyasyonları Dhawani, Dhawni, Dhavni ve Dhavnika’dır..

41. Phalya:

Phalya yeni ve şirin bir kız bebek ismidir. Çiçek veya tomurcuk anlamına gelir. Bu çok yeni ve nadiren bulunan Purvashada nakshatra kadın isimleri.

42. Phanisri:

Phanisri, Tanrıça Lakshmi’den başkası değildir. Geleneksel isim arayışında olanlar bunu deneyebilir..

43. Phaalguni:

Phaalguni, Hint astrolojisinde dolunay günüdür. Aynı zamanda bir yıldız adı ve Phalguni ayıdır. Purvashada nakshatra için büyüleyici ama yaygın bir kız bebek ismidir..

44. Dhavalaa:

Dhavalaa, açık ten rengi anlamına gelen nadir ve nadir bir isimdir. Aynı zamanda şeffaflığı ve beyazı sembolize eder..

45. Dhan Lakshmi:

Dhan Lakshmi veya Dhana Lakshmi, eyaletler arasında çok kolay bulunan bir Hint hane adıdır. Zenginlik Tanrısı veya zenginlik ve para tanrıçası anlamına gelir. Aynı zamanda Tanrıça Lakshmi’yi sembolize eder..

46. ​​Dhavlasree:

Dhavlasree, lotus yaprakları anlamına gelir. Yine yaygın bir isim; Ancak, denemeye değer, her zaman yeşil kalan ve modaya uygun kız bebek ismi.

47. Dhakshana:

Dhakshana, Tanrı Dhakshana Murthy’dir. Bu, Hindistan’da kadınsı ve henüz nadir bulunan geleneksel bir kız bebek ismidir..

48. DhanaPriya:

Dhanapriya, zenginlik tarafından sevilen biri anlamına gelir. Sanskritçe Dhana ve Priya kelimelerinden türetilmiştir ve Purvashada nakshatra doğumlular için ideal ancak geleneksel bir kız bebek ismi olabilir..

49. Dhanişa:

Dhanisha, her zaman umuda tutunan biri anlamına gelir. Aynı zamanda ışık, güneş ışınları ve mutluluk anlamına gelir..

50. Bhuvaneshwari:

Bhuvaneswari veya Bhoovaneshwari veya Bhuvaneshwari/Bhuvaneshvari, Dünya Tanrıçası anlamına gelir. Bu bir tanrıça adıdır, çok geleneksel bir seçimdir, ancak her yerde çok ünlü ve popülerdir..

Purvashada Nakshatra için Unisex Bebek İsimleri:

51. Dhani:

Dhani, erkekler ve kızlar için kısa ve sevimli, güzel bir unisex adıdır. Zengin ve müreffeh demektir. Bu güzel bir Purvashada nakshatra adıdır..

52. Zevk:

Dhawal, açık, beyaz ve göz kamaştırıcı anlamına gelir. Purvashada nakshatra altında erkek ve kız çocukları için nadir ve benzersiz bir bebek adıdır..

53. Dhanu:

Dhanu, Sanskritçe ve Hintçe dilinden Dhanu kelimesinden gelmektedir. Yay demektir. Aynı zamanda Lord Ram’ın yayını sembolize eder..

54. Dhavalya:

Dhavalya melodik gürültü veya ses anlamına gelir. Sanskritçe kökenli bir isim, erkek ve kız çocukları için ideal olabilir..

55. Bhuma:

Bhuma toprak demektir. Purvashada nakshatra’da doğan kız ve erkek çocuklar için ideal olan Bhumi kelimesinin unisex bir çeşididir..

Purvashada Nakshatra için İkiz Bebek İsimleri:

56. Bhumija – Bhumik:

Bhumija, Tanrıça Sita olan topraktan doğmuş bir kişi anlamına gelir. Bhumik, Ev Sahibi anlamına gelir. Bunlar Purvashada nakshatra için sevimli ikiz kız ve erkek bebek isimleri.

57. Bhushan – Bhuva:

Bhushan, süs ve dekorasyon anlamına gelir. Bhuva ateş, dünya demektir. Bunlar yine sevimli ikiz erkek ve kız bebek seçenekleri.

58. Dhaavak – Dhaaran:

Dhaavak ve Dhaaran kafiyeli ikiz erkek bebek isimleridir. Tha adı Dhaavak hızlı anlamına gelir. Dhaaran korumak demektir.

59. Dhanesh – Dhanasvi:

Dhanesh, zenginliğin efendisi anlamına gelir. Dhanasvi servet demektir. Bunlar, Purvashada nakshatra için benzer anlam taşıyan ikiz erkek bebek ve kız ismi seçimleridir..

60. Dharinan – Dharish:

Dharinan, doğru yolun gözlemcisi veya koruyucusu anlamına gelir. Dharish dinlemek demektir. Bunlar Purvashada nakshatra için benzersiz ve nadir ikiz erkek bebek ismi seçenekleridir..

Purvashada nakshatra bebek isimlerinin bu listesiyle, küçük çocuk için mükemmel olanı aramanızın burada sona ereceğini umuyoruz. Bunlar anlamlı, özel, sevimli ve sevimli isim seçimleri ve fikirleridir. Bebek için hangisini seçtiğinizi bize bildirin; senden haber almayı seviyoruz.

Sorumluluk Reddi:

Yukarıda verilen tüm isimler, bağlam ve zamana göre anlamlarını taşır. Bu anlam ve semboller farklı kültürlere, ülkelere, bölgelere ve dillere göre değişebilmektedir. Adına ekli çeşitli yorumları anlamak için önce kapsamlı araştırmanızı yapmanızı öneririz..