GM diyet planı, dünyanın en popüler diyet programlarından biridir. Bu diyet aslında GM Motors firmasının çalışanları için sağlığı ve temiz beslenmeyi teşvik etmek için geliştirilmiştir. Program, sonuçları on ila on iki pound arasında bir kayıpla sadece 1 hafta içinde gösterdiğini iddia ediyor. Birçok kişi tek başına faydalarından bahsederken, GM diyetinin yan etkileri mutlaka bilinmelidir. Herhangi bir çarpışma diyetinde olduğu gibi, GM diyeti de kendi sağlık riskleriyle birlikte gelir. Bu yazımızda bu programın tehlikelerini detaylı olarak ele alacağız..

Gm Diyet Yan Etkileri 1

GM Diyet Planı Yan Etkileri:

Gm diyet planı tablosu tüm dünyada popüler olmasına rağmen, diyetin gerçek etkinliği hakkında hala bazı sorular var. Aşağıda bazı ciddi General Motors Diyeti Yan Etkileri listelenmiştir:

1. Kaslarda Ani Güçsüzlük:

Diyet programının ilk birkaç gününde kas dokuları yeterli miktarda proteinden yoksun kalacağı için kaslarda ani bir güçsüzlük hissedebilirsiniz. Ancak vücudunuz diyet rejiminin sağladığı besinlere alıştıktan sonra bu durumu düzenleyebilirsiniz..

2. Halsizlik ve Baş Ağrısı:

Diyet programının ilk gününde bazı kişilerde halsizlik ve baş ağrısı görülebilir. Bunun nedeni, vücudun diyet etkilerine alışması için zamana ihtiyacı olmasıdır. Aslında bu etki biraz psikosomatiktir, çünkü vücut ağız sulandıran yemekler için can atıyor ve diyet hedeflerine ulaşmak için bunlardan kaçınması gerekiyor..

3. Dehidrasyon ve Aralıksız Susuzluk:

Diyet programını uygularken vücudunuz sürekli susuzluk hissedebilir. Vücut sıvısının çoğu metabolik süreci iyileştirmek için kullanıldığından, dehidrasyondan muzdarip olabilirsiniz. Bu durumun önüne geçebilmek için daha fazla su tüketmeniz ve gençleşme hissini yaşamanız gerekir..

4. Kuru Cilt:

Diyet yaparken cildinizin iki veya üç gün sonra kuruduğunu fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, vücudun metabolik süreci teşvik etmek için çok miktarda su tüketmesidir. Bu yüzden bol su içmeli ve cildinizin kurumasını engellemelisiniz..

5. Hamile Kadınlar İçin Tavsiye Edilmez:

Hamile kadınların karbonhidratlar, protein, demir, vitaminler ve mineraller de dahil olmak üzere tüm besinlerden oluşan dengeli bir diyet almaları tavsiye edilir. GM diyet planı, hamileliği sırasında kadınları zayıflatabilecek ve aynı zamanda bebek sağlığını da etkileyebilecek düşük karbonhidrat diyetini zorlar. Bu nedenle GM diyeti de dahil olmak üzere herhangi bir şok diyeti denememelisiniz..

6. Metabolizmayı Yavaşlatır:

GM diyeti sona erdiğinde, birçok insan açlık seviyelerinde azalma ve metabolizmada zayıflama yaşadı. Zayıf sindirim nedeniyle kabızlık, kilo alma ve uyuşukluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle GM diyeti kısa vadeli bir kilo verme programı olarak kabul edilir..

7. Monoton:

7 sürekli gün boyunca her gün aynı gıdada başarılı olduğunuzu hayal edin! Meyve ve sebze yemeye alışkın olmayan kişiler bu diyeti sıkıcı ve monoton bulacaktır. Özellikle 4. gün muz ve süt diyeti birçok insanda ilgiyi zayıflatabilir ve bu diyeti bırakabilir..

8. Hızlı Kilo Kaybına Yol Açar:

GM diyeti, sadece bir haftada epeyce kilo vermenize yardımcı olabilecek bir anlık kilo verme programıdır. Vücudunuzdaki bu ani değişiklik, özellikle kalbiniz için iyi değil. Bu nedenle denge sorunları, çatlaklar ve genel fiziksel rahatsızlık yaşayabilirsiniz..

9. Sert Diyet:

Orijinal GM diyeti, alıcılarını sabit menüyü takip etmeye zorlayan katı bir diyettir. Bu katılığı oldukça zorlayıcı ve travmatik bulmadan önceki güne kadar zengin yiyeceklerle beslenen insanlar. Bu nedenle GM diyetinin Hint versiyonu, yerel damak tadına uygun ve onu ilginç kılan rahat bir menü sunar..

10. Egzersiz Dahil Değil:

Kilo vermenin yolunun yağlı yiyecekler vermek veya kendinizi aç bırakmak olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bunu yapmanın ideal yolu, düşük kalorili diyet ve egzersizin sağlıklı bir kombinasyonudur. Orijinal GM diyet planı herhangi bir egzersiz planı önermezken, değiştirilmiş versiyonlar bazı Yoga ve hafif egzersizler önermektedir..

11. Beslenme Eksikliği Nedeniyle Saç Dökülmesi:

Saçınızın gücü, GD diyetinde eksik olan Folat, demir, Protein vb. besinlere bağlıdır. Menü daha fazla lif içerse de, birçok önemli vitamin ve mineralden ödün vermez. Bu nedenle hafif saç dökülmesi olan kişiler bu programdan sonra saçlarını demetler halinde dökebilirler..

Bunlar başlıca GM motorlarının diyet yan etkilerinden bazıları. Ne yazık ki pek çok kişi bu programın sadece olumlu yönlerini, olumsuzlukları dikkate almadan okuyor. Bu, sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebilir ve bazen geri dönüşü olmayan birçok rahatsızlığa yol açabilir. Mevcut sağlık durumunuzu, Yaşınızı ve diğer faktörleri analiz etmek, GM diyeti de dahil olmak üzere herhangi bir hızlı diyet yapmadan önce bir zorunluluktur.