Haddelenmiş/katlanmış altın takılar, altınla doldurularak veya genellikle diğer metallerden yapılmış bir tabana ısı ve basınçla yapıştırılarak katı bir altın tabakası oluşturularak yapıldığı için altın takılardan farklı bir takıdır. Pirinç, çoğunlukla rulo takılar için kullanılır. Rulo altın tekniğiyle yapılan bilezikler, saf altından veya 22 ayar altın takı bileziklerinden nispeten daha ucuzdur. Altın takılar, takıların kalıplandığı ve bilezik veya diğer takıların şekillere verildiği levhaların yuvarlanmasıyla yapılır..

En İyi Rold Gold Bilezik Modelleri:

1. Bir Set İnce Altın Rulo Bilezik:

Rulo altın Bilezik

Güzel bir rulo altın bilezik seti, üzerinde ince zanaat wok bulunan ince kesilmiş bileziklerden olabilir. Altın takılara kıyasla amortisman oranı düşük olduğundan, rulo altın takıların bilezikleri normal iş günlerinde de takılabilir..

2. Düzensiz Şekilli Yuvarlak Rulo Altın Bilezik:

Düzensiz Şekilli Yuvarlak Haddelenmiş Altın Bilezik

Göz alıcı bir şekle sahip olan altın sarısı bilezikler, düzensiz yuvarlak veya diyelim ki dalgalı şekli olan bileziklerdir. Bileziklerin yüzeyindeki güzel kesimler, üzerinde elmas işçiliği gibi görünüyor.

3. Haddelenmiş Altın Bileziklerde Kesim İşi Tasarımı:

Haddelenmiş Altın Bileziklerde Kesim İşi Tasarımı

İçlerinde altın ve gümüş tonlu, güzel el işi işleriyle dolu altın bilezikler muhteşem görünüyor. Bileziklerdeki kesikler harika görünüyor. Her iki el için 8’li bileklik seti mükemmel bir el süsü olacaktır..

4. Siyah Meenakari ile Rulo Altın Bilezik:

Siyah Meenakari ile Haddelenmiş Altın Bilezik

Haddelenmiş altın bileklik modelleri birbirinden güzel bileklikler seçmenize yardımcı olabilir. Altın tasarımcı bilezikler üzerinde siyah renkli bir meenakari çalışması kesinlikle birçok kalp kazanacaktır. Siyah ve altın rengi tasarım göz alıcı bir etki yaratır.

5. Haddelenmiş Altın Kaplama Beyaz ve Bordo Ren Taşlı Vidali Bilezikler:

Haddelenmiş Altın Kaplama Beyaz ve Bordo Ren Taşlı Vidali Bilezikler

Muhteşem kesimler ve kıvrımlar ile güzel zanaat işleri ve bileziklerdeki çivili elmaslar ve yakutlarla dönüş inanılmaz bir bileklik seti. Böyle bir tasarıma sahip altın sarısı bileklik seti, her beden koleksiyonunun olmazsa olmazı..

6. Ayna İşi ve Altın Kaplama Rulo Bilezikler:

Ayna çalışması ve Altın Kaplama Rulo Bilezik

Bilezikler üzerinde ayna çalışması ne kadar akıllara durgunluk veren bir fikir. Bu tür tasarımlar, rulo altın bileklik modellerinde kolaylıkla bulunabilmektedir. Böyle güzel bir bileklik seti ile dörtlü bir set harika görünüyor. Ayna çalışmasıyla altın dokunuş, tüm Hint kıyafetlerinde iyi görünecek.

7. Antik Tasarımda Rold Altın Bilezik Seti:

Antik Tasarımlı Hadde Altın Bilezik Seti

Rulo altın bileziklerdeki antika tasarımlar, metal karışımıyla yapılan inanılmaz zanaat işidir. Altın metal toplar ve güzel sanatlara sahip çiçek işçiliği inanılmaz görünüyor ve bayanların ellerine çok yakışıyor..

8. Pırlanta Stud Haddelenmiş Altın Bilezikler:

Pırlanta Stud Haddelenmiş Altın Bilezik

Elmas saplama altın bilezikler güzel meenakari çalışacak. Dantel tasarımlı ve aralarında çiçek motifli bir tapınak harika görünüyor. Elmasların ışıltısı ve güzel meenakari renkleri, güzelliğinizi inanılmaz derecede büyülemektedir..

9. Rulo Altın Bileklik Tasarım Modeli:

Haddelenmiş Altın Bileklik Tasarım Modeli

Rulo altın bilezik modelinde cin paralarla inanılmaz yaratıcılık. Parlak şekli ve altın kenarlıklı pırlanta saplama ellerde mükemmel görünür ve her kıyafetle harika bir uyum sağlar.

Pirinç veya bakır gibi metaller, büyük ölçüde rulo altın takılarda kullanılır. Bilezikler, metallerle alınan sertlik uzun süre yardımcı olduğu için büyük ölçüde haddelenmiş altın tekniği ile yapılır. Metalin etrafına sarılmış ince bir altın tabakası mücevhere ışıltılı bir renk katıyor. Rulo altın takıların bir avantajı, gerçek altın takılar kadar pahalı olmamasıdır. Antika tasarımlardaki güzel koleksiyonlar ve benzersiz tasarımcı bilezikler, mücevher dünyasında büyük bir etkiye sahiptir. Açıklama tasarımları gibi bazı çok benzersiz tasarımlar, haddelenmiş mücevherlerde kolayca bulunabilir. Elmas işleme ve telkari işleme diğer metallerle de çok kolaydır..