Simha Rashi veya Leo, on iki Zodyak işaretinin beşincisidir. Yüksek enerji ve liderlik niteliklerini simgeleyen vahşi bir aslan ile temsil edilir. Hint Vedik astrolojisine göre, aşağıdaki Nakshatralarda doğan çocuklar Aslan burcuna aittir – Magha (4 Padanın tamamı), Purva Falguni (4 Pada), Uttara Nakshatra (1. Pada). Bu yazıda, erkek ve kız çocukları için 60 En İyi Simha Rashi bebek ismine bakacağız..

Ama ondan önce Simha Rashi’nin başlangıç ​​harflerine bakalım:

Maa, Mee, Moo, Ben, Mo, Taa, Tee, Çok, Te

simha Rashi bebek isimleri

Erkek ve Kız Çocukları İçin Anlamları Olan En İyi 60 Simha Rashi Bebek İsimleri:

Birçok Hintli ebeveyn, çocuklarına doğumdan sonra Rashi adını vermenin, o belirli astrolojik işaretin olumlu niteliklerini çekmenin kesin bir yolu olduğuna inanır. Bu Rashi’nin dikkate değer özellikleri, korkusuzluk, komuta etme, ancak cömert olmalarıdır. En iyi Simha Rashi bebek isimlerini ayrıntılı olarak keşfetmek için aşağı kaydırın.

25 Simha Rashi Erkek Bebek İsimleri:

Eğer Simha Rashi’de doğduysanız, Rashi harfleriyle başlayan şu anlamlı erkek bebek isimlerine göz atabilirsiniz:

1. Mahesh:

Mahesh, Shiva’nın “büyük hükümdar” anlamına gelen diğer adı “Maheshwara”nın kısa şeklidir. Özellikle Shaivaite Hindular arasında erkekler için en popüler isimlerden biridir..

2. Maanalar:

Sanskritçe “Maanas” kelimesi zihin veya ruh anlamına gelir. Adı maneviyat, akıl ve anlayış ile ilişkilidir. “Manas” bu ismin başka bir yazılışıdır..

3. Maanvir:

Erkek çocuklar için M ile başlayan modern ve güçlü bir isim arıyorsanız, “Maanvir”i deneyin. “Yürekten cesur” anlamına gelir. Çocuklarını cesur ve korkusuz bireyler olarak yetiştirmek isteyenler için mükemmel bir seçim..

4. Maruthi:

Maruthi, Lord Hanuman’ın diğer adıdır. Bu kelimenin gerçek anlamı “Marut’tan (Hava Tanrısı) doğandır. Çocuklara en sevdikleri tanrıdan sonra bu ismi vermek bir gelenektir..

5. Madhur:

Madhur, “tatlı”, “bal” anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Adı, iyilik, dostane doğa ve nezaket niteliklerini sembolize eder..

6. Mahadev:

Oğullarını gökyüzünde yüksek bir pozisyonda görmek her ebeveynin hayalidir. Başarıyı ve gücü özetleyen bir isim “Mahadev”. Bu, “Tanrıların Tanrısı” anlamına gelen Lord Shiva’nın birçok adından biridir..

7. Manvik:

Manvik, erkek bebekler için “zeki”, “iyi kalpli” vb. Anlamlarına gelen çekici bir isimdir. Bu isim, bir çocukta arzu edilen tüm olumlu niteliklerle ilişkilidir..

8. Mihir:

“Mihir” kelimesi gelenek ve modernliğin bir karışımıdır. Bu şık isim aslen “Güneş Tanrısı” anlamına gelen Sanskritçe dilinden türetilmiştir. Yazım alternatifi “Miheer” olabilir.

9. Maharshi:

Maharshi, mistik hislerle dolu güzel bir isim. Büyük anlamına gelen Sanskritçe “Maha” ve Gören veya bilge anlamına gelen “rishi” kelimelerinin karışımıdır. Yani Maharshi, bilgelik ve akıl niteliklerini örnekleyen en yüksek düzenden bir bilgedir..

10. Mahendra:

Simha Rashi erkek bebeklerine isim vermek için uygun olan bir diğer birleşik kelime ise “Mahendra”dır. Büyük anlamına gelen “Maha” ve Tanrıların Kralı anlamına gelen “Indra” kelimelerinden oluşur..

11. Mahir:

Mahidher isminin birden fazla anlamı vardır. Vishnu Sahasranama’da bahsedilen Lord Vishnu’nun birçok adından biridir. Mahabharata’ya göre “Mahidhar” büyük bir dağ olarak anılır..

12. Mokshith:

Mokshith, “özgürleştiren” anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Özgürlük anlamına gelen orijinal “Moksha” kelimesinden gelir. Bu isim genellikle inanç sistemine bağlı olarak Lord Shiva veya Lord Vishnu’ya atıfta bulunmak için kullanılır..

13. Maya:

Sanskritçe’de “Mayank” kelimesi “ay” anlamına gelir. Simha Rashi doğumlu erkek bebekler için ilginç bir isimdir ve yardımseverlik, ışıltı ve aydınlanma niteliklerini temsil eder..

14. Moksh:

Moksh, kurtuluş anlamına gelen Moksha’nın kısa bir formu olarak kullanılır. Birçok ebeveyn, derin felsefi çağrışımları ve çağdaş hissi nedeniyle erkek bebekleri için bu ismi tercih eder..

15. Mohit:

Mohit, Simha Rashi’ye ait erkek bebekler için yaygın olarak kullanılan bir başka isimdir. “Büyüleyici veya büyüleyici olan” anlamına gelir. Aynı zamanda çekici ve hoş bir kişiliğe sahip olan Lord Krishna’nın bir başka adıdır..

16. Mridül:

Erkeklerin her zaman kaba ve sert olmaları gerekmez! Yumuşak kalpli ve iyi huylu da olabilirler. Bu nedenle, ikinci nitelikleri tercih ediyorsanız, erkek bebeğinize isim vermek için “Mridul”u seçin.!

17. Müniş:

Munish, “Lord Buddha” anlamına gelir. Aslen Sanskritçe bir kelimedir ve “bilgelerin şefi” anlamına gelir. Zamanla, kelime hem Hinduizm hem de Budizm ile ilişkilendirildi..

18. Hafif:

Milind, Lord Krishna’nın bal arısı veya nektar kuşu anlamına gelen birçok adından biridir. Bu isme sahip erkeklerin çekici ve çekici görünme eğiliminde olduğuna inanılıyor..

19. Maanav:

Maanav, “İnsan” anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Yazım çeşidi “Manav”dır ve isim gençlik ve materyalizm ile ilişkilidir..

20. Mukesh:

Lord Shiva’ya Mukesh de denir çünkü Şeytan Muka’yı fethetmiştir. Başka bir yorum, Lord Shiva’nın kendisine bu ismi kazandıran 3 dünyanın da hükümdarı olduğudur. Kısacası Mukesh, Shiva demektir..

21. Mohnish:

Mohnish, Lord Krishna’nın büyüleyici, büyüleyici anlamına gelen “Mohana” kelimesinden gelen bir başka adıdır. Kelime, eşsiz fiziksel güzellikle ilişkilidir..

22. Manvit:

Manvith “insan olan” anlamına gelir. Bu Sanskritçe kelime, Simha Rashi için en iyi erkek bebek isimleri listesi arasında yavaş yavaş popülerlik kazanıyor.

23. Mithilesh:

Mithilesh, “Mithila Kralı” veya Janak Maharaj anlamına gelir. Sitha Devi’nin babasıdır. Eşsiz bir Ramayana esintili isim arıyorsanız, o zaman bu uygun bir seçimdir..

24. Manideep:

Manideep, elmas anlamına gelen “Mani” ve ışık anlamına gelen “derin” kelimelerinin birleşiminden oluşan birleşik bir kelimedir. Yani, Manideep bir elmasın ışığına çevirir.

25. Mahipal:

Mahipal Kral demektir. Ayrıca Lord Krishna’nın adı olduğuna inanılıyor. Bu ada sahip erkekler genellikle iyi liderlik ve idari niteliklere sahiptir..

25 Simha Rashi Kız Bebek İsimleri:

Simha Rashi doğumlu kız bebeklerin, saldırganlığı nezaketle birleştiren karmaşık bir karaktere sahip oldukları bilinmektedir. Kraliçeler gibi davranılmayı severler ve gittikleri her yerde ilgi odağı olmak isterler. İşte bu kraliyet hanımlarına isim vermek için en iyi seçimlerden bazıları!

26. Malvika:

Malvika, Orta Hindistan’daki Malwa şehrinde yaşayan Hintli bir prensesin adıdır. İsim güzellik, zarafet ve sabır ile ilişkilidir..

27. Mallika:

Mallika, “M” ile başlayan Hintli kız bebeklerin en popüler isimlerinden biridir. Bu Sanskritçe kelime, çiçeklerin kraliçesi olarak kabul edilen “Yasemin” anlamına gelir..

28. Manastır:

“Manasa” kelimesi, zeka, yaratıcı zihin vb. anlamlara gelen Sanskritçe’den türetilmiştir. Bu isimle kızların büyüdüğünde son derece entelektüel ve başarılı insanlar olduklarına inanılır..

29. Manaswini:

“Manaswini” isminin birden fazla anlamı vardır. Tanrıça Durga’nın isimlerinden biri olduğu söylenir. Bu kelimenin diğer yorumları kendine saygılı, akıllı ve erdemlidir..

30. Manjula:

Manjula, güzel ve güzel anlamına gelen kız bebekleri için popüler bir isimdir. İsmin geleneksel bir havası var, bu da onu tipik bir Hint ismi arayan ebeveynler için ideal bir seçim haline getiriyor..

31. Megha:

Megha, küçük kızınız için kısa ve tatlı bir isim. “Bulut” anlamına gelir. İsim bilinci, saflığı, masumiyeti ve diğer özellikleri temsil eder. Bu nitelikleri arzu edilir bulursanız, bunun için gidin..

32. Maanya:

Maanya, “saygı duyulan” anlamına gelen kızlar için güzel bir isimdir. Hintçe saygı anlamına gelen “Maan” kelimesinden türetilmiştir. Tatlı bir sesin yanı sıra bu ismin zengin bir anlamı da var..

33. Madhavi:

Madhavi, Bal anlamına gelen ve aynı zamanda Lord Krishna’nın bir adı olan “Madhav” ın kadın formu olarak kabul edilir. Ayrıca “güzel çiçekleri olan bir sarmaşık” anlamına gelen “Madhavi Latha”yı da deneyebilirsiniz.

34. Madhulika:

Madhulika, Bal anlamına gelen Sanskritçe “Madhu” kelimesinden türetilmiştir. Bu isim, tatlı ve dostane doğa gibi nitelikleri temsil eder..

35. Mayra:

“Mayra” isminin birden fazla anlamı ve kökeni vardır. Hinduizm’e göre Mayra, Bal, tatlı olan anlamına gelir. İspanyolca’da aynı kelime “harika”, “şanslı” anlamına gelir. Yani her iki kültürde de ismin olumlu bir havası olduğundan emin olabilirsiniz. Myra yazım alternatifidir.

36. Mishika:

Mishika, “şeker kadar tatlı olan” anlamına gelen güzel bir isimdir. Ayrıca Madhu, Madhulika vb. benzer anlamlara sahip diğer isimlerden farklıdır..

37. Mokshitha:

Mokshitha, Simha Rashi kızları için “özgür özgürlüğe kavuşan” anlamına gelen güzel bir isimdir. Sanskritçe kurtuluş anlamına gelen “Moksha” kelimesinden gelir..

38. Maithri:

Maithri, dostluk, iyi niyet ve nezaket anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Bu isim, samimi ve dostane anlamı ile insanlar üzerinde kalıcı bir izlenim bırakacağından emin olabilirsiniz..

39. Mandıra:

Mandira, “M” ile başlayan harika bir isim. Tapınak anlamına gelir ve Hintçe “Mandir” kelimesinden türetilmiştir. İsim, zengin kültürünüz ve dini geçmişiniz hakkında çok şey anlatıyor..

40. Mangal:

Mangali, uğurlu anlamına gelen Sanskritçe “Mangala” kelimesinden türetilmiştir. Dolayısıyla bu ismin anlamı “hayırlı olan”dır. İsmin iyimser bir havası var.

41. Manisa:

Hinduizm’e göre Manisha, Akıl Tanrıçasının adıdır. Bu diyetin size zeka, bilgelik ve akıl armağan ettiği bilinmektedir. Erkek muadili adı Manish.

42. Mayuri:

Mayuri, yeni nesil çocuklar için iyi çalışan kulağa hoş gelen bir isim. “Bezelye tavuğu” anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir ve “beyinli güzellik” niteliğini gösterir..

43. Medha:

Medha, zeka, bilgelik anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Tanrıça Saraswathi, bu niteliklere göre genellikle Medhadue olarak anılır..

44. Meghana:

Meghana, doğanın güzelliğinden ilham alan bir başka isim. Kendisiyle ilişkili çeşitli sembolik anlamlara sahip bir bulut anlamına gelir. Çocuğunuza bulut anlamına da gelen “Megha” diyebilirsiniz..

45. Mohini:

Mohini, antik Hindu Puranalarından güzel ama gizemli bir karakterin adıdır. Büyüleyici, yanıltıcı vb. Anlamına gelen “Moha” kelimesinden türetilmiştir. Adı kusursuz güzellik ve akıllı düşünme ile ilişkilidir. (Mohini ve Basmasura’nın hikayesini hatırlıyor musunuz?)

46. ​​Mokşa:

Moksha, kurtuluş veya özgürleşme anlamına gelen “Moksh” un dişi çeşididir. İsim popüler olarak Hinduizm, Budizm ve Jainizm gibi birçok dinde kızlar için kullanılır..

47. Monalika:

“Monalika” adının, Tanrıça Shakti’nin birçok adından biri olduğuna inanılıyor. Kuş anlamına gelen “Monal” kelimesinin genişletilmiş hali olabilir..

48. Munika:

Mounika, sessiz anlamına gelen “Mounam” kelimesinden gelen hoş bir isimdir. Bu isme sahip kızların genellikle sessiz kaldıklarına ve konuştuklarından daha çok dinlediklerine inanılır..

49. Mrinalini:

Mrinalini, anlamı ve melodik sesi nedeniyle Simha Rashi kızlarına en iyi gelen isimlerden biridir. Sanskritçe kelime “nilüfer topluluğu” anlamına gelir. Alternatif yazım, ülkenin güney bölgelerinde yaygın olarak kullanılan “Mrunalini”dir..

50. Meena:

Meena, “balık” anlamına gelen basit ve tatlı bir isimdir. Lord Vishnu’nun ilk avatarı bir Balık olduğundan (Matsya veya Meena’nın aynı anlama gelir) adı Hinduizm ile de ilişkilidir..

5 Unisex Simha Rashi Bebek İsimleri:

Erkekler ve kızlar için işe yarayan cinsiyetten bağımsız isimler mi arıyorsunuz? Ardından bu 5 benzersiz isme bir göz atın:

51. Madhu:

Çocuğunuzun adının belirli bir cinsiyete benzemesini istemiyorsanız, Madhu’ya gidin. Tatlı bir tabiatı temsil eden Bal anlamına gelir. İsim hem kızlar hem de erkekler için çalışıyor.

52. Mani:

Simha Rashi bebekleri için cinsiyetten bağımsız bir başka isim de Mani olabilir. Elmas veya değerli taş anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. İsim, nadirlik ve türünün tek örneği kişilik ile ilişkilidir..

53. Mahi:

Mahi harika demektir. 2 heceli olmasına rağmen, isim herhangi bir uzantı olmadan iyi çalışır. Nötr anlamı nedeniyle her iki cinsiyet için de seçebilirsiniz..

54. Miral:

Miralis hem erkekler hem de kızlar için benzersiz bir isim. Parlayan bir deniz veya bağımsız olan anlamı ile birlikte gelir..

55. Mithra:

“Mithra” kelimesinin anlamı arkadaştır. Güneş tanrısının bir diğer adı olarak da bilinir. Adı kısa, basit ve hatta unisex bir anlamı var..

Sinh Rashi için 5 İkiz Bebek İsimleri:

İkizlerin şanslı bir ebeveyniyseniz, sizin için en iyi 5 adlandırma kombinasyonunu hazırladık:

56. Manish – Mayalar:

Manish ve Mayas isimleri, Simha Rashi’nin ikiz erkek bebekleri için uygun adlandırma seçenekleridir. Manish, insan veya zihnine hakim olan kişi anlamına gelir. Mayalar zevk veya ferahlık anlamına gelir. Yani, iki isim birbirini mükemmel şekilde tamamlıyor.

57. Mayukh – Mayuran:

Mayukh ve Mayuran isimleri, “M” harfi ile başlayan iki ikiz erkek bebek isimleridir. Mayukh “ışık ışını” anlamına gelir ve Mayuran “tavus kuşu” anlamına gelir..

58. Manvitha – Mitakshi:

Leo Sign ikiz kız bebek isimleri arıyorsanız, Manvitha ve Mitakshi’yi deneyin. Manvitha mutluluk anlamına gelir ve aynı zamanda Tanrıça Durga’nın başka bir adı olarak kabul edilir. Mitakshi aynı zamanda Durga ma’nın alternatif bir adıdır ve bu da “yeryüzünde sabit” anlamına gelir..

59. Mohitha – Mokshitha:

İsimler – Mohita ve Mokshita ikiz kız bebekleriniz için iyi çalışır. Her iki isim de fonik “Mo” ile başlar ve dişil “itha” eki ile biter. Mohitha, çekici veya çekici anlamına gelir ve Mokshitha, özgürleştiren anlamına gelir..

60. Mihira – Miran:

İkiz kız ve erkek bebek sahibiyseniz Mihira ve Miran’ı deneyin. Mihira, Sanskritçe “Mihir” kelimesinden gelen güneş ışığı anlamına gelir. Miran asil veya soylu demektir.

60 Popüler Simha Rashi bebek isminin yer aldığı bu listenin, adlandırma zorluklarınızı çözdüğünü umuyoruz. Bebeğinize sonsuza kadar sürecek bir kimlik duygusu verdiğiniz için bebeğiniz için doğru ismi seçmek çok önemlidir. Bu isimler, kulağa hoş gelmelerinin yanı sıra, başkaları üzerinde kalıcı etkiler bırakabilecek zengin anlamlar ve sembolizm ile birlikte gelir..

SORUMLULUK REDDİ: Bu isimlerin farklı ülkelerde, kültürlerde ve dillerde farklı anlamlar taşıyabileceğini belirtmek önemlidir. Bu nedenle, bebeğiniz için bir isim seçmeden önce yerel kültürünüzdeki bir ismin sembolizmini tam olarak anladığınızdan emin olun. Bilgiler kapsamlı araştırma veya uzman görüşü ile desteklenmediğinden bu makalede sağlanan materyale güvenmemelisiniz..