Bilezikler ellerde giyilen geleneksel takılardır. Dünyanın her yerinde giyilirler. Yuvarlak ve çok şıklar. Hindistan’da geline bilezik taktırmak bir gelenektir. Evli kadınların çıplak el olması uğursuz kabul edilir..

Birçok bileklik modeli var. Altın, gümüş, cam ve plastik gibi farklı malzemelerden yapılırlar. Bileziklerin kontrast rengini giydiği söylenir. El yapımı bilezikler genç kızlarda daha popüler. Bu tür bilekliklerde gelenekselden gündelik çeşitlere kadar çeşitler bulacaksınız, her stil için seçiminize göre iyi bir tane alacaksınız..

Evde Elle Bilezik Yapımı:

İşte birkaç çeşit el yapımı bilezik. Bu, duruma ve kıyafete göre hangilerini giyeceğinizi seçmenize yardımcı olacaktır..

1. El Yapımı İplik Bilezikler:

El Yapımı İplik Bilezikler

El yapımı iplik bileklikler, bileklik etrafına iplik sarılarak yapılır. Genellikle ipek iplik kullanılır. Birçok ip kullanılarak çok renkli bir görünüm kazandırılmıştır. Bu sarma çok ustaca yapılır. Çok rahat göründüğü için üniversiteye giden kızlar arasında oldukça popüler. Onları evde yapabilirsiniz. Birçok okul bunu çocuklara proje olarak veriyor. Çocukları meşgul etmek için çok yaratıcı bir seçenek.

2. El Yapımı Ghungroo Bilezikler:

El Yapımı Ghungroo Bilezik

Ghungroo hoş bir ses çıkaran yuvarlak toplardır. Bileziklere bağlanırlar. Bu, elinizi her hareket ettirdiğinizde hoş bir ses çıkarır. Çok hoş ve geleneksel görünümlüdürler. Birçok kız, Hint-batı görünümü vermek için kot pantolon giyer. Görünüşleri çok basit ama sesi onu çok çekici kılıyor

3. El Yapımı Boncuklu Bilezikler:

El Yapımı Boncuklu Bilezikler

Boncuklu El yapımı bilekliklerin üzerine boncuk yapıştırılmıştır. Çoğunlukla tutkalla yapıştırılır veya iç içe örülür. Bu, kıtlık görünümü verir. Ayrıca içlerindeki parlaklık biraz çekicilik katıyor. Geleneksel Hint kıyafetleriyle giyilirler. seni çok şık gösteriyorlar.

4. El Yapımı Kumaş Bilezikler:

El Yapımı Kumaş Bilezikler

İpliğin bileğe sarıldığı şekilde, kumaş sarmak için iplerle kesilir. Bazen bileziklere dikilirler. Bu geleneksel havalı bir görünüm verir. Giydiğinizde ellerinizi suya sokmaktan kaçınmalısınız. Bu tarz yazlar için idealdir. Cilt üzerinde hoşturlar.

5. Kağıt El Yapımı Bilezikler:

Kağıt El Yapımı Bilezikler

Kağıt El yapımı bilezikler kağıt ipe sarılır. Bu sarma, farklı origami stilleriyle yapılır. Bunu yapmak için farklı renk ve tonlar kullanılır. Kurta ve kot pantolon ile giyilir. Bu tür bileklikleri yaparken hoş kokulu yapıştırıcı kullanmak isteyebilirsiniz..

6. Tığ İşi El Yapımı Bilezikler:

Tığ işi El Yapımı Bilezikler

Tığ işi El yapımı bilezikler tığ işi yapılır. Bu zarif bir çalışma seçimidir. Bazen boncuklar takılır. Birçok çiçek ve detaylı tasarımlar yapılır. Normalde bu bilezikler Hint kıyafetleriyle giyilir, ancak çok şık oldukları için kot pantolonlarla giyebilirsiniz..

7. Bağcıklı Bilezik El Yapımı:

Bağcıklı Bilezik El Yapımı

Bağcıklı El yapımı bilekliklerin etrafına bağcıklar bağlanmıştır. Bu basit ve zarif bir tarz. Elbiselerle giyebilirsiniz. Bu bir kıtlık tarzıdır. Dantel sıkışık olabileceğinden onlara izin verilmemesi tavsiye edilir..

8. Kristal El Yapımı Bilezikler:

Kristal El Yapımı Bilezikler

Crystal El yapımı bilekliklerin içinde kristaller var. Bu tarz genç nesli memnun etmek içindir. Ayrıca görünümüne cazibe katmak isteyen kadınlara da hitap ediyor. Bu tür bilezikler de burçlara göre kristallerle özelleştirilir..

9. Dokuma El Yapımı Bilezikler:

Dokuma El Yapımı Bilezikler

Dokuma El yapımı bilezikler kalın iplerle dokunmaktadır. Biraz rahatlar. Çoğu zaman batı kıyafetleriyle giyilir. Çok kıtlık değil. Erkekler tarafından da giyilebilir. Bazen bu tarz deri ile yapılır.

10. Taşlı El Yapımı Bilezikler:

Taşlı El Yapımı Bilezikler

Taşlı El yapımı bilezikler çok eski bir stildir; Haydarabad ve Rajasthani birkaç stildir. Bileziklere oyulmuş taşları var. İpli bileziklerin çoğu zaman içlerinde taşlar bağlanmıştır. Bu tarz düğünde giyilebilir. Ağır tarzda da geliyor.

11. El Yapımı Charm Bilezikler:

El Yapımı Charm Bilezikler

El yapımı tılsım bilezikler, tılsım bileziğine benzer. Boyunca asılı küçük kolye tipi takılar var. Bir veya çok olabilir. Bu çok havalı bir tarz. Üniversiteye giderken giyebilirsin. Çok flörtöz bir tarz.

12. Deri El Yapımı Bilezikler:

Deri El Yapımı Bilezikler

Erkekler artık çok sert değil. Metroseksüel erkeklerin yeni bir trendi var. Bilezikli aksesuarlardan hoşlanıyorlar. Metalik veya deri olabilir. Deri el yapımı bilezikler bir seçenektir. Dokunabilir veya sarılabilirler. Deri el yapımı bilekliklerde birçok tasarım var. Kızlar kaba bir görünüm vermek için giyer.

13. Ayna çalışması El Yapımı Bilezikler:

Ayna çalışması El Yapımı Bilezikler

Ayna, herhangi bir şeyi aksesuarlamak için kullanılan çok eski bir öğedir. Bir parlaklık vermek için bileziklere eklenirler. Bu tarz, herhangi bir düğün kıyafetine cazibe katmak için kullanılır. Parmağınızı kestiği için takarken dikkatli olmalısınız..

14. Çok Renkli El Yapımı Bilezikler:

Çok Renkli El Yapımı Bilezikler

Renksiz herhangi bir kıyafet sıkıcıdır. Renkler görünümünüze hayat katar. Her zaman zıt bilezikler takmanız tavsiye edilir. Çok renkli el yapımı bilezikler bunun için burada. Çok renkli ipliklerle yapılırlar. Bu bileziklerle ideal bir stil, beyaz salwar kameez ve sade bandhani dupatta olacaktır..

15. Zardosi Work El Yapımı Bilezikler:

Zardosi Work El Yapımı Bilezikler

Hepsi, herhangi bir işlev için özel şeyler giymek ister. Zardosi, metalik iplikle yapılan eski bir iştir. Bu iş bilezikler üzerinde yapılır. Bu tasarımlar çoğunlukla kıyafetlere göre özelleştirilmiştir. Ayrıca süper havalılar. Özellikle bileklik gibi küçük alanlarda yetenekli ustalar tarafından yapılan özel bir çalışma türüdür..

El yapımı olan her şeyin kendine has bir özelliği vardır. El yapımı bileklikler özel tarz bilekliklerdir. Normal altın ve gümüş bileziklerden çok farklıdırlar. Evde ve kendi başınıza yapılabilirler. Bu tarz dışarıda mağazalarda da mevcuttur. Çok düşünmeden giyebilirsin.