Zamanın değişmesiyle Saree tasarımları basitten tasarımcı giyimine dönüştü. Bununla birlikte bluz tasarımları da desenlerde ciddi bir değişime uğradı. Uzun bir bluz modelleri listesinden, geniş boyunlu bluz tasarımları bugünlerde çok popülerlik kazanıyor. Tasarım sadece omuzlara ve sırta çekici bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda hafif kilolu kadınlar için de oldukça rahattır..

Geniş Omuzlar İçin Saree Bluz Tasarımları:

Gelelim bu sezon oldukça beğenilen güzel geniş yakalı bluzlara;.

1. Düz Şerit Tasarım Bluz:

Düz Şerit Tasarım Bluz

Geniş omuzlar için düz yeşil bluz tasarımına, zarif bir görünüm kazandırmak için Saree’nin gümüş danteliyle çizgili tasarım verilmiştir. Arka tasarıma, üstte ve altta iki dantel şerit ile kare bir görünüm verilir..

2. Dairesel Sırt Tasarımı:

Dairesel Sırt Tasarımı

Lehengalarda tasarımcı giyimi için oldukça popüler bir model, Gamthi malzemeden yapılmış bluz modelidir. Bluza ön kısımda bir paket boyun tasarımı verilirken, arkaya bağlı bordürlerle dairesel bir desen verilir. Geniş yakalı Saree bluz genellikle düz veya baskılı sarilerle taşınır..

3. Saksı Tasarım Bluz:

Saksı Tasarım Bluz

Geniş omuzlar için oldukça beğenilen Saree bluz tasarımları, arkadan saksı görünümü verilen modeldir. Arka boyuna, her iki tarafta bağcıklarla çevrelenmiş bir saksı tasarımı oluşturan eğriler verilmiştir. Desen, evlilikler için braket malzemesi üzerinde yaygın olarak taşınır.

4. Altıgen Boyun Tasarımı:

Altıgen Boyun Tasarımı

Geniş yakalı bluz modelleri arasında altıgen desenler oldukça moda. Muhteşem bir görünüm için sırtta ve omuzlarda rahatlık sağlar. Bluza arkadan derin bir desen verilirken önden güzelliğini artıran hafif dar kesimler verilir..

5. Tasarımcı Geniş Boyun Bluz:

Tasarımcı Geniş Yaka Bluz

Tasarımcı dokunuşuyla gümüş geniş bordürlü Saree bluz tasarımları elde edin. Gümüş bluz tasarımına, ortasına bir elmasla tutturulmuş kazıklı bir ağ ile içe doğru eğriler verilmiştir. Sonunda gümüş kenarlıklı yay tipi bir tasarım verir..

6. Off Omuz Tasarımlarında Bluz:

Off Omuz Tasarımlarında Bluz

Özellikle şifon ve file tasarımcı sarileri için uygun bir bluz tasarımı, omuzları açık prenses Cut bluz tasarımıdır. Bluzun boyun tasarımına geniş bir V şekli verilirken, kollara geniş omuzlu kadınlara en çok yakışan hafif bir omuz dışı desen verilmiştir..

7. Bordürlü Boyun Tasarımı:

Bordürlü Boyun Tasarımı

Geniş bordürlü Saree bluz tasarımı bu sezon oldukça akılda kalıcı Patli Palau tasarımı. Saree’nin bluzuna, orta uzunlukta kollu yarım daire biçimli bir tasarım oluşturan ön ve arkada baskılar ve örme altın tasarımla kenarlıklar verilir..

8. Yaka Tarzı Bluz Tasarımı:

Yaka Tarzı Bluz Tasarım

Yaka tasarımlı geniş yakalı Saree bluz ona en çok yakışacak olandır. Saree ve bluzun bu kombinasyonu bugünlerde kadınlar tarafından yaygın olarak giyilmektedir. Bluza, ön kısmında U tasarımlı bir boyun ve paketli kol tasarımı ile arkadan küçük bir yaka tasarımı verilmiştir..

9. Derin V Boyun Tasarımı:

Derin V Yaka Tasarım

Derin V şeklinde geniş yakalı bluz tasarımına sahip bir tasarımcı Saree, aradığınız şey. Bluz, ellerinize ince bir dokunuş vermek için tam kollara verilirken, boyun size kalp yakalayıcı bir görünüm verir.

Devamını oku: V Yaka Bluz Kalıbı

Geniş yakalı bluz tasarımları, kadınlara taşıması için yeni bir görünüm kazandırdı. Tasarımlar, kusursuz bir görünüm için Kanjivaram sarees, pattu sarees, şifon sarees, basit baskılı sarees ve daha pek çok şeyle son derece tamamlayıcıdır. Kollarda ve bluz tasarımında çarpıcı bir görünüm için kalın kolları ve geniş omuzları olan kadınların beğendiği kabarık kollu bluzlarda da mevcuttur..