Bir sari ne kadar ağır olursa olsun, taşıdığı malzeme ve tasarımlar ne olursa olsun, uygun bluz tasarımları olmadan her zaman ihmal edilir. Bunların arasında şifon bluz tasarımları bu sezon oldukça trend oldu. Verdiği sansasyonel boyun tasarımları, herhangi bir sariyi tasarımcı bir parçaya dönüştürür. Şifon sadece ince bir görünüm vermekle kalmaz, aynı zamanda ince kadınlara mükemmel bir uyum sağlar..

Bayanlar İçin Şifon Bluz Tasarımları:

İşte şık bir görünüm için gardırobunuza eklemeniz gereken birkaç şifon tasarımlı bluz..

1. Tam Kol Boyun Tasarım Bluz:

Tam Kol Yaka Tasarım Bluz

Siyah bir şifon bluz! Vay canına-bir parti giyim sari için ne harika bir kombinasyon. Şifon bluza tam kollu verilir. Boyun işi, cilde asil bir görünüm için göğüs üzerinde şifon ile yapılır. Yaka ve kollara çiçek desenli gümüş tasarımlar verilmiştir..

2. Derin Boyun Bluz Tasarımı:

Derin Boyun Bluz Tasarımı

Derin V, sade ve sevimli bir görünüm için bluz şifon için yapılacak en iyi modeldir. Bluza şifon kaplı kıvrımlı tasarım veren ipek malzeme iç verilmiştir. Bluza, düz şifon beyaz sari üzerinde daha sevimli hale getirmek için kısa kollu ve gümüş kenarlık verilmiştir..

3. Yuvarlak Yaka Gümüş Şifon Bluz:

Yuvarlak Yaka Gümüş Şifon Bluz

Bordürlü şifon sari, benzer bir desende bayan şifon bluz ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Şifondan gümüş bluza, kıyafetinize perspektif bir görünüm kazandırmak için iplikli ve yarım boy kollu maggam tasarımı da verildi..

4. Yama Çalışması Bluz Tasarımı:

Yama İş Bluz Tasarımı

En yeni bluz tasarımı, çiçek desenlerinde patchwork içerir. Burada benzer bordürlü sade bir saree, şifonda bir patchwork bluz tasarımı verilmiştir. Şifon bluza tam kollu ve arkada derin fiyonklu bir boyun deseni verildi. Sırt ve kollar, çiçek açan bir görünüm için çiçek tasarımlarında yamalar ile tutturulmuştur..

5. Yarım Kol Kayık Yaka Bluz Tasarımı:

Yarım Kol Kayık Yaka Bluz Modeli

Şifonlu kayık yaka tasarımları ipek sari için çekici olmuştur. Kadın şifon bluz boyuna kadar bordürlü şifondan, incili ve taşlı maggam işlemeli tasarımlar. Şifon üzerindeki kıvrımlı tasarım, bluza partiler, düğünler ve resepsiyonlar için birleşik bir dokunuş katıyor..

6. Çiçekli Keşmir İş Bluzu:

Çiçekli Keşmir İş Bluzu

Şifon bluza Keşmir tasarımlı bir dokunuş verildiğinde, sarinin güzelliğini bir sonraki seviyeye taşıyor. Siyah şifon bir bluza, önden ve arkadan derin U boyun tasarımı ile Keşmir tarzında çiçek işi verilmiştir. Kol ucu altın işleme ile örülmüştür..

7. Paket Boyun Tasarımı:

Paket Boyun Tasarımı

Çift şifon bluz tasarımlarına bir seferde iki boyun verilir. Bluz boyuna altıgen desenli geniş boyunlu bir tasarım verilmiştir. Daha sonra boyun ve omuz kısmını kaplayan dolgulu bir boyun ceket görünümü ile kaplanır. Bluza ayrıca mükemmel bir düğün kıyafeti için süslemek için altın iplik ve taşlarla zardoshi iş tasarımları verildi..

8. Tasarımcı Yüksek Boyun Bluz Tasarımı:

Tasarımcı Yüksek Boyun Bluz Tasarımı

Şifondan yüksek boyunlu bir bluz tasarımı, akıcı bir görünüm için brokar malzeme ile birleştirilmiştir. Bluza, şifon malzemenin boyuna kadar altın dantel, inciler ve yamalar ile süslendiği yüksek boyunlu bir tasarım verilmiştir. Uzun şifon kollar da evliliklerde göz alıcı bir görünüm için aynı tasarımı içeriyor..

9. Yelek Ceket Bluz Tasarımı:

Yelek Kaban Bluz Tasarımı

Bayan şifon bluzlar arasında oldukça popüler olan bir tasarım da yelek ceket tasarımlı bluzdur. Bluz, dal kıvrımlarında altın maggam işinden verilir. Boyun kısmındaki bir fitil ile sade saree’ye gösterişli bir görünüm kazandırır. Partiler için ideal bir servettir.

Şifon bluzlar 1950’lerde kadınların ofislerde resmi bir görünüm için eteklere giyilmesiyle ortaya çıktı. Daha sonra sari bluzlar için güzel tasarımlara kırpıldılar. Artık etnik bir görünüm için farklı geleneksel çalışmaları deniyorlar.