Karkata Rasi veya Yengeç, bir Yengeç sembolü ile temsil edilen dördüncü Zodyak işaretidir. Hint Vedik astrolojisine göre, Nakshatralar – Punarvasu (4. Pada), Pushyami Nakshatra (1,2,3,4, Padda) ve Aslesha Nakshatra (1,2,3,4, Padda) altında doğan bebekler Karka Rashi’ye girer. Bu yazıda, gelenek ve modernliğin mükemmel bir karışımı olan kızlar ve erkekler için 60 En İyi Karka Rashi Bebek İsimlerini topladık..

karka Rashi bebek isimleri

Şimdi Karkataka Rashi’nin başlangıç ​​harflerine bakalım *:

Da, De, Du, Dey, Do, Ha, Hu, Merhaba, He, Ho

*Panchamgam’a göre değişiklik gösterebilir

Erkek ve Kız Çocukları İçin Anlamları Olan En İyi 60 Karkataka Rashi Bebek İsimleri:

Şimdi erkek ve kız bebekleri için en son Karka Rashi isimleri listesine bakalım:

Erkekler İçin En İyi 25 Karka Rashi (Kanser) İsmi:

Küçük Prens yukarıda bahsedilen nakştralar ve Padaslar altında doğduysa, onun için şu anlamlı isimlerden birini seçebilirsiniz:

1. Damaruk:

“Damaruk” adı, “Damaruka” adı verilen Lord Shiva’nın ilahi enstrümanından gelir. Aslında, fonik “Da” ile başlayan çok Hintli erkek isimlerinden biridir. Yani, bu sesle bir isim seçme konusunda çok titizseniz, o zaman bu kelimeyi deneyin.!

2. Haris:

“Harish”, hem Lord Shiva’yı (Eesha) hem de Lord Vishnu’yu (Hari) ifade eden ilginç bir kelimedir. Sanskrit dilinden gelir ve alternatif yazımlar “Hareesh”, “Hariesh” vb. şeklindedir. Öyleyse, iki ana Hindu Tanrısının kutsamalarını davet etmek istiyorsanız bunun için gidin.!

3. Hardik:

“Hardik”, Karka Rashi erkek bebekleri için “kalpten” anlamına gelen anlamlı bir isimdir. “Sert” kök kelimesinin “Kalp” anlamına geldiği Hintçe bir kelimedir. Bu isme sahip erkeklerin yaptıkları iş konusunda çok tutkulu olduklarına ve hedeflerine ulaşmak için kalplerini ve ruhlarını koyduklarına inanılıyor..

4. Harşil:

Küçük oğlunun her zaman neşeli ve mutlu kalmasını ister misin? Sonra ona “Harshil” adını vermeyi deneyin. Bu sevimli isim kısmen Sanskritçe’den geliyor ve “neşeli” veya “mutluluk veren” anlamına geliyor..

5. Harivanş:

“Harivansh”, kendisine muhteşem bir his veren geleneksel bir Hint ismidir. “Hari”nin Lord Vishnu ve “Vansh”ın aile anlamına geldiği Sanskritçe dilinden türetilmiştir. Yani, bu kelimenin tam anlamı “Lord Vishnu’nun ailesine ait olan”dır..

6. Harihar:

Lord Vishnu ve Lord Shiva’nın isimlerini birleştiren bir diğer kelime de “Harihar”dır. Bu, çok dindar insanlar arasında çok popüler bir Karka erkek bebek ismidir. İlginç bir “Har Har” kelimesini ortaya çıkarmak için ortadaki “I” harfini kaldırın (Mahadev)!

7. Hanish:

Erkek bebekler için “Ha” ile başlayan eşsiz bir bebek arıyorsanız “Hanish”i deneyin. Bu kelime kulağa “Harish” gibi gelse de, anlamı oldukça farklıdır. Hanish’in “saldırgan fırtınalara göğüs geren” anlamına gelen Sanskritçe’den türediği söylenir. Başka bir deyişle, “Hanish” Lord Shiva’yı ifade eder..

8. Harşad:

Birçok kişi Harshad’ı rezil Mehta ile ilişkilendirse de, bu kelimenin gerçek anlamı sizi ona aşık edebilir. Harshad, “sevinç veren” anlamına gelen Hintçe bir kelimedir. Gujarati, Bengalce ve hindistan’ın diğer kuzey bölgelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır..

9. Harmeş:

Harmeş kelimesinin anlamı Tanrı demektir. Başka bir varyantı yoktur ve “Har” her şey anlamına gelir ve “Esh” Tanrı anlamına gelir. Başka bir deyişle, Harmesh üstün gücü ifade eder..

10. Hemachandra:

Modası hiç geçmeyen eski tarz isimler arıyorsanız “Hemachandra”yı deneyin. Sanskritçe kökenli bu kelime “Altın Ay” anlamına gelir. Ayrıca Lord Shiva’ya atıfta bulunarak “Altın hilal ile süslenmiş” anlamına da gelebilir..

11. Hemant:

“Hemanth”, “Kış Mevsimi” anlamına gelen Karka Rashi doğumlu erkek bebekler için güzel bir isim. Aynı kelimenin diğer anlamı da “Altın”dır. Bazı insanlar ayrıca Lord Buddha’nın birçok adından biri olduğunu düşünüyor..

12. Heyanş:

“Heyansh”, sadece modern bir sese değil, aynı zamanda etkileyici bir anlama sahip olan Karka Rashi erkek çocukları için güzel bir isim. Bu çağdaş isim, “kalbin bir parçası” anlamına gelir..

13. Hian:

Kark Rashi doğumlu erkek bebeklerin bir diğer şık ismi de “Hiaan”. Bu kelimenin doğrudan bir anlamı yoktur ve kabaca çevirileri “Lord Vişnu”, “Hayat dolu biri” vb. şeklindedir. Alternatif bir yazım olarak “Hiyaan”ı da kullanabilirsiniz..

14. Himalaya:

“Himalay”, Hintli erkek bebekler için birden fazla anlamı olan ve her zaman popüler olan bir isimdir. Kelime, Himalaya sıradağları gibi kudreti, yüceliği temsil eder. Ayrıca, Himalayalar, özellikle Lord Shiva olmak üzere Tanrıların kutsal meskeni olarak kabul edildiğinden dini bir ilişkiye sahiptir..

15. Himanshu:

“Himanshu”, Yengeç Burcu doğumlu erkekler için popüler bir isimdir. Hintçeden türetilmiştir ve “buz”, “serinlik”, “ay ışığı” vb. anlamlarına gelir. Bu isim, öfke veya saldırganlığa yer olmayan havalı bir tavrı simgelemektedir..

16. Cuma:

“Hriday” kelimesi kalp demektir. Sanskritçe “Hrudayam” kelimesinden gelir. Adı yaşam, sevgi ve sıcaklık ile ilişkilidir. Yazım alternatifi “Hyuday” olabilir.

17. Hiteş:

“Hitesh”, “İyiliğin Efendisi” anlamına gelen Hintçe kökenli bir kelimedir. Aynı zamanda “herkesi düşünen” anlamına gelir. Bu nedenle, çocuğunuzun benlik özelliklerini ve başkalarına saygı göstermesini istiyorsanız, o zaman bu kelimeyi kullanın.!

18. Hitanş:

“Hitanş” adı, kafiye, imla ve hatta anlam bakımından “Hitesh”e oldukça benzer. Hitanşça, iyi niyetli olmanın yanı sıra genellikle “çok iyi bir insan” olarak tercüme edilir..

19. Hreyyanş:

“Hreyansh” kelimesi, büyük bir kalbe sahip olan anlamına gelir. “Kalp” anlamına gelen “Hru” kökünden türetilmiştir. Bu, erkekler için en modern Yengeç Burcu isimlerinden biridir..

20. Hridaan:

“Hridaan”, “Tanrı’nın hediyesi” anlamına gelen erkek çocuklar için güzel bir isimdir. Diğer isimler “harika bir kalbe sahip olan”, “iyi huylu insan”, “kalbi çok iyi olan” vb. Hırdaan”.

21. Hakesh:

“Hakesh” kelimesi nispeten yenidir ve yaygın olarak bulunmaz. Yani, erkek bebeğiniz için benzersiz bir isim istiyorsanız, bu kelimeyi deneyin. Hakesh, “Sesin Efendisi” veya Lord Brahma, Lord Shiva anlamına gelir..

22. Hansal:

“Hansal” zarafet, zarafet ve zarafet ile ilişkilidir. Sanskritçeden türetilmiştir ve “Kuğu benzeri” anlamına gelir. Kuğu, ilahi güçlerle olan ilişkisi nedeniyle birçok kültürde, özellikle Hint mitolojisinde saygı duyulan bir kuştur..

23. Hansith:

“Hansith”, “Harika Sevinç” anlamına gelen erkekler için güzel bir isimdir. Hayatınızda ilk kez harika bir şey gördüğünüzde, örneğin küçük bebeğinizin minik ellerini tutarken yaşadığınız duygu veya duyguyu ifade eder..

24. Hanuma:

“Hanuma”, “Lord Hanuman” anlamına gelen erkek bebekler için klasik bir isimdir. Birçok ebeveyn, popüler mitolojik figürden cesaret, bağlılık ve güç niteliklerini elde etmek için çocukları için bu kelimeyi seçer..

25. Harran:

“Haran” kelimesi, Hint bağlamında Lord Shiva anlamına gelir. “Hara” Şiva, “an” ise bitirmek anlamına gelen kelimelerinden gelir. Yani kelime anlamı “Kötülüğü, günahı yok eden” vb.dir..

Kızların En İyi 25 Karka Rashi (Kanser) İsmi:

Küçük kızınızın Kark Rashi’nin tüm olumlu özelliklerini çekmesini istiyorsanız, devam edin ve onun için bu güzel isimlerden birini seçin. Prensesinizi adlandırmak için hangi kelimenin ideal olduğunu öğrenmek için anlamları ve sembolizmi okuyun:

26. Harika:

“Harika” kelimesi popüler bir Karka Rashi kız bebek ismidir. Anlamı “Hara veya Lord Shiva’nın Eşi” veya başka bir deyişle “Tanrıça Parvati” dir. Kelime aynı zamanda güzellik, tanrısallık vb. ile de ilişkilidir..

27. Haasini:

“Haasini”, neşeli sesi ve anlamı nedeniyle Telugu ve Tamil eyaletlerinde yaygın olarak bulunan bir isimdir. İsimler “Gülümseyen kız” anlamına gelir. Bu kelime mutluluk ve pozitiflikle ilişkilidir. “Hasini” olarak adlandırılan yazım alternatifi.

28. Hadvitha:

“Hadvitha” adı “Sınırsız” anlamına gelir. Bu kelime sınırsızlığı, sonsuzluğu ve sonsuzluğu simgelemektedir. İnsanlar bu kelimenin bir başka anlamını da “Tanrı’nın Armağanı” olarak görmektedirler. Gerçekten de, kızlar Tanrı’nın gerçek armağanlarıdır!

29. Hamsik:

“Hamsika”, Yengeç doğumlu kız bebekleri adlandırmak için popüler bir seçimdir. Hint mitolojisine göre “Hamsika”, “Hamsa veya Kuğuya binen” anlamına gelir. Başka bir deyişle, Hindu Bilgi tanrısı Tanrıça Saraswathi’nin isimlerinden biridir..

30. Harini:

“Harini” adı “Geyik gibi” anlamına gelir. Hinduizme göre, bir Geyik birçok bağlamda çok fazla öneme sahiptir. Öncelikle “Rohit” adlı bir Kızıl geyik şeklini alan Tanrıça Saraswathi ile ilişkilidir..

31. Hanişa:

“Hanisha”, Karka Rashi doğumlu kız bebekleri için kulağa en hoş gelen isimlerden biridir. “bal gibi tatlı olan” anlamına gelir. “Tatlı” terimi, herkes tarafından sevilen ve kabul edilen bir kişinin sıcak ve dostane doğasını ifade eder..

32. Hitanşi:

“Hitanshi”, “sadelik” veya “saflık” anlamına gelen kız bebeklerin trend isimlerinden biridir. İsim, birçok ebeveynin sevdiği şık ve çağdaş bir his veriyor. Bu ismin kısa hali “Hitha” olabilir..

33. Harşini:

Tonlarca olumlu hisler gönderen bir isim istiyorsanız, o zaman “Harshini” deneyin. “Mutluluk”, “Mutluluk” anlamına gelen Sanskritçe kökenli bir kelimedir. Adı mutlu anlamına gelen “Harsh” kelimesinden geliyor..

34. Hayati:

“Hayati”, “hayat” anlamına gelen kız çocuklarına özgü bir isimdir. Bu kelime bütünlüğü, etkileyici varlığı, önemli kişiyi vb. Sembolize edebilir. Yazım alternatifi olarak “Hayathi” yapmak için başka bir “h” görebilirsiniz..

35. Himaja:

Kızlar için popüler olarak seçilen bir diğer isim de “Himaja”. Adı, Hindu mitolojisine göre Himavan’ın kızı olarak kabul edilen “Tanrıça Parvati” anlamına gelir. Bu ismin kısa şekli “Hyma” veya “Hima”dır..

36. Hemişa:

“Hemisha”, “iyi”, “mutluluk” ve “refah” anlamına gelen Karka Rashi kızları için nadir bir isimdir. Bu kelime, kız bebekler için mükemmel kılan pozitiflikle ilişkilidir..

37. Hintçe:

“Hindhavi”, “Hindu ulusuna ait olan” anlamına gelen kız bebekleri için güzel bir isimdir. Geleneklerimize ve tarihimize inanan biriyseniz, kızınız için bu kelimeyi kullanın. Yazım çeşitleri “Hyndhavi”, “Haindhavi” vb..

38. Heera:

“Heera”, “Zümrüt” anlamına gelen Hintçe bir kelimedir. Ebeveynlerin bu ismi seçmesinin nedeni, basit ama şık sesi ve zengin sembolizmidir. Heera, değerliliği, nadirliği ve ayrıcalığı sembolize eder..

39. Hita:

“Hitha”, “herkes tarafından sevilen” anlamına gelen, kızlar için kısa ve tatlı bir isimdir. Bu isme sahip kızların genellikle çevrelerindeki herkes tarafından takdir edilen tatlı ve dostane bir yapıya sahip olduklarına inanılmaktadır..

40. Hiteeksha:

“Hiteeksha” adı altın çiçek anlamına gelir. Bu isim nadirlik, iyimserlik, aşk vb. ile ilişkilidir. Yazım çeşidi “Hitiksha” olabilir..

41. Hima:

2 heceli bir isim arıyorsanız “Hyma”yı deneyin. Bu, “kara ait olan” veya Tanrıça Parvati anlamına gelen “Hema” için alternatif bir kelime olarak kullanılır..

42. Himani:

“Himani”, “kardan” anlamına gelen kızlar için güzel bir isimdir. Bu isim saflık, masumiyet, yumuşak doğa vb. ile ilişkilidir. Aynı zamanda Tanrıça Parvati’nin birçok adından biridir..

43. Hansi:

“Hansi”, “Kuğu” anlamına gelen, kızlar için rüya gibi bir isim. Adı masumiyet, saflık, zarafet, zarafet, saflık gibi sembolizmlerle ilişkilendirilir. Güney bölgelerde insanlar “Hamsi” veya “Hamsa” kullanmayı tercih ederler..

44. Hemangi:

“Hemangi” kelimesi “altın gövdeli” veya “altından yapılmış kadın” anlamına gelir. Adı saflığı, iffeti, kraliyeti ve zengini sembolize eder. Karnataka, Andhra gibi güney Hindistan eyaletlerinde bu isme rastlamanız muhtemeldir..

45. Hritika:

“Hritika”, “neşe”, “gerçek” ve “cömertlik” anlamına gelen kız bebekler için yeni bir stil adıdır. Kardeş adı, “kalpten” anlamına gelen “Hrithik” olabilir. Yani, Karka Rashi’de doğan ikizlerle kutsanmışsanız, bu çifti deneyin..

46. ​​Haanvika:

Haanvika, “bal” anlamına gelen kız bebeklerin çağdaş bir adıdır. İsim, tatlı doğallık, dostanelik ve başkalarının kabulü ile ilişkilidir. İlginçtir ki, bu “Haanvi” adının kısa biçimi “Bal” ile ne güzel kafiyeli, değil mi??

47. Hiranma:

“Hiranma” adı, Sanskritçe Altın anlamına gelen “Hiran” kelimesinden türetilmiştir. Adı “altından yapılmış biri” anlamına gelir. Tamamlamak için “Hiranmayi”yi de kullanabilirsiniz..

48. Hithika:

“Hithika”, Lord Shiva’yı tanımlayan kadınsı kelimelerden biri olarak kabul edilir. Bu kelimenin diğer anlamı ise yeni başlangıçlar, yeni umutlar vb. anlamlara gelen “sabah”tır..

49. Hrışa:

Lord Vishnu’nun kız bebeğinize isim vermesi için kadınsı bir kelime arıyorsanız, “Hrisha”yı deneyin. Bu modern isim aynı zamanda “Rish” kelimesinden gelen “aziz” anlamına gelir..

50. Hridima:

“Hridima” kelimesi “iyi kalpli” anlamına gelir. “Kalp” anlamına gelen “Hriday” kökünden türetilmiştir. Bu nedenle, kız bebeğinizin nazik ve şefkatli bir insan olmasını istiyorsanız, bunu seçin.!

Karka Rashi için En İyi 5 Uniseks Bebek İsimleri:

Bebeğiniz için cinsiyet ayrımı gözetmeyen güzel bir isim arıyorsanız, bu kelime koleksiyonuna bir göz atın:

51. Harşa:

“Harsha”, Karka Rashi bebekleri için popüler bir uniseks isimdir. Mutluluk, keyifli, pozitiflik ve umut demektir. Ayrıca “Sri”, “Vardhan” gibi önek ve son ekler de ekleyebilirsiniz..

52. Hima:

Yengeç burcunda doğan bebekler için cinsiyetten bağımsız bir diğer isim de “Hima”dır. Adı, karı veya kara ait olanı ifade eder. Himanath, Himavathi vb. gibi genişletilmiş sürümleri deneyebilirsiniz..

53. Hruday:

“Hrudai” cinsiyetten bağımsız bir anlamı olan başka bir isimdir. Yaşamın ve aşkın sembolü olan “kalp” anlamına gelir..

54. Hari:

“Hari”, “Lord Vishnu”nun adıdır. Birçok Hindu, “Hari Teja”, “Hari Krishna” vb. uzantılar ekleyerek bu ismi kızlar ve erkekler için tercih ediyor..

55. Hema:

Bir başka yaygın unisex adı, cinsiyete göre kolayca ayarlanabilen “Hema” dır. Bu tür isimlere örnek olarak “Hema Chandra”, “Hema Latha” vb. verilebilir..

Umarız bu Karka Rashi erkek ve kız bebek isimleri listesini beğenmişsinizdir. Bu kelimeler kulağa sadece harika gelmiyor, aynı zamanda ilk izlenimi yaratmaktan asla vazgeçmeyen güzel anlamları da var. Bu koleksiyona girmesi gerektiğini düşündüğünüz başka isimler varsa, lütfen bize bildirin.!

SORUMLULUK REDDİ: Bu isimlerin farklı ülkelerde, kültürlerde ve dillerde farklı anlamlar taşıyabileceğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle, bebeğiniz için bir isim seçmeden önce yerel kültürünüzdeki bir ismin sembolizmini tam olarak anladığınızdan emin olun. Bilgiler kapsamlı araştırma veya uzman görüşü ile desteklenmediğinden bu makalede sağlanan materyale güvenmemelisiniz..