Nakshatralar nedir ve neden Punarvasu nakshatra bebek isimleri hakkında konuşuyoruz? Hint alt kıtası, çeşitli kültürlerin, inanç sistemlerinin ve deneyimlerin bir karışımıdır. Hindu mitolojisine göre hepimiz astrolojide ay takımyıldızlarını, güneş işaretlerini, ay işaretlerini ve yıldız yerleşimlerini takip etmenin hayatımızı etkileyebileceğine inanıyoruz. Buna göre, kişi belirli bir nakshatra/yıldızın altında doğduysa, onu belirlenmiş bir başlangıç ​​adı hecesiyle adlandırmak hayırlı kabul edilir. Bugün, bu yıldızın altında doğanlar için Punarvasu nakshatra bebek isimleri önermek için buradayız..

punarvasu nakshatra bebek isimleri

Haydi başlayalım ve bu yıldızın altında doğan bebekler için yıldız özellikleri ve punarvasu nakshatra isimleri hakkında daha fazlasını keşfedelim..

Punarvasu Nakshatra ve Özellikleri:

Punarvasu Nakshatra, Yengeç burcunda 20 derece İkizler işareti ile 3:20 arasında düşer. Punarvasu nakshatra, ışığın geri dönüşü anlamına gelir. Bebek bu yıldızın altında doğarsa, çok manevi ve inançlarla dolu olduğuna, zekaya sahip olacağına, zeki ve zeki olacağına inanılır. Ayrıca, refah yaşayacağına ve hayatında değişiklikler yapmak için sabırlı olacağına da inanılmaktadır..

Buradaki yönetici tanrı Lord Shiva’dır ve burçlar İkizler ve Yengeç’tir. Punarvasu yıldızının hayvan sembolü dişi bir kedidir..

Punarvasu Nakshatra İsimleri Başlangıç ​​Harfi/Hecesi:

Bebeğiniz bu yıldızın altında doğduysa isminin Ke, Kay, Ko, Ha, Hi, Hee ile başlaması şanslı ve uğurlu kabul edilir..

Punarvasu Nakshatra Altında En İyi Bebek İsimleri:

Hadi başlayalım ve punarvasu nakshatra bebeklerinin en güzel, anlamlı ve tatlı farklı isimlerini keşfedelim..

Punarvasu Nakshatra Erkek Bebek İsimleri:

1. Harit:

Hint dilinde Harit ismi, kelimenin tam anlamıyla bir kültivatör veya yeşillikleri seven biri anlamına gelir. İsim oldukça yeni ve modern bir isim ve Hindistan’da henüz çok popüler değil..

2. Hamer:

Adı, zengin kimse anlamına gelen Hintçe ameer kelimesiyle geldi. Böylece Hameer, Zengin olan veya zengin bir aileye ait olan birini ima eder. Alternatif olarak, bu isimden sonra bir müzik ragası da vardır..

3. Hanish:

Hanish, Lord Siva’nın başka bir adıdır. İsim aynı zamanda hırslı veya kararlı biri anlamına gelir. Her iki anlamı da seviyoruz. Bu, punarvasu nakshatra altında sevimli ve kısa bir bebek ismidir..

4. Hansal:

Modern telaffuzlu, kulağa hoş gelen, modern bir isim istiyorsanız, Hansal iyi bir seçim olabilir. Hansal, Kuğu gibi olan veya aynı zamanda güzelliği ve huzuru simgeleyen kişi demektir. Adı Hintçe ve Sanskritçe dillerinden geliyor. Aynı ismin diğer yazılışı Hanshal’dır..

5. Hansith:

Hansith adı, Hintçe dilindeki Hans kelimesinden türetilmiştir. Bu, neşe dolu ve her zaman mutlu, kahkahalarla dolu biri anlamına gelir. Bu benzersiz bir punarvasu nakshatra erkek isimleri.

6. Hanuman:

Bu, Hindu erkek bebekleri için oldukça geleneksel ve mitolojik bir isim. Adı Lord Hanuman’ın kendisinden esinlenmiştir. Bir erkek için birkaç isim arasında, bu her zaman klasik bir seçimdir..

7. Hanveş:

Hanvesh, kelimenin tam anlamıyla sakinliği ve nazik varlığı ile yumuşak bir zihne sahip biri anlamına gelir. İsim, bu milenyumda erkek bebekler için modern ve tatlı bir kısa isimdir ve aynı zamanda benzersizdir..

8. Harran:

Lord Shiva için alternatif bir isimdir. Haran, kötülükleri veya dünya günahlarını yok eden kişidir. Bu, harana yapan biri anlamına gelir. Bu isim Hindu mitolojik metinlerinden esinlenmiştir. Bunun hakkında ne düşünüyorsun?

9. Hardhik:

Hardik olarak da yazılan isim, başkalarına karşı samimi veya sevecen olan biri anlamına gelir. Bu günlerde ebeveynler için modern ve çağdaş bir isim seçimidir ve Hindistan’da yavaş yavaş popüler hale gelmektedir..

10. Harendra:

Yine Harendra ismi Lord Siva’nın adından esinlenmiştir. Har’dan sonra türetilen Hindu mitolojik hikayelerindendir. Bunu punarvasu nakshatra için erkek bebek isimleri altında seviyoruz.

11. Harihar:

Harihar adı, Lord Vishnu ve Lord Siva’nın birlikteliğinden başkası değildir. Eşsiz ve nadir seçeneklere sahip geleneksel bir anlam adı arayan ebeveynler için bu ideal olabilir..

12. Haris:

Harish, Sanskrit dilinden türetilen Hindistan’da zaten moda olan bir isimdir. Harish adı yine Lord Vishnu ve Lord Siva ikisini bir araya getirdi..

13.Harmin:

Harmin, iyi telaffuzu olan kısa ve modern bir seçimdir. Harmin uyum ve asil olmak demektir.

14. Sert:

Hint dilinde Harsh ismi kelimenin tam anlamıyla neşe, sevinç, heyecan ve mutluluk anlamına gelir. Zaten son yirmi yılda popüler olan modern bir isim..

15. Harşal:

Harshal, her zaman neşeli ve mutlu olan kişi anlamına gelir. İsim yine sertten türetilmiştir, ancak benzersiz bir sondaj ve isim seçimi ile. Bu tatlı isim hakkında ne düşünüyorsun?

16. Himadri:

Himadri, Himalayaların kar dağlarının diğer adıdır. Bu günlerde yaklaşan yeni ve modern benzersiz bir isim seçimidir..

17. Hiran:

Hiran Sanskritçe ve Hindu mitolojisinde ölümsüz kişi anlamına gelir. Alternatif olarak, Hiran da değerli biri.

18. Hiteş:

Hindistan’da bulunan yeni ve nadir bir isimdir. Hitesh, Lord Venkatesha’dır. Hiteş isminin bir diğer anlamı da iyiliklerin efendisi olan kimsedir..

19. Hivan:

Hivan, kendinden emin ve zeki insan demektir. Adı henüz çok bilinmemekle birlikte, modern ebeveynler için yaklaşan ve yeni benzersiz bir isim seçimidir..

20. Kerav:

Kerav, ebedi veya asla kaybolmayan bir şey anlamına gelir. Ke ile başlayan bir isim tutmak istiyorsanız, bu benzersiz ve kısa sevimli bir isim seçimidir..

21. Kesav:

Kesav ismi Hindistan’da çok popüler ve iyi bilinmesine rağmen yine de zamansız ve klasik bir isim tercihidir. Pek çok anlamı vardır, Lord Venkatesa, Lord Vishnu, Lord Krishna da. Bu isimde olası diğer varyasyonlar Keşava, Keşavan, Kesavulu, Keşhab’dır..

22. Ketu:

Ketu, Lord Siva’dan başkası değildir. Bununla birlikte, adın başka anlamları da vardır – bilgi ve bilgelik dolu lider, zeki ve seçkin ünlü kişi. Dört harfli bir kısa isim seçimi istiyorsanız, bu iyi bir seçim olabilir..

23. Kokil:

Birçoğu çocuklarına böyle bir isim vermez, ancak benzersizliği ve tazeliği herhangi bir şeye tercih ederseniz, bu güzel bir sanatsal isim olabilir. Kokil, guguk kuşundan kuştan türetilmiştir..

24. Kuşik:

Kousik olarak da yazılır, bu Lord Indra ve Siva’nın başka bir adıdır. Öte yandan Koushik, sevgi ve bilgi dolu biri anlamına da gelir..

25. Kovid:

Kovidh benzersiz bir isim ve hepimiz için yeni. Kovid olarak da yazıldığından, becerikli, sanatkar, kültürlü ve tecrübe dolu kişi anlamına gelir..

Punarvasu Nakshatra Kız Bebek İsimleri:

26. Keyara:

Keyara, güzel görünümlü koyu saçlı biri. İsim bu günlerde popülerlik kazanıyor ve bir kız bebek için modern bir Hint ismi..

27. Merhaba:

Hiya, şefkatli ve cömert bir kalbe sahip olan kişi anlamına gelir. Bu punarvasu nakshatra kadın isimleri, denemek için güzel bir kısa Hintli kız bebek ismidir..

28. Harshita:

Harshita veya Harsita olarak da yazılan isim, mutlu ve neşeli anlamına gelen Harsh kelimesinden türetilmiştir. Harsita, neşeli veya neşeli, mutluluk dolu ve her zaman memnun olan birini ima eder..

29. Keya:

Keya ismi, nadir ve benzersiz olan sevimli ve kısa dört harfli bir isimdir. Keya muson çiçeği anlamına gelir. Popüler olmayan bir isim tercih ediyorsanız, bu iyi bir seçim olabilir..

30. Himani:

Geleneksel bir anlam adıdır, ancak güzel bir anlamı ile pek bilinmez. Himani, Tanrıça Parvathi anlamına gelir, yani karda ve Himalayalarda kalan kişidir..

31. Harika:

Harika ismi Hindistan’da oldukça iyi bilinir ve popülerdir. Tanrıça Parvathi ve güzel biri anlamına gelir. Bu kız çocuğunun adı Güney Hindistan eyaletlerinde popüler. Klasik punarvasu nakshatra Telugu bebek isimleri.

32. Hiza:

Başka bir kısa ve tatlı kulağa hoş gelen sevimli isim. Hiza, bizzat güzellik ve şans demektir. Kız bebek için bu punarvasu nakshatra isimlerini oldukça seviyoruz.

33. Ela:

Hazel yeni bir gün ve yine modern bir isim. Adını İngilizce’deki Hazel ağacından almıştır. Bazıları ayrıca Hazel’in bir lider veya liderlik niteliklerine sahip bir kişi anlamına geldiğine inanıyor..

34. Ketana:

Kethana adı popüler bir isim değildir, ancak anlamı ve kulağa hoş ve güzel gelir. Kethana, Ketana olarak da yazıldığından, Tanrıça Lakshmi anlamına gelir. Bu, punarvasu nakshatra için tüm zamanların klasik kız bebek isimleri.

35. Komal:

Onlarca yıldan beri Kuzey Hindistan bölgelerinde ünlü ve tanınmış bir isimdir. Komal, narin, sevecen, hassas, hassas ve yumuşak kişi anlamına gelir. Hintçe kökenlidir.

36. Hanişa:

Hanisha ismi yine bizim tercihimizin en sevilen ve güzel isimlerinden biri. Hanisha güzel bir yıldızlı geceyi ima eder. Ancak punarvasu nakshatra kız bebek isimlerinin kökenleri bilinmiyor..

37. Hasini:

Hasini güzel bir isim. Kökeni Sanskritçe olan Hasini, mutlu, kahkaha dolu veya her zaman mutlu olan anlamına gelir. Bu punarvasu nakshatra mithuna Rashi isimleri güzel değil mi?

38. Hamza:

Hamsa, kelimenin tam anlamıyla Sanskritçe ve güney Hint dillerinde Kuğu’ya çevirir. Nadir bulunan, ancak güzel bir anlam ve kulağa sahip yeni ve çağdaş bir isim seçimidir. Bu isim, ha harfi ile başlayan 3. pada isimleri seçimidir..

39. Keşavi:

Keşavi, uzun, güzel saçlı kız anlamına gelen geleneksel bir isim ve sondaj anlamıdır. Ancak alternatif anlamı da Tanrıça Radha’dır. Bu punarvasu nakshatra 1. pada isimleri seçimi, ke harfiyle başlıyor.

40. Hanshika:

Hanshika adı da oldukça çekici ve sevimli; tatlı kişi veya kahkaha dolu bir kız anlamına gelir. Öte yandan, isim aynı zamanda kuğu gibi güzel bir bayanı da ima ediyor..

41. Harşi:

Harshi adı yine neşeli anlamına gelen Harsh kelimesinden türetilmiştir. Harshi, kahkaha dolu ve neşeli bir insanı sembolize eder..

42. Koesha:

Koesha, nehir adının bir yeridir. Henüz çok bilinen ve popüler bir isim değil, ancak sıra dışı ve benzersiz bir isim tercih ediyorsanız, bu olabilir..

43. Horia:

Horia adı Hint Kökenli değil, ancak yabancı ve benzersiz bir şeyi seviyorsanız, kısa ve güzel de olabilir. Horia, Rumence’de Melek anlamına gelir..

44. Hiranmayı:

Yeni bir isim değil, modası asla geçemeyecek klasik ve zamansız bir seçim. Hiranmayi altın kalpli veya kıymetli kimse demektir..

45. Kosi:

Kosi, Bihar’dan başlayıp Nepal’e kadar uzanan nehrin adıdır. Dört harfli kelimelerden oluşan benzersiz bir isim olması onu sevimli isimler arayanlar için ideal kılıyor..

46. ​​Hari Priya:

Hari Priya, Güney Hindistan Devletlerinde oldukça popülerdir, bu da Hari’ye sevgili Tanrıça Lakshmi anlamına gelir. Bu, anlamı güzel bir çağrışım ve kulağa sahip geleneksel bir isimdir..

47. Himali:

Himali, Altın derisine sahip kişi anlamına gelir. Alternatif olarak, isim aynı zamanda buz gibi soğuk anlamına da gelir..

48. Koel:

Koel, kelimenin tam anlamıyla guguk kuşu anlamına gelir. Bu milenyumda doğan kız bebekleri için denemek için güzel ve çekici bir isim..

49. Darbe:

Bu popüler bir kuzey Hindistan adıdır. Hital, doğası gereği şefkatli ve cömert bir insan demektir. Bu punarvasu nakshatra 4. pada isimleri seçimi, merhaba ile başlıyor.

50. Hardini:

Son olarak, Hardini kalp anlamına gelen sert bir kelimeye çevirir. Hardini, her zaman kalbe yakın veya yakın olan kişi anlamına gelir. anlamı güzel değil mi?

Punarvasu Nakshatra için Unisex İsim Seçenekleri:

51. Ketül:

Ketül ismi hem kız hem de erkek çocuklara verilebilir. Ketul adı, gezegen adı olan Ketu’dan gelmektedir. Erkek ve kız çocukları için benzersiz ve nadir bir kuzey Hindistan bebek ismidir..

52. Keva:

Keva, kelimenin tam anlamıyla adil ve nazik bir insan anlamına gelir. Aynı zamanda güzelliği, güzel cildi ve yumuşak bir insanı sembolize eder..

53. Ken:

Keny, kişi olarak parlak ve zeki biri anlamına gelir. İsmin kökeni henüz bilinmemekle birlikte kulağa kısa ve sevimli gelen bir erkek ve kız bebek ismidir..

54. Harşa:

Hem erkek hem de kız bebekler için başka bir güzel unisex ismi. Harsha sevinç ve sevinç demektir. Aynı zamanda mutlu ve neşeli birini ifade eder..

55. Hakan:

Haan ismi henüz bir Hint ismi değil, hoş ve kısa bir telaffuz ismi. Haan güneş demektir. Dünyanın batı kesiminde de soyadıdır. Ancak, bu bizim için denemek için nadir ve taze bir isim olabilir..

Punarpoosam Nakshatra için İkiz İsimleri:

56. Hayma – Haimi:

İkisi de güzel ve kısa ikiz kız bebek ismi seçimleri. Haima, Tanrıça Parvathi anlamına gelir. Ayrıca karı sembolize eder ve ima eder ve kardan yapılır. Haimi ise altın insan demektir. her ikisi de denemek için güzel ve güzel kız bebek ikiz isimleri.

57. Haksh – Hakesh:

Haksh göz demektir. Hakesh ise iyi ses veya sesin efendisi anlamına gelir. Her ikisi de erkek bebek ikiz isimlerinin benzersiz ve nadir seçenekleridir..

58. Hamsa Deepika – Hamsa Lekha:

Her iki isim de Hamsa ile başlıyor. Hamsa Deepika bir müzik ragasının adıdır. HamsaLekha ise akıllı kişi anlamına gelir. Her iki isim de mükemmel bebek ikiz kız ismi seçimleri yapar.

59. Haniş – Hans:

Bunlar ikiz erkek bebek isimleri. Hanish, hırslı bir kişi anlamına gelir ve aynı zamanda Lord Siva anlamına gelir. Hans saf insan, kar ve dağ ruhuna çevirir.

60. Keyura – Keyush:

Bu ikiz bir kız ve erkek bebek ismi fikri. Keyura kolçak demektir. Keyush ise her zaman parlayan biri anlamına gelir. kombin güzel değil mi?

Bu güzel Punarvasunakshatra bebek isimleri listesini keşfetmekten keyif aldığınızı umuyoruz. Favori seçim isimlerinizi ve düşüncelerinizi bize bildirin. sizden haber almayı seviyoruz!

Sorumluluk Reddi:

İsimlerin anlamları ve kökenleri farklı olabilir ve ülkelere, bölgelere, dillere ve kültürlere göre farklı anlaşılabilir. Bitirmeden önce çeşitli dillerde ve ülkelerde ismin ne anlama geldiği konusunda derinlemesine araştırma yapılması tavsiye edilir..