Yol gösteren önde gelen STD hastalıklarından biri bel soğukluğudur. Bir araştırmaya göre bu, ilk olarak Chlamydia için ayrılmış, piyasaya çıkan ikinci en yaygın cinsel yolla bulaşan hastalık olarak sınıflandırılmıştır. Neisseria gonorrhoeae bakterisinden ortaya çıkan bu hastalık, özellikle korunmasız cinsel eylemlerin neden olduğu vücudumuzun mukus astarlarını hedef alır. “gonos” tohum anlamına gelirken “rhoe” Latince akış anlamına gelir..

Gonore Belirtileri ve Nedenleri

Bu, her iki cinsiyeti de eşit olarak hedef aldığı, ikimizin de bel soğukluğuna yakalanma şansına sahip olduğu, unisex bir hastalıktır. Bir kez daha cinsel yolla bulaşan bir hastalık olup, her geçen gün sayısız insanda çoğalmaktadır, genç kesimler çoğunlukla korunmasız cinsel ilişki yöntemini seçmektedir ve belsoğukluğu grafiğinin bir kez bile inmemesinin nedenlerinden biri de bu olabilir..

Yukarıda bahsedilen bakteri, doktorların iddia ettiği gibi, doğası gereği bir konakçıdır. Demek ki bu bakteriler vücudumuzda kendilerine ev sahipliği yapıyor ve uygun sıcaklık ve iklimi bulduktan sonra o sıcaklıkta orada kalıyor. Bunun en kötü yanı, semptomlar uzun süre uykuda kaldığı için zor tespit edilebilir. Ancak doktorlar, bu hastalık, gonore tedavi edilmezse, PID veya pelvik inflamatuar hastalıklar veya prostat bezi sorunları gibi daha ölümcül hastalıklara ve hatta erkeklerde üretra enfeksiyonuna neden olabileceğini söylüyor. Kadınlarda kısırlık durumu bu hastalığın varlığı ile doğrudan ilişkilidir..

Bu, esasen cinsel yolla bulaşan bir hastalık olabilir, ancak bir kez yakalandığında, bel soğukluğu vücudun diğer bölgelerine, örneğin cinsel organlarından anüslerine yayılma olasılığı yüksektir. Bu, yalnızca vücudun alt kısmıyla sınırlı olmayan, aynı zamanda gözleri ve boğazı etkilediği bilinen ve onu daha da ölü hale getiren mukus tabakasıyla ilgilidir. Bir temas hastalığı olarak bu, eşinize bulaşabilir ve onu sabit bir hasta haline getirebilir. Partnerinizin vücuduna girdikten sonra, içinde çoğalır..

Bu konuyu daha iyi görebilmek ve gelecek için daha güvenli bir önlem için bel soğukluğuna neden olabilecek bazı tetikleyicileri burada bulabilirsiniz. Daha iyisi için bu nedenlerden kaçının ve semptomlara dikkat edin..

Gonore Belirtileri ve Nedenleri:

Bu makale, bel soğukluğunun nedenleri ve semptomlarının neler olduğu hakkında önemli bir şeyi açıklamaktadır ve bu, acı çekmeden önce tedavi eylemini gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır..

Gonore Nedenleri:

Burada, daha iyi bilinen gerçekleriniz için bel soğukluğunun 10 ana nedeninden bahsediyoruz..

1. Korunmasız Cinsel Eylem:

Belsoğukluğu tanımlamak için en önemli anahtar kelimelerden biri cinsel yolla bulaşma olacaktır. Bu nedenle, cinsel bir eylemde bulunurken sağduyu eksikliği, belsoğukluğundan etkilenmenizin nedeni olabilir. Böyle önemli bir konuda zayıf karar vermek size çok pahalıya mal olabilir. Bu yüzden daha güvenli seçeneği kullanmak her zaman daha iyidir.

2. Hamilelik Kontrolleri:

Hamileyseniz ve hala bel soğukluğu hastası olduğunuza dair hiçbir fikriniz yoksa, doktorlar tarafından bazen kız veya erkek çocuklarına anneleri tarafından gonore bulaştığı söylendiği için uygun kontrollerinizi yapmanız önerilir. hala anne karnında dinleniyor. Bu gibi durumlardan kaçınmak için daha iyi bir muayene olun ve yenidoğan gelmeden önce tedavi olun..

3. İletişim:

Gonore, temas yoluyla bulaşan bir temas hastalığıdır ve bu durumda sadece cinsel madde için geçerli değildir. Genellikle bel soğukluğu kurbanıysanız ve eşiniz veya siz bunun farkında değilseniz, bu hastalığı ona bulaştırabilirsiniz. İkinci olarak, bel soğukluğunuz varsa ve enfeksiyonlu bölgeye dokunup sonra gözlerinizi ovuşturduysanız, gözlerinizde bel soğukluğu olma ihtimaliniz yüksektir..

4. Oral Seks:

Boğaz gonore sadece oral seks nedeniyle oluşur. Bu hem erkek hem de kadın için geçerlidir ve bu nedenle şımartılmaması tavsiye edilir. Erkeklerin belsoğukluğu yakalama şansının sadece %20 olduğu söylenirken, bir kadının %50/50 şansı vardır. Halihazırda varsa, bununla ilgili şüpheniz varsa, bir kontrol yaptırmanız daha iyidir..

5. İkinci Şansı Denemeyin:

Çiçek hastalığından farklı olarak, geçmişte belsoğukluğu ile savaşmakla ilgili kısa bir tıbbi geçmişiniz olsa bile, bel soğukluğu sizi güçlendirecektir. Sizi bir kez etkilemiş olsa bile, kusura bakmayın, sizi bir kez daha etkileyebilir. Bu yüzden kişi her zaman uyanık olmalıdır. Kalkanını düşürme.

6. Genetik:

Bu durumda genetiği suçlamak yanlış bir şey olmayacaktır. Bazı durumlarda, anne-baba bir kadın bel soğukluğu semptomlarından muzdaripse, çocuğunun da aynı semptomlardan etkilenme olasılığının yüksek olduğu görülmüştür. Temelde üreme sırasında yaşayabilen ve yayılabilen bir mikroptur. Böylece cinsel temas, gonore oluşumunu ve yayılmasını kolayca tetikler..

7. Cinsel Olarak Aktif Çiftler:

Bu konuda yapılan birçok araştırmaya göre cinsel yönden aktif çiftlerin bu hastalıklara yakalanma riski altında olduğu tespit edilmiştir. Kişi, bu hastalığın mikropunu bir kişiden diğerine, birincisi ile cinsel faaliyetlerde bulunarak kolayca bulaştırabilir. Temelde gonore bu şekilde yayılır. Bu en olası gonore nedenlerinden biridir..

8. Gençler:

Bel soğukluğunun en yaygın kurbanları genç çiftlerdir. Bu hastalıklar, vücutları genç olduğu ve bu özel mikrop vücutlarına kolayca yayılabileceği için çoğunlukla gençlerde tespit edilmiştir. Bu hastalığın yayılmasının bir diğer nedeni de birden fazla kişiyle cinsel ilişkiye girmektir..

9. Vücudun Zayıf Direnç Gücü:

Evet bu doğrudur. Bu, bel soğukluğunun en öngörülebilir nedenlerinden biridir. Bir kişinin bağışıklık sistemi zayıfsa ve hemen hemen her şeyi tedavi etmek için ilaç yardımı almak zorundaysa, gonore semptomlarından fiziksel durumu (içsel) güçlü olan kişilere kıyasla daha kolay etkilenmesi muhtemeldir. Zayıf bir vücudunuz varsa, bu hastalığın semptomlarından kolayca etkilenirsiniz ve vücudunuz bu hastalıkların yayılmasına karşı da savaşamaz..

10. Boşalma:

Boşalma, en olası bel soğukluğu nedenlerinden biridir. Ancak bu hastalık boşalma yapmadan da bulaşabilir..

Gonore Belirtileri:

Artık nedenlerinin farkında olduğunuza göre, zaten en kötüsünden şüpheleniyorsanız, gonorenin bazı belirti ve semptomlarına dikkat etmelisiniz..

1. Mukoza Zarı:

Hem erkeklerde hem de kadınlarda bel soğukluğu, etkilenen bölgelerin mukoza astarını veya zarını hedef alır, bu nedenle sonuç olarak, mukoza salgısı manifoldu artar. Bu sadece genital bölgeler için değil, gözler ve boğazlar için de geçerlidir. Kadınlar için bu genellikle kalın ve renkli olabilen vajinal akıntı şeklinde gelir. Erkekler için cinsiyetlerinin ucundan akıntı şeklinde gelir. Bu tuhaf sarı yeşil renk ve kokuya eşlik edebilir. Bu güçlü bir semptomdur ve kaçınılmamalı veya göz ardı edilmemelidir..

2. Vajinal Kanama:

Kadınlarda, bu genellikle ağrısız bir süreç normal sağlıklı bir süreç olmasa da vajinasından ani düzensiz aralıklarla kanaması olan bir gonore hastasında fark edilir. Sabit tarihlerinin dışında, bu gelişigüzel kan kaybı belsoğukluğu kontrolüne gitmeniz için güçlü bir neden olabilir..

3. Batma Ağrısı:

Bu, hem erkek hem de kadın için yaygın bir semptomdur ve idrar çıkışı sırasında akut bir batma ağrısı veya içten yanma hissi hissedilir. Erkekler için, idrar geçerken tahrişin meydana geldiği yer genellikle üretradır. Aynı şey kadınlar için de geçerli. Bu sadece karın ile sınırlıdır.

4. Anüsten Mukus:

Bu esas olarak mukusun anüsten hissedildiği bir erkek problemidir. Deşarj kaynağı, hiç de yaygın bir senaryo olmayan alt sırt bölgesinde hedeflenir. Bu nedenle hızlı bir doktor kontrolü önerilir.

5. Alt Karın Ağrısı:

Bu, bel soğukluğunun en haklı semptomlarından biridir. Bel soğukluğu nedeniyle alt karın bölgesinde aşırı ağrı olması oldukça yaygındır. Bel soğukluğunun bu özel semptomu hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygındır..

6. İdrar Sırasında Yanma Hissi:

Bel soğukluğunun bir başka rahatsız edici belirtisi de idrar yaparken yanma hissidir. Erkekler genellikle bu özel semptomu yaşarlar. Belirli bir semptomla baş etmek gerçekten zordur, çünkü kişi sadece idrar yapmaktan kaçınamaz ve bu yanma hissi ortaya çıktığında, şimdiye kadarki en önemli vücutla ilgili işlevlerden birini gerçekleştirmek gerçekten zordur..

7. Dönemler Arası Kanama:

Kadınlar gonore ile başa çıkmakta zorlanırlar. Dönemler arasında kanama, bel soğukluğunun en rahatsız edici semptomlarından biridir. Adet dönemlerinde, bu hastalıklardan muzdarip olduğunuzda kanama yaygın bir şey haline gelir. Belsoğukluğu semptomlarıyla en kötü zaman uğraşan kadınlardır..

8. Boğazda Yanma Hissi:

Boğaz, bel soğukluğu sırasında en yaygın kurbanlardan biridir. Bel soğukluğunun en görünür ve en çok görülen semptomlarından biri boğazda yanma hissidir. Bu boğaz ağrısına benzetilebilir ama bu daha rahatsız edici olur ve ağrı biraz daha dayanılmaz olur..

9. İlişkiden Sonra Lekelenme:

Bel soğukluğu döneminde cinsel ilişkiden sonra lekeler oluşmaya başlar. Bunu yaşıyor musun? O zaman nelerden muzdarip olduğunuzu anlamış olabilirsiniz. Bu aslında evli çiftlerden birinin bel soğukluğu semptomlarından etkilenmesi durumunda en çok şikayet edilen sorunlardan biridir..

10. Vajinal Akıntı:

Gonore belirtileri hakkında bilmek ister misiniz? Vajinadan yeşilimsi veya sarımsı akıntı en yaygın olanlardan biridir. Bel soğukluğu çeken birçok kadın bunu yaşıyor. Bu konuda yapılabilecek belirli bir şey yok. Etkileri ve acısı tamamen geçene kadar katlanmak zorunda kalacak..