Bileziklerimizi daha uzun süre güvende tutmak için bileklik kutusu bir zorunluluktur. Işıltılı veya camdan yapılmış güzel bilezikler veya başka şeylerin sık sık dokunmasıyla zarar gören bilezikler özel saklama gerektirir. Mağazalardan kolayca bileklik kutuları alabiliyoruz ama biliyor musunuz? Bileklik kutusunu evde birkaç adımda ve yine evimizde bulunabilecek malzemelerle yapmak da çok kolay. Atıklardan en iyi bileklik kutularını yapabileceğimiz anlamına gelir.

Günlük bileklikleriniz için güzel bileklik kutuları yapmak için pek çok farklı ve kolay fikir var. Eski gazetelerden bileklik kutusu, Karton bileklik kutusu ve eski dolaplardan ve eski güzel ayakkabı kutularından çok güzel fikirler.

Evde Bileklik Kutusu Yapmanın 3 El Yapımı Yolu:

Diy bileklik kutusu evde yapmak için kolay bir işlemdir. Burada kağıt kullanarak gelin kutusu yapmanın 3 farklı yolunu sunuyoruz..

1. Eski Gazetelerden Bileklik Kutusu:

Eski Gazetelerden Bileklik Kutusu

Hiç evde eski gazetelerle nasıl bir bileklik kutusu yapılacağını düşündünüz mü? İşte eski gazetelerden yararlanmanın ve çekici bir bileklik kutusu yapmanın yolu.

İhtiyacınız Olan Şeyler: gazete kağıtları, yapıştırıcı, makas ve kalın kağıtlar

 • İlk önce gazete kağıtlarını aynı boyutta ince rulolar halinde yuvarlayın. Her rulo için tek bir kağıt alabilirsiniz..
 • Şimdi istediğiniz boyutta dikdörtgen şeklinde bir kağıt alın ve gazete rulolarını tutkal yardımıyla tek tek yapıştırın..
 • Kağıdın tamamı kağıt rulolarla kaplandıktan sonra, onları bir boyuta kesin ve hatta üzerine su ve tutkal karışımı ile yapıştırın..

Bileklik Kutusu -2

 • Şimdi U şeklinde kesilmiş, bir tarafı düz ve diğer tarafı yuvarlak iki kağıt alın. Gazete rulolarını yukarıda yaptığımız gibi kağıdın her iki tarafına da yapıştırın..

Bileklik Kutusu -3

 • Üç kağıt rulosu parça kurutulup sertleştiğinde, artık bunları bir bileklik kutusuna monte edebilirsiniz. Benzer iki kağıdın küçük kısımlarının dairesel kısmını kesin.
 • Şimdi parçaları süper yapıştırıcı ile birleştirin ve ardından kutuyu en sevdiğiniz renkle renklendirin ve güzel bir bileklik kutusu oluşturun..

Güzel bir bileklik kutusu sizin için hazır ve kimse kutuyu neyden yaptığınızı anlayamaz..

2. Oluklu Kağıtlardan Bileklik Kutusu:

Oluklu Kağıtlardan Bileklik Kutusu

Oluklu kağıtlar görünüş olarak çok çekici, ondan yaratıcı şeyler yapmayı hayal ederseniz, inanılmaz fikirler var. Size birçok yönden yardımcı olabilecek oluklu kağıtlardan yapılmış birçok şey var. Böyle güzel kağıtlardan el yapımı çekici bir bileklik kutusu yapalım.

İhtiyacınız Olan Şeyler: oluklu renkli kağıtlar, mukavva, makas, yapıştırıcı, yuvarlak küçük bir boru ve kurdeleler

 • Karton tabakaları, saklamak istediğiniz bileziklerin boyutundan biraz daha büyük, güzel yuvarlak şekiller halinde kesin..
 • Şimdi mukavva kenarını renkli şeritlerle kaplayın. Dilerseniz üzerini renkli kağıtlarla bile kaplayabilirsiniz..

Bileklik Kutusu -5

 • Bilezikleri kutunun içinde tutmak için bir karton boru kağıt rulo tüp alabilirsiniz..
 • Şimdi oluklu kağıtları yuvarlak mukavvaların bir tarafına yapıştırın..
 • Ve güzel, kolay bileklik kutunuz birkaç saniye içinde hazır. Bileklik kutusunu kapalı tutmak ve açık hale getirmek için bir şerit takın.

Her bileklik takımınız için gardırobunuzda rengarenk dokulu bir bileklik kutusu olabilir..

3. Boş Bir Bant Rulodan Bileklik Kutusu:

Boş Bir Bant Rulodan Bileklik Kutusu

Kullanılmış bant rulosundan bir bileklik kutusu yapmayı hiç düşündünüz mü? Evet, bitmiş büyük bir bant rulosu, bileziklerinizi gardırobunuzda ve dışarıdayken bile güvende tutmanız için size güzel bir kutu verebilir; bagajınızda güvende. Kendin Yap bileklik kutusu fikri, onu gören insanlar tarafından kesinlikle sevilecek ve beğenilecek..

İhtiyacınız Olan Şeyler: boş bir bant rulosu, Seçtiğiniz karton parçaları ve dekoratif levhalar, yapıştırıcı, makas ve mıknatıs.

 • Boş bant rulosunu alın ve 3:1 oranında iki parçaya bölün, böylece taban ve kapak kapağı şeklini verebilirsiniz..

Bileklik Kutusu -8

 • Şimdi yine her iki parçanın uçlarından birini güçlü bir bantla birleştirin, çünkü bileklik kutusunu açıp kapatmak kolaylaşır..
 • İki parçayı birleştirdikten sonra, kutuya benzer bir görünüm vermek için yüzeyi beyaz kağıt veya köpükle kaplayın..
 • Mıknatısı parçaların uçlarına birbirine yakınken kapanacak şekilde yerleştirin ve dışarıda görünmemesine ve hatta köpüğün içinde çok fazla kapanmamasına dikkat edin..
 • Şimdi, bileklik kutunuz için seçtiğiniz güzel renkli veya dekoratif kağıtla örtün..
 • Şimdi şerit rulosu boyutunda iki yuvarlak karton yaprağı alın ve dekoratif kağıtla kaplayın. Benzer renkli kağıt veya seçtiğiniz bir kontrast rengi alabilirsiniz..
 • Her iki karton parçasını da bant rulosunun her iki tarafına birleştirin ve bileklik kutusunu son adımda kapatın..

Böylece güzel tekli bileklik kutunuz hazır. Bu tür küçük kutuların, farklı bilezik setleriniz için her zaman onları ayrı tutması çok yararlıdır. Bu kadar kolay fikirlerle evde bileklik kutuları yapmak kolay ve eğlenceli hale geldi..

Sadece evin içinde bulunan şeylerden evde yaratıcı nesneler yapmak, zihninizde bir yaratıcılık işidir. Küçük çocukların da kolayca anlayabileceği basit ve eğlenceli fikirler, kendin yap yaratıcı fikirlerinden bulunur. Bir hayal edin, bir evlilik için dışarı çıkıyorsunuz ve çantanızda gevşek ve güvenli olmayan bilezikleri almak zorunda kalıyorsunuz! Evinizde sahip olduğunuz her şeyden güzel bir bileklik kutusu yapmaya çalışın. Biraz yeni fikir ve püf noktaları, kendinize olağanüstü bir bileklik kutusu alabilirsiniz. Eski gazete kağıtlarından güzel bir bileklik yapabiliriz. İşte atıkları en iyi şekilde gerçeğe dönüştürmek için izleyebileceğiniz birkaç adım:.