Yaygın olarak grip olarak da bilinen grip, kesinlikle nüfus arasında en sık görülen sağlık rahatsızlıklarından biridir. Solunum sistemini etkileyen ve vücutta bir dizi soruna neden olan ve normal rutin aktivitenin yanı sıra zorunlu yatak istirahati engelleyen bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Kriz oldukça hafiftir, ancak gecikmiş tedavi de grip durumlarında ölümcül olabilir..

En hızlı tedavilerin ve iyileşmenin sağlandığından emin olmak için fikir, aynı belirtileri ve semptomları başlangıçta aramaya başlamaktır. Bu sadece erken teşhiste değil, aynı zamanda etkili tedavilerde de yardımcı olur. Ayrıca gribin soğuk algınlığı koşullarından tamamen farklı olduğunu anlamalısınız..

Grip Belirtileri

Farkı anlamak ve grip hakkındaki bilginizi genişletmek için aşağıdaki listeyi okumaya devam edin. Hastalıkla ilişkili en garantili belirti ve semptomlardan bazılarına sahiptir..

10 Grip Belirtilerinin Listesi:

1. Yüksek Vücut Sıcaklığı:

İlk birkaç ve kesin grip belirtisi arasında, vücut ısınızın yükseldiğini ve ateşe yol açtığını kesinlikle göreceksiniz. Genellikle sıcaklık 100 derece F’nin üzerindedir. Ancak, aşırı yüksek sıcaklık seviyelerine gitmediğinden emin olabilirsiniz..

2. Titreme:

Bazı ender durumlarda, insanlar aslında ateş geliştirmeyebilir, ancak yalnızca ateşli hissedebilir ve üşüyebilir. Bu yine influenzanın ortaya çıkması ve bu viral enfeksiyonun başlaması ile ilgili olabilecek bir işarettir. Buna sıklıkla aşırı terleme de eşlik edebilir..

3. Baş ağrısı:

Yine sadece gripte değil, her türlü enfeksiyonun ortak bir belirtisi sık görülen baş ağrılarıdır. Ağrıların ucu tamamen kişiden kişiye değişecektir..

4. Yorgunluk ve Yorgunluk:

Vücut sürekli olarak vücuttaki enfeksiyonlarla savaşmaya çalışıyor ve bu da vücudu yoruyor ve yorgunluk yaşıyor. Grip hakkında konuşurken, bu kesinlikle kendinizle ilişki kurabileceğiniz bir semptomdur. Ayrıca binlerce başka sağlık rahatsızlığının belirtilerinden biri olabilir..

5. Boğaz Ağrısı:

Grip sırasında viral atak nedeniyle boğazda şişlik ve iltihaplanma olur. Bu, konuşmayı ve yiyecekleri yutmayı zorlaştırır. Boğazda ağrı yüzde 100 garantili bir semptomdur burada.

6. Kas Sorunları:

Grip söz konusu olduğunda vücutta ve tüm kaslarda ve kas eklemlerinde ince bir ağrı ve sızı hissi vardır. Krizi daha kolay tespit edebilmeniz için bu belirtiyi arayın..

7. Doldurulmuş/Akan Burun:

Grip sırasında kimileri burun akıntısı yaşasa da, burun tıkanıklığı nedeniyle tıkanıklık hissi yaşayanlar da vardır. Ne olursa olsun, kriz sırasında mutlaka bu belirtilerden birini yaşayacaksınız..

8. Öksürük:

İnfluenzanın yaygın ve kesin bir semptomu öksürüktür. Bazıları hafif düzeyde öksürük yaşayabilirken, diğerlerinde gribin şiddetine bağlı olarak sürekli sorunlar olabilir. Nadir durumlarda, öksürük de doğada kurudur..

9. Kusma ve İshal:

Aşırı grip problemlerinde insanlar mide bulantısı, kusma ve ishal gibi sorunlardan da şikayet etmişlerdir. Bu, yetişkinlere kıyasla çocuklar arasında daha yaygın olan bir semptomdur..

10. Zayıflık:

Uzun süreli grip durumlarında genel bir zayıflık ve uyuşukluk hissi devreye girer. Bu, çocuklar ve yetişkinler tarafından eşit olarak hissedilen bir şeydir ve uygun şekilde dinlenmeye zorlar ve hastayı düzenli olarak günlük aktivitelerini engeller. Bu, krizin doğrulanmış bir işaretidir..