Bilezikler, tüm Hindistan Kadınları tarafından takip edilen geleneksel bir Kültür olan kadınlar tarafından ele takılan yüzük benzeri mücevherlerdir. Geçtiğimiz on yıllar boyunca, bu modernleşen dünyada bayanlar düzenli olarak tüm Altın takıları düzenli olarak takarlardı, Kadınlar değerli altın veya herhangi bir renkli takıları sadece Özel Günlerde giymeyi tercih ederler. Şimdi böyle tasarlanmış bilezikler Günümüzde çeşitli tasarımlarda gelen taş bilezikler.

Altın üreticileri, doğal olarak mevcut olan farklı taş renkleri ile birlikte Altın ve alaşımlı metallerle yeni tasarımlar oluşturmak için yüksek kaliteli makineler ve lazer teknolojisi kullandı. Taşlı çeşitli tasarım ve desenler hakkında kısa bir fikir edinmek için.

Taşlı Bileziklerin Son Modelleri:

En yeni 15 taş bileklik tasarımı, henüz keşfedilmemiş bayanlar Bilgisine getirildi!!

1. Dalgalı Desen Pırlanta Bileklik Tasarımı:

Dalgalı Desen Pırlanta Bileklik Tasarım

Altın, iyi işlenmiş bir Altın formu veren son teknolojiler kullanılarak çeşitli biçimlerde şekillendirilebilir. En son ünlü tasarım, altın bileziğin, küçük tek taş veya zümrüt pırlantalarla süslenmiş beyaz bir dalga desenine dönüştürüldüğü dalga desenidir..

2. Safir-Beyaz Altın Bileklik Tasarımı:

Safir-Beyaz Altın Bileklik Tasarım

Beyaz ve pırıl pırıl parlayan Safir taşın güzel kombinasyonu gözlerimize cennet gibi bir his verir. Seylan safir en popüler Safir taşı türüdür. Kraliyet mavisi rengi parlayan elmaslarla iyi uyum sağlar..

3. Çiçek Tasarımı-Yakut Çivili Bileklik Tasarımı:

Çiçek Desenli-Yakut Çivili Bileklik Tasarım

Etrafında çiçek desenli, çiçek desenli yakutlarla süslenmiş yivli altın bileklik, Hindistan’ın güney kesiminde düğün koleksiyonu takılarıyla bilinen en yeni yakut bileklik modellerinden biridir..

4. Ametist-Rodolit Garnet-Pembe Turmalin Taşlı Bileklik:

Ametist-Rodolit Garnet-Pembe Turmalin Taşlı Bileklik

Pembe(Pembe Turmalin), Mor(Ametist) ve açık kırmızı(Rodolit)’in bu üç farklı renk kombinasyonu bileğe ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Bu taşlar diğer ünlü taşlara göre nispeten daha ucuzdur. Bu taşlar gümüş veya beyaz altın Bileklik ile birleştirilir..

5. Hint Geleneksel Zümrüt-Elmas Bileklik Tasarımı:

Hint Geleneksel Zümrüt-Elmas Bileklik Tasarımı

Hint düğünü, her zaman kadınların vesilesiyle giydiği takılarla tanınır. Zümrüt pırlanta kombinasyonlu ve aynı zamanda tek taş pırlanta kombinasyonlu Zümrüt taş, günümüzde en popüler bileklik tasarımıdır. Bilekliğin genişliği kişisel tercihe göre değişebilir..

6. El Yapımı Zümrüt ve Yakut Çivili Bileklik Tasarımı:

El Yapımı Zümrüt ve Yakut Çivili Bileklik Tasarımı

Kırmızıdan pembeye yakutun muhteşem renk kombinasyonuyla süslenmiş Altından bu akıllara durgunluk veren el yapımı bileklik ve zümrüt çiçek aranjmanı desenli mükemmel el işçiliğini ortaya çıkarıyor.

7. Kundan -Elmas Bileklik Tasarımı:

Kundan -Elmas Bileklik Tasarım

En yeni ve en ünlü taş bilekliklerden biri Kundan çivili bilekliktir. Bu geleneksel kundan bilekliği Rajasthan’dan geliyor. Kundan taşları, Beyazdan kırmızıya, pembeye, yeşile, Altın bileziklere çivili olarak farklı gelir. Bilezikler kalın veya ince yapılabilir. Bu renkli taşlar, antika bir görünümle mat bir görünüm verir..

8. Pırlanta Çivili Bileklik Tasarımlı Bükülmüş Halat:

Pırlanta Çivili Bileklik Tasarımlı Bükümlü İp

Altın ve rodyum, her bükümün kenarlarına çivili elmaslarla bir ip şeklinde büküldü. Altın çizgi, halatın kenarlarındaki rodyum nedeniyle parlak bir yüzeyle sevimli bir görünüm veren ip arasındaki açık alanda görülür..

9. Labradorit Taşlı Bileklik Tasarımı:

Labradorit Taşlı Bileklik Tasarımı

Mavi, yeşilin ışığın insidansına bağlı olarak renk yayan, kesilmiş ve cilalanmış labradorit taşı. Taşlar, düz altın bileziğin ortasına veya gümüş bir bileziğe sabitlenebilir. Altın veya gümüş bileklik seçimi kişisel bir seçimdir..

10. Pırlanta-Yakut Düz Kalın Bileklik Tasarımı:

Pırlanta-Yakut Düz Kalın Bileklik Tasarım

Düz kalın tasarımlı bilezikler, giyildiğinde zengin bir görünüm veren çocuk olarak giyilebilir. Cut pırlanta ile yakutun zengin görünüm kombinasyonunu ortaya çıkarmak en iyi seçim olacaktır. Bu tasarlanmış bileklik, düğün için giyilen sari ile iyi uyum sağlayacak.

11. Pırlanta-Yakut-Zümrüt Çivili Altın Bileklik Tasarımı:

Pırlanta-Yakut-Zümrüt Çivili Altın Bileklik Tasarım

Bilekliğe seçkin bir güzellik katan üçlü renk kombinasyonudur. Yeşil tonlu parlak kırmızı yakut ve pırlantaya renksiz etki veren D’den F’ye renk tonuna sahip ışıltılı elmaslar.

12. Altın İnciler Çivili Bileklik Tasarımı:

Altın İnciler Çivili Bileklik Tasarımı

İnciler en eski ama henüz trend olan taşlardır. İnci çivili altın bileklik diğer değerli taşların aksine sınırlı bir bütçeyle getirilebilir. İnciler mat antika bitmiş altınla iyi gider.

13. Navaratna Taşlı Çivili Sarı Altın Bileklik Tasarımı:

Navaratna Taşlı Çivili Sarı Altın Bileklik Tasarım

Navaratna, Sanskritçe’ye göre dokuz anlamına gelir. Bilekliğe çok renkli bir tasarım kazandıran halhal üzerine çivilenmiş dokuz değerli taş vardır. Dokuz taş Yakut, İnci, Kırmızı mercan, zümrüt, Sarı safir, Elmas, Mavi Safir, Hessonit ve kedi gözüdür. Takıldığında taşlarla ilgili tüm faydaları verir..

14. Pavalam Çivili Altın Bileklik Tasarımı:

Pavalam Çivili Altın Bileklik Tasarım

Pavalam ayrıca kırmızı mercan olarak da adlandırılır. Enerjiyi artırma, iyi kan dolaşımı gibi çeşitli faydaları olan organik bir taştır. Pavalam taşı şeffaf bir tel ile bir zincir gibi olabilir, daha sonra ortası oyuk altın veya gümüş bileklik etrafına bağlanır..

15. Zirkonya Çivili Çiçek Tasarımlı Bileklik:

Zirkonyum Çivili Çiçek Desenli Bileklik

Kübik Zirkon olarak da adlandırılan zirkon, pırlantanın yanında bir başka ışıltılı taş çeşididir. Bu taş pırlantadan daha ucuzdur. Zirkonyanın renkleri Mordan Çok renkli ve hatta renksiz olabilir, farklı kimyasalların eklenmesi bu zirkonya taşlarına renk verir. Taşlar, bileziklerin etrafına sıra şeklinde dizilmiştir. Bileziğin maliyeti için satır sayısı.

Taş tasarımlı bilezikler piyasada çeşitli fiyat aralıklarında mevcuttur. Bir zamanlar yıldız sembolüne ve nakshatra’ya göre taş bileklik seçmek, bayanlar bilezik için taş seçiminde çok seçiciyse de rol oynar. Bir gemoloğa danışmak en iyi tavsiyelerden biri olabilir. Koleksiyon taşlı bileklik sahibi olmayı seven bayanlar için zirkon taş ve antika bir görünüm kazandıracak Kundan taşlı bileklik uygun bir seçim olacaktır. Pırlanta bileklik, burgulu ip bileklik ya da pırlantalı dalga tasarımlı bileklik bayanların severek kullandığı en yeni tasarımlardandır.!!