Sırt ağrısı çekiyor musunuz? bunun sebebini biliyormusun?

Sırt Ağrısı Nedenleri

Bel ağrısı, kemikli lomber omurgayı hareket ettiren koşulların, omurlar arasındaki disklerin, omurganın etrafındaki bağların artı disklerin, omurilik artı sinirlerin, bel kaslarının, pelvisin iç organlarının artı karın, ve cilt bel bölgesini kaplar.

Sırt Ağrısının Nedenleri:

Aşağıda, sırt ağrısının en önemli 14 nedeni verilmiştir..

1. Kauda Ekina Sendromu:

Kauda at, omuriliğin alt ucundan oluşan bir omurilik sinir kökleri demetidir. Kauda at sendromuna sahip kişiler, kalçalarda analjeziye (hissetme eksikliği) ek olarak, alt sırt artı üst kalçalarda donuk bir ağrı hissederler, ayrıca genital bölgede ve uylukta. Bazen bağırsak artı mesane fonksiyon bozuklukları vardır. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

2. Hamilelik:

Bebek taşımanın ekstra ağırlığı sırta ekstra yük bindirebilir; Hamilelikte sırt ağrısı hakkında ekstra yorum yapın. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

3. Sigara:

lowbackpain_target_32971296_m_0

Bunun nedeni, sigara içilmesinin neden olduğu sırttaki doku hasarı olabilir, aksi takdirde sigara içenlerin sigara içmeyenlere göre daha sağlıksız bir yaşam tarzına sahip olmaları gerçeğidir. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

4. Aksi takdirde Yırtılmış Diskleri Şişirmek:

Diskler, omurganızdaki kemikler (omurlar) arasında yastık görevi görür. Bir diskteki esnek malzeme şişebilir, aksi takdirde yırtılır ve bir sinire baskı yapar. Yine de, sırt ağrısı olmayan şişkin veya yırtılmış bir diskiniz olabilir. Bu arada, başka bir nedenle omurga röntgeni çektiğinizde disk hastalığı sıklıkla bulunur. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

5. Ofis Koltuğunuz Aksi takdirde Evde Kanepeler:

İster ofis koltuğunda, ister sürücü koltuğunda oturun, aksi takdirde işinizin bir unsuru olarak tek bir yerde durmak olsun, uzun süre bir pozisyonda kalmanın bir sonucu olarak sırt ağrısı çekebilirsiniz. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

6. Ağır Bir Omuz Çantası Taşımak Aksi takdirde El Çantası:

Bir süre bir çantanın, el çantasının veya ağır bir cüzdanın ağırlığını arka cebinizde dengelemek zorunda kalırsanız, omurganızın eğrisini değiştirirsiniz, bu da sırt ağrısına neden olabilir, çünkü bunlar omurgaya ek yük bindirebilir ve ayrıca bel ağrısına neden olabilir. Ağrı. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

7. Artrit:

Osteoartritli hastalar genellikle kalça, diz, el ve beldeki eklemlerde problem yaşarlar. Bazı durumlarda spinal stenoz genişleyebilir – omurilik etrafındaki boşluk daralır.

8. Egzersiz Yokluğu, Hareketsiz Yaşam Tarzı Artı Kas Zayıflığı:

Sedanter olmak kilo alımına ve sırt ağrısı semptomlarına neden olabilir. Alternatif olarak egzersizler, sırtınızı tutmanız ve ağrısız tutmanız için gereken kas tonusunu size sunar. Sırtınızı artırmak, omurga üzerindeki stresi azaltmaya yardımcı olur ve yaralanma olasılığını azaltır.

9. Omurganın Anormal Eğriliği:

Dikenler garip bir şekilde kıvrılırsa, hastanın sırt ağrısı çekme olasılığı daha yüksektir. Bir vaka skolyozdur, omurga yana doğru kıvrılırken.

10. Kas Aksi halde Ligament Gerilme:

Sık sık ağır kaldırma, aksi takdirde ani bir garip hareket, omurga bağları ile birlikte kasları gerebilir. Fiziksel durumunuzdan yoksunsanız, sırtınızı sürekli zorlamak ağrılı kas spazmlarına neden olabilir. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

11. İskelet Düzensizlikleri:

Omurganız alışılmadık şekilde kıvrılırsa sırt ağrısı olabilir. Omurganızın yana eğildiği bir durum olan skolyoz, ek olarak sırt ağrısına yol açabilir, ancak genellikle sadece skolyoz sertse.

12. Kötü Yatak:

Belirsiz bir şekilde bir şilte vücudun tam kısımlarını tutmaz ve omurgayı düz tutmaz; sırt ağrısının artması daha iyi bir tehlikedir.

13. Kötü Ayakkabı:

Hepimiz stilettoların sırtınız için en iyi ayakkabılar olmadığını biliyoruz. Bununla birlikte, mantıklı bir çift ayakkabı yürüyüşünüzü değiştirebilir ve tabanlar aşınmışsa sırt ağrısına rehberlik edebilir, bu nedenle eski ayakkabıları geri koyduğunuzdan emin olun. Ayakkabınızın ayak ağrısına ek olarak sırt ağrısına neden olmaması için uyumun çok önemli olduğunu unutmayın. Sırt ağrısının nedenlerinden biri de budur..

14. Stres Artı Depresyon:

Uzman, bunun büyük olasılıkla bir yaşam tarzı karışımı olduğuna inanıyor (stres altında ezildiğinizde hareketsiz olmak, aksi takdirde depresyon), ayrıca duyguların ağrı yaratabileceği gerçeği daha kötü hissettiriyor.

Umarım yukarıdaki sırt ağrısı nedenleri makalesi sizin için yararlıdır..