Bitkisel zayıflama çayları sadece kamelya sinensis bitkisinden değil aynı zamanda kurutulmuş cehri, ravent kökü ve sinameki kombinasyonlarından oluşur. Genellikle tüm diyet çayları hoodia gordonii, sinameki, kola fıstığı içerir ve bazıları farklı tatlarda zencefil ve narenciye özleri sunar. Hoodia, susuzluk giderici ve doğal bir iştahtır. Guarana, sinameki ve kola fıstığı, her zayıflama çayında bulunan doğal uyarıcılardır. Guarana kafein içerir ve sinameki kolonu uyaran ve eliminasyonu teşvik eden bileşenler içerir..

Hiç şüphe yok ki çay, bireylerin ünlü bir içeceğidir ve yüzyıllardır içilmektedir. Bitkisel çaylar, Çin kültürünün bir kısmından kaynaklanır ve birçok sağlık yararına sahip olduğu bilinmektedir. Zayıflama çayları genellikle hiçbir yan etkisi olmaksızın kilo vermeyi teşvik eden bitkisel bir sağlık içeceğidir. Bunlar günümüz nesli tarafından daha kolay ve şaşırtıcı bir seçenek olarak görülüyor. Zayıflama çayının özelliği birkaç kilonun atılmasına yardımcı olur. Diyetisyenler bile gün içinde bitkisel zayıflama çayı içmenizi tavsiye ediyor..

Bitkisel Zayıflama Çayı Faydaları

Farklı otlar kullanılarak yapılan çaylar, farklı çay türlerinden avantajlara sahiptir. Piyasada pek çok zayıflama çayı var ama tek bir tane seçmek zor. Bu yüzden seçiminizi kolaylaştırmak için oolong, wuyi cliff, sencha ve pu-erh karışımı olan bir şey seçin. Zayıflama çayı içmenin şiddetli mide krampları, baş dönmesi, kusma, dehidrasyon ve düzensiz kalp atışı gibi yan etkileri vardır..

Zayıflama çayları günde sadece üç ila dört kez alınmalıdır ve bu da sağlıklı bir diyetle yapılmalıdır. Zayıflama çayının bazı yan etkileri dışında pek çok faydası bulunmaktadır. Zayıflama çaylarının bu faydaları, genel sağlığı iyileştirmek için kredilendirilir. Zayıflama çayı içmenin çok olumlu faydalarından bazıları aşağıda belirtilmiştir..

Bitkisel Zayıflama Çayının Faydaları:

1. Kilo Kaybı İçin Bitkisel Zayıflama Çayı:

Bitkisel zayıflama çayının ilk ve en önemli faydası kilo vermeye çok yardımcı olmasıdır. Hepimizin internete aşırı derecede bağımlı olduğu ve otomatik hizmetlere fiziksel stresin neredeyse sıfır olduğu günümüz dünyasında, obezite yaygın bir fenomen haline geldi. O kadar meşgul olduğumuzda, sadece fiziksel egzersiz ve egzersiz için zamandan yoksun kaldığımızda, yeşil çay hala harikalar yaratabilir. Kateşin gibi bileşenlerin yüksek içeriği bu yağ hücrelerini parçalayabilir ve böylece kilo vermemize yardımcı olabilir..

2. Sakız ve Diş Bakımı:

Bitkisel zayıflama çayından bahsetmişken, diş bakımı söz konusu olduğunda yeşil çayın çok iyi olduğunu kesinlikle belirtmeliyiz. Bu, halitoz olarak da bilinen ağız kokusu problemini bile içerir. Bunun nedeni, yeşil çayda bulunan ve ağız içinde bakteri oluşumunu azaltmaya çok yardımcı olan ve böylece kokuyu azaltan bazı maddelerin bulunmasıdır. Diş etlerindeki iltihaplanmayı da giderir..

3. Kolesterol Kontrolü:

Kolesterol ve çeşitleri sağlığınıza çeşitli şekillerde zarar verebilir ve yaptığı en önemli etki kardiyovasküler organlar üzerindedir. Bu da vücutta felç riskini artırır. Kolesterolü zayıflatmak için bir çare olarak bitki çayı çok faydalı olabilir, çünkü kolesterol kilo artışından ve bu gibi semptomlardan da kaynaklanabilir..

4. Genç Cilt İçin:

Zayıflamak için bitki çayının ya da kısaca yeşil çay olarak bildiğimiz çayın cilde ve genç ışıltısını korumaya çok iyi geldiği garip bir gerçektir. Bu, yüzünüzü tazelemek ve hatta cildi pul pul dökmek için toner olarak kolayca kullanılabilir. Bunun için yeşil çay yapraklarını yarım saat suda bekletebilir, soğutabilir ve toner olarak kullanabilirsiniz. Öte yandan yeşil çay özünü yoğurtla karıştırıp yüzünüze de masaj yapabilirsiniz..

5. Anti-Alerjik:

Bitkisel zayıflama çayının diğer tüm faydaları arasında çok önemli bir tanesi de ciltte ve solunum sisteminde her türlü alerjiyi önlemesidir. Yeşil çayda toza ve diğer alerjilere karşı kolayca koruma sağlayan bazı bileşikler vardır. Bununla birlikte, gıda nedeniyle oluşan alerjiler söz konusu olduğunda herhangi bir etki yapmaz..

6. Saç Bakımı:

Yeşil çay, saç bakımı konusunda da çok iyidir. Bunun nedeni, yeşil çay tüketiminin veya uygulamasının çok iyi olması ve ayrıca kan dolaşımını hızlandırması ve tüm kapalı gözenekleri açmasıdır. Bu aynı zamanda saç dokunaçlarını ve foliküllerini de içerir ve böylece saç büyümesini arttırır ve dolayısıyla saç dökülmesini de azaltır..

7. Diyabet Kontrolü:

Yeşil çay, vücutta aşırı glikoz salınımını önleyen bir enzim salgıladığı için tip II Diyabetin kontrol altına alınmasına ve yönetilmesine yardımcı olur. Şimdi bu aynı zamanda kontrollü glikoz yardımıyla vücuttaki insülin dolaşımını yönetmeye yardımcı olur ve böylece şeker seviyesini tamamen yönetir..

8. Kan Basıncı Yöneticisi:

Yeşil çayın kafein içerdiği bir gerçektir ve bu kesinlikle tansiyona iyi gelmez. Bununla birlikte, kafeinin çok düşük içeriği gibi diyabet, kolesterol ve vücut için genel olarak iyi olmasını sağlayan faktörler vardır. Bu da vücuda iyilik için sınırlı miktarda tüketilebilir..

9. Hamilelik:

Yeşil çay, hamile kadınlar arasında son derece popülerdir, çünkü hipertansiyon semptomlarından kurtulmaya yardımcı olur ve ayrıca insülin seviyelerini düzenlemede tutar. Ayrıca yeşil çay bir antioksidan olarak zengindir ve bu nedenle kalıcı olarak tüketilebilir. Ancak yeşil çay kafein içerdiğinden çok fazla tüketilmemelidir..

Bitkisel Zayıflama Çayının Sağlığa Daha Fazla Faydası:

 • Zayıflama çayında bulunan bileşenler doğal olarak kilo vermeye yardımcı olur..
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
 • Enerji seviyesini arttırır.
 • Zayıflama çayı, yağla dolu gıdaların sindirilmesine yardımcı olur. Yağ emilimine yardımcı olan yüksek dereceli bileşiklere sahiptirler..
 • Zayıflama çayları, metabolizmayı hızlandıran ve kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olan bitkilerden yapılır..
 • İştahı kontrol eder. Zayıflama çayı içmek kesinlikle daha az yiyecek almanızı ve vücudunuzun yağları hızlı ve kolay bir şekilde atmasını sağlar..
 • İnce çaylar vücudu detoksifiye ederek ve arındırarak vücut kanallarını temizler. Bu çaylar, vücudunuzu toksinlerden ve kimyasallardan arındıran antioksidanlardır..
 • Toksinler ve kimyasallar vücuttan atıldığında, vücudun metabolizması düzelecek ve vücut yağ yakma yeteneğine sahip olacaktır..
 • Bitkisel zayıflama çayları da koroner kalp hastalıklarında kullanılıyor.
 • Zayıflama çayları da kan şekerini düşürür.
 • Bu çayı içmek selüliti eritir ve çatlakları doğal olarak küçültür..
 • Hücresel fonksiyonumuza güç katarlar ve bizi çeşitli hastalıklardan korurlar..
 • Çay, sağlıklı dişler için florür içerir ve bu nedenle diş çürümesinden uzak durur..
 • Tek bir fincan çay felç ve artriti önleyebilir.
 • Bitkisel zayıflama çayı obezite ile kökten başa çıkıyor.
 • Alzheimer hastalığı ve hatta katarakt riskini azaltır.
 • Yatıştırıcı özellikleri nedeniyle doğanın sakinleştiricisi olarak kabul edilir..
 • Cilt rengini iyileştirir ve ayrıca egzama ve akne gibi cilt problemlerini tedavi ederler..
 • Bitkisel zayıflama çayı tüketmek diyet haplarından çok daha güvenlidir. Çoğu diyet hapı, temel bileşen olarak yeşil çay içerse de, zayıflama çayı kadar sağlıklı değildir..
 • Zayıflama çayı beyin fonksiyonlarını daha iyi hale getirir. Bu çay vücuttaki zararlı toksinleri attığından, beyin daha iyi işlev görebilir hale gelir..
 • Zayıflama çaylarının tedavi edici ve yatıştırıcı özelliği, daha sağlıklı ve daha uzun bir ömre katkıda bulunur..

Şimdiye kadar çoğumuz bitkisel zayıflama çayının veya sadece yeşil çayın faydalarını zaten biliyoruz. Burada bitkisel zayıflama çaylarının daha az bilinen gerçekleri ve faydaları hakkında biraz daha bilgi edinebilirsiniz..